Skocz do zawartości
MeHow

Slask Under Weathers Siege

Rekomendowane odpowiedzi

Śląskie, okolice Pyrzowic:

 

Od wczoraj do dziś (do ~9-10) brak prądu, zerwało linie energetyczne;

Prąd może byłby wcześniej, gdyby nie fakt, że elektrowania której podlegam... podobno po czasie dopiero dowiedziała się, że m.in moja wioska nie ma prądu;

 

Ogólnie na stole na tarasie utrzymuje się od wczoraj z 15-20cm śniegu (a w międzyczasie rano padał deszcz): więc tyle mniej więcej napadało śniegu;

 

Ale pogoda się poprawia, więc nie ma co szaleć ze zmianą na zimówki;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wlkp szaro- słonka niet, śniega niet (jakieś tam szrony w trawie), mróz letkuśny (-1C w dzień). W nocy może -5C. Ekonomicznie- git (opał), tradycyjnie- kiepsko- WHITE crismass 4get ebałtyt. Może posypie- niestety kilka poprzednich lat optymizmem w tej kwestii nie napawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W całej Polsce a najbardziej na południu ma niby przystalingradzić. Na święta sapią o ociepleniu czyli chlapa. Dawno w Gdańsku nie było dobrej zimy...chyba   :huh:

Edytowane przez -talib-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bazuje na ten pogodzie www.twojapogoda.pl i sprawdza sie dosyc czesto. Wiec swieta maja byc białe. A ocieplic tzn ze ma abyc -5 C

 

Czekamy na śnieg. W górach podobno juz mocno sypie :)

Edytowane przez qbass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W całej Polsce a najbardziej na południu ma niby przystalingradzić. Na święta sapią o ociepleniu czyli chlapa. Dawno w Gdańsku nie było dobrej zimy...chyba   :huh:

Potwierdzam. Bytom i Katowice białe. Standardowo - zima zaskoczyła drogowców. Cały czas słodko pierdzieli, że są przygotowani, że mają gotowe maszyny i co? ciach!o! Drogi w niektórych rejonach są:

 

a. białe

b. szare (błoto pośniegowe)

c. skute lodem

 

Wracając z Łagiewnik wyglądałem, jakbym był fanem Jeziora Łabędziego ... Nie wspomnę już o dojeździe do pracy, gdzie na parking spokojnie można wjechać driftem zyskując bonus x2 za styl ... Mam cichą nadzieję, że jak jutro wyjadę do roboty, to drogi będą czarne ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja potwierdzę słowa usera BLANTMEN:

 

Śląsk fany jest, tj Bytom/okolice.

 

Rano jeszcze miałem komfortowo (okolice Pyrzowic -> Piekary Śl); Jednak w momencie wjazdu na Bytom... ściana śniegu a na aucie jeszcze dziś miałem letnie opony...

Zjazd z obwodnicy Piekary - Chorzów, ten, którym można wypaść koło Shella'a... nie będe kłamał, niewiele z niego przejechałem będąc nie w poślizgu...

 

Po południu, koło 13.20, miasto zalepione, zaślizgane, obwodnica na Piekary nie posypana...

 

A o ironio jedyny pług/piaskarkę jaki widziałem to... u mnie w 400 osobowej wiosce jak dzielnie sypał piaskiem na drogach mających w gminie najniższy priorytet jeżeli chodzi o odśnieżanie/sypanie (czyt. zimą tu czasem jedzie się na ubitej i przymrożonej 0.5m warstwie śniegu);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh Bytom, Bytom... czy nie można tak solidnie odśnieżyć dróg i posypać?

 

U mnie nad ranem miałem już z 10-15cm śniegu, o 9 rano było -12 stopni w powietrzu (Śląsk);

Jak za tydzień faktycznie ma być odwilż i plucha to nieźle tą pogodę pokręciło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze gorzej. Rano specjalnie wyszedłem wcześniej, żeby odśnieżyć moją niebieską strzałę. Zajęło mi to ok. 10 minut, bo niestety gdzieniegdzie przymarzło. Wyjeżdżam na Strzelców i co ... korek od skrzyżowania z Długą po sam horyzont. Na szczęście udało mi się go ominąć bocznymi drogami tylko i wyłącznie po to, żeby utknąć w kolejnym, tym razem do osiedla Arki Bożka. Do pracy jechałem ponad 1,5h, gdy w normalnych warunkach zajmuje to ok. 45 minut. Widziałem może jedną solniczkę, która nie dość że niczym nie sypała, to jeszcze pług miała uniesiony. Nie wiem po co taką wypuszczają na drogę. Powrót do domu, to kolejne 1,5h w dupę. Drogi białe, tylko gdzieniegdzie czarne :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Gliwicach nie dość że biało to korki ogromne .

 

W godzinach od 15.00 ( może wcześniej ) do 17.00 i później okolice Andersa , Wyspańskiego , Kozielska , potem Orlickiego , skrzyżowanie Śliwki / Portowa i dalej do skrzyżowania z Toszecką nie działały światła .

 

Matka wracała z pracy ( Szpital nr. 1 ) tą trasą i sama jazda zabrała jej z ~ 1,5 h ( normalnie 10-15 minut ) .

 

Wszędzie błoto i śnieg dalej pada .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w wigilie +5C :/

Yeap- na wtorek zapowiadają odwilż anforczunetly... Z tego co pamiętam w zeszłym roku było to samo- przed kalendarzową zima posypała by na święta odpuścić (czy też chwilę przed- szaro miast biało było).

BTW- wlkp też biała... szkoda, że tymczasowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg ICM natomiast w Gdańsku do poniedizałku przynajmniej w granicach -10 a odczuwana -15 i bez opadów. Czyli ok, mróz a jak się ociepli to co teraz leży raz dwa wyparuje bo mało napadało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We Wrocku we wtorek lub środę cały ten śnieg, który ostatnio sypał szybko zniknie. Ma być od 3 do 6'C i opady deszczu. W sumie ja już się przyzwyczaiłem, że nie ma śniegu w święta i jakoś mnie to nie rusza. Aczkolwiek lepiej jakby był. Niektórzy spędzają święta w dużo wyższych temperaturach, a śnieg oglądają tylko w TV pokazujące odległe kraje jak właśnie Polska, Niemcy czy Rosja ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...