Skocz do zawartości
kungfiarz

Filmy Dvd - Czemu Nie Chodzą Płynnie ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanie, skaczą mi filmy DVD - co moze byc powodem ? Moja konfiguracja to:

- PIII 500Mhz 512 Cache szyna 100Mhz

- Płyta oparata o chipset Intel BX

- Ram 128 SDR [2x64]

- Dysk 4.2 GB Caviar [DMA ON]

- DVD-ROM LiteON MODEL LTD-163 16x/48x

- GF2MX200 64MB

- OS Win98SE + kodeki + drivery

Rozdzielczosc 800x600 32 bity. Dobrze mysle, powodem jest brak wspomagania przez GPU sprzetowej dekompresji DVD ? Czy soft przez ktory odtwarzam ma znaczenie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak dzialaj ci filmy w divix?

DVD znaczy MPEG-2 to wcale nie jest jakis bardzo wymagajacy format ale na twoim procezorze to moze byc troche klopotliwe.

Inna sprawa zobacz czy masz wlaczony kanal DMA dla napedu DVD i czy jest on an tej samej tasmie co dysk.

Jak tak to lepiej zmien na 2 kontroler.

 

A jak chcesz sprawdzic wydajnosc swojego systemu to jezeli masz Power DVD to on ma taki progremik testowy w zestawie on ci prawde powie :)

 

Gdybys mial jakas mozliwosc zmiany proirytetu odtwarzarki to tez mogloby pomoc.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A jak dzialaj ci filmy w divix?

DVD znaczy MPEG-2 to wcale nie jest jakis bardzo wymagajacy format ale na twoim procezorze to moze byc troche klopotliwe.

Inna sprawa zobacz czy masz wlaczony kanal DMA dla napedu DVD i czy jest on an tej samej tasmie co dysk.

Jak tak to lepiej zmien na 2 kontroler.

 

A jak chcesz sprawdzic wydajnosc swojego systemu to jezeli masz Power DVD to on ma taki progremik testowy w zestawie on ci prawde powie :)

 

Gdybys mial jakas mozliwosc zmiany proirytetu odtwarzarki to tez mogloby pomoc.

 

pozdrawiam

DVD jest podłączone na osobny kanał IDE. DMA chyba jest na OFF wiec musze włączyc. Divix'y chodzą płynnie ja czytalem fora i wpisy z poprzednich lat to na celeronach 400 ram 64, kartach 4mb chodziły im filmy DVD. Zmiana priorytetu nie rozumiem ? :=]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DVD jest podłączone na osobny kanał IDE. DMA chyba jest na OFF wiec musze włączyc. Divix'y chodzą płynnie ja czytalem fora i wpisy z poprzednich lat to na celeronach 400 ram 64, kartach 4mb chodziły im filmy DVD. Zmiana priorytetu nie rozumiem ? :=]

No to chyba mamy przyczyne. Wlaczenie DMA powinno rozwiazac sprawe.

A priorytet procesu to sie zmienia w Win XP ;) Rozpedzilem sie troche i potem zobaczylem ze masz Win 98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze moze ktos by powiedział gdzie się włącza DMA ? :) bo mam ten sam problem ;)

To zalezy czy masz Win 98/Me czy 2K/XP

 

Win 98 prawym myszy klikasz na moj komputer -> system

tam wybierasz interesujacy cie naped i wchodzisz we wlasciwosci i tam w jakiejs zakledce bedzie do zaptaszenie enable DMA

 

Win XP

 

Tu podobnie musimy dostac sie do menadzera urzadzen ->kontroler IDE

i teraz zalezy na ktorym mamy podpiety dany naped to go wybieramy

Jak wszystko bedzie ok to bedziemy mieli 2 kombo boxy a pod kazdym informacje jaki jest stan DMA z ustawienim do wyboru juest zawsze DMA jesli mozliwy lub PIO.

Jezeli ustawione jest DMA jesli mozliwy a ponizej stan jest PIO to nalezy odinstalowac oba kanaly IDE i przeladowac system.

Po restarcie winda sama sobie znajdzie nowe urzadzenia i po tym jak je zainstaluje to powinno juz byc DMA.

Dla pewnosci jeszcze lepiej to sprawdzic :)

 

Oczywiscie nalezy pamietac zeby obsluga DMA byla wlaczona w BIOSie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Minimum dla dvd to 800 MHz procek

Jak masz tak pisać to nie pisz, ja na P2 400 oglądałem wszystko płynnie, a grafe miałem GeForca 2MX400. Na takim sprzęcie powinno chodzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak pisać to nie pisz, ja na P2 400 oglądałem wszystko płynnie, a grafe miałem GeForca 2MX400. Na takim sprzęcie powinno chodzić.

A juz tymbardziej ze mu DIVX'y chodza a one bardziej ekspolatuja procesora niz MPEG 2

Wiadomo ze to dvd to bez wiekszych wodotryskow ale powinno sobie jakos smigac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem w działaniu DivXów na moim drugim kompie.

Nie które działają w porządku a niektórych nie da się oglądać (rozjeżdżanie dzwięku z obrazem, klatkowanie itp).

 

Nie jest to raczej wina systemu czy kodeków. Spradzałem to na xp i 2000. Poztym na moim kompie (patrz sygnaturka) tak samo instalowałem kodeki(najnowsza wersja allplayer i live update) i wszystko działa super.

 

Konfiguracja kompa drugiego to:

celeron 700 (wkręcony na prawie 900, wtedy troche mniej się tnie)

320 ram

płyta procomp bvc3a

40gb maxtor ata133 8mb cache

zasilacz 300w

 

Kiedyś miałem bardzo podobny komp tyle, ze z płytą abit se 6 na chipsecie intela i mi filmy działały ok a na tej płycie procomp już nie działaj ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz tak pisać to nie pisz, ja na P2 400 oglądałem wszystko płynnie, a grafe miałem GeForca 2MX400. Na takim sprzęcie powinno chodzić.

no to ciekawostka i wytłumacz jak to możliwe bo minimum do dvd to PIII 450 a zalecane PIII 800 jest na każdym pudełku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

no to ciekawostka i wytłumacz jak to możliwe bo minimum do dvd to PIII 450 a zalecane PIII 800 jest na każdym pudełku...

Asus-P2B-B, P2 400mhz, GeForce 2 MX400 64/64, 128sdram kingstona, a napisy na pudełku są o dupe potłuc, divixy też oglądałem spokojnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak jesteś takim szefem to powiedz coś konkretnego koledze a nie pisz co i na czym Ci chodziło i co możesz sobie tam rozbijać o kant d..y.Chcesz pomóc czy zaświecić?Specyfikacja jest taka jak napisałem i to że Tobie chodziło nie znaczy że wszystkim będzie.Przy takim procku na granicy wymagań trzeba wszystko pewnie wyłączyć w tle (może zmniejszyć rozdziałkę albo paletę kolorów)...kij wie ale chętnie poczytam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja juz mam po problemie, DVD filmy smigaja wlaczylem DMA ale wydaje mi sie ze bardziej zalezalo to od softu. Mialem tam kodeka do divixow K-Lite Codec Pack i byl tam Media Player Classic on ma funkcje otwierania DVD. Wlaczylem DMA otworzylem w MPC i skakalo dalej, potem zainstalowalem PowerDVD CyberLink'a no i zaczelo hulac. Dzieki za rady ! :=] btw. spokojnie procek PIII 500 uciągnie DVD, rekomendowane sa zawyzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...