Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość -Dejf-

Mam ten tuner i planuje właśnie zakup gamera. Póki co nie mogę Ci pomóc. Pokombinuj coś jeszcze ze sterownikami od tunera i X-fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja nie mam żadnych problemów z Leadtekiem i XtremeMusic, poza tym że głośność dźwięku z tunera jest niesamowicie niska (ale to niezależnie od dźwiękówki), ale trzasków czy coś nie ma.

Tyle że ja używam DScalera, a nie dołączonego softu, być może to robi różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co w końcu z tymi sterkami do Extreme Gamer? Oryginalne dołączane są okrojone? A te najnowsze ze strony Creative też są okrojone? A wersja gamera z 64mb x-ram ma normalne sterki czy okrojone?

Ja kupiłem ostatnio Creative X-Fi Xtreme Gamer Fatal1ty Prof. i też stery ma okrojone, pobawiłem się dwa dni w podmiany plików, oczywiście nic nie wyszło i dałem sobie spokój, oddałem ją i teraz kupuję Auzen X-FI Prelude 7.1, po zapoznaniu się z testami tej karty równa się do Creative X-Fi Elite Pro, a nawet lepsza, bo zbudowana jest na lepszych podzespołach i ma wszystkie wejścia/wyjścia optyczne, coax i analogowe, do tego obsługuje Dolby® Digital Live, DTS® Interactive i DTS NeoPC™.

X-Fi Prelude 7.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

X-Ram na gamerze, którego miałeś dawał coś w grach? Była jakaś różnica w płynności grafiki? Jeżeli już brać X-Fi od Creative to czy jest sens dopłacać do tego x-ramu, czy poprostu kupiń najtańszego gamera lub extreme music?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Ram na gamerze, którego miałeś dawał coś w grach? Była jakaś różnica w płynności grafiki? Jeżeli już brać X-Fi od Creative to czy jest sens dopłacać do tego x-ramu, czy poprostu kupiń najtańszego gamera lub extreme music?

Na dziś dzień X-Ram prawie nic nie daje, a jak już to minimalny wzrost wydajności i to tylko w niektórych grach, być może w przyszłości to się zmieni, ale trudno powiedzieć czy tak będzie. Czy opłaca się dopłacać do X-Ramu, raczej nie, jak masz 2GB ramu lub więcej w kompie to tym bardziej nie. Jak masz wysokiej klasy głośniki to na pewno opłaca się wziąć tą Auzen X-FI Prelude 7.1, a jak nie to extreme music z pewnością wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Planuję zakup amplitunera i jakiś kolumn i podłączyć to cyfrowo z komputerem, także różnicy między gamerem a auzen nie powinno być poprzez spdif.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję zakup amplitunera i jakiś kolumn i podłączyć to cyfrowo z komputerem, także różnicy między gamerem a auzen nie powinno być poprzez spdif.

Oj będzie różnica, chociaż zależy to od ucha, a po za tym w gamerze nie ma we/wy optycznego, ani coax.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Creative X-fi Platinum Fatal1ty działa subwoofer bez właczanie funkcji przekierowania basu z głosników głownych do subwoofera ?? Mam teraz Audigy 2 i zeby działał subwoofer trzeba uciąć pasmo niskich czestotliwosci dla głosników i przekierowac to do subwoofera,inaczej nie działa,przez co mimo ze mam duze głosniki głowne nie moge ich wykorzystac bo nie dostają pasma niskich czestotliwosci,podobno w X-fi nie ma juz czegos takiego ,ale prosze o potwierdzenie,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Oj będzie różnica, chociaż zależy to od ucha, a po za tym w gamerze nie ma we/wy optycznego, ani coax.

Gamer posiada cztery jacki, jeden z nich działa zamiennie: mikrofon/line in/spdif, wystarczy w sterkach ustawic zeby działał jakoś spdif i kupić kabel przejściówkę z małego jacka na cincha. A co do różnicy poprzez połączenie cyfrowe słyszałem że bez różnicy jest. W analogu co innego, bo tam wszystko zależy od "ścieżki dźwięku" na karcie dźwiękowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w Creative X-fi Platinum Fatal1ty działa subwoofer bez właczanie funkcji przekierowania basu z głosników głownych do subwoofera ?? Mam teraz Audigy 2 i zeby działał subwoofer trzeba uciąć pasmo niskich czestotliwosci dla głosników i przekierowac to do subwoofera,inaczej nie działa,przez co mimo ze mam duze głosniki głowne nie moge ich wykorzystac bo nie dostają pasma niskich czestotliwosci,podobno w X-fi nie ma juz czegos takiego ,ale prosze o potwierdzenie,

Nic mi nie wiadomo, żeby nie działało, jak masz możliwość, żeby głośniki były połączone przez optyka, albo coax to w Creative X-fi Platinum Fatal1ty masz panel gdzie możesz tak połączyć i będzie na 100% pięknie ćwierkać :D

 

Gamer posiada cztery jacki, jeden z nich działa zamiennie: mikrofon/line in/spdif, wystarczy w sterkach ustawic zeby działał jakoś spdif i kupić kabel przejściówkę z małego jacka na cincha. A co do różnicy poprzez połączenie cyfrowe słyszałem że bez różnicy jest. W analogu co innego, bo tam wszystko zależy od "ścieżki dźwięku" na karcie dźwiękowej.

Faktycznie masz rację jest taka możliwość nie pomyślałem :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mi nie wiadomo, żeby nie działało, jak masz możliwość, żeby głośniki były połączone przez optyka, albo coax to w Creative X-fi Platinum Fatal1ty masz panel gdzie możesz tak połączyć i będzie na 100% pięknie ćwierkać

Mam i bede podłaczał ale przez optyczne wyjscie nie pojdzie mi 5,1 tylko stereo ,wiec sprawdzi sie tylko do muzyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i bede podłaczał ale przez optyczne wyjscie nie pojdzie mi 5,1 tylko stereo ,wiec sprawdzi sie tylko do muzyki.

A dlaczego nie pójdzie 5.1 tylko stereo? przecie ona ma obsługę dolby digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Amplituner powinien mieć opcje odnośnie niskich tonów, czy odtwarzać je tylko na subie, tylko na frontach, czy tu i tu. Przynajmniej mój tak ma.

 

5.1 po S/PDIF można uzyskać tylko w przypadku Dolby Digital lub DTS (filmy), 5.0 w przypadku Dolby Pro Logic II (niektóre gierki, np. NFS-y), 4.0 (L,C,R,B) w przypadku Dolby Surround (starsze filmy, dużo gierek).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Te zablokowane opcje w gamerach przydają się wogóle do czegoś? Czy można to olać i brać gamera za 245zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie pójdzie 5.1 tylko stereo? przecie ona ma obsługę dolby digital.

Poniewaz aby miec dzwiek 5,1 przez optykę trzeba miec sygnał AC3 puszczonym na wyjscie optyczne,gry tego nie uzywaja dlatego po podłaczeniu kablem optycznym do wzmacniacza uzyskamy tylko stereo w grach,co innego przy ogladaniu filmów z dziekiem AC3,w nich mozna ustawic ze sygnał AC3 pojdzie po kablu optycznym i przy wzmacniaczu z dekoderem AC3 mozemy cieszyc sie dzwiekiem 5.1 Edytowane przez marcinsz0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A tak swoją drogą jedna rzecz mnie interesuje - po ustawieniu w konsoli większej ilości głośników niż 2/2.1, po digitalu w grach będą leciały tylko fronty, czy będzie downmix wszystkich kanałów do stereo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc downmix, ale po Creative sie mozna wszystkiego spodziewac ;)

 

Takie pytanko: jak jest z podlaczaniem gniazd mic/sluchawki od obudowy do roznych X-Fi? Gamer o ile kojarze ma odpowiednie zlacze, a inne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinien byc downmix, ale po Creative sie mozna wszystkiego spodziewac ;)

 

Takie pytanko: jak jest z podlaczaniem gniazd mic/sluchawki od obudowy do roznych X-Fi? Gamer o ile kojarze ma odpowiednie zlacze, a inne?

wszystkie mają ale Gamer ma standardowe złącze dwu warstwowe po 5 pinów w warstwie, pozostałe mają małe białe złącze z pinami ułożonymi z linji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich

ma teraz karte turtle beach santa cruz

mam do niej jednoczesnie podlaczone wzmacniacz stereo przez ktory puszczam dzwiek z filmow i tunera tvsat oraz sluchawki (wzmacniacz podlaczony do jednego wyjscia a sluchawki do wyjscia uniwersalnego versa)

z poziomu sterowniko wmoge decydowac gdzie kieruje dzwiek

jak filmy/tv to na wzmaka jak gram to na sluchawki

i teraz pytanie do kart x-fi

czy maja one taka mozliwosc zeby miec jednoczesnie podlaczone sluchawki i wzmacniacz stereo?

czy mozna sterowac gdzie sygnal bedzie kierowany?

pytam bo w instrukcji wyczytalem ze slychaki i systemy analog 2.1 podlaczam do wyjscia Line Out 1 jack

pozdrawiam

michal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie mają ale Gamer ma standardowe złącze dwu warstwowe po 5 pinów w warstwie, pozostałe mają małe białe złącze z pinami ułożonymi z linji

Dzieki za odpowiedz. To biale zlacze tez mam u siebie, podlaczanie czegokolwiek do niego to masakra...

Jeszcze pytanie pomocnicze: w Audigy 2 jest nieprawidlowe napiecie Mic Bias w tym zlaczu (ok. +2.5V zamiast +5V), przez co mikrofon jest w zasadzie bezuzyteczny - czy w X-Fi to poprawiono, czy nadal jest ten sam problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro pojawiły się ciekawe karty w jeszcze ciekawszej cenie - Nowe Music OEM robione dla HP w cenie 219zł: 2952872[/snapback]

Dzieki za odpowiedz. To biale zlacze tez mam u siebie, podlaczanie czegokolwiek do niego to masakra...

Jeszcze pytanie pomocnicze: w Audigy 2 jest nieprawidlowe napiecie Mic Bias w tym zlaczu (ok. +2.5V zamiast +5V), przez co mikrofon jest w zasadzie bezuzyteczny - czy w X-Fi to poprawiono, czy nadal jest ten sam problem?

Można zawsze kupić przejściówkę na allegro za 22zł i już da się (wegług jej sprzedawcy) bez problemu podłączyć. Co do napięcia to nie wiem, ale pytałem sprzedawcy owego kabelka czy mikrofon będzie działał na przednim panelu jak się podłączy tam X-Fi i potwierdził, że dzieła i że on właśnie używa mikrofonu z przodu, bo z tyłu ma podpięty amlituner.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam x-fi extreme music i inteteresuje mnie to jak z poziomu entertaiment mozna wlonczyc pozostale kanaly? bo jak sobie je aktywuje z windosowsiego play control to pózniej przy przelanczaniu z game na entertaiment mode wyłanczają mi sie tylnie głosnikipost-13448-1206561613_thumb.jpg

Zauważylem ze te wylanczanie wszystkich kanalow oprucz przodu L+R nastepuje po przesunieciu myszką gałki glosnosści a jak zmieniam glosnosc klawiatura to te suwaczki ruszaja sie wszytkie razem

Edytowane przez superdan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...