Skocz do zawartości
mistix

400 Na 266

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Posiadam plyte Mint K7VT2 na chipsecie kt266a oraz proca durona. I mam na slotach ddr 2 kosci jedna jest to kvr400x64c3, a druga jakas blizej nie okreslona. Za kazdym razem gdy wyjme ta nieokreslona i zostawie samego kingstona plyta odmawia posluszenstwa i nie chce dzialac. Gdy natomias wkladam zpowrotem tego noname dziala dobrze. Musze tutaj napisac, ze ten no name jest to chyba 133 MHz. I wlasnie nie wiem jak zrobic, zeby mi dzialal sam ten kingston probowalem juz duzo rzeczy, zmienialem fsb, ale jakos to nic mi nie dalo. Prosil bym o rade jak sprawic i czy wogole jest to mozliwe, zeby ten kingston wspolpracowal z moja plyta jako jeden ram. Dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwny masz przypadek. spróbuj przełożyc tego kingstona do slotu, w którym działał ten no-name. albo po wyjęciu tego no- name zresetuj biosa, sprawdź jeszcze czy ten no-name będzie działał w slocie kingstona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kombinowalem juz w ten sposob i kingston sam nie ruszy za Boga. Probowalem nawet zmianiac FSB na wyzsze. Robilem to tak mialem obie kosci podwyzszylem troche FSB, wszystko dzialalo OK. Pozniej wyjmowalem tego noname i komputer zaczyna buczec czyli, ze blad jest. Nie wiem jak to moge obejsc jakos :( A i okazalo sie, ze te noname ma bledy.... i dlatego zalezy mi zeby ja zlikwidowac i wsadzic tylko 256 kingstona bo naruszenie ochrony pamieci co jakis czas bywa naprawde irytujace.

 

Chcialem tutaj napisac sprostowanie, ze ten no-name jest to PC2100

Edytowane przez mistix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak sobie pomyslalem nad jedna rzecza.

Mowisz ze paieci obie na raz dzialaja ok.

A ja mam pytanie jak masz ustawione timing w BIOSie. Moze to jest powod bo jak masz ustawione "By SPD" tak sie to chyba nazywa to BIOS odczytuje timing z Ramu i takie ustawia. Wiec jezeli masz jakiegos No Name pracujacego na 133 i penie CL 2,5 i tak masz ustawione w BIOSIE. A ten Kingston moze miec jakies "kuku" i jak jest sam to bios ustawia parametry pamieci ram na jakies nie odpowiednie.

 

Moge sie mylic ale warto zobaczyc czy to moze byc to.

Zobacz czy jak ustawisz taktowanie pamieci i timingi z reki to tez bedzie klopot.

 

 

Pozdrawaim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodze do biosu i szukam tej opcji, ale jakos nigdzie nie ma. Timingow tez nie mozna ustawiac jedyne co mozna zmienic to FSB. Moj bios z tego co wyczytalem to AMIBIOS v. 3.3.1a. Teraz ram mam tak ustawiony:

DDR1: Kingston 256/ 266 MHz

DDR2: No-Name 128/ 266 MHz

 

I nie wiem co mam zrobic, moze powinienem upgradowac bios ?? Ale znow mam inny problem bo moje fdd nie dziala :/ (zepsula sie ze starosci)

Edytowane przez mistix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesteś pewien, że po włożeniu obu kości system z nich korzysta? Bo miałem kiedyś tak, że jedna kość nie chciała współpracowac z płytą - co prawda np. w Evereście/Aidzie byla widoczna, ale system korzystał tylko z drugiej. Po wyjęciu tej drugiej komp w ogóle nie chciał ruszyć (bipał, że nie ma pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj prosta sprawa jak barszcz.

 

Wyłączasz kompa, przekładasz Kingstona w slot po no-name i robisz clear cmosa, po wyczyszczeniu cmosa i 2 krotnym resecie kompa problem powinien zniknąć. Jeśli tak się nie stanie, idziesz z pamięciami do jakiegoś kumpla/kumpeli i sprawdzasz jak się zachowują pamięci na innej konfiguracji. Jeśli problem jest ten sam to oznacza jedno, że pamięci są uszkodzone i podlegają wymianie.

 

Możesz również u siebie zrobić memtest aby sprawdzić czy pamięci chodzą prawidłowo u ciebie. MemTest to darmowy program uruchamiany z dyskietki lub bootCD w którym możesz wybrać co chcesz sprawdzić w pamięciach i która kość pamięci ma być przetestowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...