Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Mam pytanko odnośnie ALchemy - czy ta aplikacja musi być zainstalowana w systemie, czy wystarczy skopiować pliki dsound.dll i dsound.ini do folderów wszystkich gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alchemy działa przez takie okienko i przewala te pliki automatycznie po wykryciu gry z eax - oczywiście musisz wiedzieć ze to stara gra ze wymaga starszego EAX z alchemy w systemie Vista i musisz sobie włączyć alchemy i kliknąć ">>". Nowe gry tego nie wymagają i Eax działa odrazu po włączeniu go z menu gry...

 

Dołączona grafika

 

Choć zdarzyło mi się że gra nie widnieje w alchemy np. colin mc rae rally 2005, wtedy trzeba recznie przeżucić do katalogu z grą gdzie jest główne EXE od gry

i zdarzyło mi się to z nowszą grą np. Code of Honor 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Chodzi mi o to że po formacie te pliki dalej zostają w katalogach z grami (bo gry mam na innej partycji), czy do działania EAX wystarczają te dwa pliki w katalogu z grą czy też konieczne jest zainstalowanie ALchemy i ponowne dopisanie tych gier do listy.

 

Po formacie nigdy nie reinstaluję gierek więc ALchemy nic nie wykrywa, żeby dodać gre trzeba ręcznie podać ścięzke do niej, ale chodzi mi o to czy wystarczają te dwa pliki czy wykorzystywane jest coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przecież odpowiedz na to pytanie masz zawartą w mojej wypowiedzi, pisałem że jak alchemy nie wykryje gry to trzeba tylko te pliki wrzucić czyli to samo będzie znajdować się po formacie w katalogu z grą więc w czym problem ? Choć pozostaje szczegół że do niektórych gier alchemy coś tam jeszcze stroi w parametrach dźwięku jakieś buforki i to może znajdować się w rejestrze systemowym lub w katalogu z grą ale przeważnie działa bez tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien klopot z dzialaniem karty champ series z glosnikami z-5500. Przeprowadzilem sie do nowego mieszkania, wczesniej bylo wszystko ok. Po przeniesieniu kompa co nie ma zadnego znaczenia przestal mi grac centralny w filmach. Podlaczam karte prze 6ch direct, jak puszcze np muzyke przez prologic II music to centralny gra. W filmach zas nie ma dialogow tylko slychac w satelitach takie delikatne echo tego co jest mowione. Center nie gra w ogole. Nie jest to kwestia kabli, wszystko sprawdzone. Probowalem przypiac inne kable, to samo sie dzieje. Reinstalowalem sterowniki, tez nie pomoglo. Probowalem default ustawienia, tez nic, wszelkie ustawienia tez przestawialem i nic. Szukalem rowniez jakiegos topicu na forum creative i jedyne co znalazlem to drugiego delikwenta z moim problemem ale bez rozwiazania. Najdziwniejsze jest dla mnie to, ze wczesniej bylo wszystko ok. Filmy to oczywiscie albo hd, lub dvd wiec ewidentnie na 5.1. Nie jest to zalezne od programu w jakim odtwarzam filmy. W consoli THX creative center jest cichy jak klikam na niego, reszta glosnikow reaguje normalnie. Ma ktos moze pomysl o co biega? Probowalem tez podpiac albo coax do pierwszego gniazda w karcie albo optical do panelu ale nie wiem gdzie co przelaczyc aby sygnal szedl po coax badz optical, tez probowalem roznych kombinacji ale mi najwyrazniej nie poszlo :). Najbardziej mi zalezy na 6ch direct, poniewaz chcialbym w niedlugim czasie podlaczyc optical i coax do telewizora lcd i blueray odtwarzacza. Bede bardzo wdzieczny za pomoc w rozwiazaniu tej zagadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle to ująłem, ale np. do karty Asus Xonar DX trzeba podłączyć dodatkowo kabel jak do stacji dysków. Nie wiem w sumie czy to zasileniowy, ale chyba tak. Przyglądając się budowie karty Fatalty Pro też zobaczyłem coś podobnego. W sumie to drobiazg, ale że karty o której pytałem, niewiele się od siebie różnią, to wolałbym nie mieć dodatkowego kabla w obudowie. Dlatego pytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada to troche jak problem z kablami ale jak mowisz ze sprawdzles dokladnie... Sprawdz czy na pewno w panelu sterujacym glosnikow obok wejscia optycznego masz przelacznik ustawiony na 6ch direct.

mam ten przelacznik dobrze ustawiony, inaczej nie pokazywalby na wyswietlaczu 6ch direct, tzn nie byloby tej opcji do wyboru. Brakuje mi pomyslow ... Help :(

 

EDIT: jesli chodzi o kabel, to jesli tutaj lezalby problem to prologic II music nie puszczalby dzwieku na central z winamp, a jednak gra w takiej konfiguracji.

Edytowane przez Lcs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wytłumaczcie mi proszę jak krowie :) do czego służy opcja "automatically enable headphone settings"?

Teorię znam ale jak sprawdzić czy działa w praktyce? Z "auto mute" nie mam problemów - włączam wtyk słuchawek i już wiem, że działa ;)

Natomiast nie słyszę żadnych różnic w działaniu słuchawek z włączoną czy wyłączoną pierwszą opcją.

Wyobrażałem sobie to tak: włączam wtyk i myk ustawienia przełączają się same z np. 5.1 bez 3D na słuchawki z 3D.

Tymczasem nic takiego się nie dzieje. Przynajmniej ja tego nie słyszę...

 

Jak i co poustawiać, żeby sprawdzić, czy ta funkcja u mnie działa poprawnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wytłumaczcie mi proszę jak krowie :) do czego służy opcja "automatically enable headphone settings"?

Teorię znam ale jak sprawdzić czy działa w praktyce? Z "auto mute" nie mam problemów - włączam wtyk słuchawek i już wiem, że działa ;)

Natomiast nie słyszę żadnych różnic w działaniu słuchawek z włączoną czy wyłączoną pierwszą opcją.

Wyobrażałem sobie to tak: włączam wtyk i myk ustawienia przełączają się same z np. 5.1 bez 3D na słuchawki z 3D.

Tymczasem nic takiego się nie dzieje. Przynajmniej ja tego nie słyszę...

 

Jak i co poustawiać, żeby sprawdzić, czy ta funkcja u mnie działa poprawnie?

Najwidoczniej teorii tez nie znasz ;)

 

Chodzi o to że jak masz podłączone i ustawione słuchawki możesz sobie włączyć opcje 3D i steriwnik to zapamiętuje, że po odłączeniu słuchawek nie miałes tego trybu i go wyłącza. Po podłączeniu ponownym słuchawek znów włącza wybrane przez ciebie ustwienia.

W teorii i praktyce tak właśnie to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może, choć doprawdy nie wiem, czego nie zrozumiałeś w 5 linijce mojego postu ;)

 

Wracajac do tematu; ustawiam sobie słuchawki np. na 50% siły głosu, 3D włączone, głośniki mam ustawione na 100%, 3D wyłączone. Zostawiam ustawienia na głośniki. Podłączam słuchawki, głosniki się wyłączają - czyli ok ale słuchawki nie grają z siłą 50% tylko 100% i dam sobie uciąć, że nie chodzą w 3D a, jak sam twierdzisz do tego to służy. Też tak myślałem lecz moje uszy twierdzą inaczej... No chyba, że nagle ogłuchłem ;)

Możesz sprawdzić u siebie czy Ci zmienia siłę głosu?

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam o czym innym myślałem a napisałem co innego odnośnie teorii :D

 

Co do siły głosu ona nie ma nic wspólnego z tą opcją i nie jest zapamiętywana w żadnym trybie.

Tryb 3D za to zawsze włącza mi się na słuchawkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy - nie gniewam się ;)

 

Szkoda, że nie pamięta siły głosu ale dobrze, że u mnie jest tak samo :)

Jesteś pewien, że włącza 3D? Jak to stwierdziłeś? Nausznie ;) ? Masz może jakiś materiał do odtworzenia aby to ustalić?

A głośniki normalnie masz ustawione z 3D, czy bez? Jeśli z 3D to mnie nie dziwi, że na słuchawkach też jest 3D.

U mnie nie ma po prostu _żadnej_ różnicy czy włączę funkcję czy nie. Ja mam na stałe ustawione głośniki na 5.1 bez 3D.

Chciałbym właśnie tylko tyle, żeby po podłączeniu słuchawek oprócz wyłączenia głośników włączył się tryb 3D "słuchawkowy".

Nie wiem dlaczego ale u mnie tak się nie dzieje. No chyba, że nie słyszę różnicy... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Otóż chciałbym kupić x-fi xtreme music. Jak wiadomo nie ma ich już w sprzedaży i można je dostać tylko na allegro. No i ostatnio natknąłem się na takie oto aukcje:

 

http://allegro.pl/item413893908_creative_s...c_gold_new.html

 

http://allegro.pl/item416564364_creative_s...c_gold_new.html

 

Je na nich wyraźnie napisane, że karty są sprzedawane w wersji box i udzielana jest na nie gwarancja 2 letnia. I tu nasuwa się pytanie, czy to są faktycznie karty sprzedawane w pudełku czy oemówki wrzucone do jakiegoś kartonu z płytką ze sterownikami? Bo jestem na tego x-fi już zdecydowany. Nie wiem czy kupować czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Ci go rozwiązuję :)

Mam pewne doświadczenia z tą firmą - nie są najlepsze:

 

Kartę otrzymasz w folii, płytka ze sterami i naklejka, całość owinięta w folię bąbelkową.

Nie otrzymasz faktury/paragonu.

Otrzymasz 2 letnią pisemną gwarancję sklepu.

Możesz próbować się droczyć o BOX, ale przygotuj się na coś takiego (dokładny cytat):

"karty sa w wersji box ale opakowanie zawiera 20 szt wiec nie da się inaczej tego wysłać a Pan zakupił 1 szt, gwarancja jest i dowodem sprzedaży i zawarto w neij dokładne dane tranzakcji"...

 

Poplułem sobie monitor jak to przeczytałem...

 

No to teraz masz już jasność sytuacji ;)

 

Aha - karta na szczęście działa :)

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Je na nich wyraźnie napisane, że karty są sprzedawane w wersji box i udzielana jest na nie gwarancja 2 letnia. I tu nasuwa się pytanie, czy to są faktycznie karty sprzedawane w pudełku czy oemówki wrzucone do jakiegoś kartonu z płytką ze sterownikami? Bo jestem na tego x-fi już zdecydowany. Nie wiem czy kupować czy nie?

 

 

 

Już Ci go rozwiązuję :)

Mam pewne doświadczenia z tą firmą - nie są najlepsze:

 

Kartę otrzymasz w folii, płytka ze sterami i naklejka, całość owinięta w folię bąbelkową.

Nie otrzymasz faktury/paragonu.

Otrzymasz 2 letnią pisemną gwarancję sklepu.

Możesz próbować się droczyć o BOX, ale przygotuj się na coś takiego (dokładny cytat):

"karty sa w wersji box ale opakowanie zawiera 20 szt wiec nie da się inaczej tego wysłać a Pan zakupił 1 szt, gwarancja jest i dowodem sprzedaży i zawarto w neij dokładne dane tranzakcji"...

 

Poplułem sobie monitor jak to przeczytałem...

 

No to teraz masz już jasność sytuacji ;)

 

Aha - karta na szczęście działa :)

 

Ten temat zostal szczegolowo poruszony na PCLABIE. Tam ktos podal wlasnie ta aukcje , a jako ze waly wyczuwam na odleglosc , tak i napisalem do nich. Od momentu otrzymania odpowiedzi ja i kilka osob z Laba raportujemy te aukcje specjalnymi formularzami , gdzie opisujemy ta chamska sacieme. Na mailach mamy zas dowody jak ta firma sciemnia oraz jak Allegro traktuje raporty ticketami w tej sprawie. Totalna zlewka , jest prowizja = nic nie zrobimy.

 

To jest swiadoma manipulacja na aukcji , dobrze wiedza ze Boxow nie ma juz bo te zastapil Gamer w boxie , ale lapia ludzi na ten wpis. Co w ogole znaczy , ze karta jest w boxie , ale wysylany jest oem >>>> " bax " <<<< (to dostalem w mailu , to nie wersja box - zaszla pomylka na aukcji , to wersja "bax" , no sory - pomylka , ktora wisi juz tydzien i nie jest w ogole poprawiona) , no po prostu zart. Sprawa gwarancji tez mnie zastanawia bo jesli dobrze pamietam to CT daje rok , zad 2 to jest niezgodnosc towaru z umowa , mniejsza o to. Ja od nich nic nie kupie bo skoro wala w preta przy durnym kartonie - sprawdzcie ich komentarze negatywne (jak odpisali komus kto kupil boxa , a dostal oema to co bedzie z gwara.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wyczerpujące wyjaśnienie

 

Czyli xtreme music box nie dostanę absolutnie nigdzie w żadnym sklepie internetowym? Zostaje tylko gamer za ponad 3 stówy albo xtreme music oem? Sam nie wiem czy jest sens dopłacać tyle kasy do gamera, który różni się tylko tym, że ma nic nie dającą pamięć x-ram na karcie bo różnicy w jakości dźwięku między xtreme music a gamerem przecież nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jesteś pewien, że włącza 3D? Jak to stwierdziłeś? Nausznie ;) ? Masz może jakiś materiał do odtworzenia aby to ustalić?

A głośniki normalnie masz ustawione z 3D, czy bez? Jeśli z 3D to mnie nie dziwi, że na słuchawkach też jest 3D.

U mnie nie ma po prostu _żadnej_ różnicy czy włączę funkcję czy nie. Ja mam na stałe ustawione głośniki na 5.1 bez 3D.

Chciałbym właśnie tylko tyle, żeby po podłączeniu słuchawek oprócz wyłączenia głośników włączył się tryb 3D "słuchawkowy".

Nie wiem dlaczego ale u mnie tak się nie dzieje. No chyba, że nie słyszę różnicy... :)

Tak jestem pewien. Przecierz łatwo to sprawdzić wchodząc w ustawienia i widać kiedy po podpięciu jest włączony a kiedy nie jest.

 

Na stałe mam wyłączony bo nie potrzebuje tego do głosników 5.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, dlaczego nie mogliśmy sie dogadać :)

Winny był proces CTXFIHLP.EXE, a raczej brak uruchomienia jego u mnie.

Jako, że z natury usuwam wszystko co zbędne wyciąłem również jego - teraz przynajmniej wiem, do czego służy :)

 

Wszystko działa idealnie, łącznie z różnym poziomem głośności dla słuchawek.

Dzięki za odzew.

Edytowane przez Vosh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za wyczerpujące wyjaśnienie

 

Czyli xtreme music box nie dostanę absolutnie nigdzie w żadnym sklepie internetowym? Zostaje tylko gamer za ponad 3 stówy albo xtreme music oem? Sam nie wiem czy jest sens dopłacać tyle kasy do gamera, który różni się tylko tym, że ma nic nie dającą pamięć x-ram na karcie bo różnicy w jakości dźwięku między xtreme music a gamerem przecież nie ma.

Ponad 300 złotych kosztuje Xtreme Gamer Fatalty Pro. Za 200-220 złotych dostaniesz Xtreme Gamer, który jest odpowiednikiem Music'a (ale jest to nówka, w boxie, z wszystkimi dodatkami i dwuletnią gwarancją). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 300 złotych kosztuje Xtreme Gamer Fatalty Pro. Za 200-220 złotych dostaniesz Xtreme Gamer, który jest odpowiednikiem Music'a (ale jest to nówka, w boxie, z wszystkimi dodatkami i dwuletnią gwarancją). 

Nie wprowadzaj w błąd, przecież xtreme gamer to kastrat nie wart uwagi!

 

A tak na marginesie jak bym brał xtreme music oem to gdzie polecilibyście mi kupić tę kartę, na allegro czy w jakimś sklepie internetowym? A może to bez znaczenia?

Edytowane przez olafo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wprowadzaj w błąd, przecież xtreme gamer to kastrat nie wart uwagi!

Ty to na serio piszesz? (bo spotkałem się z takimi bzdurami w opisach aukcji.. Z wiadomych jednak powodów)

 

 

Jeśli tak, to proponuję jednak trochę o tych kartach poczytać. A autorowi potwierdzam, że Music a Xtreme Gamer to to samo, a tak właściwie to i Fatalty Pro a Xtreme Gamer to praktycznie to samo nie licząc niewykorzystywanej w niczym dodatkowej pamięci. 

 

Jedyny 'katrat' z serii X-Fi to Audio i tego rzeczywiście radziłbym unikać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty to na serio piszesz? (bo spotkałem się z takimi bzdurami w opisach aukcji.. Z wiadomych jednak powodów)

 

 

Jeśli tak, to proponuję jednak trochę o tych kartach poczytać. A autorowi potwierdzam, że Music a Xtreme Gamer to to samo, a tak właściwie to i Fatalty Pro a Xtreme Gamer to praktycznie to samo nie licząc niewykorzystywanej w niczym dodatkowej pamięci. 

 

Jedyny 'katrat' z serii X-Fi to Audio i tego rzeczywiście radziłbym unikać. 

Czyli mam rozumieć, że ta karta:

http://www.allegro.pl/item416577970_creati...r_promocja.html

to to samo co ta karta:

http://www.allegro.pl/item416423478_creati...c_gold_7_1.html

 

Przecież na pierwszy rzut oka widać, że xtreme gamer jest uboższy (ma mniejsze PCB). Jak to możliwe, że te karty niczym się nie różnią?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że ta karta:

http://www.allegro.pl/item416577970_creati...r_promocja.html

to to samo co ta karta:

http://www.allegro.pl/item416423478_creati...c_gold_7_1.html

 

Przecież na pierwszy rzut oka widać, że xtreme gamer jest uboższy (ma mniejsze PCB). Jak to możliwe, że te karty niczym się nie różnią?

Ujmę to inaczej - to nie są te same karty (co zresztą widać), ale mają dokładnie takie same możliwości (i jakość dźwięku). 

 

 

Czemu aż tak różnią się wyglądem nie wiem, po co w ogóle było wydawać takie same karty tego również nie wiem, chociaż nie jest to nic nowego - weź chociażby 'nowe' karty graficzne 9800GT, które od serii 8800GT różnią się.. nazwą. Tak po prostu bywa i to dość często.

 

Co do wielkości PCB to jak na to zamierzasz patrzeć to weź sobie Music'a. Jeśli nie trafisz na popsutą wersję, powinieneś być zadowolony. Zauważ tylko, że najnowszy Xonar DX Asus'a również jest mniejszych rozmiarów. 

 

 

 

Aha, na tej aukcji, którą podałeś do Gamera, też raczej bym nie kupował. Może to tylko moje wrażenie, ale też mi to podejrzanie wygląda. Średnia cena tej karty to 220-230 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny, który ma teorie, że wszystkie extreme music są popsute i wogóle beee. Kolego Andrew, zobacz ilu jest szczęśliwych użytkowników musiców, jaką kartę muzyczną masz wogóle w swoim komputerze? A co do wyboru między extreme music, a extreme gamer, to należy pamiętać że w przypadku niskoprofilowego extreme gamer jest problem z ustawieniami DD i DTS, bo ich tam wogóle nie ma. Natomiast jak kupujesz extreme music, to ściągasz sterowniki i Creative Console Launcher ze stronki Creative i masz wszystko czego potrzebujesz do szczęścia, dołączoną płytę CD ze sterownikami można wyrzucić aby uniknąć niepotrzebnych przykrych przeżyć.

 

A tak btw to parę dni temu napisałem do Creative z pytaniem właśnie o wersje oem xtreme music, itp. Odpowiedzi nie dostałem :(. Mógłby ktoś jeszcze napisać do nich i zapytać się o extreme music, czy to nowe wersje i ile powinna wynosić na nie gwarancja w wersjo OEM?

Edytowane przez -Dejf-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...