Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

@Aquarium

 

Również dane było mi testować obie karty tj. moje X-Fi, Asus Xonar DX i Xonar DS.

Xonary grają bardziej agresywnie z kolei X-Fi zbyt cukierkowo i brakuje średnich tonów. W moim odczuciu ani Xonar ani X-Fi nie gra dobrze. Użytkownikiem kart Creative-a jestem od 2000r. Przez moje uszy przeszły modele Live! 1024, Live! 5.1, Audigy 2 ZS, Audigy 4 i od 6-ciu lat X-Fi Xtreme Music SB0460. X-Fi, owszem, był to duży skok w przód. Dźwięk wyraźnie czystszy niż w Audigy 4. Pierwsze wrażenie zrobiła niezłe. Natomiast po latach chęć mnie bierze, żeby wrócić do starszych modeli SB. Wydaje mi się, że dźwięk z Audigy był jakby cieplejszy, wysokie tony jakoś nie przeszkadzały i przyjemnie się tego słuchało. Świetnie też wspominam Live!-a 1024. X-Fi jakoś nie ma tego uderzenia, średnicy a wysokie tony są jakoś dziwnie syczące i przerysowane, nie przyjemne dla ucha (najlepiej slychac to przy wokalu i literkach 's','ś','c','ć' itd.) Mimo, że teraz zrezygnowałem z wszelkich efektów (nawet EQ na 0) przez to 'syczenie' wydaje sie jakby Crystalizer nadal był włączony. Problem znika gdy puści się czysty cyfrowy dźwięk po SPDIF, który nie 'przechodzi' przez procesor karty. Wtedy słychać i średnie tony i ładną, naturalną górę.

 

Cóż o Xonarach nie mogę się tak rospisać, gdyż miałem je przez krótki czas tylko na testa.

 

Obecnie również zamierzam zmienić moje low-end`owe kino na coś z wyższej półki. Boję się jednak, że moje X-Fi nie nasyci odpowiednim brzmieniem nowego sprzętu. Myślę, więc o jakiejś bardziej profesjonalnej karcie od kwoty 1,000zł. Problem stanowi jedynie moje zamiłowanie do gier i brak encoderów, EAX i tego typu bajerów, których nie brakuje kartom creative. Zastanawiam się też nad zakupem X-Fi Titanium HD - jeśli to rzeczywiście "wybór audiofila" - jak reklamują, to byłby to ideał. Szkoda tylko, że to jednak ten sam stary procesor, stare efekty typu Crystalizer, CMSS3D (co z audiofilstwem ma nie wiele wspólnego) i ogólnie sam nie wiem co o tym myśleć.

 

Najlepiej będzie chyba poczekać na następcę X-Fi i sprawdzić na własnych uszach ile to warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega widzę ma audiofilskie ucho, a ja piszę z poziomu zwykłego szaraczka :) Też nie używam żadnych "poprawiaczy" typu EQ, jedynie operuję ustawieniami basu i treble - chciałbym słuchać muzyki w postaci jakiej została nagrana, a nie sztucznie ulepszonej. Z wysokimi tonami jest problem w Xonarze, bo takowego suwaka po prostu nie ma i trzeba by grzebać właśnie w equalizerze, na co nie mam ochoty. No i jeszcze zostaje druga strona medalu - nagłośnienie, sam się niemile zdziwiłem gdy po podpięciu testowo dwa razy droższego zestawu głośników subiektywna jakość odsłuchu spadła diametralnie. Odbiór dźwięku to po prostu indywidualna sprawa, sam przez X lat nie przywiązywałem do tego większej wagi - dopiero przy niespodziewanej zmianie na gorsze (mimo iż miało być lepsze) człowiek to zauważa.

 

Jak tak dalej pójdzie, to Creative szybciej wypuści nową serię kart niż poprawi te felerne sterowniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo, ostatni update sterów SBXF_PCDRV_XPVT_LB_2_18_0015 w końcu spowodował że system (winXP) przestał mulić przy wyłączaniu/wylogowywaniu i znacznie lepiej działa przełączanie MODE`ów, jesli ktoś przeoczył polecam się zaopatrzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem. Z tego co mi wiadomo X-Fi powinno miec 128 stremow.

Winamp po dodaniu w alchemy pokazuje 65. Czy to norma?

 

Moja karta to SB055A czyli kastrat.

 

solved - zmiana trybu pomogla.

post-159346-0-47136600-1314213277_thumb.jpg

Edytowane przez Zdebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, że tak spytam - do czego używane są streamy w Winampie i dlaczego powinno ich być jak najwięcej. Mowa tu o zwykłym odtwarzaniu muzyki.

 

 

Do niczego chcialem zobaczyc jaka mam polifonie.

 

OK, jeszcze jedno czy to norma, ze karta pstryka gdy przelanczam tryby?

Edytowane przez Zdebik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, jeszcze jedno czy to norma, ze karta pstryka gdy przelanczam tryby?

 

Jeśłi chodzi Ci o pstrykanie dochodzące z samej karty w obudowie to myślę, że jest to normalne. Odgłos powinien być podobny jak przy włączaniu/wyłączaniu np. amplitunera, wieży czy wzmacniacza (tyle, że cichszy). Moja X-Fi akurat nie pstryka bo mam inny, starszy model, ale nowsze pewnie mają zamotowane te cykające styczniki. Asus Xonar też cykał przy zmianie konfiguracji głośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo, ostatni update sterów SBXF_PCDRV_XPVT_LB_2_18_0015 w końcu spowodował że system (winXP) przestał mulić przy wyłączaniu/wylogowywaniu i znacznie lepiej działa przełączanie MODE`ów, jesli ktoś przeoczył polecam się zaopatrzyć.

 

W maju pojawily sie beta driver

SBXF_PCDRVBETA_US_2_18_0015

http://support.creative.com/downloads/welcome.aspx?nLanguageLocale=1045&nOS=10&nDriverType=11#type_11

Ilosc zmian i naniesionych poprawek doprawdy poraza...

 

Resolves the issue with system becoming unstable when using OpenAL with GroundWiz RTS Demo and Benchmark tool.

 

Panowie mam problem. Z tego co mi wiadomo X-Fi powinno miec 128 stremow.

Winamp po dodaniu w alchemy pokazuje 65. Czy to norma?

 

Moja karta to SB055A czyli kastrat.

 

solved - zmiana trybu pomogla.

 

Przelacz na tryb 'game mode' powinno sie pokazac 128.

 

Do niczego chcialem zobaczyc jaka mam polifonie.

 

OK, jeszcze jedno czy to norma, ze karta pstryka gdy przelanczam tryby?

 

Czy chodzi Ci o to charakterystyczne "pstrykniecie" slyszane w sluchawkach nie z obudowy? Bez obaw u mnie tez tak jest (razem z chwilowa zwieszka).

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że lista poraża, tym niemniej jakimś cudem w końcu pozbyłem się zamuleń przy wyjściu z systemu. Po ostatnim reinstalu sysa sytuacja podobna, na starym sterze zamuły a po update jak ręką odjął (poprzedni update tego nie zmieniał). Więc może przy okazji samo się jakoś w tej rewizji poprawiło :D albo jakieś cuda tylko na moim sprzęcie :)

Edytowane przez witek-pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że lista poraża, tym niemniej jakimś cudem w końcu pozbyłem się zamuleń przy wyjściu z systemu. Po ostatnim reinstalu sysa sytuacja podobna, na starym sterze zamuły a po update jak ręką odjął (poprzedni update tego nie zmieniał). Więc może przy okazji samo się jakoś w tej rewizji poprawiło :D albo jakieś cuda tylko na moim sprzęcie :)

 

Problem w przydlugawym zamykaniem systemu zostal rozwiazany:

SBXF_PCDRV_XPVT_LB_2_18_0015 (16 luty 2011)

a tu beta stery:

SBXF_PCDRVBETA_US_2_18_0015 (24 maj 2011)

 

Uzytkownikom systemu Vista/W7 majacym problem z cracking i poping byc moze pmoga latki Microsoftu:

Vista(x86):

http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%20Vista/sp3/Fix307913/6000/free/408815_intl_i386_zip.exe

W7(x86):

http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%207/WindowsServer%202008%20R2/sp1/Fix307914/7600/free/409414_intl_i386_zip.exe

Vista(x64)

http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%20Vista/sp3/Fix307913/6000/free/408817_intl_x64_zip.exe

W7(x64)

http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%207/WindowsServer%202008%20R2/sp1/Fix307914/7600/free/409416_intl_x64_zip.exe

 

W razie problemow ze sciagnieciem prosze odswiezyc przegladarke.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,Sprawa wygląda następująco cały czas używałem karty X-Fi Platinum Fatal1ty Champion Series pod Windows XP. chodziła na sterach DANIEL_K XFI_SupportPack_2_0. Byłem zadowolony z jakości dźwięku kilka dni temu przesiadłem się na Windows 7 64 BIT. Ta sama karta na tych sterach nie gra już tak ładnie dźwięk jest jakiś przytłumiony bass nie ma głębi bardziej puka stuka jednym słowem gra sztucznie. Jakie inne stery polecalibyście pod tą kartę ? żeby grała jak najlepiej pod win 7 ?

 

Edit 22:30 właśnie sprawdziłem że głośniki 5.1 grają tylko na kablu zielonym pozostałe dwa czarny oraz pomaranczowy gdy są odłoszone na głośnikach nie robi to różnicy stąd może ta gorsza jakość tylko czemu nie płynie sygnał ? po tych kablach ? pod win 7

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum masz ustawione 2.0 Speakers. Przestaw na 5.1. Lub jeśli masz 5.1 to włącz CMSS-3D - bez tego muzyka stereo będzie grała tylko w dwóch frontowych głośnikach ( na zielonym kablu, jak Ty to mówisz ;) )

Pozatym z tego co napisałeś rozumiem, że użyłeś sterów spod XP-ka na W7 x64. Upewnij się, że te stery są zgodne również z w7, albo ściągnij właściwe, zgodne SP2 od Daniela K.

Jeśli coś Ci stuka, puka to może są to lekkie przestery na basie. Powyłączaj wszelkie Equalizery, Crysatalizery (usatw wsio na Default), daj volume na 100% (jak nie to zmniejsz) i wtedy zobacz czy problem znikł.

 

Ja przerzuciłem się s Support Pack`ów na oryginalne stery od Cretive i jestem bardzo zadowolony. Stery od Daniela K. miały tendencję do pogorszania się jakości dźwięku po jakimś czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chłopski rozum masz ustawione 2.0 Speakers. Przestaw na 5.1. Lub jeśli masz 5.1 to włącz CMSS-3D - bez tego muzyka stereo będzie grała tylko w dwóch frontowych głośnikach ( na zielonym kablu, jak Ty to mówisz ;) )

Pozatym z tego co napisałeś rozumiem, że użyłeś sterów spod XP-ka na W7 x64. Upewnij się, że te stery są zgodne również z w7, albo ściągnij właściwe, zgodne SP2 od Daniela K.

Jeśli coś Ci stuka, puka to może są to lekkie przestery na basie. Powyłączaj wszelkie Equalizery, Crysatalizery (usatw wsio na Default), daj volume na 100% (jak nie to zmniejsz) i wtedy zobacz czy problem znikł.

 

Ja przerzuciłem się s Support Pack`ów na oryginalne stery od Cretive i jestem bardzo zadowolony. Stery od Daniela K. miały tendencję do pogorszania się jakości dźwięku po jakimś czasie.

 

Mam ustawione na 5.1 co do zielonego kabla to mi się wczoraj pokićkało w głowie gdy to odłączałem i sprawdzałem słuchałem Radia z neta. później jeszcze raz sprawdziłem i leci sygnał po wszystkich kablach. tak użyłem tych sterów SP2 z pod XP które pisze że są też pod win 7. Co do pogarszania się dźwięku po pewnym czasie tak jak piszesz to też to zauważyłem na xp ale nie wiem czy to faktyczne pogorszenie czy autosugestia czy jak to się tam zwie ;) że przyzwyczajamy się do dźwięku i już takiego wow nie robi na nas jak za pierwszym razem. dodam jeszcze że karty tej używam na płycie ASUS P8Z68-V PRO. oczywiście w biosie integra wyłączona nawet nie instalowałem pod nią sterów.

 

 

Edit:11:47 Jupi rozwiązałem problem już gra tak jak pod XP. zajrzałem do tego co tam było od Daniel.K i zauważyłem w folderze Driver że są jakieś stery pod xp tego nie instalowałem. Nie był zainstalowany WDM Driver. teraz gra lux tak jak na xp :)

 

Edit:15:30.Ps. czy ktoś z was intalowałem Youpaxy pod X-FI i może powiedzieć jak grają one wstosunku do SP2 lub org cretive ?

 

http://www.hardwareheaven.com/pax-download-pci-x-fi-series/211118-pax-pci-xfi-all-os-driver-v4-60-july-23-2011-a.html

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ustawione na 5.1 co do zielonego kabla to mi się wczoraj pokićkało w głowie gdy to odłączałem i sprawdzałem słuchałem Radia z neta. później jeszcze raz sprawdziłem i leci sygnał po wszystkich kablach. tak użyłem tych sterów SP2 z pod XP które pisze że są też pod win 7. Co do pogarszania się dźwięku po pewnym czasie tak jak piszesz to też to zauważyłem na xp ale nie wiem czy to faktyczne pogorszenie czy autosugestia czy jak to się tam zwie ;) że przyzwyczajamy się do dźwięku i już takiego wow nie robi na nas jak za pierwszym razem. dodam jeszcze że karty tej używam na płycie ASUS P8Z68-V PRO. oczywiście w biosie integra wyłączona nawet nie instalowałem pod nią sterów.

 

 

Edit:11:47 Jupi rozwiązałem problem już gra tak jak pod XP. zajrzałem do tego co tam było od Daniel.K i zauważyłem w folderze Driver że są jakieś stery pod xp tego nie instalowałem. Nie był zainstalowany WDM Driver. teraz gra lux tak jak na xp :)

 

Edit:15:30.Ps. czy ktoś z was intalowałem Youpaxy pod X-FI i może powiedzieć jak grają one wstosunku do SP2 lub org cretive ?

 

PAX PCI XFI ALL OS Driver V4.60 July 23 2011

 

Ja mam zainstalowane 4.60 na XP i W7.

Get the latest X-fi Pax Drivers here

Gosc podkreca w pliku .ini treble i bass ponoc naprawil problem z 4GB ram i openal w grach. Nie wiem czy to prawda czy tylko pusty slogan.

Sa stabilne.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zorientowanych w temacie

 

Co myslicie o montowanych na drozszych plytach glownych kartach dzwiekowych : Creative X-Fi MB2 posiadam cos takiego na plycie

jak rowniez X-Fi Titanium PCI-E .

MB2 posiada jakis tam certyfikat THX , Titanium tegoz nie posiada :/ moze ktos z was moglby zapodac jakigos linka do porownania obydwu kart ?

Edytowane przez Mario2k
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do zorientowanych w temacie

 

Co myslicie o montowanych na drozszych plytach glownych kartach dzwiekowych : Creative X-Fi MB2 posiadam cos takiego na plycie

jak rowniez X-Fi Titanium PCI-E .

MB2 posiada jakis tam certyfikat THX , Titanium tegoz nie posiada :/ moze ktos z was moglby zapodac jakigos linka do porownania obydwu kart ?

 

X-FI MB2 to "sterowniki modujace" pozwalaja uruchomic na scalakach m.in Realteka podstawowe funkcje X-FI takie jak Crystalizer czy EAX. Wszystko odbywa sie software'owo a wiec bedzie korzystac z zasobow CPU.

http://www.creative.com/oem/products/software/x-fimb2.asp

Jak to Titanium THX-a nie posiada? Juz A2 posiadalo...

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowąłem dziś pod win 7 64 BIT PAX PCI XFI ALL OS Driver V4.60. i muszę powiedzieć że pięknie grają :) jak by ktoś chciał polecam jak najbardziej na 100% nie jestem pewien bo dopiero kilka godzin słucham na nich ale Grają lepiej od Daniel_K SP2. dźwięk jest ładnie równo wyważony bass ładnie nisko schodzi środek ładnie gra i góra czyli wysokie tony brzmią wyśmienicie :)pod sterami SP2 miałem problem ze stereo mixem który raz działa a raz nie na tych sterach już jest ok :)

Co do 4 GB Ramu to akurat tyle mam i chodzą one ok nie ma żadnych problemów więc raczej zostało to naprawione.

Edytowane przez Boguszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

marras

Czyli mozna to MB2 wogole porownywac do pelnego XF-i ?? mam namysli ogolna jakosc muzy i obslogi gier

no i kolejne pytanie czy jest szansa na doinstalowanie do tego MB2 dekodera DTS takiego samego jak mam w Titanium ?

 

b.t.w

Mam XF-i Titanium na PCI-E od ponad roku i nigdy nie widzialem nic z THX w sterownikach i oprogramowaniu :(

 

zapodaje fotke : Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

chwilowo nie moge znalezc pudla ale na bank bylo na nim Titanium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli karta ma certyfikat THX, powinno pojawić się odpowiednie logo w Console Launcher, oraz dostęp do THX Console. Bez względu na to jaką wersję sterowników mamy logo THX powinno być ZAWSZE widoczne.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowąłem dziś pod win 7 64 BIT PAX PCI XFI ALL OS Driver V4.60. i muszę powiedzieć że pięknie grają :) jak by ktoś chciał polecam jak najbardziej na 100% nie jestem pewien bo dopiero kilka godzin słucham na nich ale Grają lepiej od Daniel_K SP2. dźwięk jest ładnie równo wyważony bass ładnie nisko schodzi środek ładnie gra i góra czyli wysokie tony brzmią wyśmienicie :)pod sterami SP2 miałem problem ze stereo mixem który raz działa a raz nie na tych sterach już jest ok :)

Co do 4 GB Ramu to akurat tyle mam i chodzą one ok nie ma żadnych problemów więc raczej zostało to naprawione.

 

Zalezy na czym sluchasz muzyki. Nie wiem czy pomysl podkrecania w sterownikach czegokolwiek jest dobrym rozwiazaniem ale skoro Ci sie podoba...

Nie mam komputera z 4 GB wiec nie potwierdze ani nie zaprzecze. Na prosbe jakiegos usera "4GB fix" zostal 'podniesiony' do 16GB.

Jesli dziala to dobrze.

 

marras

Czyli mozna to MB2 wogole porownywac do pelnego XF-i ?? mam namysli ogolna jakosc muzy i obslogi gier

no i kolejne pytanie czy jest szansa na doinstalowanie do tego MB2 dekodera DTS takiego samego jak mam w Titanium ?

 

b.t.w

Mam XF-i Titanium na PCI-E od ponad roku i nigdy nie widzialem nic z THX w sterownikach i oprogramowaniu :(

 

zapodaje fotke : Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

chwilowo nie moge znalezc pudla ale na bank bylo na nim Titanium

 

MB2 zrobi to software'owo a karta X-FI hardware'owo (chyba ze karta to kastrat). Co do dekoderow DTS to chyba nie ma takiej mozliwosci.

Na pewno masz na plycie THX console.

 

Jeśli karta ma certyfikat THX, powinno pojawić się odpowiednie logo w Console Launcher, oraz dostęp do THX Console. Bez względu na to jaką wersję sterowników mamy logo THX powinno być ZAWSZE widoczne.

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

To sa stare zrzuty ekranu. W nowych sterownikach + m.in THX console opcji widocznych na SS wyzej nie ma. Z tego co pamietam DTS pojawia sie przy odtwarzaniu materialu np z plyty DVD (a moze chodzi tu o On Screen Display dostepny na plycie CD dolaczonej do karty)?

Ciekawostka:

Creative X-Fi DolbyDigital/DTS Unlocker/Разблокировка

 

Włodi

 

No wlasnei ,nigdy takiego logo nie widzialem po instalacji sterow , o ile dobrze pamietam na pudle tez nic z THX nie bylo

widac kolega marras cos pomieszal ;)

 

Panowie poczytajcie w necie czym jest THX :) Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sa stare zrzuty ekranu. W nowych sterownikach + m.in THX console opcji widocznych na SS wyzej nie ma.

To są zrzuty robione przezemnie dzisiaj. Są to najnowsze stery od CT dla mojej Xtreme Music. Były one updatowane ze starych z oryginalnej płyty ze sterami dlatego THX console zostało stare. Teraz jest oczywiście nowsze (niebieskie), ale nie wiedziec czemu znikło ze strony CT przynajmniej dla mojego modelu. Musze poszukac na dysku instalki bo wiem że kiedyś z tego korzystałem.

 

Z tego co pamietam DTS pojawia sie przy odtwarzaniu materialu np z plyty DVD

Yyy tzn. które DTS. To logo, które widać w konsoli to jest DTS Connect (encoder, nie dekoder).

 

(a moze chodzi tu o o screen display)?

Logo DTS pojawia się gdy mamy włączony screen display, a sygnał puszczany jest cyfrowo do zewnętrznego dekodera (Bitstream OUT).

 

Nie wiem, tak to napisałeś, że zabardzo nie wiem o co Ci chodzi.

 

Panowie poczytajcie w necie czym jest THX

Wiemy czym jest THX (przynajmniej ja wiem), ale nie rozumiem do czego to powiedziałeś. Przecież chodzi tylko o to czy jego karta jest certyfikowana, czy nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włodi

 

To są zrzuty robione przezemnie dzisiaj. Są to najnowsze stery od CT dla mojej Xtreme Music. Były one updatowane ze starych z oryginalnej płyty ze sterami dlatego THX console zostało stare. Teraz jest oczywiście nowsze (niebieskie), ale nie wiedziec czemu znikło ze strony CT przynajmniej dla mojego modelu. Musze poszukac na dysku instalki bo wiem że kiedyś z tego korzystałem.

 

Tego zrzutu po prawej (siedzacy gosc) nigdy (przy X-FI) u siebie nie widzialem. Przypomina ten z Audigy wiec jak slusznie zreszta zauwazylem to stare oprogramowanie. Mysle ze THX console rowniez. Byc moze CL ma problem z prawami autorskimi. Z tego co sie orientuje to katy Auzentech'a maja wlasne logo na konsolecie.

http://imageshack.us/photo/my-images/801/consolelauncherrt0.jpg

 

Yyy tzn. które DTS. To logo, które widać w konsoli to jest DTS Connect (encoder, nie dekoder).

 

Logo DTS pojawia się gdy mamy włączony screen display, a sygnał puszczany jest cyfrowo do zewnętrznego dekodera (Bitstream OUT).

 

Nie wiem, tak to napisałeś, że zabardzo nie wiem o co Ci chodzi.

 

O tym mowie. :) Na konsolecie loga brak (nie wiem dlaczego) natomiasy OSD dziala (przynajmniej na XP).

 

Wiemy czym jest THX (przynajmniej ja wiem), ale nie rozumiem do czego to powiedziałeś. Przecież chodzi tylko o to czy jego karta jest certyfikowana, czy nie.

 

Od Audigy wszystkia sa certyfikowane. Spelniaja parametry :)

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od Audigy wszystkia sa certyfikowane. Spelniaja parametry :)

 

Poczytaj o tym dokładniej. Są 3 klasy THX i najmniej rygorystyczną jest trzecia, komputerowa. Sprzęt by ją otrzymać nie musi spełniać żadnych rygorystycznych parametrów. Wystarczy tylko że producent zapłaci za logo. W ten sposób np. marne X-Fi Surround Pro go ma, a większość porządnych DACów nie. Krótko mówiąc w klasie komputerowej THX to tylko znaczek i nic więcej. Oznacza on tylko tyle że cena karty zawiera w sobie dodatkowe koszty uzyskania certyfikatu. Nawet te niby nowe funkcje z THX TruStudio to po części tylko odgrzewane kotlety jak Crystalizer lub CMSS z nadaną nową nazwą. Edytowane przez kamail86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o tym dokładniej. Są 3 klasy THX i najmniej rygorystyczną jest trzecia, komputerowa. Sprzęt by ją otrzymać nie musi spełniać żadnych rygorystycznych parametrów. Wystarczy tylko że producent zapłaci za logo. W ten sposób np. marne X-Fi Surround Pro go ma, a większość porządnych DACów nie. Krótko mówiąc w klasie komputerowej THX to tylko znaczek i nic więcej. Oznacza on tylko tyle że cena karty zawiera w sobie dodatkowe koszty uzyskania certyfikatu. Nawet te niby nowe funkcje z THX TruStudio to po części tylko odgrzewane kotlety jak Crystalizer lub CMSS z nadaną nową nazwą.

 

Nie widze sprzecznosci w naszych wywodach.

I tak znaczek dajmy na to "DVD" ma nawet Manta co nie oznacza ze to dobry sprzet.

Stwierdzilem tylko fakt ze karty CL maja certyfikat THX.

A tak na marginesie to dobre karty z kiepskimi sterownikami.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego zrzutu po prawej (siedzacy gosc) nigdy przy X-Fi u siebie nie widzialem. Przypomina ten z Audigy wiec jak slusznie zreszta zauwazylem to stare oprogramowanie. Mysle ze THX console rowniez. Byc moze CL ma problem z prawami autorskimi. Z tego co zauwazylem katy Auzenteha maja wlasne logo na konsolecie (lewy zrzuc THX con. po prawej stronie).

 

Zauważyłeś słusznie - samo THX console to jest stara wersja z jednych z pierwszych wersji stwerownikow do X-Fi z 2005r. Cała reszta, włącznie z Console Launcher jest w najnowszej wersji. Wzięło się to stąd, że nainstalowałem nowe stery na te oryginalne z 2005r. i THX con. zostało stare.

 

Tak wygląda nowe THX Console:

 

Dołączona grafika

 

O tym mowie. Na konsolecie loga brak (nie wiem dlaczego) natomiasy OSD dziala (przynajmniej na XP).

 

W nowszych sterach zrezygnowali z umieszczania logo DD EX i DTS ES na konsoli. Też nie wiem czemu. Jeśli ktoś nie posiada encoderów to powinno być widoczne samo logo THX nic więcej.

 

Od Audigy wszystkia sa certyfikowane. Spelniaja parametry

Z tego co mnie się wydaje to nie wszystkie. Mogę się mylić, ale np. taki Xtreme Audio raczej nie posiada THX (nie chcę mi się sprawdzać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłeś słusznie - samo THX console to jest stara wersja z jednych z pierwszych wersji stwerownikow do X-Fi z 2005r. Cała reszta, włącznie z Console Launcher jest w najnowszej wersji. Wzięło się to stąd, że nainstalowałem nowe stery na te oryginalne z 2005r. i THX con. zostało stare.

 

Tak wygląda nowe THX Console:

 

Dołączona grafika

 

 

W nowszych sterach zrezygnowali z umieszczania logo DD EX i DTS ES na konsoli. Też nie wiem czemu. Jeśli ktoś nie posiada encoderów to powinno być widoczne samo logo THX nic więcej.

 

 

Z tego co mnie się wydaje to nie wszystkie. Mogę się mylić, ale np. taki Xtreme Audio raczej nie posiada THX (nie chcę mi się sprawdzać).

 

Szczerze mowiac to kompletnie nie rozumiem polityki CL.

W sciagnietych ze strony XFI Driver masz poza sterownikami audio console i CL update. Ciekawa sprawa z ta konsola dzialajaca na nowych sterach...

Bede mial do Ciebie prosbe wiec nie zmieniaj jej prosze na nowa.

No tak kart-kastratow raczej nie wliczam.

 

Edit.

Prawidlowe zainstalowanie konsoli THX:

http://forums.mycreativefansite.com/sound-blaster/solution-for-thx-console!!!-x-fi-titanium-fatal1ty-pro-at-windows-7-64bit/

 

Poniewaz sluchanie muzyki przy wlaczonym CMSS3D (game mode) przyprawia o bol glowy a i chec pogrania odstrasza od ciaglego przelaczania istnieje mozliwosc ustawienaia 3D 180° ale tylko w poziomie.

 

W systemie (Panel sterowania) glosniki ustawiamy na 5.1. W AC przelaczamy na Game Mode wylaczamy synchronizacje i ustawiamy 2.1. Wlaczamy THX Console i...tu niespodzianka! Konsola pozwala ustawic tylko 60°.

W systemie szukamy i edytujemy thx.ini

(C:\Documents and Settings\All Users\Dane aplikacji\Creative\Spi\{00000000-00000000-0000000C-00001102-00000005-00281102}\THX\THX.ini)

 

[spatializer]

2=90

3=1

4=90

5=1

 

I tu mam prosbe do usera Wlodi. Powyzsze ustawienia nie zapisuja sie i przelaczaja do def. Byc moze w starszej wersji jest mozliwosc zapisu na stele. Bardzo prosze o sprawdzenie.

Edytowane przez marras

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...