Skocz do zawartości
Tonic

Pytanie Odnośnie Sprzedawania Agregatów Chłodniczych.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Patrząc na to, jak polskim budowniczym idzie sprzedawanie zrobionych własnoręcznie agregatów i po rozmowie z

Lukiem, nasunęło mi się pytanie - czym się kierujecie przy kupowaniu agregatów? Estetyką? Wydajnością? Ceną? A

może wszystko naraz? Jeśli tak, to jakie "stopnie ważności" mają dla was te kryteria?

 

Za udział w dyskusji dziękuję z góry i pozdrawiam!

Tonic

Edytowane przez Tonic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie kieruje ceną :ploom: licytowałem piotresowe fc, ale jak dena dobiła do 7 stówek to stwierdziłem, że zrobie sobie takie sam, moze wydam tylesamo, moze ciut wiecej, ale zrobie sam :]

 

a wartoscie to tak

1. cena

2. wydajnosc

3. estetyka

4. mobilnosc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli estetyka/mobilność to w sensie agregat w stylu prommy/Vapo, w eleganckiej obudowie itp ?

mobilnosc - zeby tpo mi nie zajmowało calego pokoju, a estetyka, zeby to jakos wygladało, nie konieznie jakas seksowna obudowa, ale np ładna izolacja i wogole, bez obudowy tez moze łądnie wygladac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupic to każdy może a robic nie ma komu :) - dlatego wole sobie sam zrobić, chociaż wiem ze pewnie taniej i lepiej było by kupic , ale gdzie wtedy cała zabawa :)

w pełni sie z Toba zgadzam, zle nigdzie w moim otoczeniu nie ma na złomach kompresorow....jak pech to pech (widze ze Ty tez chcesz kupic B) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polskich realiach pierwszorzędną rzeczą jest oczywiście cena, gdyby zarobki były większe sądze że ludzie kupowali by własnie jakies vapo albo gt, a to dlatego że jest w miarę "kompaktowe" i spełnia swoje zadanie (tempy)

Podejrzewam że chodzi również o izolację, a raczej obawę przed jakism niepożądanym zwarciem... jeśli ja bym kupował musiało by to hulać 24/7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym sie sugerowałem przy budowie hmm niczym :)

 

1.Agregat to była wielka niewiadoma a okazał sie bardzo cichy.Brałem bo dawali.

2.Estetyka hmmm bo ja wiem ;) Narazie i tak wszystko w kawałkach leży i kwiczy..

3.Mobilność mi nie potrzebna oczywiście do czasu...

4.Wydajność mogło by być lepiej ale narazie to jeszcze nie koniec walki.

5.Cena u mnie nie gra roli bo i tak to zrobie po swojemu a nie kupie ( brak tej zabawy)

 

Bardzo podobaja mi sie Icebox-y Diody full respekt.

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że to jest dobre niż płacić mniej za coś na używanych częsciach ze złomu ;]

Nie wszyscy maja tyle kasy co Ty :lol:

 

Mobilnosc/estetyka/latwa obsluga, gdybym mial kupowac agregat to zwrocilbym uwage na te rzeczy, taki agregacik w stylu Unseena bylby chyba odpowiedni :D

łatwa obsługa? a co tam trudnego :] układ jak układ......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ja miałbym kupować agregat to tak: cena->wydajność->wykonanie i estetyka->mobilność :P

oj no ja zacząlem i wszsyscy odemnie sciagaja B) badzcie oryginalni ;)

 

heh, ale prawda jest taka, ze w polskich realiach liczy sie cena przede wszsytkim, potem dopiero wydajnosc i na samym koncu reszta, bo jak juz ktos decyduje sie na chłodzenie freonem to jest niezle zakrecony, wiec nie bedzie sie czepiał szczegółow, a jak ma sie kase to sie kupuje najdrozsze proce i na nie ac, ewentualnie przy odrobinie zapału wc, ale wiekszosc kompow za krocie jest chłodzona powiewtrzem, czesto boxowym i to jest STRASZNE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja naprzykład kocham bawić się w złomiarza :mrgreen: nic nie daje mi tyle radości co przechadza po złomowiskach i wygrzebanie troche fajnych częsci za pare groszy, na serio :mrgreen:

 

Jeśli ja miałbym się "bawić" w fc to.. obudowa raczej zbędną... chociaż jeśli wkońcu kiedyś miałbym włożyć samego kompa do budy to może i jakaś skrzynka na FC by siadła...

 

Ale osoba która ma kupić FC to patrzy się również na wygląd... jeśli FC wygląda jak np Frost Byte to ma napewno dużo większe zainteresowanie/wzięcie niż kompresor, skraplacz i troche rurek zamontowanych na płycie wiórowej :)

 

Mobilnośc... no przenosić kompa z FC to raczej wątpie w taką opcje, ale oczywiście lepiej gdy FC wyglądą jak coś pokroju prommy :) a nie np paropiętrowa kaskada Tonica :mrgreen:

Edytowane przez Świder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na nowych kompresorach budują tylko krezusi i burżuje :) hehe chyba nikogo nie obraziłem :) ( gdybym miał kase to też bym kupił nowe częsci ale jakoś te cyferki w lotku nie chca mi zaskoczyć :? )

Edytowane przez rhezuz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajność, cisza, możliwosć ciągłej bezawaryjnej pracy

 

moje zdanie jest podobne, chociaż przy zakupie wfc kierowałem się ceną :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...