Skocz do zawartości
MeHow

Slask Under Weathers Siege

Rekomendowane odpowiedzi

A ja mam nadzieje, ze Ciebie ktos dojedzie... moze wtedy przestaniesz innym zyczyc zle  :mur: zawiodla administracja, koles jest tylko pionkiem.

 

Co do wywlaszczenia to imho powinna sie w takim wypadku nalezec przynajmniej 25% wieksza kasa niz to wynika z wartosci rynkowej. Musisz sprzedac swoja wlasnosc pod przymusem, a dla niektorych nieruchomosc to nie tylko pieniadze, ale tez wartosc sentymentalna, przywiazanie do domu, ojcowizna od pokolen bedaca w rodzinie itp.

 

@HeatheN - bardzo prawdopodobne ;) nawet tereny polozone blisko walow nie sa zbyt atrakcyjne, domu na bagnie nikt nie zbuduje ;)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wczoraj fajnie w Warszawie dawalo :) Dawno nie widzialem takiej burzy, normalnie jak na filmach. Okreslenia "czarne chmury" nie nalezy traktowac jako przenosnie - o 20. zrobilo sie ciemno niczym w srodku nocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w czasie tej burzy w warszawie. Gdy robiło się ciemno jechałem właśnie pociągiem z łodzi. Chmura była ogromna. 

 

Wczoraj przejechałem około 320 km pociągiem, i natknąłem się na 5 burz w czasie drogi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Za to co ja w Czechach widział wczoraj! Grad o średnicy 2-4cm. I nie to, że sobie padał. Dosłownie zleciał na ziemię i przykrył warstwą, że klimat nagle przypominał zimę. W dodatku temp. chwile wcześniej wynosiła ponad 30*C, wszystko zaczęło mocno parować. Z daleka było widać białą chmurę unoszącą się od ziemi i nie wiedziałem co to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duszno parno, nie ma czym oddychac w robocie mam 27 stopni w pomieszczeniu mimo otwartych dzwi i okien. Masakra cokolwiek nie robisz to leje sie z ciebie jak z gąbki. :/

 

Doskonale Cie rozumiem, u mnie jest dokladnie to samo. W pracy brak klimy i ze wszystkich sie leje. Do tego odpalone komputery podnosza temperature. W serwerowni nawet cieplej jak w budynku w normalnym pomieszczeniu :lol: W piatek bylem w krotkich spodenkach i podkoszulce, ale to tez nic nie pomoglo. Jak wracalem do domu to czulem sie jak lep na muchy. Na szczescie w tym tygodniu ma byc zimniej troche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz problem polega na tym ze jestes ubrany na czarno, takie uroki pracy w serwisie ze sprzetem ogrodniczym i albo jestes na sloncu albo w srodku. Ogolnie zeby troche popadalo i bylo czym oddychac bo jak tak dalej pojdzie to nie idzie robic cokolwiek bo sie z ciebie leje :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w domu mialem 32 stopnie...

Wkurzylem sie kupilem klime przenosna, wywalilem w kominie dziure, podlaczylem i z 32 zrobilo sie 23;) roznica zauwazalna;)

Jedeny minus= HAŁAS:D ale wole glosniej TV dac niz sie rozpływac...;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu wchodzic w takie koszta (klima) :D Przeciez tradycyjne wentylatory na stojaku sprawuja sie swietnie w taka pogode.

 

Mam 2 przenosne... wali w twarz cieplym powietrzem....to nie dla mnie, tak samo w aucie, co z tego ze jest nadmuch.... ja dziekuje ze taka "suszarkę"

Uwierz z wentylem nie dalo sie wytrzymac....(ok wszystko zalezy od progu tolerancji;D moj jest niski)

Poza tym klima to tez odwilża, a planowalem kupic i tak osuszacz (spora wilgotnosc w domu) wiec teraz mam 3w1:) klime, odwilzacz, i mocną dmuchawę;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 przenosne... wali w twarz cieplym powietrzem....to nie dla mnie, tak samo w aucie, co z tego ze jest nadmuch....  ja dziekuje ze taka "suszarkę"

Uwierz z wentylem nie dalo sie wytrzymac....(ok wszystko zalezy od progu tolerancji;D moj jest niski)

Poza tym klima to tez odwilża, a planowalem kupic i tak osuszacz (spora wilgotnosc w domu) wiec teraz mam 3w1:) klime, odwilzacz, i mocną dmuchawę;)

 

Nawet 5 ;] Darmowy mikroklimat przy skraplaczu + wentylator zamiast licznika elektrycznego ;]]]]

 

 

A poważniej - jak wygląda sprawa mocy pod kątem utrzymania przynajmniej 6°C mniej w mieszkaniu zakładając +/- 180m^3 powietrza do przerobienia na południowej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co od razu wchodzic w takie koszta (klima) :D Przeciez tradycyjne wentylatory na stojaku sprawuja sie swietnie w taka pogode.

 

To ja Cię zapraszam do siebie do domu i zobaczymy czy ten wentylator Ci wystarczy...

 

Ostatnie piętro + okna od strony zachodniej (od 13 do 20 słońce wali w szyby)

 

Średnia temp w pokoju przez ostatni tydzień:

Dzień - 29-33*

Noc - 27-28* (spać się nie da :|)

 

A deszczyk wczoraj w nocy był jakiś taki nijaki. Akurat na grillu byłem i tak jak zaczęło padać około 23:30, to skończyło o 2 w nocy. Pioruny na niebie, ale daleko, burzy nie było.

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

Macie tutaj zdjęcia tego co spotkało mnie w Czechach po całym dniu spędzonym we Wiedniu gdzie chyba było z 40 stopni. Nagle krajobraz jak na antarktydzie, chmura gradu runeła na ziemię dosłownie.

 

http://img96.imageshack.us/img96/1694/dsc0149zb.jpg

http://img20.imageshack.us/img20/7538/dsc0150im.jpg

Edytowane przez chronicsmoke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...