Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Art385, Ty poważnie z tym przeinstalowaniem dźwiękówki przy wymianie grafy ?:). X-Fi nie powinno znikac z systemu przy zainstalowaniu czegoś nowego, wcześniej było ok, a teraz coś się karta sypie.

 

Dostałem odpowiedź z pomocy Creative, iż jeżeli kupiłem wersje OEM to nie mam pomocy technicznej Creative. Sprzedawca jest odpowiedzialny za problemy.

Mówimy tu o Creative i Windowsie ;) przy X-fi zmieni się głupie irq czy wskoczy na współdzielone i mogą się cyrki dziać a na współdzielonych na pewno zacznie trzaskać.

Przed tobą jeszcze motywy jak jeszcze nie widziałeś w stylu po odinstalowaniu sterów X-fi znika z systemu na dobre :) i komp go nie widzi :) i wtedy dużżżżża część osób płacze i gwara a karta sprawna tylko Windzie/Biosowi coś się mota z Irq i mamy martwą kartę :) trzeba robić tricka karta z kompa, clear cmos, uruchomienia sytemu, reset, włożyć kartę do kompa, przywrócić pożądane ustawienia biosu i cudem X-fi działa jak nowe.

Ogólnie kartami dźwiękowymi mało mnie jest w stanie zaskoczyć a sam używam sound blasterów od SB16 i jakiegoś 95 roku, nie miałem tylko SB64 i Audigy 4 w łapach. Często warto spróbować nawet z pozoru dziwnych "procedur" zamiast zachodzić w głowę o co chodzi i dlaczego.

 

Support jest tylko dla retail i tylko na 1 rok, warto załatwiać sprawy przez UK czy USA przy 2-3 mailu proponują ci egzemplarz zastępczy ;) jeśli pokryjesz koszty wysyłki a od polskiego supportu ciężko nawet dostać jakąś odpowiedź :) jak masz SB670 to chyba HP jest więc możesz u nich spróbować się czegoś dowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam poytanie,wie ktoś jak podłączyć przedni panel obudowy (kabelek HD Aduio mam i ac97-więc pewnie chozi o HD) do X-Fi xtreme music?

Mam w panelu wejscia na mikfonon i sluchawki,a nie chce mi sie za każdym razem odlaczac kabli od dziweku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W xtreme music nie ma bezpośredniego wyjścia na frontopanel obudowy. Takie gniazdo jest w xtreme Gamer, w Xonarze. Musisz kupić na allegro kabelek-przejściówkę z takiego podłużnego gniazda (8 czy 10) pin na wtyczkę do front panelu.

 

http://www.allegro.pl/item484058625_jedyny...ront_panel.html

Edytowane przez HanSolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej aukcji byl link do sterow

http://danc.diinoweb.com/files/

Pewnie to oem dla della czy hp wiec dlatego stery z www Creative nie dzialaja.

No patrz ty...wczesniej jak wchodzilem to nie moglem nic sciagnac a teraz bez problemu sciagam =) powiem jaka roznca jest w porownaniu do onboard =)

I czym niby sie rozni ten oem od hp albo della bo te co sciaglem nie dzialaly byl blad ze instalator nie moze wyszukac zgodnego urzadzenia ze sterownikami, a takie male 60mb dzialaja niestety na nich jest dno ;/

 

PS. Dzieki

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy mógłby mi ktoś zmierzyć jaka jest długość PCB (od początku śledzia do końca pcb) karty CREATIVE SB X-FI mX XTREME GAMER ?? , potrzebuje wiedzieć jaka jest jej długość ponieważ nie wiem czy nie bedzie mi kolidować z innymi elementami na płycie głównej .

 

Dzieki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dziala...tylko teraz moze ktos mi powiedziec jakie ma ustawienia?i jak wlaczyc sub?Bo teraz bass mam z centrala ;/

 

PS. W game mode wlaczylem ale w entertainment nie ;D

Czuje juz piekno w dzwieku gra lepiej niz onboard

 

Jeszcze jedno w game mode lepiej uzywac na glosnikach 5.1 CMSS3d surround Stereo Xpand czy stereo surround ?

 

No i kolejny problem jak wlaczyc mikrofon kiedy mam go pod USB ze speedlinka a stery z mica wala mi ustawienia glosnikow na X-Fi ;'(

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam piszecie tu dużo o kartach x-fi i o sterach do nich, ale czy ktoś mógłby podać link, torrent do sterów daniela_k na x-fi gamera pod viste-32, ja pare znalazłem ale nie idzie ściągnąć (nieaktualne adresy)albo idzie tygodniami, a jak ściągłem to na inną karte , z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to może być co najmniej ciężkie kiedyś było na filefroncie ale Creative kazał usunąć ale w sumie nie rozumiem po co ci te drivery dla DDL darmowego ? jeśli nie to po prostu zainstaluj 2.18.0004 + CSL2.60.29 i unlocker do dekoderów DD/DTS ta paczka była fajna gdzieś w marcu/kwietniu jak w lesie wszyscy byliśmy z X-fi teraz sytuacja jest lepsza ale spdif pod Vistą jeśli nie mamy DDL dalej włącza się tak samo trzeba uczynić Spdif domyślny urządzeniem i można nadawać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

No i super, oddałem do serwisu Musica w wersji Gold, a dostałem Musica zwykłego z kolorowymi gniazdkami :/. Żal po prostu. Sprzedaje tą kartę i kupuję Asusa, mam już dość Creative.

Sory , ale do jakiego serwisu. Zrobili Ci wala , a Ty zgodziles sie na to. Miales lepsza karte , dostales "gorsza". Kupiles to moze przez Allegro?

 

Z tego co mi wiadomo to w sprzedazy nie ma normlanego boxowego Musica Gold , a wiec CREATIVE nie serwisuje , nie zajmuje sie naprawami tych kart. Robi to w przypadku swoich Gamerow , bo Musiki to przewaznie oemy :> nie ich , ze tak powiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no to lol jest wrzucać na Creative mając OEM oni nawet tych kart nie przyjmują spompował cię sprzedawca jak miałeś w numerze seryjnym SB0460 to zapewne miałeś OEM Creative ale wątpie, jeśli coś innego to pewnie OEM DELLa i najprawdopodobniej dostałeś innego OEM tym razem od HP :lol2: dalej kupujcie OEM i płaczcie a tak nawiasem mówiąc dobrze, że w ogóle wymieniają a pytanie jest skąd oni mają tyle tych Oemów.

Teraz btw Music wersja retail jest z wejściem/wyjściem optycznym na śledziu i nie jest gold.

 

Ps. HanSolo jakbyś kupił z Niemiec szrotowate BMW 325 i ci padło i dostał byś od turka w ramach rękojmi np. gorsze 320i to też byś obwiniał firmę BMW ? czy turka ?

 

to jest OEM creative http://www.allegro.pl/item498738566_sound_...d_jak_nowa.html

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Nie no to lol jest wrzucać na Creative mając OEM oni nawet tych kart nie przyjmują spompował cię sprzedawca jak miałeś w numerze seryjnym SB0460 to zapewne miałeś OEM Creative ale wątpie, jeśli coś innego to pewnie OEM DELLa i najprawdopodobniej dostałeś innego OEM tym razem od HP :lol2:

Dokladnie , ten od ktorego to kupil.

 

dalej kupujcie OEM i płaczcie a tak nawiasem mówiąc dobrze, że w ogóle wymieniają a pytanie jest skąd oni mają tyle tych Oemów.

Pisalem o tym wczesniej , dla mnie kupowanie oemow na tej zasadzie jest lekko bez sensu , szanuje swoja kase...

 

Skad maja to? Ze "szrotu" , po serwisach , naprawach , z demontazu , z wystawowych kompw , z oemowych wynalazkow dla della , hp...z Niemiec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w sumie racja, chciałem tylko troche pokombinować i sprawdzić jaka jest różnica na grze, filmie i muzie. tyle się naczytałem że to niby taki kosmos, to się nie dziw mojej ciekawości a może i naiwności w końcu napisać można wszystko

...a i bardzo dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych encoderami, Creative stanął na wysokości zadania i nie zrobił z gęby d... i wydał zunifikowaną paczkę z DDL + DTS Connect ( paczka DTS zawiera DTS:NeoPC + Dts Interactive) mało tego paczka działa z kluczem aktywacyjnym pakietu DDL który był dostępny do tej pory :) bardzo ładny gest ze strony Creative dla użytkowników którzy kupili paczkę DDL wcześniej.

Paczka działa ze wszystkim modelami X-fi na PCI z wyjątkiem X-fi Xtreme Audio

 

BTW DTS NeoPC roxx

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HanSolo widzę ze ty z wszystkiego jesteś nie zadowolony kupiłeś OEM z demobilu to teraz nie narzekaj ze nie masz dobrej gwarancji trzeba było kupić pełnowartościowy produkt wersji BOX i po sprawie

 

ja z moim nie mam problemów tylko problem o którym pisałem wcześnie z detekcją przedniego jack mikrofonu

 

co do Creativ Xf-I vs. Asus Xonar to raczej kiepskie porównanie Asus jest lepszy od każdej integry ale do Crativa mu daleko...

 

z dźwiękówek to raczej się nie wymienia co roku wiec warto zainwestować na kilka lat do przodu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

@HanSolo widzę ze ty z wszystkiego jesteś nie zadowolony kupiłeś OEM z demobilu to teraz nie narzekaj ze nie masz dobrej gwarancji trzeba było kupić pełnowartościowy produkt wersji BOX i po sprawie

Heh , zabawne bo gdy jakis czas temu pisalem o tym , ze nie watro bo ten sprzet to przewaznie wynalazki to znalezli sie rycerze , ktorzy mieli odmienne zdanie bez konkretow...a teraz przy gwarach , sterach i problememach wychodzi na moje.

 

Stare powiedzenie :"tanie mieso to psy zreja"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich zainteresowanych encoderami, Creative stanął na wysokości zadania i nie zrobił z gęby d... i wydał zunifikowaną paczkę z DDL + DTS Connect ( paczka DTS zawiera DTS:NeoPC + Dts Interactive) mało tego paczka działa z kluczem aktywacyjnym pakietu DDL który był dostępny do tej pory :) bardzo ładny gest ze strony Creative dla użytkowników którzy kupili paczkę DDL wcześniej.

Paczka działa ze wszystkim modelami X-fi na PCI z wyjątkiem X-fi Xtreme Audio

 

BTW DTS NeoPC roxx

art385 czy możesz rozwinąć temat, czyli skąd, jak i za ile i czy działa z vistą a nie tylko z xp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej mogę DTS Connect działa tylko na Viscie ;) a robi się to tak kupujesz paczkę http://buy.soundblaster.com/ DDL koszt z vatem trochę ponad 5$ dostaniesz wygenerowany klucz do aktywacji pakietu potem sciągamy zunifikowaną paczke DD + DTS http://www.creative.com/cmsredirect.asp?ac...=4&pack=ddl i mamy full zestaw encoderów jak w kartach auzenatecha czy w Xonarze D2.

Dla posiadzaczy X-fi i cyfrowych głośników zaczynając choćby od Z-5500 to super sprawa nie wspominając o właścicielach dobrych amplitunerów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głupia sprawa, mam karte x-fi gamer, ewerest pokazuje" Creative CA20K1 X-Fi Xtreme Fidelity Audio Procesor" czy tak powinno być, bo nie pamiętam czy tak było zawsze czy też od ostatnich kombinacji tak mi się zrobiło, bo dts coś mi nie chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...