Skocz do zawartości
Dziczek

Sledz Usb, Zasilanie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem. Kupilem sobie dzisiaj w sklepie komputerowym sledzia USB z 9 zaglebieniami. Moja plyta glowna ma 10 zabkow. Co mam zrobic? Jak podlaczyc tego sledzia?

Tak wyglada gniazdo na plycie(10 zabkow)

 

OOOOO

OOOOO

 

Natomiast wtyczka od sledzia wyglada tak

 

OOOOO

OOOO

 

Pierwsze 4 dziurki we wtyczce maja kabelki w kolorze od lewej - czerwony, zolty, niebieski, czarny.

 

W instrukcji do plyty glownej nikt nie raczyl napisac za co jaki zabek odpowiada. Moja plyta to 5MVP3 ver 4.1 AT form factor.

 

Nic nie znalazlem w instrukcji a jedynie rysunek z zaznaczonymi zabkami USB i tym ze mam 2x USB. Szukalem takze w opcji Szukaj i nie znalazlem.

 

Zrobilem we wtyczce 10 dziurke na dziesiaty zabek. Podlaczylem sledzia, nastepnie glosniki czerpiace prad z USB. Po ich wlaczeniu mignela w nich lampka, a nastepnie zgasla. O co chodzi?

 

Zanioslem glosniki zasilane przez USB do kumpla. U niego dzialaja - u mnie tylko raz miga lampka zasilania i nic. Byc moze napiecie w USB jest zbyt male? Czy ktos wie jak mi pomoc i zrobic cos z tym?

 

Podaje to co znalazlem w Menadzerze urzadzen [ koncentrator USB ]:

Koncentrator ma wlasne zasilanie.

Calkowite dostepne zasilanie: 500 mA na port.

Liczba dostepnych portow: 2

 

[ Kontroler hosta USB ]:

Urzedzenia eksploatujace przepustowosc:

Zastrzezone przez system: 10 %

 

Wszystkie urzadzenia dzialaja poprawnie. Dziwne tylko, ze konentrator ma lokalizacje 0. Moze tak ma byc. Bylem dzisiaj w sklepie informatycznym. Podobno dobrze podlaczylem sledzia.

 

Podaje info o glosnikach z pudelka:

Glosniki MM120 Roller USB.

Pasmo przenoszenia: 2-Hz - 20kHz

P.M.P.O. - 120 Wat

Moc wyjsciowa ( rms ): 2 x 0,7 Wat

 

Czy ktos moglby mi pomoc? Help me!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za linka. Raczej mi sie nie przyda poniewaz boje sie troche grzebac w kabelkach. Wolalbym raczej rozwiazania w systemie. Moze jakies zwiekszenie napiecia przez konfiguracje?

 

Grzebanie w kabelkach mogloby byc ostatnim wyjsciem.

 

Zna ktos inne rozwiazania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz głosniki dokładny model bo cos mi sie wydaje ze one sa zgodne z USB 2.0 a twoja płyta nie pójdzie w tym standardzie tylko 1.1 takze najprawdopodobniej mozesz zapomniec o podłaczeniu tych głosników :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz głosniki dokładny model bo cos mi sie wydaje ze one sa zgodne z USB 2.0 a twoja płyta nie pójdzie w tym standardzie tylko 1.1 takze najprawdopodobniej mozesz zapomniec o podłaczeniu tych głosników :? :?

No ja mysle ze to raczej USB 2.0 czy 1.1 w tym przypadku nie ma wlywu.

Przeciez tak naprawde to chodzi o predkosc przesylu danych za pomoca USB a nie obsluge calego urzadzenia.

 

A patrzac na link ktory podal kolega to widze ze bez zamiany kabli moze sie nie udac uruchomic tego sledzia.

 

Twoja plyta ma prawdopodobnie wyprowadzenia jak na rysunku http://www.usbman.com/Guides/D1_small.GIF to znaczy ze jezeli wyciales dziure we wtyczce to pozbawiles zasilania jeden z portow.

 

Jedyne rozwiazanie w twoim przypadku to albo zabawa z kablami albo wymiana sledzia na taki ktory podlaczysz do swojej plyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...