Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem z nagrywarką BENQ 1640. Polega to na tym, że nie potrafi wypalić płytki w kompie w którym obecnie jest założona. Nagrywa kilka procent, spada bufor i koniec. W innym kompie działa idealnie. Może jest jakiś konflikt ze sprzętem? W kompie są 2 dyski na jednej taśmie, DVD jako master jest w inną nagrywarkę na osobnej taśmie. Jak najlepiej podpiąć nagrywarkę DVD? Jaki może być problem? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na twoim miejscu najpierw bym zmienił firmware spalary bo nic innego mi nie przychodzi do glowy. ewentualnie zmień program do nagrywania albo wgraj nowe sterownika ASPI(albo podobnie nie jestem pewien)a co do konfliktów to odpal aide albo eweresta i tam jest kturas zakładka od konfliktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z BENQ 1640 BSLB z tym że u mnie nagrywa wszystkie płytki oprócz DVD+R i to nie zależnie jakigo producenta. Konfiguracje mam jak najbardziej prawidlową. Przepinanie taśm , instalacja systemu, upgrade biosa plyty, ustawienie UDMA2 nic nie daje. Jaki posiadasz chipset na plycie. W moim przypadku jest to VIA KT600 , south bridge VT8237. Być może występuje jakaś nie kompatybilność z którymś chipsetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie ja mam BSMB i rowniez mialem problem z nagrywaniem.

 

Mianowicie kiedy na primery mialem 2 dyski a na Secondery 2 spwarki cd-rw i benq dvd to nagrywarka dvd wogole niechciala palic plyt dvd.

 

kiedy podlaczylem na:

primery master =dysk (wiadomo)

primery slave - DVD benq

secondery master =cd-rw

secondery slave = drugi dysk

 

Wszystko zaczelo dzilac normalnie, aczkolwiek irytuje mnie fakt ze takie ustawinie tasm bardzo spowolnia prace kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...