Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby nie zakładać nowego tematu napisze tutaj. Mam takiego dziada jak w opisie. Wszystko good do czasu kiedy zainstalowałem win 7 64 bity. Teraz przy odtwarzaniu dźwięku w winampie lub youtube dźwięk faluje. Znaczy 1s ciszej 2s głośniej i tak non stop. Dźwięk w grach czy niektórych filmach jest oki . Sprawdzałem głośniki ale one są w porządku. Sterowniki mam najnowsze jakie są dostępne na stronie producenta. No chyba że są jakieś modowane albo coś ale nie wim nic o takowych. Czy wie ktoś co może być przyczyną ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia X-Fi z allegro byłą wiele razy poruszana na forum.

 

Owszem kwestia sprzedazy wersji OEM jak HP czy DELL. Pytam bo moze ktos kupil i sobie chawli. Sprzedawca okresla jako "nie-poserwisowy" ale podejsc nalezy z dystansem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem kwestia sprzedazy wersji OEM jak HP czy DELL. Pytam bo moze ktos kupil i sobie chawli. Sprzedawca okresla jako "nie-poserwisowy" ale podejsc nalezy z dystansem.

 

ja kupilem i jestem zadowolony, jak bardzo chcesz dowiedziec sie cos wiecej to poszukaj moich postow w tym temacie (byc moze pisalem je z innego konta - ciukacz2)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie stery na win7 64 Professional by nie wyskakiwał taki błąd ?

Imageshack - 111fty.jpg

 

wykrzacza sie launcher. mam najnowsze stery, chyab 1.18.

 

 

 

http://www.frazpc.pl/b/251818

PAX PCI XFI All-OS-Driver V1.55 ktoś używał może tego ?

 

wykrzacza sie launcher.

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to ogarnełem, klite jakiś problem robiły.

chce teraz zobaczyć jeszcze Pax PCI X-Fi All OS Creative Software Suite 2010

505mb całość, podobno lepsza jakość dzwieku niż na zwykłych creativa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już to ogarnełem, klite jakiś problem robiły.

chce teraz zobaczyć jeszcze Pax PCI X-Fi All OS Creative Software Suite 2010

505mb całość, podobno lepsza jakość dzwieku niż na zwykłych creativa.

 

 

Swoja droga ciekawe o ile lepsza , bo raczej jakis tam gostek cudow nei zrobi do tego za free

pewniakeim ludziska sie ciesza i twierdza ze jest roznica ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem Pax PCI X-Fi All OS Creative Software Suite 2010

 

i w sumie znaczącej różnicy nie ma, bass jest chyab troche inny nie wiem czy lepszy

mam Logi z-5500, ale z tą paczką wszystko ok jest

nic sie nie wiesza, wszystko gra, wydaje mi sie że troche mnie ramu teraz pobiera system

ale to minimalna różnica.

póki co zostaje na nich :)

 

 

mam inne pytanie: zawsze gdy chce użyć mikrofonu musze odlączyć coax, podłączyć mikrofon do wyjścia i w opcjach przestawiać dig/mic

czy jest jakiś sposób by podłączyć mikrofon gdzieś indziej tak by codziennie tego nie przełaczać?

albo panel kupić tylko jak go podłączyć do karty Creative SB X-FI Extreme Music

 

pomoże ktoś ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam inne pytanie: zawsze gdy chce użyć mikrofonu musze odlączyć coax, podłączyć mikrofon do wyjścia i w opcjach przestawiać dig/mic

czy jest jakiś sposób by podłączyć mikrofon gdzieś indziej tak by codziennie tego nie przełaczać?

albo panel kupić tylko jak go podłączyć do karty Creative SB X-FI Extreme Music

 

pomoże ktoś ?

 

Kupić kabelek do frontu obudowy i podpinać mikro właśnie przez nie, np. Tutaj

Trochę przeraża mnie ta cena, ponieważ zeszłego lata kupowałem go za cenę 4,50zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie o coś takiego mi chodzi !

tylko ja nie mam w obudowie wyjść na słuchawki ani mikrofon,

a rozumiem że tutaj jedną strone podłacza sie do karty muzycznej , a drugą do obudowy.

mi z drugiej strony potrzebne jest wejście na minijacka.

 

jakieś inne rozwiązanie czy moża jest coś takiego na allegro?

 

http://www.allegro.pl/item1024687975_przelacznik_audio_pc_switcher_glosniki_sluchawki.html

 

ciekawe jak to, czy wystarczy jedne kabel podłączyć do karty muzycznej i można sobie przełącznikiem zmieniać,

czy to tylko taka "przedłużka" ...

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może do tej przejściówki dodać ten panel za 5zł z miejce dyskietek i będzie git. Tutaj najtaniej znalazłem. Razem ze wszystkim wliczając przesyłki wyniesie to w granicach 30 zł na kabelek + panel.

Jeszcze jedna opcja- jako mikrofonu używać zintegrowanej dźwiękówki ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za podpowiedz, ten panel i kabelek by sie nadał, 30zł to niewygórowana cena.

testowałeś może u siebie ?

 

a z ta dzwiekówką zintegorwaną całkowicie zapomniałem, mam DFI na nf4 ultra, jakieś 8 kanałowe audio.

ciekawe tylko czy ja włącze te aduio coś nie bedzie sie gryzło...

 

 

inne pytanie, nie ma ktoś takiego problemu na win 7 64bit:

czasami gdy słucham youtube przez najnowszego firefox, zatrzymam go, włącze film przez KMP z dzwikiem Dolby lub DTS [bo tylko takie mam] wyłacze film, odpausuje youtube to nie mam dzwieku z teledysku, musze aż zamknać firefoxa i uruchomić ponownie. Albo nieraz gdy gra winamp, zatrzymam go, włacze KMP, a później spowrotem winampa, to wyskakuje mi błąd Direct Sound, musze wyłaczyć i włączyć na nowo winampa wtedy.

 

sterowniki najnowsze z Creativa, a teraz Pax PCI X-Fi All OS Creative Software Suite 2010.

poinstalowane aktualnienia win7. dx11.

i na obu to samo czasami sie dzieje. nie jest to uciążliwe, ale czasami irytuje.

czy może ktoś też miał coś takiego ?

Edytowane przez FanEk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak:

- posiadam kabelek, który Tobie podawałem w moim pierwszym poście, jest on podłączony do wyj/wej ze wtykiem HD Audio obudowy i wszystko działa jak należy, co do tego panelu, to wygląda na najzwyklejszy panel mający na celu podpięcie słuchawek do gier

- jeżeli dźwięk nie jest odtwarzany wraz ze zmianą aplikacji, to prawdopodobne jest, że karta "rezerwuje" sobie strumień, wyłącz we właściwościach karty w zakładce odtwarzanie> głośniki>zaawansowane tryb wyłączności, tzn odznacz pierwszy haczyk, restart, powinno pomóc,

- co do zintegrowanej karty, posiadam Realtek ALC888 i Xtreme Music, wejście mikrofonowe działa na integrze, nie ma konfliktu.

Edytowane przez blackedeyed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałbym się dowiedzieć którą kartę bardziej opłaca się kupić.

Creative X-fi Titanium (http://pl.store.creative.com/products/product.aspx?catid=1&pid=17927) czy lepieć kupić za mniej więcej taką samą cenę używaną Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series (fajna nazwa:P).

Zależy mi głównie na jakości dźwięku i kompatybilności z Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa dokładnie takie same karty pod względem muzycznym. Wszystkie modele za wyjątkiem wersji Elite która ma lepsze przetworniki analogowo cyfrowe i wersji audio która de facto x-fi nie jest.

Reszta modeli różni się między sobą złączem, dodatkami (panele, pilot) i dokładanym software a także np obecnością złącz optycznych.

 

W tej używanej jest panel starego typu (taki sam jak w mojej wersji) i powiem ci że w porównaniu do nowego http://pl.store.creative.com/products/product.aspx?catid=1&pid=17813 (miałem w ręku, używałem) wypada blado. Tyle że cena nowej wersji co najmniej nie zachwyca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co w tym nowym panelu takiego jest? Nie używałem nigdy żadnego z tych paneli, ale jak dla mnie ten stary jest lepszy. Ma więcej wyjść audio i do tego pilot, ten nowy ma tylko jakieś diody, które pokazują czy Crystalizer i jakieś tam inne bajery są włączone. Ten stary ma w dodatku pozłacane wtyki więc świadczy to niby o jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele wejść jest super pod warunkiem że jakiegokolwiek z nich użyjesz kiedykolwiek ;) mnie osobiście mikrofon i słuchawki wystarczają.

W tym nowym to nie tylko diody, możesz 3 funkcje włączyć bezpośrednio z panela w tym game mode. I do tego regulacja głośności systemowa. Dla mnie nowy panel rewelacja ale oczywiście nie musi być dla Ciebie. Ja tylko zwracam uwage żebyś byl w pełni świadomy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CREATIVE Sound Blaster X-FI XtremeMusic 7.1 SB0460 są problemy z tą kartą pod Win7 64 ? miałem jakąś inna SB i jej nie wykrywało gdy zmieniłem kompa/system, chyba że jest coś podobnego jakościowo w cenie 130zł ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...