Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

na śledziu wiadomo co możesz podłączyć :P jeśli chodzi o wewnętrzne złącza to masz aux in na molexowy kabel np. CD lub tuner, a piny spdif jak na fotce z tych dwóch zaznaczonych uzyskuję wyjście coaxial, zamiast tylko optical out ze śledzia, natomiast front panel wiadomo czemu służy...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj pojawiły się nowe sterowniki VISTA XP

 

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy ktoś zna może jakąś stronkę gdzie jest opisany jakiś modzik jak dorobić wyjście optyczne z tej szyny, która jest na PCB karty (to gdzie się wpina taśmę z tego panelu Creativa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dopiero co instalowałem bety na świeżym systemie a tu już oficjale :)

Jedno co zauwazyłem to te nowe stery poprawiły efekty EAX w Battlefield2. Dźwięk jest jesczze bardziej miodny teraz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w stereo też sie poprawił na korzyść nowych sterowników :wink:

 

EDIT: Mam pytanie: czy sterowniki mogą wpływać na scene muzyczną? Bo jeśli tak to chwała Creashitowi za nowe stery ;]

Jeśli nie to mam omamy słuchowe ;P

 

Pozdr.

Edytowane przez Grzechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo chciałbym zapytać, czy ktoś zna może jakąś stronkę gdzie jest opisany jakiś modzik jak dorobić wyjście optyczne z tej szyny, która jest na PCB karty (to gdzie się wpina taśmę z tego panelu Creativa)

a niby jak chcesz uzyskać z wyjścia elektrycznego, wyjście optyczne czyli na światłowód, gdzie musi się "coś" świecić... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już myślałem, że się nie doczekam nowych sterów do X-Fi a tu taka niespodzianka :) Właśnie je zainstalowałem.

No i w końcu się doczekałem (i pewnie nie tylko ja):

Fixes:

 

* Resolves the issue for systems with 4 GB of RAM.

* Resolves the Digital I/O detection issue when restarting your computer.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby jak chcesz uzyskać z wyjścia elektrycznego, wyjście optyczne czyli na światłowód, gdzie musi się "coś" świecić... :wink:

Wiesz, chodziło mi o modzik, więc nie tylko o podłączenie trzech kabelków i gotowe.

Może to być nawet płytka z dodatkowymi układami :P. Jak wiadomo w panelu Creativa są wyjścia optyczne więc jakoś to się da zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niby jak chcesz uzyskać z wyjścia elektrycznego, wyjście optyczne czyli na światłowód, gdzie musi się "coś" świecić... :wink:

a o diodach emitujących światło to nie słyszałeś ?

 

gniazdo SPDIF_IO posiada wszystko żeby podłączyć wyjście/wejście cyfrowe elektryczne i optyczne nie potrzeba żadnego moda tylko śledź który można znaleźć na Allegro

 

 

 

SPDIF_IN/OUT sygnał cyfrowy wejście/wyjście

+5V zasilanie diody

GND wiadomo

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zawadaki.

Coś tam na Allegro znalazłem, ale najprawdopodobniej polecę jutro do elektrycznego po nadajnik

Opis jak wykonać: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/printve...ion_126800.html

Opis pinoutów (AD_EXT) karty: http://pinouts.ru/Multimedia/sb_audigy2_ad_ext_pinout.shtml

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam jeszcze jedno lamerskie pytanie :) :D :-P :blink: :lol2:

 

Na pytanie o tym, jak X-Fi GAMER/MUSIC radzi sobie z "rozkładaniem" zwykłych mp3 czy DviX-ów w stero na komputerowych głośnikach 5.1

@rafa odpowiedział mi, że

W filmach lepiej używac funkcji kodeka AC3. Włączasz dolby pro logic i po sprawie.

(THX)

 

A moje pytanie brzmi czy można to włączyć w przypadku GAMERA, bo jak odkryliśmy w tym temacie GAMER nie ma tego:

 

Dołączona grafika

 

Ale rozumiem, że to o czym napisał @rafa możemy ustawić w Gamerze (w jakiejś innej zakładce)?

 

Dzęki.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SPDIF_IN/OUT sygnał cyfrowy wejście/wyjście

+5V zasilanie diody

GND wiadomo

Niestety SPDIF_IN nie działa (SPDIF_OUT jak najbardziej) i chyba jest to znany problem z X-Fi. Na audigy dało się jakoś oszukać kartę żeby działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam jeszcze jedno lamerskie pytanie :) :D :-P :blink: :lol2:

 

Na pytanie o tym, jak X-Fi GAMER/MUSIC radzi sobie z "rozkładaniem" zwykłych mp3 czy DviX-ów w stero na komputerowych głośnikach 5.1

@rafa odpowiedział mi, że

(THX)

A moje pytanie brzmi czy można to włączyć w przypadku GAMERA, bo jak odkryliśmy w tym temacie GAMER nie ma tego:

[OBRAZEK]

Ale rozumiem, że to o czym napisał @rafa możemy ustawić w Gamerze (w jakiejś innej zakładce)..

To może jeszcze raz ja - Te opcje dotyczące AC3 są dostepne w zakładce filtrów i nie mają związku z kartą dżwiękową. To samo możesz ustawić mając jakąś kiepską integre.

Po prostu po zainstalowaniu kodeka w menu start są dostepne opcje konfiguracji.

Ale dokładniej mówiąc Twoje pytanie wówczas dotyczyło filmów w DivX. O mp3 nie wspominałeś. Żeby plik muzyczny był na wszystkich kanałach trzeba albo użyć funkcji X-Fi CMSS-3D Virtual dostępnej w sterownikach karty albo jeśli odtwarzasz winampem pobrać odpowiedni plugin który rozklada sygnał na 5.1 głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może jeszcze raz ja - Te opcje dotyczące AC3 są dostepne w zakładce filtrów i nie mają związku z kartą dżwiękową. To samo możesz ustawić mając jakąś kiepską integre.

Po prostu po zainstalowaniu kodeka w menu start są dostepne opcje konfiguracji.

Ale dokładniej mówiąc Twoje pytanie wówczas dotyczyło filmów w DivX. O mp3 nie wspominałeś. Żeby plik muzyczny był na wszystkich kanałach trzeba albo użyć funkcji X-Fi CMSS-3D Virtual dostępnej w sterownikach karty albo jeśli odtwarzasz winampem pobrać odpowiedni plugin który rozklada sygnał na 5.1 głośników.

Po raz kolejny dziękuję. W takim razie jakie praktyczne zastosowanie można znaleźć dla ustawień zawartych w podlinkowanej wyżej zakładce, których nie znajdziemy w sofcie dla GAMERA? Od razu mówię, że nie bardzo się na tym znam, a swoje domysły przedstawiam niżej:

 

Dynamic Range - ok, ustawiamy dynamikę dźwięku a więc "kontrast" pomiędzy najcichszymi i najgłośniejszymi dźwiękami - to może być przydatne.

 

Dolby Digital Bitstream Out - po nazwie sądząc działa to tak, że jak podłączamy kartę do jakiegoś amlitunera, który ma własny dekoder DD, to możemy sobie wyłączyć ten na karcie, tak? (rozumiem, że dla Gamera, który nie ma tej opcji jest on domyślie zawsze włączony?). Kiedy warto tak zrobić - jak mamy np. super-wypas amli?

 

Dolby Pro Logic/Digital EX - on/off/auto - nazwa opcji niby sugeruje odpowiedź, ale w praktyce co to oznacza i kiedy się przydaje (rozumiem, że Gamer, który nie ma tej zakładki, ma domyślnie ustawione "auto"?)

 

Uff, no jeśli ktoś mi jeszcze to wyjaśni przestępnie to będę bardzo wdzięczny (i kupię w końcu kartę :))

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

DDBO - tak jak mówisz. Ja mam amplituner z wejściem cyfrowym ale i tak korzystam z dekodera na kompie ze względu że wtedy działa equalizer. Bitstream Out wypuszcza idealnie taki sam dźwięk jaki jest zapisany w pliku nie obrabiając go nijak - ja osobiście bez equalizera żyć nie mogę, więc to rozwiązanie odpada.

 

Co do Dolby Pro Logic i DD EX to są to opcje dekoderów - Dolby Pro Logic to cztery kanały dźwięku zapisane matrixowo w postaci stereo, włączenie tego dekodera spowoduje odtwarzanie streamu Pro Logic na odpowiednich kanałach.

Dolby Digital EX zawiera 6.1 kanałów, przy czym jeden kanał (środkowy tylni) jest zapisany matrixowo w dwóch tylnich kanałach.

 

Tak na dobrą sprawę to nie wiem co te opcje (poza Bitstream Out) dają skoro i tak dekodowaniem streamów zajmuje się kodek DirectShow (np. AC3Filter), które posiadają własne ustawienia rozkładu kanałów itp.

 

 

Jak ktoś chce mieć w filmach plik stereo odtwarzany na wszystkich kanałach to trzeba zaznaczyć Voice control i Expand stereo w zakładce Mixer w AC3Filter, o innych dekoderach nic nie wiem. Jeśli jednak stream to zwykłe stereo, a nie Dolby Surround/Pro Logic II, to taki upmix kanałów za wiele nie da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Już przy betach to było. Raczej logiczne skoro ta karta to na dobrą sprawę nie jest X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwaga! Zakładkę do ustawień Dolby można bardzo łatwo odblokować dla X-Fi XtremeGamer i tym samym przywrócić tej karcie pełną funkcjonalność wyższych modeli:

 

1) Ciągniemy TO

2) Rozpakowujemy do Windows/system32/data zastępując stare pliki

3) Reset i już mamy to:

 

Dołączona grafika

 

EDIT: Ten trik mogą stosować użytkownicy XP - pod Vistą nie działa.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!

Zaraz bede sprawdzal :)

 

edit:

 

Pod Vista x86 nie dziala.

Nie wspomniales czy to dla V czy XP.

No rzeczywiście, to jest trik pod XP, pod Viste nie działa, zresztą pod Viste to mało co dobrze działa :mur:

 

Może wypowie się jakiś właściciel XtremeGamer Fatal1ty czy działa u niego ten trik? Bo, że działa pod "zwykłego" Gamera to jest już sprawa potwierdzona (oczywiście pod XP).

 

Warto kupić te karte http://allegro.pl/item324844400_karta_muz_...reme_audio.html, bo moja mi chyba pada, straszne trzaski coraz częściej słychać mam audigy 4

Nie. Twoje Audigy jest lepsze! (A właściwie byłoby, gdyby było sprawne). W nieco większej cenie szukaj sprawnego Audigy 4 lub Audigy 2ZS, a jak chcesz mieć prawdziwego, nowego X-Fi to musisz dołożyć do Gamera. Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Witam,

Planuje wymianę karty dźwiękowej. Pod uwage biorę:

1. X-Fi Xtreme Gamer

2. X-Fi Xtreme Gamer Fatality Pro Edition

3. X-Fi Platinum Fatality Champion Series

Teraz moje pytania:

1. Do Xtreme Gamer można bez problemu podłączyć normalnym panel przedni obudowy?

2. Do Xtreme Gamer Fatality Pro Edition nie da się podłączyć przedniego panela?

3. Tylko Platinum Fatality Champion Series ma bezpośrednio wyprowadzenie złączy cyfrowych (na dołączonym panelu)? Do reszty kart trzeba kombinować ze śledziami spdif?

4. Którą z tych kart najlepiej kupić? Która będzie najlepiej spisywać się w grach i będzie oferowała najlepszą jakość dźwięku?

5. Po zmianie na którąś z tych 3 kart powinienem poczuć różnicę między SB Live 5.1 Digital SB0220, którą obecnie mam na głośnikach Creative P380 (głośniki niebawem będę wymieniał na zestaw komputerowy lub amplituner i kolumny) czy może różnica po przesiadce z Live 5.1 na X-Fi będzie niewielka?

Proszę o odpowiedź, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Dejf - jeśli kupisz amplituner i skorzystasz z wyjścia cyfrowego to różnica w jakości dźwięku będzie zerowa. Dostaniesz tylko funkcjonalność (fajny soft, EAX itp itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Czyli równie dobrze mogę kupić przejściówkę z jacka na cincha do mojego SB Live albo zacząć korzystać ze zintegrowanej karty dźwiękowej, która ma bezpośredni coaxa i optyka.

Ale jeżeli jednak kupiłbym głośniki analogowe do kompa, to którą z tych 3 kart wybrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

To co w końcu z tymi sterkami do Extreme Gamer? Oryginalne dołączane są okrojone? A te najnowsze ze strony Creative też są okrojone? A wersja gamera z 64mb x-ram ma normalne sterki czy okrojone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlugo sie nienacieszylem brakiem problemow z karta tv polaczona z xfi.

 

po zmianie mobo zaczely sie pojawiac trzaski w dzwieku, zmienilem stery do xfi i mam jeszcze lepszego zonka:

przy ogladaniu tv czy "sluchaniu" radia dzwieku nie mam, ale jak wlacze nagrywanie to nagrany material posiada sciezke dzwiekowa.

 

jakies pomysly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...