Skocz do zawartości
goku1

Problem Ati Radeon 9800 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!! Mam radka 9800 pro kupilem kilka dni temu, zamontowalem wszystko ladnie pieknie.Ale kiedy dzisiaj to po jakims czasie okolo 1 godzinie komp mi sie restartuje.Raz kiedy gralem i nagle pojawil sie niebieski obraz i musialem zrestartowac kompa,drugi raz kiedy zostawilem gre wlaczona i kiedy przyszedlem zauwazylem ze komp mi sie zrestartowal drugi raz :/ Nie wiem co to moze byc ale wydaje mi sie ze chyba musze kupic sobie nowy zasilacz. Co Wy o tym myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpialem dodatkowe zasilanie na grafe

Ati catalyst radeon 9800 pro

3 napedy

1 dysk 80gb

moc zasilacza 115/230V

p4 2.8ghz

HEHE po pierwsze podaj nazwe producenta grafiki a nie sterowników(catalysty to sterowniki) np.Sapphire,XpertVision,Medion lub original ATI :wink: itp. itd.

Po drugie podaj moc zasilacza a nie na jakim napięciu on chodzi.Moc jest wyrażana w Watach (czyli np.350W) a napięcie w Voltach (czyli tak jak napisałeś 115/230v)

Ważna jest moc więc ją podaj

pozdro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Noi FIRMĘ KTÓRA WYPRODUKOWAŁA ZASILACZ .. co z tego że bede np350Watt ... firma pokroju codegen :P ...

 

powiem ci goku1 że jak ja kupiłem radka, to musiałem wymienić zasilacz. Też mi się resetował komputer i za radą forumowiczów kupiłem nowy zasilacz okazyjnie za niedrogo :) ...

 

Podaj konfigurację:

Producent Karty Graficznej

Producent i MOC zasilacza (w Wattach ... w skrócie W np 350W)

 

my cosik wymyślimy :) tylko podaj dokładnie to o co pytamy :) bo bez tego ni chu chu :-]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czym predzej wymien ten "shit" bo 99.9% to on powoduje restarty. Radek 9800PRO jest bardzo pradozerny, a intel tez nie malo energii potrzebuje. Dla wlasnego bezpieczenstwa i sprzetu kup sobie cos lepszego np. jakiegos Fortona czy Delte 350/400W z allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bede mial caly czas wylaczonych napedow nie? A poza tym to gralem w princa t2t i do niego trzeba odlaczyc wszystkie napedy,i z odlaczonymi napedami mialem niebieski monitor,takze to nic nie da.Czyli trzeba bedzie wymienic zasilacz,czyli moge byc spokojny karta sie nie przegrzewa tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grałeś z rozłączonymi to wyłączał ci sie czy nie ??? Czy tylko na niebiesko świecił. i czy ten niebieski pokrywał cały monitor i był nie przeźroczysty i czy sie kom wieszał w tedy ...

w kazdym razie zasilacz tak czy siak powinieneś wymienić - tak jak to powiedział Rafael Santi - dla własnego bezpieczeństwa. Ja niedawno miałem problemy z Radeonem 9800 pro i połowa była przez wade karty którą mi usuneli w serwisie gwarancyjnym, a dróga połowa przez zasilacz bo mi reseta robił :) ... kupiłem zasilacz i teraz śmiga choćbym go niewiem jak katował :) ...

Jak masz możliwość jutro to popyutaj kumpli co za zasilacze mają i potestuj u nich ... sprawdź też czy czasem za cieplutko w obudowie nie masz :) jeśli masz zamkniętą.

Troche profilaktyki nie zaszkodzi :) hehe ..

ja już więcej nic nie mowie sam sie jescze wiele muszę nauczyć :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym tak nie robił.. ale to już twoja sprawa.. przy codegenie 300W radeon 9700@pro szedł ale sie restartował dlatego wolałem niegrać 2 dni zanim przyszedł Fortron a wtedy wszystko było ok :) wiesz codegen to total syf modecom moze uciagnie ale bedziesz mogl miec podpiete tylko go NIE podkręcaj :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli w moim przypadku trzeba bedzie kupic nowy zasilacz;]

A czy to mozliwe ze przez zasilacz monitor byl niebieski,i trzeba bylo restartowac kompa,czy to wina czegos innego i dziwne jest to ze sie tak robi po okolo 1-2 godzinach grania(juz mialem tak 3 razy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak miałem radka9800(sprzedałem razem z nową zasiłką), miałem podobny problem.

Też byłem pewien, że to zasiłka i kupiłem nową. Lecz to nie był główny problem.

Problemem okazała się płyta główna.

Spróbuj w biosie zmienić z AGP x8 na x4 u mnie to zadziałało.

 

PS. A zasiłke i tak bym wymienił jak to pisali już przedmówcy, dla własnego bezpieczeństwa. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak miałem radka9800(sprzedałem razem z nową zasiłką), miałem podobny problem.

Też byłem pewien, że to zasiłka i kupiłem nową. Lecz to nie był główny problem.

Problemem okazała się płyta główna.

Spróbuj w biosie zmienić z AGP x8 na x4 u mnie to zadziałało.

 

PS. A zasiłke i tak bym wymienił jak to pisali już przedmówcy, dla własnego bezpieczeństwa. B)

Mi to za bardzo nie odpowiada zeby caly czas grac i miec agp x4 ,dla mnie liczy sie grafika,a przy agp x4 to juz nie dalo by sie wyciagnac tyle co przy 8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to za bardzo nie odpowiada zeby caly czas grac i miec agp x4 ,dla mnie liczy sie grafika,a przy agp x4 to juz nie dalo by sie wyciagnac tyle co przy 8

A kto ci naopowiadal takich bajek ;)

Roznica miedzy AGP 4 a 8 jest praktycznie zadna i glownie to chwyt marketingowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...