Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Mam idiotyczne pytanie. Czy X-Fi Gamer ma wyjście cyfrowe. Niby w opisach X-Fi znajduje się zawsze zdanie:

"Cyfrowe wyjście optyczne umożliwia bezpośrednie podłączenie do kina domowego." i dotyczy jak sę domyślam

"Wyjście optyczne* (współdzielony FlexiJack 3.5mm)" gdzie gwazdka to:

* Wyjście optyczne obsługuje wyjście sygnału stereo SPDIF i przelot wielokanałowego dźwięku DVD

 

Czy do tego wyjścia podłączę:

Interkonekt Optyczny Beresford TC 3618 (http://allegro.pl/item386727858_hi_end_interkonekt_optyczny_beresford_tc_3618.html)

 

Pytam, bo już zdurniałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam idiotyczne pytanie. Czy X-Fi Gamer ma wyjście cyfrowe. Niby w opisach X-Fi znajduje się zawsze zdanie:

"Cyfrowe wyjście optyczne umożliwia bezpośrednie podłączenie do kina domowego." i dotyczy jak sę domyślam

"Wyjście optyczne* (współdzielony FlexiJack 3.5mm)" gdzie gwazdka to:

* Wyjście optyczne obsługuje wyjście sygnału stereo SPDIF i przelot wielokanałowego dźwięku DVD

 

Czy do tego wyjścia podłączę:

Interkonekt Optyczny Beresford TC 3618 (http://allegro.pl/item386727858_hi_end_interkonekt_optyczny_beresford_tc_3618.html)

 

Pytam, bo już zdurniałem :P

tylko xfi z panelem/jedn zew. ma toslink out ale kazdy xfi ma spdif out na pinach - do optyki kup sobie toslink out na sledziu (np asusa za 20 zl)

kupno kabla optycznego za 120pln to horror - uwazasz ze fala elektromagnetyczna przesylajaca w swiatlowodzie sygnal zmodulowany cyfrowo jest zaklocalna? jak nie to kup kabel za 20 zl

inna sprawa ze latwiej podlaczyc sie elektrycznie za 5 zl (jack---->chinch)

oczywiscie takze mozesz kupic taki kabel za 200zl i nadal zadam pytanie - czy w takim kablu wystapia wieksz e zaklocenia ?

inna sprawa, wg mnie kazdy kto moze i mu zalezy na jakosci dzwieku powinien uzywac encodera na mobo i przesylac dzwiek na zewnatrz cyfrowo (DTS.DD.PCM czy co tam ten encoder ma) unikajac kiepskich DACow - jedyny maly wyjatek to XFI plat ktory ma dobre dac-e (o kartach AUdio nie pisze bo to inna bajka) ale i tak obawialbym sie o szum z milionow roznych prostokatow z wnetrza kompa,

wniosek taki kupno XFI to pomylka (popelnilem kupujac kiedys platinum) chyba ze ktos gra na sluch (ale wtedy vortex2 rzadzi)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. X-Fi ma by do gier i dopodłączenia do niego Manta 2.1. Innymi słowy szajs do gier. W ogóle kupiłem X-Fi żeby nie męczyc się z integrą, która nie lubi się z plikami systemowymi Windows XP :/

Natomiast pytam o to czy podłącze pod tego X-Fi taki kabel, bo na końcu tego kabla ma byc Beresford TC-7510 MK6/3 a dopiero pod niego głośniki.

Bo jak dobrze rozumiem to w zasadzie ten DAC/przedwzmaczniacz/wzmacniacz słuchawkowy sam obsługuje dźwięk i żałosnośc X-Fi za bardzo go nie interesuje :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym w takim razie rozni sie to platinum ?

Przedewszystkim inne przetworniki analogowo-cyfrowe o wyższej jakości i mniejszych zniekrztałceniach + dodatkowy panel zupełnie inny niż w tańszych wersjach. Pewnie soft też jakiś dodatkowy.

Bez czułego ucha i dobrej jakości wzmacniacza z kolumnami raczej nie odróżnisz lepszej platinum od gorszej np music.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jak dobrze rozumiem to w zasadzie ten DAC/przedwzmaczniacz/wzmacniacz słuchawkowy sam obsługuje dźwięk i żałosnośc X-Fi za bardzo go nie interesuje :P

do gier xfi jest OK - ale nie wart ceny :), oczywiscie z kazdego xfi mozesz zapedzic TC-7510 MK6/3 elektrycznie (experci twierdza ze lepiej nawet elektrycznie) z dwoch pinow pokladowych podlaczonych do byle sledzia z chinchem out, jak kupujesz TC-7510 MK6/3 i nie nagrywasz audio to dowolne xfi starczy (music oem np)

 

ale tak miedzy nami - co ty masz za mobo??? na wiekszosci "dobrych" mobo jest encoder do HD audio / DTS czy chocby DD... i tez maja wyjscie cyfrowe!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do gier xfi jest OK - ale nie wart ceny :), oczywiscie z kazdego xfi mozesz zapedzic TC-7510 MK6/3 elektrycznie (experci twierdza ze lepiej nawet elektrycznie) z dwoch pinow pokladowych podlaczonych do byle sledzia z chinchem out, jak kupujesz TC-7510 MK6/3 i nie nagrywasz audio to dowolne xfi starczy (music oem np)

 

ale tak miedzy nami - co ty masz za mobo??? na wiekszosci "dobrych" mobo jest encoder do HD audio / DTS czy chocby DD... i tez maja wyjscie cyfrowe!

DFI LanParty DK 790FX-M2RS. I tam jest Realtek ALC885 8-channel HD Audio Codec. , ale nie wiedzieć czemu nie lubi się z Windowsem Xp. To nie mój wymysł, ale niestety tak jest. Co prawda da sie to przeskoczyć, ale mnie to na tyle zirytowało, że wyłączyłem integrę i korzystam z X-Fi.

 

Co do X-Fi to ma wyjscie cyfrowe (nie optyczne więc Toslink odpada) i Coaxialem można go połączyć z Beresfordem.

 

W każdym razie rzeczywiście ten Realtek ma wyjść całkiem sporo, między innymi:

1 optical S/PDIF-out port

1 coaxial RCA S/PDIF-out port

 

Ale jak już napisałem jest irytujący, więc skoro mam już X-Fi to pod niego się podepnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest, zeby X-Fi padla tak sama z siebie, bez powodu? Karta dokladnie jak tutaj.

 

Najpierw system przestal sie wlaczac, zastoj podczas ladowania (pasek ladowania zacinal sie i konieczny reset). Last known good cfg nie pomoglo, strzelilem formata - dziala ok. W momencie instalacji sterownikow do X-Fi, najnowszych - zwis i konieczny reset. Kiedy windows sam szuka sterownikow, znajduje je w necie i instaluje - to samo, kursor staje, zwis. Dzieje sie to zarowno na najnowszych oficjalnych, jak i betach z czerwca, system to Server 2008 na ktorym wczesniej wszystko bylo ok. Pomysly, sugestie? Karta padla czy jak? W systemie jest wykrywana normalnie, problem dopiero przy instalacji sterownikow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe jest, zeby X-Fi padla tak sama z siebie, bez powodu? Karta dokladnie jak tutaj.

 

Najpierw system przestal sie wlaczac, zastoj podczas ladowania (pasek ladowania zacinal sie i konieczny reset). Last known good cfg nie pomoglo, strzelilem formata - dziala ok. W momencie instalacji sterownikow do X-Fi, najnowszych - zwis i konieczny reset. Kiedy windows sam szuka sterownikow, znajduje je w necie i instaluje - to samo, kursor staje, zwis. Dzieje sie to zarowno na najnowszych oficjalnych, jak i betach z czerwca, system to Server 2008 na ktorym wczesniej wszystko bylo ok. Pomysly, sugestie? Karta padla czy jak? W systemie jest wykrywana normalnie, problem dopiero przy instalacji sterownikow...

 

Ja po przeprowadzce miałem taki problem że xp nie chciał mi się odpalic tak jak u ciebie (Najpierw system przestal sie wlaczac, zastoj podczas ladowania (pasek ladowania zacinal sie i konieczny reset).) karta lekko się wysuneła ze slotu PCI . przy wtykaniu jacków zasuwka mi nie trzyma karty .

 

 

a teraz ja mam pytanko może lekko banalne ale juz wszystkiego prubowałem i nie moge ustawić tej karty(Creative Sound Blaster X-Fi Platinium Fatal1ty Champion Series) pod shoutcasta muzyka gra ok natomiast jak wcisne push talk ścisza się muzyki i mic i słabo mnie słychać wręcz bardzo cicho nie wiem co jest :( suwak od microfonu idzie do maxa w góre w wav zjedza do pierwszej kreski od dołu ja siebie na słuchawkach dobrze słysze no ale słuchacze nie po wciśnięciu tak jak juz mówiłem push talk ścisza się muzyki jak również mic. może ktoś gra na tej karcie jeśli tak to bardzo wdzięczny bym był zeby mi podał swoje ustawienia. lub powiedział gdzie może leżec być coś nie tak pozdr.

 

Edit:10-Lipca-2008

 

Już jest wszystko w porządku :) a to wszystko dlatego było że od początku grałem z JetAudio. ;]

Edytowane przez Zwolnij daj na luzzz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Witam

W piątek stałem się posiadaczem xtreme music OEM SB0460, a przesiadłem się z SB Live 5.1 Digital SB0220. Po odinstalowaniu Live, włożyłem xtreme musica do komputera i zainstalowałem sterowniki ze stronki Creative (nie wersja beta). Wszystko działa ładnie, ale moja konsola nie jest kolorowa, poprostu szare okienko i parę zakładek w nim (na szczęście są zakładki od DD i DTS). Postanowiłem odinstalować te sterowniki i spróbować ze sterkami dołączonymi na CD. Odinstalowałem konsole, ale sterki zostały, zainstalowałem natomiast wszystko z CD dołączonej do karty i zaczęły się restarty kompa :). Windows nawet nie chciał się uruchomić, tuż przed pojawieniem się paska ładowania komputer się sam restartował. Na szczęście tryb awaryjny i przywracanie systemu pomogły. Teraz moje pytanie, czy są sterowniki do musica (w wersji OEM), które mają ładną kolorową konsole, odblokowane DD i DTS i są stabilne? Ktoś testował bety ze stronki Creative?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do różnic pomiędzy X-Fi Gamer, Music i Xtreme Gamer Fatal1y. Ponieważ cały czas się zastanawiam, którą wziąć, napisałem do Creativa z pytaniem, jakie są główne różnice.

 

Niewiele się wnosi, ale może komuś się przynajmniej linki do kart przydadzą.

 

Thank you for contacting Creative Technical Support.

 

For your concern, please refer to the links below to see each card.

 

XFi XtremeGamer

http://uk.europe.creative.com/products/pro...p;product=15853

 

XFi XtremeMusic

http://uk.europe.creative.com/products/pro...p;product=14066

 

XFi XtremeGamer Fatal1ty Pro

http://uk.europe.creative.com/products/pro...p;product=15854

 

All cards have X-Fi, the world's most powerful audio processor, delivers

faster frame rates in games and music/entertainment.

 

Right now, since you will be looking for a card that can support a

balance of your needs (music, movies and games), the XtremeMusic card or

the XFi XtremeGamer Fatal1ty Pro will be perfect for you.

 

Thank you again for contacting Creative's Customer Support Services.

 

Best Regards

Swoją drogą co jak co, ale spodziewałem się, że producent będzie wiedział czy różnią się jego poszczególne produkty ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo różnice są bliskie ZERU! (poza wyposażeniem dodatkowym) czym producent się chwalić nie chce.

Milion razy wałkowane to było w tym wątku...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

-X-FI Xtreme Music jest podstawową wersją, która nie zawiera dodatkowego wyposażenia. Oznaczenie SB0460

-Wersja Platinum to dokładnie ta sama karta plus dołączony panel 5,25" z pilotem. Oznaczenie SB0460

-Wersja Champion to ciągle ta sama karta z tym, że zamiast 2/4MB pamieci posiada 64MB i tak jak wersja Platinum posiada panel i pilot. Oznaczenie SB0460

-Xtreme Audio to nie jest prawdziwe X-FI tylko Audigy.

-Wersja Xtreme Gamer to karta niskoprofilowa i z tego co czytałem jakość dźwięku nie różni się od Musica, posiada bezpośrednie wyjście na przedni panel obudowy, natomiast nie posiada wyjścia na panele Creative: 5,25" wewnętrzny (dołączany do Platinum, Champion) ani zewnętrzny (dołaczany do Elite)

-Wersja Elite to już inna karta, która posiada lepsze przetworniki, ogólnie lepsze podzespoły i fajniejszy panel.

 

Co do wyboru karty:

-Jeżeli nie potrzebujesz panelu ani pilota, bierz Musica lub Gamera, ale mimo wszystko pełnowymiarowe lepsze, więc lepiej Musica (zresztą na allegro Music i tak tańszy jest).

-Jeżeli chcesz panel i pilot bierz wersje Platinum

-Magiczny X-RAM 64MB nic nie daje w grach według ludzi którzy z niego korzystają (może 1 fps różnicy, który może być zwykłym błędem pomiaru), dlatego nie opłaca się inwestować w karty z nim na pokładzie.

-X-FI Audio moim zdaniem nie opłaca się kupować, lepiej dołożyć do Musica i mieć prawdzie X-FI.

-Na temat wersji Elite nie wypowiem się, bo dużo na jej temat nie czytałem.

 

Ja wybrałem Musica i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-X-FI Xtreme Music jest podstawową wersją, która nie zawiera dodatkowego wyposażenia. Oznaczenie SB0460

-Wersja Platinum to dokładnie ta sama karta plus dołączony panel 5,25" z pilotem. Oznaczenie SB0460

-Wersja Champion to ciągle ta sama karta z tym, że zamiast 2/4MB pamieci posiada 64MB i tak jak wersja Platinum posiada panel i pilot. Oznaczenie SB0460

-Xtreme Audio to nie jest prawdziwe X-FI tylko Audigy.

-Wersja Xtreme Gamer to karta niskoprofilowa i z tego co czytałem jakość dźwięku nie różni się od Musica, posiada bezpośrednie wyjście na przedni panel obudowy, natomiast nie posiada wyjścia na panele Creative: 5,25" wewnętrzny (dołączany do Platinum, Champion) ani zewnętrzny (dołaczany do Elite)

-Wersja Elite to już inna karta, która posiada lepsze przetworniki, ogólnie lepsze podzespoły i fajniejszy panel.

 

Co do wyboru karty:

-Jeżeli nie potrzebujesz panelu ani pilota, bierz Musica lub Gamera, ale mimo wszystko pełnowymiarowe lepsze, więc lepiej Musica (zresztą na allegro Music i tak tańszy jest).

-Jeżeli chcesz panel i pilot bierz wersje Platinum

-Magiczny X-RAM 64MB nic nie daje w grach według ludzi którzy z niego korzystają (może 1 fps różnicy, który może być zwykłym błędem pomiaru), dlatego nie opłaca się inwestować w karty z nim na pokładzie.

-X-FI Audio moim zdaniem nie opłaca się kupować, lepiej dołożyć do Musica i mieć prawdzie X-FI.

-Na temat wersji Elite nie wypowiem się, bo dużo na jej temat nie czytałem.

 

Ja wybrałem Musica i jestem zadowolony.

Pozdrawiam

Dzięki serdeczne, z przyjemnością przeczytałem takie wyjaśnienie :)   (swoją drogą można by zrobić jakieś faq z takmi pytaniami, bo co z tego skoro było już wałkowane w temacie takim, jak ten, skoro przejrzenie go w całości jest praktycznie nierealne..).

 

Jako że panel mi niepotrzebny, a jednak 'prawdziwą' X-Fi bym chciał, to odpada Audio i Platiniumy wzwyż. Pozostaje jeszcze jedna kwestia:

 

- Xtreme Music (+ wersja gold, ale ta zakładam, że ma tylko pozłacane wtyki)

- Xtreme Gamer Fatal1y Pro Edition

 

Wydaje mi się, że jedyna różnica to właśnie ta dodatkowa pamięć, ale pewności nie mam. Różnica w cenie co prawda jest znaczna, bo ok. 100-120 złotych, ale z drugiej strony jest to różnica pomiedzy box-em, a oem, więc w praktyce może jej nie być.

 

 

I jeszcze jedna sprawa. Na Allegro Xtreme Music można kupić za ok. 200-230 złotych, nawet z gwarancją, ale wszystko to wersje OEM. Niektóre nawet mają tylko 1-3 miesięczną gwarancję. Czy to na pewno pełnowymiarowe produkty, a nie jakieś odpady? I czemu nigdzie nie ma wersji box?

 

Dopłacanie ponad 100 złotych za kawałek tektury i niepotrzebną pamięć jest bez sensu, ale też trochę się tych oemów na Allegro boję..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem tutaj i działa już pół roku - http://www.allegro.pl/item390195209_creati...war_24_mcy.html

 

Do tego pełnowartościowy soft.

I wszystkie te funkcje X-Fi, czyli (między innymi) 'ulepszanie' brzmienia mp3, dźwięk przestrzenny w słuchawkach, symulacja dźwięku przestrzennego w stereo przy odsłuchu muzyki, czy zmiana profili itp. bezproblemowo działają? 

 

Bo jeśli tak, to rzeczywiście wezmę pewnie to. Nie ma większej różnicy między Gamer Fatal1y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają nie działać. Ściągasz oprogramowanie ze strony Creative i masz wszystko.

 

Co do różnic między wersjami to jeszcze dochodzą te odnośnie mozliwości konfiguracji. M.in. w music nie ma opcji ustawień DTS i DD.

Oczywiście zostało to celowo zablokowane przez producenta w sterownikach bo fizycznie jak już mówiliśmy różnic nie ma.

Ale nie są to jakies istotne różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają nie działać. Ściągasz oprogramowanie ze strony Creative i masz wszystko.

 

Co do różnic między wersjami to jeszcze dochodzą te odnośnie mozliwości konfiguracji. M.in. w music nie ma opcji ustawień DTS i DD.

Oczywiście zostało to celowo zablokowane przez producenta w sterownikach bo fizycznie jak już mówiliśmy różnic nie ma.

Ale nie są to jakies istotne różnice.

Sam nie wiem czego ma brakować.. Ale z jakiegoś powodu jednak sprzedają same OEM-y a nie Box-y. Chciałbym wiedzieć, dlaczego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem czego ma brakować.. Ale z jakiegoś powodu jednak sprzedają same OEM-y a nie Box-y. Chciałbym wiedzieć, dlaczego.

Bo BOX to wielkie pudło, w którym oprócz karty dźwiękowej znajduje się płytka ze sterami i ulotka informacyjna całość zajmuje może 1/4 pudła reszta to powietrze wiem coś o tym bo sam mam BOX'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Ja napisałem że dostałem u tego gościa pełnowartościowy soft, łącznie z ustawieniami dekoderów DD i DTS.

 

Nie wiem jak w Musicu mogło by ich nie być, skoro to właśnie karta z głównym nastawieniem na "entertainment".

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo BOX to wielkie pudło, w którym oprócz karty dźwiękowej znajduje się płytka ze sterami i ulotka informacyjna całość zajmuje może 1/4 pudła reszta to powietrze wiem coś o tym bo sam mam BOX'a.

No wiem co to jest box, kilka razy miałem w rękach  :>

 

 

Jednak sam kartonik nie kosztuje 100 złotych, dlatego wygląda mi to trochę podejrzanie. Niestety rzeczy takie, jak jakieś wadliwe partie sprzętu reklamowane w innych krajach a u nas sprzedawane niby jako pełnowartościowe (vide monitory Gateway) się zdarzają, dlatego mi sie to nie podoba. 

 

Ale ok, nie wnikam już. Zastanowię się jeszcze i kupię albo Music Gold OEM albo Gamer Fatal1y Box.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu mają nie działać. Ściągasz oprogramowanie ze strony Creative i masz wszystko.

 

Co do różnic między wersjami to jeszcze dochodzą te odnośnie mozliwości konfiguracji. M.in. w music nie ma opcji ustawień DTS i DD.

Oczywiście zostało to celowo zablokowane przez producenta w sterownikach bo fizycznie jak już mówiliśmy różnic nie ma.

Ale nie są to jakies istotne różnice.

Music BOX ma te ustawienia.

 

Mam taką pokręconą teorię. Creative klepał 3 grupy tych kart: OEM, "BOX bez pudełka" :blink: oraz BOX. BOX oraz "BOXa bez pudełka" nie różnią się niczym (oprócz samego pudełka rzecz jasna) i nie mają porrojonych sterów. Za to prawdziwe OEM (te, z przeznaczeniem dla producentów kompów, np. HP) są nie mają np. ustawień DTS i DD.

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Music BOX ma te ustawienia.

 

Mam taką pokręconą teorię. Creative klepał 3 grupy tych kart: OEM, "BOX bez pudełka" :blink: oraz BOX. BOX oraz "BOXa bez pudełka" nie różnią się niczym (oprócz samego pudełka rzecz jasna) i nie mają porrojonych sterów. Za to prawdziwe OEM (te, z przeznaczeniem dla producentów kompów, np. HP) są nie mają np. ustawień DTS i DD.

I naturalnie pewnie nie ma żadnej możliwości, żeby przed zakupem to rozpoznać..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...