Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

nic nie dziala bardziej syfiastego niedorobionego sprzetu na oczy nie widzialem nie bede sie @!@#$$ wiecej i wpienial a formata nei bede robil tylko po to aby rozwiac problem dzwiekowej nie ma sie co zastanawiac dluzej tylko trzeba szukac jakiegos jelenia ktory z usmiechem na twarzy kupi to gowno (bez obrazy dla uzytkownikow forum) moze ktos jest chetny na kupno tej muzycznej? mysle ze 400pln to uczciwa cena jak mi sie uda pozbyc jej kupie dzwiekowa asusa a wszelkie produkty creativa zostaja u mnie dozywotniego bana

Edytowane przez AquaSplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie dziala bardziej syfiastego niedorobionego sprzetu na oczy nie widzialem nie bede sie @!@#$$ wiecej i wpienial a formata nei bede robil tylko po to aby rozwiac problem dzwiekowej nie ma sie co zastanawiac dluzej tylko trzeba szukac jakiegos jelenia ktory z usmiechem na twarzy kupi to gowno (bez obrazy dla uzytkownikow forum) moze ktos jest chetny na kupno tej muzycznej? mysle ze 400pln to uczciwa cena jak mi sie uda pozbyc jej kupie dzwiekowa asusa a wszelkie produkty creativa zostaja u mnie dozywotniego bana

 

Drogo i to bardzo, faktycznie ktoś będzie musiał być "jeleniem ktory z usmiechem na twarzy kupi to gowno" jak to określiłeś.

 

http://www.agito.pl/karty-dzwiekowe/creative-sound-blaster-x-fi-titanium-fatal1ty-professional-series.0.334161.html

Edytowane przez pioras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra

 

Wejdź na CD lub ściagnij i rozpakuj paczkę oprogramowania jaką podałem i wejdź do katalogu ze sterami i zainstaluj je ręcznie potem wrzuć płytkę CD z oprogramowaniem i ją zainstaluj.

 

dzieki pavlo ale dalej nic :( teraz jedynie pozostaje mi format i walka na suchym swiezym systemie

 

hmm 100pln taniej niz najtansza oferta w pl sklepach sadze,ze to nie jest drogo i uczciwa cenna i wielu ,,jeleni,, bedzie zaintersowanym kupnem oby chcociaz jakby znalazl sie potencjalny kupiec jelen :P zawsze moge sie z nim dogadac i cos jeszcze spuscic tak jak mowilem chce sie jedynie pozbyc mojego jedynego i ostatniego produktu creativa ogolnie dzwiekowa jest bardzo dobra fajnie gra na zestawie 5+1 niestety tez creativa :D pro gamer 500 jak i na sluchawkach mionix keid 20 tylko po prostu wsparcie software jest na zenujaco wysokim poziomie

Edytowane przez AquaSplash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ale z ciebie magik :rolleyes: Ja jestem jeleń :lol2: mogę się zamienić dam ci w zamian Xonara Ds + 2 opampy + CAL które mają Jeszce pewnie z 18-19 miechów gwary i wyjdzie mniej więcej 100zł niżej niż w najtańszym sklepie B-)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

od kiedy kupilem ta muzyczna ponad 2 lata temu to od pierwsze instalacji sterownikow mam z nimi jazde wiec daruj sobie teksty pokroju ,,creative ma udane sterowniki,,

 

Widocznie coś masz nasyfione w systemie.

 

Jakoś ja od 4.5 roku odkąd ją mam, problemów poza początkowymi kłopotami w jednej grze nie miałem. Przeszła XP, Viste i siódemkę, do tego 4 plyty główne i 3 podstawki. Skoro inni sobie z tym radzą więc weź głębokie oddechy i napraw problem spokojnie. Być może właśnie reinstal systemu może ci tylko pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woowwwaahhh fuck yeahhh :D wlasnie przed chwila zrobilem format powgrywalem juz wszystko pozostaly mi jeszcze gry zainstalowalem stery z plytki od creativa pozniej wlaczylem funkcje autoupdate wyszukalo mi aktualizacje odznaczylem te co nie byly mi potrzebne pobralem wszystko zainstalowalem zadnego errora odpalam youtube na sluchawkach i git majonez dzwiek super proba microfonu i tez wszystko nagrywa i chodzi jak powinno :D zaraz zobacze na 5+1 jak to wyglada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Format to jest najlepsze rozwiązanie na wszystko, zawsze tak było, jest, i zapewne będzie. Zanim sie zacznie obwiniać producenta sprzętu warto zrobić włąśnie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety jest jeszcze jedno wyjście ;), po instalacji i pełnej konfiguracji i optymalizacji systemu, zrobić z niego obraz i na wypadek takich awarii przywrócić, w ten sposób w ciągu kilku minut mamy załatwioną robotę, która trawa czasem kilka godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

kupilem creative X.fi usb - plus glosniki 5.1 i mam zajewielki problem ....ze powoli zaczynam myslec ..... nad nagraniem filmiku ....byl sobie sprzet...lecacy z 4 pietra ..no ale do rzeczy .

Laptop asus f3f, zintegrowana muzyczna sigmatel audio - probowalem nagrywac w miks stereo w AUDACITY na sigmatel(przed kupnem creative) i problem polegal na tym ze glos z mic nagrywal sie za cicho - tzn podczas nagrywania z muzyka - kiedy sciszalem muzyke do np 2%(winamp) i nagrywalem dzwiek - byl strasznie cicho -i ni jak nie moglem tego wyregulowac - tak aby podczas mowienia w tle byla muzyka a nie odwrotnie. to pierwszy problem ..

drugi dotyczy wlasnie creative XFI - z tego co sie juz dowiedzialem to odpowiednik stereo miks w XFI to what you hear - probujac nagrywac audacity - muzyke i glos - nie moge tego polaczyc ni jak - albo mam zajemocne echo w jednym z glosnikow ...(straszne tak jakby sprzezenie(??)ze uszy bola) albo nagrywa muzyke za cicho , a glosu wcale , albo nagrywa glos i muzyke z mika - co po odtwarzaniu sie nie nadaje do niczego :/ - w audacity mam ustawione - odtw. creative 5.1 nagryw. creative what you hear

a opcjach muzycznych systemu - odtw creative 5.1 nagrywanie - what you hear

czy ktos zna porzadne ustawienia do tego ??? wie moze jak to ustawic aby bylo dobrze ??jak nagrac porzadny glos i muzyke - audacity -

Np po nagraniu muzyki z winampa przez Creative na audacity = podczas nagrywania wszystko fajnie - w surround i fajny dzwiek -- odtwarzanie tego nagrania pozniej - zmienia wszystko - tak jakby ustawial sie na na dwa i tylko dwa glosniki (??) czy ktos wiec dlaczego ?? taaaaaka lipa :/

bo juz wymiekam ...w sumie to wymieklem ....bo bawie sie z tym od kilku dni ...

bede sledzil temat i jakby co odpowiem na pytania wszelkie :D

pozdrawiam i z gor dziekuje za info :)

no a na koniec - spodziewalem sie ...no czegos lepszego od tej karty jak i glosnikow (creativeT6200)...a tu taka ... no moze nie lipa ...ale zadna rewelacja ... no chyba ze musialbym zainwstowac ..tysiace zl w glosniki :D....magii nie ma

no i dodam ze ppodczas odtwarzania winampem - gdy przekrecam pokretlo od glosnikow a nie te na karcie - slychac pierdzenie - podczas przekrecania - WTF ?? czego nie ma np podczas muzyki z you tube -

zna ktos przyczyne ??

 

dziekuje za odpowiedzi i udanego weekendziku wszytskim

Edytowane przez smajk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem X-fi Oem od HP (sb670) aby zastąpić swojego sprzedanego Xonara i po walkach z driverami mam pełno prawne X-fi za 80zł :D ale najlepszy patent, że pod Vistą na oficjalnych driverach po włączeniu kompa muszę przestawić tryb aby mieć dźwięk ( potem nie ma problemu ) bo niby winda pokazuje, że jest a go nie ma ale to nie problem ;) na driverach forte czy prelude nie działa mi poprawnie spdif i mimo, że na nich dźwięk jest od razu to ich użyć narazie nie mogę identyczne problemy na retailach.

Paczki encoderów działają normalnie. Dodatkowo w porównaniu do zwykłego Sb460 dostajemy dodatkowe wejście na karcie video in :) a ubywa wyjście na panel którego i tak nikt nie używa. Jak traficie gdzieś oemy X-fi na które ktoś daje gware nawet króciutką to warto brać bo to nie to samo co 2 lata temu teraz nawet oficjalne się instalują bez problemów i nic nie trzeba dodawać inf'u :D

Aha i wreszcie wróciła radość z gier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem X-fi Oem od HP (sb670) aby zastąpić swojego sprzedanego Xonara i po walkach z driverami mam pełno prawne X-fi za 80zł :D ale najlepszy patent, że pod Vistą na oficjalnych driverach po włączeniu kompa muszę przestawić tryb aby mieć dźwięk ( potem nie ma problemu ) bo niby winda pokazuje, że jest a go nie ma ale to nie problem ;) na driverach forte czy prelude nie działa mi poprawnie spdif i mimo, że na nich dźwięk jest od razu to ich użyć narazie nie mogę identyczne problemy na retailach.

Paczki encoderów działają normalnie. Dodatkowo w porównaniu do zwykłego Sb460 dostajemy dodatkowe wejście na karcie video in :) a ubywa wyjście na panel którego i tak nikt nie używa. Jak traficie gdzieś oemy X-fi na które ktoś daje gware nawet króciutką to warto brać bo to nie to samo co 2 lata temu teraz nawet oficjalne się instalują bez problemów i nic nie trzeba dodawać inf'u :D

Aha i wreszcie wróciła radość z gier ;)

 

Hmm czy mógłbyś zarzucić jakiegoś linka do paczki z orginalnymi sterownikami? Mam OEM Della ale jadę na jakiś starych sterownikach :wink:

Edytowane przez KnoogeR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne sterowniki na www.creative.com?

 

Tak ale bardziej chodziło mi po paczkę kilkaset MB i tam wszystko jest pod jednym instalatorem. Mam teraz takie coś i bardzo wygodne burn na płytę i jak trzeba się instaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja ogólnie biorę czystą paczke z creative.com potem robie sobie instalatory odzielne do wszytskich pierdół jak thx conslole, lunchery, vol panele i potem trzymam to na dysku nie lubie tych paczek pełnych bo instalka trawa lata.

Zaraz update'uje viste do 7 bo tam są nowe drivery które mają rozwiązany problem z długim zamykaniem systemu i może przy okazji rozwiążą problem nie działania dzwięku zaraz po uruchomieniu systemu i konieczności przełączenia trybu.

Nie mniej kurde jestem mega zadowolony AKG172 + X-fi znacznie lepsze połaczenie niż AKG + Xonar no i wreszcie bit-perfect bez rzeźbienia i problemów jak na xonarze

 

Driverem 2.18.0015 dla W7 jednym słowem mucha nie siada :D jeśli chodzi o prace pod windą nawet poprawnie działa bass boost i cutoff z czym zawsze był problem :D

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej

kupilem creative X.fi usb - plus glosniki 5.1 i mam zajewielki problem ....ze powoli zaczynam myslec ..... nad nagraniem filmiku ....byl sobie sprzet...lecacy z 4 pietra ..no ale do rzeczy .

Laptop asus f3f, zintegrowana muzyczna sigmatel audio - probowalem nagrywac w miks stereo w AUDACITY na sigmatel(przed kupnem creative) i problem polegal na tym ze glos z mic nagrywal sie za cicho - tzn podczas nagrywania z muzyka - kiedy sciszalem muzyke do np 2%(winamp) i nagrywalem dzwiek - byl strasznie cicho -i ni jak nie moglem tego wyregulowac - tak aby podczas mowienia w tle byla muzyka a nie odwrotnie. to pierwszy problem ..

drugi dotyczy wlasnie creative XFI - z tego co sie juz dowiedzialem to odpowiednik stereo miks w XFI to what you hear - probujac nagrywac audacity - muzyke i glos - nie moge tego polaczyc ni jak - albo mam zajemocne echo w jednym z glosnikow ...(straszne tak jakby sprzezenie(??)ze uszy bola) albo nagrywa muzyke za cicho , a glosu wcale , albo nagrywa glos i muzyke z mika - co po odtwarzaniu sie nie nadaje do niczego :/ - w audacity mam ustawione - odtw. creative 5.1 nagryw. creative what you hear

a opcjach muzycznych systemu - odtw creative 5.1 nagrywanie - what you hear

czy ktos zna porzadne ustawienia do tego ??? wie moze jak to ustawic aby bylo dobrze ??jak nagrac porzadny glos i muzyke - audacity -

Np po nagraniu muzyki z winampa przez Creative na audacity = podczas nagrywania wszystko fajnie - w surround i fajny dzwiek -- odtwarzanie tego nagrania pozniej - zmienia wszystko - tak jakby ustawial sie na na dwa i tylko dwa glosniki (??) czy ktos wiec dlaczego ?? taaaaaka lipa :/

bo juz wymiekam ...w sumie to wymieklem ....bo bawie sie z tym od kilku dni ...

bede sledzil temat i jakby co odpowiem na pytania wszelkie :D

pozdrawiam i z gor dziekuje za info :)

no a na koniec - spodziewalem sie ...no czegos lepszego od tej karty jak i glosnikow (creativeT6200)...a tu taka ... no moze nie lipa ...ale zadna rewelacja ... no chyba ze musialbym zainwstowac ..tysiace zl w glosniki :D....magii nie ma

no i dodam ze ppodczas odtwarzania winampem - gdy przekrecam pokretlo od glosnikow a nie te na karcie - slychac pierdzenie - podczas przekrecania - WTF ?? czego nie ma np podczas muzyki z you tube -

zna ktos przyczyne ??

 

dziekuje za odpowiedzi i udanego weekendziku wszytskim

 

nikt nie zna odpowiedzi czy nikomu sie nie chce zaglebiac ?? :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta karta ma tyle wspolnego z x-fi co audige se w związku z czym nikomu się nie chce zagłębiać i pewnie 99% userów w tym temacie nie ma tej karty a tym bardziej nie uzywalo jej do takich karkołomnych akcji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nowe drivery są całkiem dobre. Używam ich na XP i ich jedyny minus to brak volume panela <_< , lecz da się go doinstalować z płyty z driverami tylko że wtedy nie mamy % przy pogłaśnianiu/ściszaniu :angry: Jeszcze się pobawię to być może znajdę sposób na naprawdę tego błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nowe drivery są całkiem dobre. Używam ich na XP i ich jedyny minus to brak volume panela <_< , lecz da się go doinstalować z płyty z driverami tylko że wtedy nie mamy % przy pogłaśnianiu/ściszaniu :angry: Jeszcze się pobawię to być może znajdę sposób na naprawdę tego błędu.

 

Powiem tak na XP są tylko 2.18.0013 które za dobre nie są i potrafią zatrzymać zamykanie systemu lub znacząco go wydłużyć pod Vistą nie wiem jak w XP ale pewnie też dopiero będzie super jak wyjdzie odpowiednik 2.18.0015 które teraz są only dla W7 a po prostu no co tu dużo gadać wszystko działa tak jak trzeba, nawet mogę korzystać z S3 co jest błogosławieństwem a już o nim zapomniałem przy użytkowaniu asrocka + Xoanra DS'a bo ten powodował tylko czarny ekran po próbie wyjścia ze sleepu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam windows 7 32bit i mam problem z xtreme gamerem, otóż gdy wylacze komputer i uruchomie go na drugi dzień brakuje mu sterownikow do karty,chociaz byly zainstalowane ? ma ktos tez taki problem? czasami uruchomie 5 razy system i sterowniki nie uciekaja. Liczę na pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ;)

 

Zamiast iść spać słucham Radia Zet (na potrzeby testu) na wyświetlaczu Z-5500 widząc:

Input: Coax

Effect: DD Digital

:)

====

Oooo, DTS Digital też wyświetla :D

 

DD/DTS pack kupiłem parę miesięcy temu. Zapisałem sobie w pliku numery aktywujące

 

Musiałem wywalić sterowniki o coś się skopało

 

Jak po instalacji nowych sterowników uruchomić tę paczkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie zapisałeś jej sobie na dysku?

 

EDIT

Znalazłem zaj... komentarz na komputronie do X-Fi Titanium:

"Zawiodłem się, ponieważ nie słychać żadnej różnicy w stosunku do X-Fi Xtreme Gamer"

:lol: no co za gościem trzeba być

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , otoz kupilem ta karte dzwiekowa niedawno bo jakis tydzien temu , i na samym poczatku zmartwilo mnie ze jak podlaczylem pod nia sluchawki to juz nie moglem podlaczyc mikrofonu poniewaz kiedy mikrofon zostal podlaczony to slyszalem wszystko co robilem czyli kazdy oddech itp po prostu wszystko co bylo mozliwe przez mikrofon.pomijajac to slysze jeszcze w sluchawkach i glosnikach takie bulgoczenie jakby wody po podlaczeniu do karty dzwiekowej , jak podlacze do integry to tego nie ma.Czy to jest uszkodzone czy da sie to jakos ustawic ? czekam na odpowiedz i pozdrawiam.

 

karta jest zewnetrzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam karte X-fi Extreme Audio Notebook. Przesiadłem się ostanio z XP na Win7, ściągnąłem najnowsze sterowniki ze strony creativa jednak mam pewne problemy:

- Nie mam tej zakładki Headphones, jaka była na XP (ogołnie teraz mam gorszy dzwięk na słuchawkach)

- X-fi Crystalizer działa jakoś dziwnie, czasem gra tak jak powinien a czasem poprostu wycisza basy i mocno przytłumia dzwięk (na XP tak się nie działo)

 

Moje sterowniki to 1.04

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...