Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

powinno zadziałać

 

tego huba nie jestem pewien, ale kosztuje grosze więc możesz spróbować

 

ogółem to u siebie mam (jeszcze) głośniki podpięte przez flexa, a mica mam na panelu z przodu(fancy panel creativa), niemniej wyjścia audio na karcie działają niezależnie, więc nie przeszkadza to w niczym by podłączyć głośniki analogowo(też tak próbowałem, ale było tylko stereo w filmach/muzie, na flexi cyfrowo jest 4.1)

 

x-fi music jeśli masz możliwość tanio to warto. zwłaszcza do grania. zwłaszcza korzystając ze sterowników daniel_k :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przesiadłem się na x-Fi Music Gold . Bardzo się Wam grzeje ten czarny radiatorek, bo u mnie parzy także ledwo idzie utrzymac na nim palec. Nic sie nie stanie karcie przez to. Ogólnie to karta niezły piecyk jest czuć ciepło jak sie rękę położy nad kartą :-| . Jakich sterowników używacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się komuś że po włożeniu karty i zainstalowaniu była powodem zamykania się gier (battlefield2) i klatkowania obrazu?

Nie chodzi o mój komp tylko kumpla AMD + nF4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie używam oficjalnych najnowszych sterów. Jak poznam lepiej karcioszkę to sprawdzę You-paxy. W foobarze ustawiacie ASIO: Creative Asio czy korzystacie z dodatkowych Asio4all sterów.

Edytowane przez boxer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jednak x-fi zapytaj sie kogoś od creshita :)

-jest reklamowany pod ta nazwa

-sprzedawany itp...

-90% ludności myśli że to x-fi

A to że ma z nim tyle wspólnego co zeszłoroczny śnieg to już mało osób wie/interesuje.

Poza tym user zastanawia sie nad X-Fi Xtreme Audio, co jest właśnie równe Audigy LS/SE i Live! 24bit + te stery (z tego co pamiętam),

te stery dają ci też resampling może nie sprzętowy ale programowy(na poziomie sterowników, można też go osiągnąć dzięki ASIO w winamp/foobar) a czy lepszy programowy czy sprzętowy niebiorąc pod uwagę obciążenia cpu to na dwoje babka wróżyła

ASIO nigdy nie oferowało ani nie wspierało resamplingu - te sterowniki potrafią działać wyłącznie w jednej częstotliwości próbkowania

nie wiem jak te pseudo x-fi ale do serii audigy 4 kazdy creative używał sprzętowego resamplingu do 48khz - zawsze - jedyny wyjątek to materiał w 48khz - nie wiem jak było z 96khz ale mozliwe że też było resamplowane w górę

 

A tu z kolei D2X na najnowszych sterownikach - i 5.0 też nie widać :-)

 

Dołączona grafika

asus oszukuje ludzi - eaxa 5 nigdy nie beda mieli bo nie robia kart na procesorze xfi - to co wciskaja to jakas badziewna emulacja

wogole mnie ten asus smieszy z takim podejsciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciebie to smieszy

spoko

ale jak ta karta nawet emuluje efekty eax5...(ktore ssą tak moim prywatnym zdaniem) to co?

emulacja to koszt 1-2 fps

wazne ze to robi skutecznie, ważne że sterowniki asusa sprawiają mniej problemów, ważą mniej(nie 600mb z całym syfem dookoła, tylko znaaacznie mniej) i są bardziej konfigurowalne

 

creative też oszukuje i oszukiwał ludzi

przykładów nie bede podawał, bo nie chce mi się grzebać w tym syfie. a najbardziej oszukują obiecując dźwięk super a wiemy jak sytuacja się przedstawia - patrz choćby kx i karty live/audigy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy orientuje sie ktos czy do kazdej "pelnej" X-Fi mozna podlaczyc panel z pilotem (ten do zatoki 5,25)? Czy bedzie w pelni funkcjonalny (chodzi mi o zakup odzielnie karty i tego panelu) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Elviso26

Witam Serdecznie mam pytanko moze ktos z Was costakiego robił lub wie jak.. posiadam kartę X fi Xtreme Gamer i chciałbym zainstalować do niej sterowniki od Auzentech jednak przy instalacji wyskakuje monit ze nie znaleziono takiego urzadzenia... prawdopodobnie jak mniemam trzeba coś podmienić w INFach tylko nie bardzo wiem co.. zaezy mi na tym gdyż sterowniki nawet najnowssze bety pod Vistę nie pozwalają na administrowanie Sound Fontami SF2 a z tego co czytałem AUzentechy tak... bardzo prosił bym o poradę bądz jakąs pomoc... z góry dziekuję i pozdrawiam.. dodam ze nie muszą to byc koniecznie sterowniki auzentech Prelude tylko mogą być dowolne inne modowane ale które umozliwiają zmianę soundfontów...za lamersto przepraszam ale kartę mam dopiero od przedwczoraj przesiadłem się z Live! value...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zdarzyło się komuś że po włożeniu karty i zainstalowaniu była powodem zamykania się gier (battlefield2) i klatkowania obrazu?

Nie chodzi o mój komp tylko kumpla AMD + nF4.

Ja mam problem z klatkowaniem obrazu. Czesto po odpaleniu Visty (32bit, pod XP jest ok) i wlaczeniu winampa podczas przesuwania stron dzwiek zaczyna trzeszczec. Wtedy tez po odpaleniu jakielkolwiek gry jest widoczny spadek fps. Ale bywa ze po odpaleniu wszystko jest ok i dzwiek i w grach. Problem powstal po wlozeniu 4GB. Zazwyczaj po wlaczeniu kompa odpalam winampa i sprawdzam czy trzeszczy, jak nie to ok, jak trzeszczy to restartuje i tak do skutku. Meczy mnie to nieco i chyba szarpne sie na Asus Xonar D2. Sam dzwiek lepszy niz w xfi, w grach moze nieco gorzej ale przynajmniej nie bede czekal pol roku na nowe sterowniki poprawiajace ewentualne bledy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmiany pci.

Zmienialem pci, sprawdzalem mozliwe wszystkie sterowniki, teraz jeszcze wrzucilem paxy 5.10 oparte na sterownikach beta, jeszcze nie sprawdzalem, ale nie spodziewam sie cudow. Na oryginalnych betach trzaski jak byly tak byly a w grach bywalo ze dzwieki znikaly.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie, składam nowy komputer i zastanawiam się nad kupnem również nowej karty muzycznej. W obecnym mam Sound Blaster Live! 5.1, ale prawdopodobnie ją w nim zostawię, więc alternatywą dla ewentualnej osobnej karty będzie zintegrowana. Płyty jeszcze nie wybrałem, ale będzie to prawdopobobnie coś na chipsecie P35 (albo Asus P5KPro, albo Abit lub Foxconn) lub P45 (Asus P5Q Pro). Generalnie wbudowana tam muzyka jest dość chwalona, ale pamiętam podobny przeskok kiedyś w przeszłości właśnie na Live! 5.1 i różnica była bardzo widoczna (słyszalna).

 

Rozważam te dwie karty:

 

- Audigy 2 ZS

- X-FI Music Gold

 

Myslałem też o Audio albo Gamer, ale wyczytałem, że to bardzo okrojone wersje, a różnia w cenie nie jest duża.

 

 

Więc teraz pytanie - czy, po pierwsze, opłaca się dodatkową kartę kupować (w sensie czy będzie wyraźnie słyszalna różnica w jakości), po drugie, którą z nich. Czy X-FI jest wyraźnie lepsze od Audigy.

 

Zastosowania przede wszystkim multimedialne - muzyka, film, jakieś gry i może obróbka muzyki, ale w bardzo amatorskim zakresie. Odsłuchiwane głównie na słuchawkach, ale też na głośnikach. Zamówiłem właśnie zestaw Klipsch ProMedia GMX A-2.1, który na internecie był bardzo chwalony, więc może zauważę różnicę (i mam nadzieję, że będzie to miła odmiana po dostępnych u nas Creativach i Logitechach.. Audiofilem nie jestem, ale jednak jakość dźwięku z głośników tych producentów naprawdę mnie nie przekonuje..).

 

 

Zastanawiam się też nad tymi ofertami na Allegro. Zdecydowana większość to wersje OEM, z gwarancją trzymiesięczną, miesięczną, a nawet dwutygodniową. Czy to są oryginalne karty, czy jakieś podróbki? A jeśli oryginalne, to czemu w takiej postaci są sprzedawane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gamer nie jest okrojony ale Audio to Audigy LS czyli prawie to samo co Live 5.1.

 

Jak do gier to na pewno X-Fi jest bezkonkurencyjny (w filmach tez sobie dobrze radzi), do pozostałych zastosowań są lepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebawem reinstal systemu, chcialby zainstalowac mozliwie najlepsze stery... i nie musiec zmieniac co chwila, smiecic w systemie itp.

 

Podlaczajac sie do poprzedniego pytania - czy ktos kto testowal kilka wersji sterow jest w stanie jasno okreslic ktore stery sa najlepsze do Windowsa XP majac X-Fi Fatal1ty Profess1onal i od czasu do czasu grajac w jakies gierki (wiec nie tylko muzyka) :?:

 

Z gory dziekuje za wskazanie sciezki :) :idea:

Edytowane przez Dimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście Gamer to już X-Fi w przeciwieństwie do Audio.

 

Czy w takim razie ktoś potrafi krótko opisać, jakie są różnice pomiędzy X-Fi Gamer a X-Fi Music (Gold)? Szukam, szukam i znajduję tylko sporo rozwazań i żadnych faktów ;)

 

Zastanawia mnie przede wszystkim, czy do multimediów (muzyka, filmy, gry) wystarczy Gamer, czy szukać czegoś wyżej? Powiedzmy, że koszty nie mają aż takiego znaczenia (pod warunkiem, że zakup jest uzasadniony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cała seria x-fi poza platinum nie różni się niczym. Creative tylko coś tam blokuje w sterownikach żeby posiadacze droższych wersji mieli więcej opcji ale to pic na wode.

X-Ram jak wyżej - pomijalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...