Skocz do zawartości
Majkel_

Nowa Skrzynka Do Ok. 3000>?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po świętach,

 

Jestem tu nowy na forum, więc z góry proszę o wyrozumiałość. Jako, że zaoszczędziłem troche kasy, no i przez święta zasiliłem swój budżet co nieco, to zdecydowałem się na zakup nowej skrzynki :). No i prosiłbym o rady.

Miałby to być sprzęt za około 3000 ( niestety nie euro ani dolarow ;/ tylko poczciwych złociszy). Bymbył oczywiście zainteresowany o/c, bo nie oszukujmy się chciałbym pograć w jakieś fajne gierki :)

 

Wstępnie rozważałem Athlona 3200+ Venice. I pierwsza wątpliwość: kolega mówi, że lepiej jakiegoś Winchestera, a inny, że lepiej o połowe tańszego Semprona 3200+ (939)a kase przeznaczyc na grafike, bo ponoć podobna wydajność i możliwosci o/c.

Z kolei też zastanawiam się nad płytą główną. I tu kolejne wątpliwości: z obsługą SLI czy bez? Bo narazie kupiłbym jedna karte, ale czy myslec o ewentualnej przyszlej rozbudowie, np. za pol roku dokupic druga karte? A co do plyt: DFI LanParty UT nF4 Ultra-D, czy DFI LanParty UT nF4 SLI-D, czy Asus A8N-SLI Deluxe nForce4 SLI czy moze cos innego???

 

Takze sa dylematy przy wyborze grafiki: geforce?? jaki? a moze ati?

 

No i jeszcze ramy ;//

 

Prosiłbym wszystkich ludzi dobrego serca o rade i niech Bóg wam w dzieciach wynagordzi :)

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor: moze byc Sempron na s939 jest tani. Najlepszym rozwiazaniem bylby Opteron 144 na s939 ( kupsiz go tutaj ) swietnie sie kreci. Chldozenie oczywiscie Arctic Freezer 64 Pro. Najlepszy w swojej klasie cenowej oraz bije produkty od siebie znacznie drozsze.

 

Dysk Samsung Spinpoint lub Maxtor DiamondMax 10. Mozesz kupci tez 2 mniejsze i "spiac" je w RAID dla lepszej wydajnosci.

 

Co do ramow, dobre i w relatywnie tanie bylyby Kingmax Hardcore badz PDP Signature KH.

 

Plyta glowna: w styczniu wychodza EPoX EP-9U1697 oraz Abit UL8 PRO na ktore sam z neicierpliwoscia czekam.

 

Nie zapomnij o zasilaczu dobrej jakosci.

Edytowane przez Boundrose

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do tych Opteronów to będzie to lepsze rozwiązanie niż porównywalny cenowo Athlon 3500+? Tzn. chodzi mi o możliwości kręcenia. Boundrose a jak radzisz z karta graficzna? Wogole warto bawic sie w SLI? czy z góry sobie odpuscic?

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sempron 3000 Venice - 360 zł

AC Freezer64 Pro - 69 zł

DFI LanParty nF4 Ultra-D - 515 zł

PDP Patriot 2x512 MB KH - 360 zł

Gigabyte 6800GS - 799 zł

Samsung 160GB SATA II@NCQ - 319 zł

BenQ DW 1640 black - 159 zł

Tracer Turbo-Jet TRO-911 - 175 zł

Huntkey 400W - 229 zł

 

Z zakupami wstrzymałbym się do konca stycznia, ponieważ wtedy spadną świąteczne ceny.

Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lukmek

A jak wygląda sprawa z kręceniem tego Semprona? Może jednak lepiej zainwetowac wiecej np. w selekta 3000+? Chyba ze te Semprony sa naprawde wydajne.

 

A jaki sprzet inni radza?

Z O/C tych sempronów jest różnie.

Gdybyś miał ok. 400 zł więcej to zastanów się nad selektem od PITera klik lub kupnem Opertona 144. Obecne serie Opertonów są bardzo podatne na O/C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. A lepsze do o/c są manchestery czy venicy?

A jaką grafę poradzicie Panowie :)?

A co do wiatraczka to freezer64 pro, ninja, pentagram? I jak cenowo to wygląda? A może jakiś tani WC, ale tu w cenach to totalnie się nie orientuje.

 

A no i jeszcze pamięć jaką do takiego zestawu :)

Edytowane przez Majkel_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że w ciemno bez możliwości wymiany nie opłaca się brać? Duża szansa jest na trafienie słabego do oc egzemplarza? Sęk w tym, że u PITera te procki to 3200 Bpxy po 800zeta , a ja mam mozliwosc kupic 3000 za niecale 600 tylko bez zadnej selekcji i zastanawiam sie jaka mam szanse ze bedzie do egzepmlarz podatny na o/c?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie o wydajność: Opteron 144 (939) ale nie wiadomo jak się podkreci, ale z tego co czytalem to ponoc 2400 spokojnie wszystkie modele osiagaja, ALBo A64 3200+@2700 przy 1,55 (sprawdzony) ;/ No i wersja z opteronem tansza jakies 100 zeta??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze pytanie o wydajność: Opteron 144 (939) ale nie wiadomo jak się podkreci, ale z tego co czytalem to ponoc 2400 spokojnie wszystkie modele osiagaja, ALBo A64 3200+@2700 przy 1,55 (sprawdzony) ;/ No i wersja z opteronem tansza jakies 100 zeta??

Opteron to dobry wybor gdyz praktycznie kazdy podkreca sie na 2,6 Ghz. A poniewaz jego jadro nie rozni sie od zastosowanego w athlonie Fx-55 podnoszac mu taktowania do poziomu fx'a (2,6ghz) otrzymujemy wydajnosc procesora za 3500 pln placac za niego tylko 700 pln. I w tym caly bajer.

A to co pisze uzytkownik Mac':

wiesz selekt pewny a (...) opteron to loteria możesz trafic super sztuka albo dziada co nie pojdzie powyzej 2,2ghz

to herezja

 

Wszystkie gto2 sie moduja, robi je sapphire. Mozesz tez kupic gto od connecta ktory moduje sie takze na 16 potokow. Generalnie gto z 16 potokami, szczegolnei w wydaniu sapphire jest lepszym wyborem niz 6800gs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...