Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Nie masz tych dwóch ikon to znaczy że masz okrojony soft, dużo ludzi taki ma.

 

Mimo to ustawienia DD/DTS powinieneś mieć w Audio Console - to coś się instaluje podczas instalacji sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sa takie same, różnią się dodatkowym wyposażeniem (panel, pilot) więc jeśli nie zalezy Ci na dodatkach wybierz najtańszą.

No.. nie zgodziłbym się.. przynajmniej nie do końca. 

 

 

Z wymienionych kart żadna nie posiada ani panelu ani pilota, więc to nie są różnice. Takowe znajdują się dopiero w edycji Platinum Champion. Tutaj jedyne różnice w wyposażeniu to dodatkowa pamięć (64MB) znajdująca się w kartach od Fatalty Gamer wzwyż (Xtreme Gamer jej nie ma). Czy coś daje jest dyskusyjne. Na razie raczej nie (choć minimalne różnice są), w przyszłości może. 

 

Co do różnicy dźwięku, to według mnie jednak można o takowej mówić. Xtreme Gamer to wersja podstawowa, z tego co wiem, została zastąpiona przez Music i Fatalty. O jakości dźwięku słyszałem różne rzeczy, niektórzy mówią, że jest nie do wyłapania, niektórzy że wyraźna. Nie miałem  okazji przetestować więc trudno się wypowiedzieć. 

 

Na pewno natomiast Titanium jest nową wersją kart z zauwazalnie lepszą jakością dźwięku. Po polsku trudno znaleźć sensowną recenzję tej karty, ale na świecie sporo ich już jest i są bardzo pozytywne. Sam się po lekturze na tą kartę zdecydowałem i będę ją brał właśnie do P5Q Deluxe. Jeszcze nie mam, ale i tak tą bym polecał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis pojawily sie nowe stery do X-Fi datowane na wczoraj i musze przyznac, ze sa calkiem niezle. Nie wiem czy to subiektywne odczucie, ale basik jest cieplejszy i lepiej zbalansowany :) Moze w koncu Creative sie ruszy z supportem, bo Asus mu juz niezlych odciskow narobil ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może być ze soft jest okrojony ale nie ma nigdzie naprawdę nigdzie nie moge znaleśc tych ustawień DD i DTS........Pomocy......A może jest gdzieś do sciągnięcia soft e którym a się to ustawić bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Creativa Gamer w ogole nie ma opcji dekodowania dts/dd.

 

http://www.soundblaster.com/X-FiList/

 

Zastanawiam sie czy mozna to jakos obejsc bo przeciez x-fi i tak nie dekoduja sprzetowo tylko z poziomu sterownikow. Wyglada na to ze w przypadku Gamera opcje dts/dd sa wylaczone i tyle. Byc moze soft automatycznie ukrywa ustawienia dts/dd kiedy wykryje ze jest instalowany do Gamera...

Edytowane przez bf109

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest zainstalowane Audio Console także ale nie ma tam zadnej opcji.........A co do DTS i DD to karta obsługuje to napewno bo po co by jej byłt w panelu przednim wyjscia i wejscia cyfrowe ????? Może jest jakiś użytkownik takiej kart ????? Creative X-fi Fatal1ty Chamion Series..... Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Creative celowo blokuje w sterownikach pewne funkcje żeby karty się czymś różniły a tak naprawde się nie różnią.

O ile dobrze pamiętam była tu w tym wątku mowa o jakichś odpowiednio spreparowanych sterach dla "uboższych" wersji przywracające pełną funkcjonalność.

Chyba że mi się wydawało...najlepiej przeczesać wątek szukajką na dole strony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Nie masz zakładki Decoder?

 

Dołączona grafika

 

Ciekawi mnie też jak niby soft wykrywa którą wersja X-Fi mamy w kompie, u mnie Product Registration wykrywa Xtreme Gamer, a wszystko inne pokazuje po prostu X-Fi.

 

Wg mnie dołączony soft jest po prostu okrojony, jakby zainstalować pełnowartościowy to by się te opcje pojawiły.

Edytowane przez Harry Lloyd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug Creativa Gamer w ogole nie ma opcji dekodowania dts/dd.

 

http://www.soundblaster.com/X-FiList/

 

Zastanawiam sie czy mozna to jakos obejsc bo przeciez x-fi i tak nie dekoduja sprzetowo tylko z poziomu sterownikow. Wyglada na to ze w przypadku Gamera opcje dts/dd sa wylaczone i tyle. Byc moze soft automatycznie ukrywa ustawienia dts/dd kiedy wykryje ze jest instalowany do Gamera...

Można obejść. Kiedyś znalazłem taki patch (5 plików) który odblokowywał te opcje i zakładka Dolby & DTS była dostepna.

Ale że nie korzystam z DTS i a głośniki mam 2.0, to nie mam teraz wgranego. Ale w każdym razie da się to odblokować.

Edytowane przez ZooM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość -Dejf-

Co do sterowników w przypadku x-fi extreme music, to po zainstalowaniu oryginalnych sterowników Creative ze stronki Creative ustawienia DD i DTS są dostępne. Wydaję mi się że podobnie powinno być w przypadku niskoprofilowego Gamera, sterowniki są w końcu te same, może po prostu sterownik odczytuje ID karty i decyduje że blokować czy nie DD i DTS, aczkolwiek nie byłbym temu przychylny. Tym którzy mają zablokowane DD i DTS polecam zainstalować oryginalne najnowsze sterki (sterowniki i Console Launcher wyszły najnowsze parę dni temu). Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawi mnie też jak niby soft wykrywa którą wersja X-Fi mamy w kompie, u mnie Product Registration wykrywa Xtreme Gamer, a wszystko inne pokazuje po prostu X-Fi.

 

Wg mnie dołączony soft jest po prostu okrojony, jakby zainstalować pełnowartościowy to by się te opcje pojawiły.

Np poprzez bios/firmware karty..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.Czy ktoś z was już instalował nowe stery Creative Sound Blaster X-Fi 2.18.0004 i może napisać jak się sprawują .

Normalnie się sprawuje , wreszcie w Viście jest DTS i DD

Edytowane przez Hans15336

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, KLYK czy to jest dobry wybór ? jest sens dopłacać do X-FI z wyższej półki ? Po prostu mój audigy nie chce współpracować z vistą i mam zamiar go zastąpić kartą kompatybilna z tym systemem. Czy wraz z tymi nowymi kartami X-FI dostaję pakiet sterowników do visty 32/64bit? Chodzi mi o te programiki typu mixer czy tam inne pierdółki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, KLYK czy to jest dobry wybór ? jest sens dopłacać do X-FI z wyższej półki ? Po prostu mój audigy nie chce współpracować z vistą i mam zamiar go zastąpić kartą kompatybilna z tym systemem. Czy wraz z tymi nowymi kartami X-FI dostaję pakiet sterowników do visty 32/64bit? Chodzi mi o te programiki typu mixer czy tam inne pierdółki ?

Jak najbardziej będzie to dobra karta. Nie ma problemow wszystko powinno działać.

 

 

@Mane - karta dla graczy z EAX 2.0?? Nieporozumienie..

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...