Skocz do zawartości
ISeeYou

Net --> Komp --> Laptop

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegos czasu walcze zeby moc w kazdej chwili podlaczyc laptopa do kompa kabelkiem, jednoczesnie miec mozliwosc podlaczenia samego laptopa do netu bez zmian ustawien.

 

Kozystam z kart sieciowych w plycie (nforce, i marvel) niestety laptopa moge podlaczyc do drugiego gniazda tylko po odlaczeniu netu, inaczej komputery niewidza sie... wszystkie inne opcje dzialaja bez zadnego problemu (czyli laptop - net, laptok - desktop, desktop - net). :blink:

Chce miec swobodny dostep do internetu na laptopie, nieodlaczajac za kazdym razem kabla :angry:

 

Czy ktos moze wie w jaki sposob mozna rozwiazac ten problem? :huh:

 

Ps. laptop dziala pod XP Home, kap pod XP Pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze inaczej.

 

Chce podlaczyc laptopa do stacjornarnego kompa.

Miec dostep na laptopie do netu, i zawartoscia foldera "Udostepniane" na stacjonarnym kapie.

 

i w zaden sposob niemoge tego ustawic. :-|

 

 

Na raz moge podlaczyc tylko dwa kompy ze soba... (kiedy jest podlaczony net do stacjonarnego, niemoge podlaczyc laptopa - komputery niewidza sie wtedy :mur: )

 

Czy tak jest jasniej? :rolleyes:

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Internet koncowka RJ-45, aster, (od kiedy jest jaka kolwiek roznica, co to jest? skoro ma przechodzic przez stacjonarny). Zreszta polaczenie mostkowowe dla laptopa dziala bez problemu, jednaj w zaden sposob niemoge wtedy "grzebac" w desktopie (niewidzi Dokumentow Udostepnionych) .... :huh:

 

 

Czy jeszcze jakies informacje sa potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

widze lolku ze sie mocno wymodrzasz :P

ok

jest roznica i to duza

a ja nie jestem zaklinaczem wezy i w ciemno nie wiem jakie kto ma lacze

dalej uparcie piszesz i nie wiesz o czym

bedziesz chyba sam sobie dac rade

polecam Google i pomoc windowsa

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ciapku niepotrafisz pomoc, po co wogole sie odzywasz? :blink:

 

A jesli masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem, to niestety nie moja broszka...

 

bo wydaje mi sie ze wyraznie napisalem ze wszystko dziala, poza mozliwoscia jednoczesnego kozystania z netu na laptopie, i zagladania do dokumentow udostepnionych na stacjonarnym... Wiec jeszcze raz sie zapytan "co do mojego problemu, ma polaczenie internetowe"?

 

Ps. na googlach nic takiego nieznalazlem, a skoto problemu ktore ty masz potrafisz rozwiazac "pomoca windowsa" to zostaje mi napisac Zdolniacha z ciebie :lol2:

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maski te same, IP (koncowka 4, i 6)...

Grupa robocza ta sama "home"...

konta goscia wlaczone na obu...

 

i wlasnie w tym problem, ze wszystko powinno pieknie smigac, ale:

Desktop -> Internet = OK

Laptop -> Desktop = OK

Laptop -> Desktop -> Internet = OK ---> (ale kiedy mam w ten sposob polaczonego laptopa, niemam dostepu do Dokumentow udostepnianych) A kiedy odlacze WOGOLE internet wtedy Dokumenty Udostepniane widac na laptopie... :huh:

 

 

Czy Zagmatwalem to? bo juz brak mi pomyslow jak to opisac :mur:

 

a moze poprostu nie jest to mozliwe, i cos sobie ubzduralem? :huh:

 

Ehhh....

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez okruch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale namotaliscie

 

na stcjonarnym uruchamiasz konfigurator i wybierasz opcje zeby udostepnial net i pliki.

Automatycznie drugi interfejs ustawia sie na 192.168.0.1

 

na laptopie tez konfigrator i wlaczazsz udostepnianie plikow.

Pozniej tylko reczna zmiana ip na 192.168.0.2 i brama na 192.168.0.1 i koniec. Wzystko sie widzi i net chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...