Skocz do zawartości
blood_brother

Problem Z Sempronem 2400+ Na K7vt4a+

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem.

Otoz mam semprona 2400+ i plyte K7VT4A+ i pracuje on na zworkach ustawionych na fsb 333 (166) bez problemowo. Z tej pozycji bez zmian napiecia bez problemowo w biosie dochodze do fsb 190. Przy napieciu podniesionym o 5% osiagam moj cel fsb 200. Wszystko chodzi bardzo stabilnie tylko martwie sie o to ze czestotliwosci zlacz pci i agp sa wysokie. Wiec dla bezpieczenstwa przywrocilem napiecie standardowe (1,65V o ile dobrze pamietam). Doczytalem sie na tym forum ze mozna zmienic dzielnik dla zlacz pci i agp przestawiajac zworki na plycie na fsb 400 (200). Pelen radosci ze uzyskam 2000MHz przestawilem zworki i zonk. Windows nie wstaje. Zawiesza sie w momencie gdy powinien pojawic sie wybor uzytkownika. Zwiekszylem napiecie o 5%. [gluteus maximus]. O 10%. [gluteus maximus]. Zmniejszylem w biosie fsb na 180. [gluteus maximus] na kazdym napieciu. Fsb 170. To samo. Dopiero na fsb 166 wszystko sie odpala. O dziwo nawet na standardowym napieciu. :blink:

 

I moje pytanie brzmi: dlaczego tak sie dzieje? Na fsb na plycie 166 moge sobie bez wiekszych problemow pobic w biosie fsb 200 a po przestawieniu na plycie fsb na 200 gdzie powinno dzialac wszystko ok musze obnizac fsb w biosie do 166 zeby cokolwiek ruszylo. Jezeli ktos wie czego to moze byc wina to bylbym wielce wdzieczny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne. mam tą samą płytkę i zworkami ustawione fsb 200 co wtedy daje dzielnik 1/6. czyli pci jest ~33 mhz. dal tej płyty dzielniki wyglądają tak (ustawiane zworkami):

 

100mhz = 1/3

 

133 = 1/4

 

166 = 1/5

 

200 = 1/6

 

Mój athlon xp M śmiga satbilnie fa fsb 210, dziwne że twój semp nie chce na 200. spróbuj w biosie przestawić ramy z auto, na fsb 200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor: Gdybym nie przeczytal ze ogolnie to dziala to bym sie nie dziwil.

 

Janio: Dzieki zaraz sprobuje.

 

Niestety dalej to samo. Pamieci to Elixiry PC3200 400MHz ale jakos nie chetnie w ogole chodza na tych 400MHz wiec dla spokoju pracuja na 333MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie wie dlaczego tak sie dzieje?

zmien sobie pamieci kolego ja niestety musialem wymienic pamieci jak mielem elixiry to dzialy sie cyrki z kompem az mnie trafialo..przestaw sobie zworke magistrale fsb 200 to wtedy pamieci pojda napewno ...teraz tak mam i wszystko smiga i mozna jeszcze krecic do gory powyzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...