Skocz do zawartości
diabetic

Jaki Jest Najlepszy Dysk O Pojemności 80 Gb?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W dzisiejszym świecie, kiedy za małe pieniądze można kupić dobrą nagrywarkę DVD moim zdaniem nie ma sensu kupować dużych dysków. Obecnie jestem posiadaczem SAMSUNGA SV0401H 40 GB 2,5 " 5400 RPM 2 MB CACHE na ATA 100. Mam już go ponad 2 lata i narazie żadnych problemów. Chciałbym dokupić sobie jakąś 80 GB. I co byście mi proponowali: 7200 RPM i 8 MB CACHE to jest już standard, ale czy ATA 100 czy 133 i jakiej firmy: SAMSUNG, SEAGATE, WD, MAXTOR. Płyta główna oczywiście obsługuje ATA 133. Za wszelkie sugestie wielkie dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Seagate. Nie rob tego bledu co ja. Chcialem brac Samsunga, ale w sklepie mieli tylko Seagate, a spieszylo mi sie :( Tera zaluje, bo widzialem Samsunga w akcji, zimny, szybki i praktycznie nieslyszalny, a do tego 3 lata gwary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bierz Seagate. Nie rob tego bledu co ja. Chcialem brac Samsunga, ale w sklepie mieli tylko Seagate, a spieszylo mi sie Tera zaluje, bo widzialem Samsunga w akcji, zimny, szybki i praktycznie nieslyszalny, a do tego 3 lata gwary.

 

seagate ma podwyszoną temperature pracy faktycznie sie grzeją ale to jest norma i nic im to nie robi

seagate jest niezawodny mam jeszcze do tej pory 5gb ma chyba 10 lat igdy nie naprawiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seagate ma podwyszoną temperature pracy faktycznie sie grzeją ale to jest norma i nic im to nie robi

seagate jest niezawodny mam jeszcze do tej pory 5gb ma chyba 10 lat i gdy nie naprawiany

mialem na mysli nowe segate'y. Tak samo stare Teac'y 16 - 32x wymaitaja ale juz wersji 52x jakis rok temu (nie wiem jak teraz) bym nie kupil i nikomu nie polecil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seagate ma podwyszoną temperature pracy faktycznie sie grzeją ale to jest norma i nic im to nie robi

seagate jest niezawodny mam jeszcze do tej pory 5gb ma chyba 10 lat igdy nie naprawiany

No te stare Seagate to nic dodac, nic ujac. Mialem kiedys U6 20GB i chodzil jak burza, przez wiele lat, a i nadal chodzi u nowego wlasciciela. Niestety, ale ta nowa seria 7 to juz jest do [gluteus maximus]. Ja nie polecam. Grzeje sie, nie jest wcale taki szybki, a do tego wiele osob (w tym i ja) ma jakies posrane "skanowanie" co chwile jak dysk jest w bezczynnosci. Takie pierdzenie i strasznie to wkur... Nie bierz Seagate. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WD trzyma klasę samsung się zbiesił

Samsung kiedys byl slaby, ale ta nowa seria SpinPoint jest rewelacyjna. Nie chce mi sie szukac testu, ale bylo na necie porownanie wszystkich modeli od 80BG do chyba 200GB i samsung nie do zdarcia byl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak nie mam zaufania do samsunga (jesli chodzi o HDD, za ważna sprawa jeśli się przechowuje ważne dane) wolę stabilne firmy o dobrej opinni mam i moge się na ten temat wypowiadać WD jest OK

chodzi o to ze Samsung to obecnie nie ten sam Zlomsung co kilka latek temu. Teraz Segate ma duzo zwrotow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam dyski Samsunga i WD.

Mam takie w kompach są chłodne i bardzo ciche (samsung ma lekką przewagę :wink: )

 

No te stare Seagate to nic dodac, nic ujac. Mialem kiedys U6 20GB i chodzil jak burza, przez wiele lat, a i nadal chodzi u nowego wlasciciela. Niestety, ale ta nowa seria 7 to juz jest do [gluteus maximus]. Ja nie polecam. Grzeje sie, nie jest wcale taki szybki, a do tego wiele osob (w tym i ja) ma jakies posrane "skanowanie" co chwile jak dysk jest w bezczynnosci. Takie pierdzenie i strasznie to wkur... Nie bierz Seagate. :?

Zgadzam się z tobą w 100%.

Ja miałem BarracudeIV śmigała aż miło.

O tym, że działała sygnalizowała tylko lampka w obudowie.

Seagate ostatnio bardzo się popsuło.

Obecnie nie brałbym Seagate, bo to straszny szmelc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dołącze się do tematu.

na dniach muszę kupić nowy dysk 80gb, ale nie wiem co wybrać bo zbytnio kaski nei mam, zaledwie 200zł :( mnei jwięcej w tej cenie plasuje się WD.

 

PS: Dysk sata, mobo obsługuje chyba tylko sataI, chipset nforce2ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bede pisal tak jak inni o twardzielach mniejszych/wiekszych niz 80 GB, bo to nie ma sensu.W dwoch kompach mam trzy 80':

 

1 Seagate Barracuda ST380013AS, SATA - dosc sie grzeje, ale chyba dzieki swojej duzej masie rownomiernie rozprowadza cieplo, raczej cichy aczkolwiek czasem dobija charakterysztyczne dla seagatow "chrobotanie" glowicy, szybki.

 

2 Samsung SP0812N, PATA - bez rewelacji, ale tez bez uwag. glosnosc, transfer, czas dostepu, temperatura - wszystko przecietne.

 

3 WD WD800JB, PATA - z tego co pamietam ma prawie 15% gorszy transfer wew od barracudy, wolniejszy czas wyszukiwania, ale za to mniej sie grzeje i jest cichszy.

 

 

 

Co bym bral? tak jak chlopaki radza, dysk na SATA, konkretnie na SATA II + przejsciowka, a firma juz tak bardzo niewazna, zreszta same parametry techniczne chyba bedziesz umial porownac? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...