Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

[na Vista 64bit pozostawić drivera 6.0.1.1361

ps. dźwięk to zawsze będzie komputerowy ...i nic tego nie zmieni ... 50% to kolumny a reszta ... to co można jeszcze słuchać, to dać przez Digital-to-analog converter np Cambridge

Przepraszam odnośnie czego dotyczy ten post? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez się zastanawiam na pewno nie o X-Fi

 

wracając do wątku poczekamy zobaczymy co przyniosą kolejne stery moja X-Fi ze tak powiem to nowa karta(model) i możliwe ze nie wszystko jeszcze w sofcie dopracowane

 

po zainstalowaniu packa zrobiła się sama aktywacja do tej pory co 2tyg. pojawiało się przypomnienie które odkładałem na kolejne 2tyg. w końcu dziś sobie postanowiłem ze to zrobię a tu pisze ze

No unregisttered product detected.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie taki problem Karta X fi xtreme gamer sterowniki najnowsze dostepne (ale na innych jest to samo) jezeli chce coś nagrać dowolnym edytorem dzwięku (u mnie akurat teraz SoundForge 6.0e oraz 9.0) dzwięk i owszem nagrywa się, ale niepłynnie i skacze po nagraniu są zmiany tempa i trzaski jakieś (efekt podobny jakby bitrate skakało w połaczeniu z porysowanym CD).. czy moze ktoś mi doradzić co zrobić.. cholera jestem muzykiem i to dla mnie spory problem...System Vista 64bit (na 32było to samo) zródło nagrywania mam What you hear bo potrzebuję dograć na zywo gitarę do podkładu ;)

 

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez się zastanawiam na pewno nie o X-Fi

 

wracając do wątku poczekamy zobaczymy co przyniosą kolejne stery moja X-Fi ze tak powiem to nowa karta(model) i możliwe ze nie wszystko jeszcze w sofcie dopracowane

 

po zainstalowaniu packa zrobiła się sama aktywacja do tej pory co 2tyg. pojawiało się przypomnienie które odkładałem na kolejne 2tyg. w końcu dziś sobie postanowiłem ze to zrobię a tu pisze ze

Zainstalowałem XP podjarany tym, że DTS encoder dostępny w XPeku wywaliłem Viste i encoder rzeczywiście jest ale nie działa pisze operacja nie powiodła się :( ale skoro już na XP jestem no to już zastane na miesiąc może fix wyjdzie ewentualnie potem przeskoczę na Win7 :)

 

O jakiej aktywacji mówisz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem XP podjarany tym, że DTS encoder dostępny w XPeku wywaliłem Viste i encoder rzeczywiście jest ale nie działa pisze operacja nie powiodła się :( ale skoro już na XP jestem no to już zastane na miesiąc może fix wyjdzie ewentualnie potem przeskoczę na Win7 :)

 

O jakiej aktywacji mówisz ?

 

czyli nie tylko u mnie to nie działa(DTS...) :sad: niestety kres XP dobiega powoli końca coraz mniejszy suport urządzeń peryferyjnych itp. zal mi na razie zmieniać bo mam BOX profesionala

 

aktywacji sorki rejestracji

post-160453-1232384143_thumb.jpg

 

można screena jak wygląda ten

Volume Panel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z konsola jest taki ze nie ładuje się w autostarcie i nie ma ikonki na pasku koło zegara po tym jak ją zamknę

nie mogę znaleźć jak ustawić żeby ciągle tam była (sugestie czy u was tez nie ładuje się w autostarcie?)

 

 

podczas instalacji VolPanel mam taki komunikat

post-160453-1232361859_thumb.jpg

Zrób tak, wrzuć ten katalog: VolPanel do katalogu: XFI_SupportPack_1_0 i dopiero zainstaluj wszystko pójdzie ok.

post-8799-1232387170_thumb.jpg

Edytowane przez .:Max:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@.:Max:.

 

dzięki pomogło :D

 

teraz mam komplet no poza jednym DTS ale to wina mojego OS ale nie do końca bo w consoli pisze ze nie ma takiego urządzenia a mój amplituner dekoduje dziwek w 100% tak ze lepiej chyba nie możne być póki co

 

:D

post-160453-1232389167_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta potwierdzam encoder DTS działa w XP ale zamotana się go włącza krzystając z rady daniela K okazuje że coś jest nie tak i brakuje pliku potem trzeba się pobawić kopiować i usuwać :) aż nam zaskoczy DTS i oczywiście nie będzie pokazane jakie urządzenie korzysta ze spdif szkoda tylko że DTS Neo PC nie działa :(

edit:

po skopiowaniu pliku od razu walimy reset wtedy nic nie crasciach!e :D

Po dalszych radach od Daniela udało mi się uruchomić DTS w każdym trybie :D dowiedziałem się też, że DTS neo jest nieodzownie związany z APO Visty i na Xp nie będzie działał nigdy ale co tam skoro mam DTS interactive pod XP :D po więcej info zapraszam do odpowiedniego tematu na forum creative

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Win XP Prof., X-FI Platinum i Logitech Z-5500

 

Nawet w zakładce sterowników X-Fi 'Speakers and Headphone' po naciśnięciu środkowego głośnika (głośniki ustawione na 5.1) nic nie słychać. Nie mam środkowego kanału.

 

Żeby oglądać filmy musiałem przestawić na 4.1 a marne to rozwiązanie

 

Sam głośnik jest sprawny, połączenia elektryczne sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogól system z driverów ale wywal wszystko driver sweeperem + łapami (licencje mogą zostać jeśli masz DTS/DDL packa) jak nie to wywal wszystko, potem wyczyść rejestr (bardzo ważne) i przydało by się ręcznie wywalić wpisy których automat nie usunie, po wygoleniu wszystkiego co miało związek z Creative dopiero zainstaluj X-fi support packa aha i przed instalacją wywal drivery od płyty głównej niech na czas instalacji jedzie bez driverów potem można instalować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam SB X-fi titanium i dzialalo wszystko ok do niedawna;] Aktualnie slysze ciagle ciche i wkur.@#!@# "pykanie". Mam teraz sluchawki na glowe i chce normalnie walnac nia w monitor tak mnie to denerwuje;] Ktos wie jaka moze byc przyczyna? Kilka dni temu zakladalem chlodzenie wodne i chyba po tym sie to zrobilo... czyscilem calego kompa itd itp wyciagalem dzwiekowke z pci...

 

czy na karcie jest logo X-Fi, ponieważ kupiłem właśnie X-Fi Titanium pci-e ale na zdjęciach przy ofertach jest takie oznaczenie a no moim egz. brak, tylko Sound Blater, system rozpoznaje jako X-Fi czyli OK, i tak mnie to trapi, że nawet na oficjalnej stronie jest znaczek X-Fi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno padł mi system więc zainstalowałem na świerzą instalke XP i zaczął się problem z kartą SB X-FI Platinum Fata1ty champion series. mam przesterownie sygnału tak duże że przy słuchaniu muzyki aż harczy. :angry: do tej pory było wszystko ok

zawsze instalowałem stery z CD a pożniej te. SBXF_PCDRV_LB_2_18_0004. teraz po zainstalowaniu tych z CD harczy. a po zainstalowaniu tych . --->(SBXF_PCDRV_LB_2_18_0004) oprogramowanie konsola Audio control panel. nie działa oraz volume panel . tez nie działa :( gdzie może być problem ?

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za dziwny sposób instalacji? Po co instalujesz stare z CD skoro na stronie są najnowsze?

Przekombinowałes ze sterownikami. Zacznij od calkowtego odinstalowania karty z stystemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za dziwny sposób instalacji? Po co instalujesz stare z CD skoro na stronie są najnowsze?

Przekombinowałes ze sterownikami. Zacznij od calkowtego odinstalowania karty z stystemu.

Bo ten nainowe po zainstalowanie nie działają tako samo jak i te co wyżej napisałem z lipca z oprogramowaniem jeśli zainstaluje te najnowsze ze strony to nie działa volume panel. i Audio control panel.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odinstalowałem wszystko od karty z systemu przy prubie zainstalowanie sterownika wyskakuje takie o to info.

 

Dołączona grafika

 

gdy klikne OK.

 

pojawia się te.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko dowodzi że masz syf ze sterownikami w systemie...

po świeżej instalacji XP gdy chciałem wgrać nowe stery te ze strony to samo mi się ukazało więc jaki syf ?. komputer nie widzi karty w systemie gdy chce zainstalować ten sterownik.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnij paczkę daniela K opartą o 2.18.0008 powinno pójść a to co niby pisujesz jest nie możliwe na swierzym systemie nigdy ci nie wywali, że wykryło nowsze drivery nie ma takiej opcji jest fizyczni i paranormalnie nie możliwe po prostu co najwyżej może ci wywyalić błąd I-000 spowodowany brakiem najnoszych Dx i brak możliwości dokończenia instalki lub w ogóle nie wykryć karty cosik bajzel masz ze sprzętem nie wąski.

 

Widziałem już link do "Radeon problem" czy jakoś tak ? może czas na X-fi problem ? widać objawia się podobnie.

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już problem rozwiązany wyrzuciłem wszystko od karty . wyrzuciłem śmieci z rejestru od karty. przeczyściłem Driver Cleaner 3. i zainstalołem sterownik najnowszy a pozniej oprogramowanie :) i chodzi :) oki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuję zakup X-fi xtreme audio, ma ona 10pinowa (bez jednego) złącze na panel przedni obudowy (audio i mikrofon)

 

czy ktoś się orientuje, czy gdy podłącze z przodu mikrofon z słuchawkami do tych obu gniaz (zielone i różowe), czy automatycznie dzwięk na głośnikach się wyłączy?

Jest to dla mnie bardzo istotne przed zakupem, jeśli nie będzie to tak działać, kupię słuchawki z mikrofonem pod usb, po ich podłączeniu chyba standardowa k. dzwiękowa się wyłącza prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuję zakup X-fi xtreme audio, ma ona 10pinowa (bez jednego) złącze na panel przedni obudowy (audio i mikrofon)

 

czy ktoś się orientuje, czy gdy podłącze z przodu mikrofon z słuchawkami do tych obu gniaz (zielone i różowe), czy automatycznie dzwięk na głośnikach się wyłączy?

Nie wyłączy się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze jedno, ostatnie pytanie. Czytałem o problemach w X-fi z wyjściem mikrofonowym. (kilkadziesiąt stron wyżej)

 

Czy problem został jakoś rozwiązany? Czy sterowniki zapamiętują opcję uruchomionego mikrofonu zamiast wejścia linowego? I czy w nowych oryginalnych sterownikach nadal słychać mikrofon tak cicho?

 

Czy gdy podłączę mikrofon do przedniego panelu (gdzie mam wyjście słuchawkowe i mikrofonowe) również ten problem będzie występować, i będę musiał przełączać pomiędzy mic/lin ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dobra dziś kupiłem 4GB ramu i po włożeniu do kompa (e6300 na asus P5B) okazało się że Xp 32-bit widzi tylko 2,98GB(3006MB w menedżerze zadań) ram a Server 2008 widzi niby 4GB w Panel sterowania->System ale za to w menadżerze zadań w Wydajność->Pamięć fizyczna(MB)-> Razem widzi tylko 3006MB . Spytałem się szybko Googla i okazało się że muszę włączyć w Biosie opcje Memory Remapping. I co po włączeniu owej opcji xp widzi tylko 2GB (a miał ponoć odrazu 4 widzieć) a Server 2008 owszem widzi 4 GB w Panel sterowania->System oraz 4096 MB w Menedżerze zadań ale za to nie mam dźwięku(albo bardzo głośny szym) z mojej X-fi music. I teraz pytanie (wreszcie) otóż swojego czasu jak ściągałem sterowniki do X-fi ze strony Creativa (jak również youp-pax) to w części rozwiązanie problemy pisało coś o rozwiązaniu problemów z 4GB ram i Vistą i X-fi więc czy ktoś pamięta na czym polegał ten błąd z 4GB(czy to właśnie odnosiło się do mojego problemu) czy może nie bawić się w żadne szukanie sterowników do X-fi i zainstalować od razu Viste 64-bitową (a czy wtedy będę widział upragnione 4GB w menedżerze zadań i będę miał dźwięk z X-fi)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie jeszcze jedno, ostatnie pytanie. Czytałem o problemach w X-fi z wyjściem mikrofonowym. (kilkadziesiąt stron wyżej)

 

Czy problem został jakoś rozwiązany? Czy sterowniki zapamiętują opcję uruchomionego mikrofonu zamiast wejścia linowego? I czy w nowych oryginalnych sterownikach nadal słychać mikrofon tak cicho?

 

Czy gdy podłączę mikrofon do przedniego panelu (gdzie mam wyjście słuchawkowe i mikrofonowe) również ten problem będzie występować, i będę musiał przełączać pomiędzy mic/lin ?

Mikrofon cicho? Pierwsze słysze...chyba nie słyszałes o opcji wzmocnienia mikrofonu +20dB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...