Skocz do zawartości
Wojtu

Różnokolorowe Paski:)

Rekomendowane odpowiedzi

mam semprona 2400+(1666mhz) na asrocku k7vt4a+ chcialem zwekszyc go do 2000mhz(fsb200mhz) i udalo mi sie(napiecie 1.75v temperatura 50-55C pamieci rowniez zwiekszylem do 200mhz bo mam 2 kosci pc3200 jedna kingstone 256mb druga no name 256mb) wiec niby wszystko gites ale po paru dniach zaczal sie zawieszac i zaczely sie pokazywac pionowe różnokolorowe paski dzialo sie to tylko podczas grania zmuszony wiec bylem zmniejszyc fsb do 190mhz ale dalej to samo az w koncu powrocilem do standardowych ustawien:/ jednak ZNOWU TO SAMO CHOCIAZ JEST JUZ WOGOLE NIE PODKRECONY! czyżby go sobie uszkodzilem??:( any ideas??? pls help!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie uszkodziłeś :-) <- chyba :P przyczyna tkwi prawdopodobnie w taktowaniu pci/agp czyli gdy zwiekszasz fsb zwiekszasz taktowanie pci/agp co powoduje rozna anomalje cyli wylacza sie karta dzwiekowa sieciówka itp. sprawdz czy mozesz zablokowac ta opcje w biosie [lock pci/agp] podkrecasz karte graficzna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi na default tak jest to masz problem. Przyczyna faktycznie tkwi w PCI, jak dałeś FS200 to miałeś na PCI 40MHz i coś się uwaliło. Zmniejsz taktowanie grafie, moze ustąpią atrakcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe troche daje:P Starsze dyski potrfiły przyspieszyć nieco jak PCI rosło. Poza tym blokad nie było nie ze względu na wyniki Oc tylko ze wzgledu na brak chipsetów które by to wspierały, a takowe wymyślono dopiero później.

Ten ASRock jest na KT400 i ma dzielnik 5, nie iwem czy dzilnik się sam załącza (zakładam że był właczony bo kolega ma Sempa który domyślenie chodzi na 166). PCI 40Mhz to sporo i widąć coś ni dało rady. Smutne ale prawdziwe.

Pozdrawiam i życze udanej reanimacji kompa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja zresetowalem biosa wiec wydaje mi sie ze wszystko powinno wrocic do standardowych ustawien nawet jezeli szyna pci byla zwiekszona to po resecie biosa wszystko powinno byc tak jak wczesniej prawda? ale poszukam w biosie tej opcji lock pci\agp jescze sie odezwe czy cos to dalo:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem czy grafa padla bo moge normalnie grac tyle ze w pewnym momencie je*ut i koniec kolorowe paski:) to sie dzieje tylko podczas grania wiec to co mowisz z karta grraficzna moze ma jakis sens ale sprawdze dla pewnosci dzieki!

 

czekam na dalsze podopowiedzi z gory THX:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec tak sprawdzilem czy mam w biosie opcje lock pci\agp niestety takowej nie mam! a jezeli chodzi o zmiane karty graficznej to narazie nie mam zastepczej wiec to musi troche jescze poczekac jednak wciaz czekam na inne propozycje:) pozdro all:D!

 

aha i o co chodzi z tym dzielnikiem na plycie glownej 5? bo ja to w sumie począkujący ale szybko sie ucze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zwracam sie do was z pytaniem odnośnie tego mam takie coś w biosie w advanced chipset features czyli całym tym o/c a dokładnie: AGP FREQUENCY ustawione na AUTO jak dam manual idzie od 50 mhz do 1xx mhz czy mam to dać na określoną wartość czy jak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wojtu

dzielniki na tej płycie są dobierane automatycznie...z tego co pamiętam jest zworka na płycie do ustawiania fsb...i przykładowo:

fsb:166mhz to wtedy dzielniki fsb/agp/pci wynoszą 5/2/1

fsb:200mhz to wtedy dzielniki 6/2/1

fsb:133mhz dzielniki 4/2/1

 

domyslne taktowania

agp:66mhz

pci:33mhz

na kt400 nie ustawisz tak żeby agp nie podążało za fsb :cry:

 

taktowanie agp i pci możesz sobie wyliczyć znając fsb i która z opcji jest ustawiona zworką na płycie

 

@-=drake=-

zostaw taktowanie agp na auto (ew. ustaw na domyślne) ale nie próbuj podnosić...chyba nie musze mówić czym to sie dla grafiki może skończyć... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...