Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Z drugiej jednak strony dziwi fakt, że "Bit-Matched Recording / Playback" jest dostępna w kartach, które standardowo nie pozwalają na jednoczesne podłączenie kilku źródeł sygnału (dodatkowy panel z rozbudowanym systemem wejść i wyjść dołączany jest do droższych wersji kart X-Fi).

Ja mam Auzen X-fi Prelude 7.1 i tu jest takowa możliwość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmienić Audigy 2 na X-Fi Xtreme Audio? Kosztuje troche ponad 100 więc nie jest to dużo. Domyślam się, że dźwięk generuje taki sam, ale chodzi mi głównie o ten cały Crystalizer. Karty używam głównie do mp3 (w mniejszej ilości do filmów i gier) i chciałbym żeby możliwie jak najlepiej zredukować "niedoskonałości" mp3 :) Jeśli nie ta to jaka inna karta do mp3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widocznie producent skrócił(lub na tego typu produkty zawsze był rok- bo wydaje mi sie ze to nie jest wersja box)

 

niemniej to pełny x-fi, nie kastrat/rebrand jak audigy se/x-fi audio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się zmienić Audigy 2 na X-Fi Xtreme Audio? Kosztuje troche ponad 100 więc nie jest to dużo. Domyślam się, że dźwięk generuje taki sam, ale chodzi mi głównie o ten cały Crystalizer. Karty używam głównie do mp3 (w mniejszej ilości do filmów i gier) i chciałbym żeby możliwie jak najlepiej zredukować "niedoskonałości" mp3 :) Jeśli nie ta to jaka inna karta do mp3?

Sprawdz czy te stery nadają sie do twoiej dzwiekówki, jak tak to je zainstaluj bedziesz miał X-Fx

http://forum.purepc.pl/temat/Sterowniki-Bi...e-Audio/264306/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

X-Fi to jest X-Fi i żadne stery tego nie zmienią. A że w menegerze urządzeń będzie tak napisane...

Wielokrotnie było to tu pisane - wersja Audio to nie jest prawdziwy x-fi.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak x-fi zapytaj sie kogoś od creshita :)

-jest reklamowany pod ta nazwa

-sprzedawany itp...

-90% ludności myśli że to x-fi

A to że ma z nim tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg to już mało osób wie/interesuje.

Poza tym user zastanawia sie nad X-Fi Xtreme Audio, co jest właśnie równe Audigy LS/SE i Live! 24bit + te stery (z tego co pamiętam),

te stery dają ci też resampling może nie sprzętowy ale programowy(na poziomie sterowników, można też go osiągnąć dzięki ASIO w winamp/foobar) a czy lepszy programowy czy sprzętowy niebiorąc pod uwagę obciążenia cpu to na dwoje babka wróżyła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolby Digital Live Unlocker for SB X-Fi series

http://forums.creative.com/creativelabs/bo...thread.id=32254

 

This small utility will unlock Dolby Digital Live on any X-Fi card, except the X-Fi Xtreme Audio.

It requires Administrator privileges, so under Windows Vista, User Account Control (UAC) will prompt you with a security warning.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ten cały Crystalizer. Karty używam głównie do mp3 (w mniejszej ilości do filmów i gier) i chciałbym żeby możliwie jak najlepiej zredukować "niedoskonałości" mp3 :) Jeśli nie ta to jaka inna karta do mp3?

 

To ta muze mp3 w jakiej jakosci posiadasz? 64kbps?

ten crystalizer to tylko bajer i lepiej sprawdz u kogos i czy bedzie tobie odpowiadac. Rownie dobrze zastapi

to

eq lub jakas wtyczka etc..

bo mnie raczej rozsmieszyl.. (posiadam tylko muze od 192kbps wzwyz)

 

I zastanow czy warto sie przesiadac z audigy2 na x-fi(music) sluchajac mp3

Edytowane przez polibiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ta muze mp3 w jakiej jakosci posiadasz? 64kbps?

ten crystalizer to tylko bajer i lepiej sprawdz u kogos i czy bedzie tobie odpowiadac. Rownie dobrze zastapi

to

eq lub jakas wtyczka etc..

bo mnie raczej rozsmieszyl.. (posiadam tylko muze od 192kbps wzwyz)

 

I zastanow czy warto sie przesiadac z audigy2 na x-fi(music) sluchajac mp3

tak samo jak Ty, od 192 kbps wzwyż

co do przesiadki nie wiem, dlatego zadałem pytanie ;) ale doszedłem do wniosku że jednak nie warto, lepiej dozbierać do czegoś lepszego, np. prodigy hd2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak samo jak Ty, od 192 kbps wzwyż

co do przesiadki nie wiem, dlatego zadałem pytanie ;) ale doszedłem do wniosku że jednak nie warto, lepiej dozbierać do czegoś lepszego, np. prodigy hd2

hmm..

 

Ja nie twierdze ze x-fi music to zla karta.Wrecz przeciwnie jesli dzis mialbym kupic NOWA karte to za 200zl uwazam ze to dobry wybor

skoro audigy 2zs na alledrogo po 150zl chodza.

 

chodzilo raczej o muze mp3. jak kupisz karcioche za 400-500 to uslyszysz roznice na slabym jakoscowo materiale?

jest jeszcze kwestia glosnikow jakich uzywaz.

Edytowane przez polibiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam malutki problemik i może bylibyście w stanie mi pomóc.Posiadam Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Platinum Champion i w oknie entertainment mode nie posiadam ustawień DTS I DOLBY DIGITAL EX. czy wiecie może dlaczego?Na pudełku wszystkie te systemy są wymienione a w ustawieniach po prostu ich nie ma.Czy to jest wina sterowników czy może oprogramowania?a może powinienem podłączyć głośniki przez wyjście cyfrowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam.Mam malutki problemik i może bylibyście w stanie mi pomóc.Posiadam Creative Sound Blaster X-Fi Fatal1ty Platinum Champion i w oknie entertainment mode nie posiadam ustawień DTS I DOLBY DIGITAL EX. czy wiecie może dlaczego?Na pudełku wszystkie te systemy są wymienione a w ustawieniach po prostu ich nie ma.Czy to jest wina sterowników czy może oprogramowania?a może powinienem podłączyć głośniki przez wyjście cyfrowe

Prawdopodobnie tego nie zainstalowałeś. Włóż plyte instalacyjną i sprawdź czy sa tam te opcje i w razie co doinstaluj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie tego nie zainstalowałeś. Włóż plyte instalacyjną i sprawdź czy sa tam te opcje i w razie co doinstaluj.

zainstalowałem wszystko i nic.Na 43 stronie jest napisane ze takich ustawień nie ma.Ostatnio poczytałem na ten temat.Interesuje mnie czy można zastąpić moje sterowniki jakimiś innymi.Do wersji gamer istnieją pliki do podmiany i podobno chodzi na xp.Sprawdzałem na swojej karcie i niestety nie chodzi.Pojawiają sie ikony Ddts i D ex ale po takim zabiegu nie da rady nic poustawiac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sa jakies blokady w sterownikach. Bo u mnie 100% działa.

posiadasz taka sama karte jak ja?to może byłbyś tak uprzejmy i wysłał byś mi kopie płytki ze sterownikami bardzo mi na tym zależy moje GG 7480515

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wejdz na strone forums.creative.com >>vista, i tak w poscie daniel_k jest udostępniony przez niego zmodyfikowany, odchudzony, ale w pełni funkcjonalny OBRAZ ISO cd z wszystkimi aplikacjami i najnowszymi driverami. Ściągnełem, zamontowałem w DT, używam

dodatkowo jest tam też ddl unlocker udostępniony(pod xp/viste) wiec tez mozesz sie pobawić

 

mi ddl sie podoba w odsłuchu na słuchawkach, tak to nie widze sensu dla niego(czy to mp3 czy gry)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A co daje Dolby Digital Live na słuchawkach? Nic, poza pogorszeniem jakości.

 

Najwięcej to daje w grach, bo można mieć 5.1 po wyjściu cyfrowym.

 

Przydaje się także w filmach jeśli używamy equalizera czy innych efektów, tyle że względem Pro Logica II zyskujemy dodatkowo tylko LFE, a jakość ciut gorsza bo kolejna kompresja.

 

DTS Connect oferuje zdecydowanie lepszą jakość, w końcu 16-bit i 1536 kbps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję helpa od znawców tematu

Problem dotyczy sb x-fi Extrememusic OEM sb0460 gold – config mojego kompa w sygnaturce

Ze względu na montaż chłodzenia do 8800GT pozostał wolny tylko 3 slot PCI i tam umieściłem kartę SB. Zrobiłem Bios update.

Instalując sterowniki audio nie ważne czy te z płyty, youp-pax czy też nanowsze ze strony producenta następuje ten sam proces – podczas instalacji wyskakuje blue screen i następuje reset

 

Sygnatura błędu po restarcie to

Bccode:f7

Bcp1:000000000

Bcp2:000006778

Bcp3:ffff9887

 

Dymek z menadżera urządzeń pokazuje najpierw znaleziono nowy sprzęt (więc komp widzi kartę) a nasępnie creative xfi audio procesor (WDM) i windowsowskie wyskakuje okno rządania instalacji sterowników z creative cd instaler – jednak nie może znaleść wymaganych plików – są to pliki z cd sb_install/drivers/wdm/wind2k_xp/ - instalator nie może skopiować tych sterowników z innej lokalizacji – youp-pax mam na pulpicie – albo nie widzi pliku który jest w folderze – finalnie prosi o plik którego sam nie mogę odnaleźć

 

Udało mi się pomy ślnie przejść przez instalacje (wyczyściłem poprzednie proby driver cleaner) Creative Sound Blaster X-Fi series Driver 2.15.0006 lecz po restarcie komp nie widzi karty – jest tylko program audio console która nie może odnaleźć urządzenia, a w menadżerze urządzeń mam wykrzyknik przy kontroler multimediów audio komunikat „Gniazdo PCI 3 (Magistrala PCI 5, urządzenie 4, funkcja 0)” i „Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane”. Przestał się pojawiać dymek – znaleziono nowy sprzęt creative x-fi audio (WDM).

 

 

Zastanawiałem się co mają do tego inne sloty pci-e – czy są jakieś ustawienia pci-e- które by pomogły – zakładam też oczywiście że karta może być wadliwa – lecz czy jest to powód że sterowniki nie instalują się?

 

Dzisiaj postaram się sprawdzić karte w innym kompie.

 

Reasumując – komputer resetuje się podczas instalacji sterowników do X-Fi i nie zabardzo wiem co robić dalej :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Aktualnie używam Audigy 1 ES z parką cyfrowych głośników cambridge połączonych przez spdif i słuchawek z mikrofonem. Całość jest wpięta jednocześnie do karty i przełączam się w panelu odznaczając lub zaznaczając odpowiednie pole. Generalnie bardzo wygodna opcja, bez nurkowania pod biurko.

Moje pytanie czy w przypadku karty X-Fi np XtremeMusic też będę miał taką możliwość ? Martwi mnie tzw łącze FlexiJack, gniazdo jest jedno a wtyków kilka ? jak to rozwiązać ? Da się to inaczej podpiąć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie da się korzystać jednocześnie z wyjścia cyfrowego oraz wejścia line/mic-in. Trzeba wybrac to lub to.

 

Jak chcesz mieć oba to musisz sobie zrobić jakieś wyprowadzenia do front panela czy coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie da sie...tyle ze trzeba kupic jakis rozdzielacz czy jak to zwał od creative

nie pamietam nazwy, ceny tez, ale chyba cos 15-20$ kosztowało...

Nie mam nic przeciwko rozdzielaczom tylko za rozsądne pieniądze. Jaki to ma być rodzielacz i czy rzeczywiście pomoże ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no od creative, musisz zajrzeć na creative store, nie wiem czy przypadkiem nie jest dostępny tylko z zagranicy, więc moze byc problematyczne ściągnięcie(chyba że przez znajomego)

 

co do zas samego użytkowania to nie wiem..ale dziś z ciekawości zajrzałem na forum creative i jakiś kolo się żalił, że za cholere mu to nie działa(chyba chodziło o podłączenie za pomocą tego x360 optykiem)

 

Sound Blaster Digital I/O Module

http://www.soundblaster.com/products/produ...mp;product=1780

z tym że chyba już tego dziady nie sprzedają...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy może jednak nie obejść mojego problemiku inaczej.

Gdybym zrezygnował z podłączenia głośników przez spdif i przerzucił się na analog ( głośniki mam cambridge soundworks digital), głośniki oraz słuchawki z mikrofonem wpiął np w coś takiego:

http://www.allegro.pl/item366551369_media_...i_glosniki.html

a wtyczki z huba - mikrofon wpiął w FlexiJack, głośniki w Wyjście liniowe (te zielone na karcie) to generalnie całość powinna działać ? !! ? !! ??

 

Zastanawia mnie jeszcze czy przejście z audigy 1 es na x-fi xmusic jest tego warte (czytaj ok 150 zł) - głównie gram, filmy, muzyka - w podanej kolejności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...