Skocz do zawartości
kuruś

Pentium Extreme Edition 955

Rekomendowane odpowiedzi

Kto wie może kiedyś takie coś wymyślą :wink:

 

a do tego czy to pierwszy procek wykonany w technologii 0.65 mikrona to sam nie wiem, ale wydaje mi się że tak.

Oraz z mala ekektrownia atomowa ;)

 

@seraf

Fajne rozumowanie masz ;)

Uwazasz ze proces wytwarzania jest najwazniejszy, wazniejszy od architeORT: ORT: ORT: ktury. Ze firma ktora pierwsza okielzna mniejszy proces wykonania to znaczy ze ma lepsze procki. Mniejszy proces wykonania stostuje sie zazwyczaj aby zmniejszyc pobor mocy przez procka co zmniejsza jego temp., zmiejszenie kosztow produkcji, mozliwosc upakowania wiekszej ilosci tranzystorow na jakies pow. krzemu(przyklad), dzieki czemu mozna zbudowac bardziej skomplikowane uklady, zwiekszanie taktowania ukladu itd. W przypadku Intela i PIV to tutaj glownie mniejsza cena ukladu moze byc powodem zmniejszenia techn. wykonania bo temp. nadal wysoka. Drugi plan to dzieki mniejszemu procesowi techn. intel mogl zwiekszyc pamiec podreczna procka i mozliwosc zwiekszenia taktowania ale tutaj wysoka temp. przeszkadza temu.

Wielokrotnei pisalem to i napisze jeszcze raz. NetBurst to slepa uliczka i czas aby intel skupil swoja uwage na Pentiumie M dla desktopow, w ten sposob moglby dokopac AMD albo byc na rownie z AMD pod wzgledem wydajnosci.

Za to z jednym sie zgodze. A64 X2 sa za drogie i PIV 630 jest obecnie najlepsza propozycja dla kogos kto skorzysta z mozliwosci wielowatkowych tego procka i niekoniecznie duzo gra i nie bawi sie w marki. Wtedy PIV 630 jest bardzo dobra propozycja, w miare wydajny w grach, dobrze sie nawet kreci dzieki czemu mozna za darmo zwiekszyc jego szybkosc ;), ale za to w pracy w windzie z wieloma roznymi programami czy przy kompresji video PIV 630 nie ma rownych w swojej klasie cenowej. Gdyby tak jeszcze troche stanial ;). Przyznam sie ze sam zastanawiam sie czy go nie kupic zamiast jednordzeniowego procka od AMD a to dlatego ze ostatnio zaczalem sie bawic w amatorska edycje video i na sprzecie z podpisu to jest katorga. Pracowalem tez u znajomych na A64 i PIV 630 i z tych prockow PIV HT okazal sie najlepszy. Nie bylo problemow z puszczeniem w tle kompresji a jednoczesnie robieniem czegos innego co na prockach AMD jest raczej niemozliwe nawet po wykreceniu ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - na początku się przedstawię - z racji tego, że jest to mój 1 post na tym forum. Więc zwią mnie BaD , część może mnie zna z innych for (nie będe tu wymieniał nazw :P ) .

 

Z racji tego, że takowy temat istnieje już - chciałbym go troszkę odkurzyć - w najbliższym czasie powiem Wam co taki Pentiak potrafi - jak tylko uporam się ze złożeniem całej platformy do kupy :P (zmiana obudowy i chłodzenia - bo mi się grzał za bardzo :P )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - na początku się przedstawię - z racji tego, że jest to mój 1 post na tym forum. Więc zwią mnie BaD , część może mnie zna z innych for (nie będe tu wymieniał nazw :P ) .

Ano witamy

 

Bylby fajny , ale jakby tak z 700-800 zeta kosztowal ;) I zeby bylo cos co potrafi te 4 logiczne rdzenie wykorzystac ;)

No ja mam od ręki dla niego zastosowanie - 4 próbki SETI liczyć może przecież B-)

 

W ramach zadomowienia się na forum to aż z grzeczności by wypadało :lol2:. Link w sigu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - na początku się przedstawię - z racji tego, że jest to mój 1 post na tym forum. Więc zwią mnie BaD , część może mnie zna z innych for (nie będe tu wymieniał nazw :P ) .

 

Z racji tego, że takowy temat istnieje już - chciałbym go troszkę odkurzyć - w najbliższym czasie powiem Wam co taki Pentiak potrafi - jak tylko uporam się ze złożeniem całej platformy do kupy :P (zmiana obudowy i chłodzenia - bo mi się grzał za bardzo :P )

jak już schłodzisz bydlaka to zapraszamy do liczenia seti :D Będziesz pierwszym który liczy 4 jednostki na raz :D linki w sigach u mnie i u lorda, jak cos to pomozemy z instalacja na odpowiednim subforum.

 

eot ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale 2 fizyczne.. ciekaw jestem czy on szybciej policza 4 probki seti na swoim czy ja 4 na moim 6300

CO z tego ze sa 2 fizyczne jak system widzi 4 ?? zreszta napisalem, że 2 fizyczne i 2 logiczne, co nie zmienia faktu, że przy architekturze P4, rdzenie logiczne da sie wykorzystac, znaczy dzialaja naprawde, wiadomo wolniej niz fizyczne ale zawsze jest to ( chodzi mi o HT) jakis plus dla P4.

 

Ihmo na stocku P4 z 4 probkami jednoczesnie poradzi sobie szybciej niz conroe 6300 rowniez na stocku z tym samym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...