Skocz do zawartości
marcin_groen

Creative Sound Blaster X-FI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zastanawiam sie nad kupnem jakies karty muzycznej i zastanawiam sie czy ten Audigy x-fi jest naprawde taki swietny jak go opisuja w reklamach sklepowych :) Czy rzeczywiscie gry chodza lepiej, szybciej i czy dzwiek jest taki dobry.

A moze jakis Audigy 4 ???

Moze ktos mi pomoze dokonac wyboru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj chyba jade kupić X-FI i porównam ją z Audigy 2 kumpla zobacze co to cudo potrafi. Sam się zastanawiałem co kupić i dzisiaj kupie X-Fi troche dużo kosztuje ale co tam raz można kupić. Dam znać jakie efekty i czy według mnie się opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda kasy lepiej kupić np. na allegro audigy 2zs (widziałem nawet za 99zł).

Karta jest nie warta swojej kasy. Co jak co ale 450 to za dużo.

Za 300zł można brać bez zastanowienia ale nie za 450zł.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Parę dni temu kupiłem SoundBlaster X-FI. Mogę powiedzieć że ta karta jest warta tych pieniędzy dzwięk jest czysty

,szczególnie przy odtwarzaniu mp3. Nie wspomnę o EAX 5.0 w grach takich jak doom lub Quake 4. Kolega był u mnie i testował tą kartę i też był z niej zadowolony i się na nią napalił.

Pozd. Mirek :)

gg: 9587920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

...dzwięk jest czysty, szczególnie przy odtwarzaniu mp3.

:lol2:

 

A powiedz może z czym ją porównywałeś?

Pewnie SB Live albo z jakąś integracją?

IMO plusem tej karty jest EAX ale z pewnością nie jest on warty 450zł :] inny słowy ta karta nie prezentuje sobą nic co by było warte tych pieniędzy.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz powiem miesiac temu przesuiadlem sie z karty onboard na Abicie NF-7 2.0 na Audigy 2 OEM ( to ta z Prolinu za 109pln ) roznica zauwazalna jesli chodzi o dzwiek bo jesli chodzi o funkcjonalnosc to Audigy 2 OEM to straszny bubel gdyz nonstop walcze ze sterownikami tzn np czasem chce sie EAXowi dzialac czasem nie :mur: . poddalem sie uznalem ze nie lubi sie z Abitem i kropka. Warcajac do X-FI . Nabylem amplituner i podlaczylem analogowo karte i co ? Zalamala mnie jakosc mp3 :( sluchajac muzyki z CD roznica niebo a ziemia ! Nigdy dotad nie razila mnie tak jakosc mp3 ale teraz zaczynam sie zastanawiac czy zainwestowac w X-FI ? Czy rzeczywiscie na tyle polepsza ona jakos mp3 ze brzmia lepiej niz CD ? jak to jest jest sens przesiadac sie z Audigy 2 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wczoraj kupiłem tą karte testowałem ją na swoich głośnikach p5800 i pożyczonych Z-5500 i porównywałem z Audigy 2 Zs.Moje zdanie jest takie że karta 450 zł nie jest napewno warta i dzisiaj już ją sprzedałem na allegro. Karta nie jest taką rewolucją i niewiadomo jakim wypasem, w porównaniu do Audigy 2 jak niektórzy piszą że wielka różnica w dźwięku. Dobrą stroną karty jest wiadomo EAX 5, Crystalizer do mp3 podnosi jakość dźwięku lepiej ta mp3 brzmi czyściej i żywiej fajna funkcja, gdzieś wyczytałem takie coś " mp3 po włączeniu crystalizera lepiej brzmią niż płyta CD " tak nie jest jak masz w miare dobrą wieże to muzyka z CD brzmi lepiej. Tryb 3D do słuchawek jest i działa nawet nieźle, ale jak włącze sobie nawet na soundstormie muzyke i efekt sala koncertowa czy hala to prawie mam to samo różnica jest naprawde mało słyszalna. Funkcja CMSS jest również na Audigy różnica w dźwięku żadna między działaniem tej funkcji na Audigy i na X-Fi. Kupując tą karte miałem nadzieje że karta mnie zaskoczy super dźwiękiem i efektami ponieważ czytałem wypowiedzi "przesiadłem się z Audigy 2 i różnica jest spora", ale tak nie jest. Istotne funkcje to EAX 5 i Crystalizer i jak dla mnie to wszystko, więc dlatego karte sprzedałem ponieważ kupie Audigy 2 i mam w kieszeni kilka złotych które moge przeznaczyć na coś innego bardziej przydatnego w kompie. Takie jest moje zdanie i znajdzie się wiele osób które nie podzielają napewno mojego zdania, ale ja swoje już wysłuchałem przetestowałem od rana do 2 w nocy i dlatego karta już sprzedana i czekam na pieniąszki i wysyłam do następnego chętnego na X-Fi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Resort

Po 1 mp3 nigdy nie będzie brzmiało jak WAV bo to mp3

Im będziesz miał lepszą kartę tym ona będzie bardziej uwypuklać niedoskonałości mp3.

Pamiętam jak kupiłem Terrateca i stwierdziłem ze 80% moich mp3 jest do wyj......

Crystalizer przypuszczam że daje jakąś sztuczną poprawę mp3 ale nie przeceniał bym tego zanadto poza tym zauważyłem że tanie wydania poszczególnych modeli creative’a były zawsze mocno wykastrowane z „dobrego” dźwięku co z pewnością jest dyktowane polityką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ją od 2 dni i jestem zadowolony :):) Znawcą ani audiofilem nie jestem wiec do moich potrzeb karta mam nadzieje wystarczy na ladnych pare lat, tak jak kiedys moj sb live 5.1 :)

Zastanawia mnie tylko jak to jest z uzyciem procesora - jak odpalam muze w wmplayer to rzeczywiscie 0% uzycia cpu a w grach jak to jest czy rzeczywiscie ta karta odciaza procesor, bo w necie kraza rozne opinie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crystalizera mozna uzyskac na dowolnej karcie metodami programowymi...

 

ff1.JPG

 

A jak ktos chce 24 bity, to wystarczy do tego wlaczyc upsampling w sterowniku Audigy...

 

IMHO jedyna interesujaca w porownaniu z seria Audigy nowoscia w X-Fi jest dodanie algorytmow Aureal3D do pozycjonowania dziweku. Pytanie tylko, czy jest to warte 450zl, szczegolnie majac na uwadze wady tych kart?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten crystalizer z X-FI to pic na wodę, co do brzmienia mp3 to nie da się zrekonstruować w danych które zostały stratnie wycięte i koniec. Crystalizer może sztucznie sprawiać wrażenie lepszego dźwięku ale będzie on nieprawdziwy i nie zgodny z oryginałem. Zaletą X-Fi to skalowanie z 44,1 na 96 khz bez użycia CPU-żernych pluginów do np. winampa.

 

ps. śmiać mi się trochę chce jak ludzie kupując audigy X-Fi za 450 i więcej PLN łączą je do głośników 5.1 za 300 PLN (które grają beznadziejnie) i mówią jaki to cudowny dźwięk mają

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam X-FI i jestem zadowolony z niej i nie żałuje wydanej kasy a przesiadłem się z Audigy 2 może zależy tez kto na jakich głośnikach słucha bo to duża różnica ja mam Logitech Z-5300 i jest ok. jak dla mnie. Duża różnica w pozycjonowaniu dźwięku teraz dokładnie wszystko słychać, jeżeli chodzi o gry a i filmy dvix z ac3 brzmią bardzo dobrze lepiej niż na Audigy 2. Polecam gorąco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nei opłaca się kupować x-fi to co wybrać audigy 2zs oem czy 4 oem. Czym się różnią bo cene mają podobną. Mam karte WinFast TV expert 2000 to w moim przypadku ze względu na wyjscia chyba będę zmuszony kupić 4. Poza tym czy jest sens kupować x-fi do creative'ów 5700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak... po przeczytaniu tego tematu mogę śmiało powiedzieć że ten kto ma X-Fi bardzo ją zachwala a kto jej nie ma to po niej jedzie bo go na nią nie stać (tacy są polacy) !! A kto ją ma a po niej jedzie to zwyczajnie ma jakieś pierdki a nie głośniki... I TAKA JEST PRAWDA :razz: w tym tyg. podlączam X-Fi do kompa (Audigy 2 ZS sprzdałem za 240zł miała rok i już jest bez gwarancji) głośniki mam jamo (wszystko w drewnie) i ampa yamaha rx-v630 (szkoda tylko że "6ch input" ale przez coaxial jest 6.1 :) ) a wszystko połączone kablami ze średniej półki. Do Audigy 2 ZS nie używałem sterów kxproject, a mp3 leciały z foobara, karta połączona była też drogimi kablami... dźwięk był boski ale potrzebuję panelu z wej/wyj a że troszkę poczytałem i posłuchałem X-Fi Extreme Music (na lepszym sprzęcie niż mój ---> gł.Tannoy amp. Onkyo z THX Ultra ) więc taka wybrałem i nikt mi tego nie obrzydzi :) bo wiem co ta karta potrafi ale TYLKO na porządnych kablach i sprzęcie :) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehehehe....

A teraz ja Ci coś powiem!

Jadę po x-fi !!...

 

A to mój sprzęt:

Dzwiękówka DIY: PCM2702/AD797

Interkonekty DIY: Audionova XT-C1 + Klotz MC5000

Wzmacniacz DIY: A-A/B [Q-Audio] (GC już w drodze)

Kable głośnikowe: Audionova Moonwalk

Monitory: Opus Audio Monitor II

 

I Ty myślisz że zazdroszczę x-fi ? :mur:

Naprawdę nie rozśmieszaj mnie !! :angry:

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spylaj do Estrada i Studio www.eis.com.pl !! łoooo matko i co jeszcze powiesz ???? nie wiesz o co chodzi ?? jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę chłopcze... jakby każdy miał kasy jak lodu to wszyscy by mieli studia nagrań w domu w drugim pokoju sale kinową a w trzecim salę koncertową !!!! tak samo ja mogę wejść sobie na forum Poloneza i gadać że lepiej kupić mercedesa (na którego nikogo nie stać) zamiast szmelcowatego poluna... proszę Cię... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest tak... po przeczytaniu tego tematu mogę śmiało powiedzieć że ten kto ma X-Fi bardzo ją zachwala a kto jej nie ma to po niej jedzie bo go na nią nie stać (tacy są polacy) !! A kto ją ma a po niej jedzie to zwyczajnie ma jakieś pierdki a nie głośniki... I TAKA JEST PRAWDA :razz: ....

Sam piszesz że ludzie co po niej jadą mają jakieś syfy a nie głośniki

 

To spylaj do Estrada i Studio www.eis.com.pl !! łoooo matko i co jeszcze powiesz ???? nie wiesz o co chodzi ?? jak nie wiesz o co chodzi to chodzi o kasę chłopcze...... proszę Cię... :?

A potem piszesz że mam spylać...

To ja Cie proszę... Zastanów się co piszesz !!

A i owszem chodzi o kase !!

Bo x-fi kosztuje 450zł i jest warta połoę tego...

Jeszcze inna sprawą jest to że moja dźwiękówa kosztowała mnie jakieś 40pln :rolleyes:

DIY, DIY chłopcze...

Ja nie potrzebuje 5.1 czy EAX a co do jakości to moja PCM by zjadła i wypluła twoje x-fi B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę się z Tobą kłócić ale nie porównuj sprzętu typowo kompowego do jakichś studyjnych wynalazków... na kompie zazwyczja się gra, słucha mp3 i ogląda divixy i do tego własnie są karty Soud Blaster... A tak poza tematem to co Ty robisz na takim sprzęcie ?? po co Ci takie "wodotryski" ??

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham WAVów :banana:

No to co wszyscy gram oglądam filmy... a co w stereo nie można?

Po co mi wodotryski... mmm... bo lubie :lol2:

 

Edit==============

 

"Ale co jest takiego słabego w audigy 4 oem,że nawet jej nie bierzecie pod uwage?"

W temacie jest x-fi więc gadamy o x-fi :wink:

Edytowane przez Bartek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślełem że podłączasz gitary,syntezatory i automat perkusyjny :razz: Ja wolę dvd ogladać w 6.1, Call Of

Duty2 w 5.1 po prostu poezja... :) jakiej jakości masz te łejwy ?? i ile zajmuje 5 minut muzyki B) ??

 

Marcin nie bierz tego Audigy 4 oem !! to jest zamiennik(duuużo gorszy) Audigy 2 ZS !!

Edytowane przez smagal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy sie jeszcze czepiac grafikow 3d, ze kupuja karty Quadro bo sa drogie a przeciez wystarczy wgrac zmodowane sterowniki do normalnej karty.. tego ze mozna zmodowac audigy na audigy 4 wiec po co kupowac drozsza czworke.. Po co brac Venic'a skoro mozna Semprona itd..

 

Oczywiscie mozna tak zrobic ale nie do konca bedzie to TO.. niektorzy nie chca sie bawic - maja pieniadze to niech kupuja. Ludzie kupuja karty graficzne za 3000 do gier chociaz mieli by za to ze 3 konsole (nawet nie wiem jaka jest obecnie ich cena)

 

Niestety X-Fi jest teraz najlepszym rozwiazaniem jakie oferuja producenci zwyklym uztkownikom PCtow - efekty do gier filmow muzyki w jednym. Sa karty lepsze, profesionalne jednak sa ludzie ktorzy siedza w branzy audiofilskiej i skreslili wszystkie karty ponizej 1500 jako niezdatne do odsluchu muzyki :|

 

napisane na szybkosci bo trzeba imprezke przygotowac - mam nadzieje ze da sie to przeczytac i zrozumiec :)

Edytowane przez SlowsilveR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś cokolwiek wiedział o PCM2702 to byś był świadom że ta karta nie ma wejść :wink:

Ja nie mówię ze 5.1 jest złe, po prostu dla mnie jest bezużyteczne ale każdy ma swoje wypracowane zdanie na ten temat... i nie zamierzam go negować

WAV- 1411kbps 44100Hz 5min to około 50MB :wink:

Ale oczywiście nie mam całej muzy w WAV tylko kilkanaście ulubionych albumów.

Sporo mam mpc ape ogg no i mp3 ale tych mam dużo w 320

Poza tym dźwiękówa robi obecnie u mnie za stacjonarne CD :wink:

 

-> SlowsilveR

Nawet niechce mi się kometować tego co napisałeś. Zresztą wszysko jest wyżej wystarczy przecztać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-> SlowsilveR

Nawet niechce mi się kometować tego co napisałeś. Zresztą wszysko jest wyżej wystarczy przecztać...

? nie bede komentowac tego ze nie chce ci sie komentowac bo nie wiem o co ci w tym miejscu chodzi. Rozwin mysl.

 

A co napisales wyzej, hmm ? Ze X-fi jest fe, ze jest za drogie, ze masz lepsza karte (homemade?) za 50 zl i ci to wystarcza. Kazdy powinien kompletowac sprzet na swoje potrzeby i mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...