Skocz do zawartości
Michal93

Przesiadka, Czy Warto, Co Wybrać?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obecnie posiadam następujący sprzęt:

Procek: Barton 2500@3200

Ram: DDR 512MB CL2.5

Grafa: Radeon 9550 410/270

Płyta: Asus A7V880

 

Chciałbym wymienić kartę graficzną, jednak nie chce inwestować w nią więcej niż powiedzmy 450zł, ponieważ i tak za pół roku czeka mnie przesiadka na nowy sprzęt, na którym z pewnością nie będzie miejsca na kartę AGP. Mam, więc do Was prośbę o wskazanie czy w wyżej wymienionej kwocie uda mi się kupić jakąś kartę, która zapewni mi odczuwalny wzrost wydajności, co do obecnie posiadanej. Może to być karta nowa, bądź używana (byleby nie rozsypała się przez te 6 miesięcy :) ). Zastanawiałem się nad nowym 6600 bądź używanym 9800 pro z 256 bitową szyną pamięci. Nie wiem jednak czy karty te dadzą jakąś odczuwalną poprawę przy zachowaniu reszty obecnej konfiguracji. Jeszcze raz chciałbym zaznaczyć, iż nie chce dokładać kolejnej stówki do wymienionej kwoty, gdyż uważam, iż nie opłaci mi się to w przypadku karty, która zagości u mnie tylko na pół roku. Tak, więc 450zł to górny pułap. Opłaci się, więc teraz coś zmieniać, czy lepiej dać sobie na razie spokój? Z góry dziękuje za wszelkie sugestie i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak mowisz ze za pol roku nowy sprzet to nie wiem cyz wogole cos sie oplaca konfigurowac:)

moze zastanow sie czy naprawde potzrebujesz nowej grafiki na 6miechow?

no chyba ze juz nie mozesz sie powstrzymac od granie w nowe gierki

 

a co do karty to wg mnie gf6600 bedzie ok

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie ma sensu. Skoro za pół roku masz się przesiąść na nowy sprzęt, już na pewno ze złączem PCI-E to inwestowanie w kartę na AGP mija się z celem. Za pól roku dorzucisz tę kasę i kupisz sobie jakoś szybsza kartę, lub procesor, albo lepszą płytę główną, czy więcej RAM'u. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...