Skocz do zawartości
MeHow

Slask Under Weathers Siege

Rekomendowane odpowiedzi

Parę dni temu we Wrocławiu było to samo. Ogromna ulewa, jakby urwanie chmury, bardzo silny wiatr, grad i do tego grzmiało i błyskało. Takiej burzy nie widziałem od bardzo dawna i szczerze to nie pamiętam takiego deszczu, o ile deszczem to można nazwać, woda po prostu lała się z góry. Można by stwierdzić, że Klimat się zmienia na bardziej tropikalny. Jeśli jeszcze przybędą nam cieplejsze zimy to ludzie zaczną sadzić palmy ;) Ale ogólnie u nas przez ostatnie lata bywała i mrożna zima i gorące lato. Więcej jest po prostu tych różnych zjawisk pogodowych niż jeszcze parę lat temu. Trąby powietrzne, wichury, potężne burze z ch.. mocnymi ulewami.. Normalnie 2012 ;)

 

p.s a co do samej pogody w te wakacje to jest tak pół na pół na razie. Lipiec ogólnie był ciepły i dość pogodny w zależności od regionu. Jak chce się liczyć na ciepłą pogodę i spędzić czas nad morzem to chyba jednak warto gdzieś wyjechać za granicę. Ceny specjalnie nie są za drogie jak wcześnie się zarezerwuje. LM i inne biura tego typu też mają ciekawe oferty. Warto przejrzeć. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wziąć urlop na wrzesień. Ja już swoi mam za sobą niestety ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śląskie:

 

Więcej niż 20cm śniegu (Okolice Lotniska Pyrzowice) i sypie wciąż;

Ogółem jest kaplica, miasta mi pobliskie drogi w tragicznym stanie, lokalne drogi to też...

 

Pługów i solarek praktycznie nie widziałem dzisiaj a trochę jeździłem po okolicy;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj machnąłem parę km po tych naszych pięknych drogach. Kraków o 7 rano był cały zasypany. Jakie moje było zdziwienie gdy rano znalazlem samochod po 15 cm warstwą śniegu. A4 przejezdna, choć dla mnie 110 km/hbyło granicą której nie ruszałem. Przed ostatnimi bramkami w strone katowic, włączam CB a tu info że cysterna wywinęła się bokiem. Korek powiększał się w zajebistym tempie, jednak udało mi się przecisnąć na zjazd w kierunku cieszyna. Na całym odcinku nie spotkałem ani jednej odśnieżarki, widocznie zajmowały się jakimiś ważniejszymi trasami... Z tego co słyszałem na drodze Tychy-K-ce również jakieś samochody się postukały i też stworzył się jebitny koreczek. Droga do B-B na wysokości Czechowic także została przytkana przez jakiegoś tira. Szczęściliwe udało się mi minąć te wszystkie zatory, jednak dawno nie słyszałem o tylu wypadkach i kolizjach w przeciągu 2h.

 

Tak czy inaczej najlepsze są drogi gminne i powiatowe wokół mojej miejscowości. Do wieczora prawie wszystkie było pokryte wyślizganą warstwą śniegu. Jezdzi się bardzo ciekawie, bo na drogach trochę mniejszy ruch. Sporo osób jednak wystraszyło się panujących warunków. Najgorsze jednak jest to że niektórzy z tych co się wystraszyli i tak na drogi wyjechali. Rozumiem jest ślisko, ale żeby jechać środkiem drogi przez kilka km z prędkością 25-30 km/h... tuż to jest lekka przesada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Warszawę też zasypało, a ja dziś miałem zimówki zakładać, teraz nie wiem czy w ogóle z garażu wyjadę ;)

 

I dzięki takiemu podejściu ( ograniczę się do braku bogatszego opisu ) wszystko wczoraj stało bo na zielonym geniusze nie mogli ruszyć na płaskim.

 

(...)

Tak czy inaczej najlepsze są drogi gminne i powiatowe wokół mojej miejscowości. Do wieczora prawie wszystkie było pokryte wyślizganą warstwą śniegu. Jezdzi się bardzo ciekawie, bo na drogach trochę mniejszy ruch. Sporo osób jednak wystraszyło się panujących warunków. Najgorsze jednak jest to że niektórzy z tych co się wystraszyli i tak na drogi wyjechali. Rozumiem jest ślisko, ale żeby jechać środkiem drogi przez kilka km z prędkością 25-30 km/h... tuż to jest lekka przesada.

 

Bo co roku są strasznie zdziwieni że jest biało i ślisko gdy się nie myśli za kierownicą i o fizyce ma się zerowe pojęcie? Swoim padłem jechałem płynniej i sprawniej niż dupencje w fx35...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dzięki takiemu podejściu ( ograniczę się do braku bogatszego opisu ) wszystko wczoraj stało bo na zielonym geniusze nie mogli ruszyć na płaskim.

 

Tu nie chodzi o podejście, okazało się, że mam felgi zimowe krzywe i musiałem panom zostawić do prostowania, a w międzyczasie spadł śnieg.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy aktualnych tendencjach pogodowych i zmieniającym się klimacie powinien zostać wprowadzony w Polsce obowiązek jazdy na zimówkach. Za ich brak- mandat, powiedzmy 1.000PLN. Dla tych jeżdżących na dębiach może wydawać się to sporą kwotą, dla reszty- to i tak suma niższa, niż średniej klasy opony zimowe.

Edytowane przez draak
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo tego, że to dębica to szczerze mówiąc do małych samochodów gdzie rozmiary opon to 13 - 14 cali taka opona jest najlepsza na nasze polskie warunki, nie wiem jakie to są dla Ciebie opony klasy średniej ale za jeden z popularniejszych rozmiarów w Polsce czyli 195/65 R15 zapłacisz 1000zł za 4 sztuki i to nie badziewia a opony klasy np Bridgestone Blizzak czyli to raczej wyższa półka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O oponach i zachowaniu idiotów na drogach macie wątek w dziale motoryzacyjnym.

TVN24, TVN Warszawa, TVN Meteo - zlać się ze śmiechu można.

Już nie mówię o prezenterach, których rolą jest sianie bzdetów ale nawet kierowca się wypowiadał z Wawy, że w takich ciężkich warunkach jeszcze nigdy nie jeździł.

Prezenter zapomniał zapytać od kiedy ma prawko :P

 

Pewnie dzisiaj Broniu zarządzi klęskę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomimo tego, że to dębica to szczerze mówiąc do małych samochodów gdzie rozmiary opon to 13 - 14 cali taka opona jest najlepsza na nasze polskie warunki, nie wiem jakie to są dla Ciebie opony klasy średniej ale za jeden z popularniejszych rozmiarów w Polsce czyli 195/65 R15 zapłacisz 1000zł za 4 sztuki i to nie badziewia a opony klasy np Bridgestone Blizzak czyli to raczej wyższa półka.

 

Za zimówki płaciłem >3k PLN (fakt, że 17"), więc 1k PLN to raczej dolne stany klasy średniej. Generalnie, nie pisałem, że frigo to szajs, bo nie miałem przyjemności. Pisałem o tym, by mandat był w wysokości równej cenie gorszych/średnich zimówek, tak by nie kalkulowało się jeździć na letnich i płacić mandaty.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice - od godziny sypie jak jasny pieron :) z Altusa ledwo widac miasto :P a w poniedzialek jadac ulica Mikolowska o 20:00 bylem ja i plugopiaskarka z.... podniesionym plugiem (przy 30cm sniegu na drodze) - to jest ekstrawagancja!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Katowice - od godziny sypie jak jasny pieron :) z Altusa ledwo widac miasto :P a w poniedzialek jadac ulica Mikolowska o 20:00 bylem ja i plugopiaskarka z.... podniesionym plugiem (przy 30cm sniegu na drodze) - to jest ekstrawagancja!

 

No przeca szychta skuńczył 5 minut nazad i zjeżdżoł do zajezdni.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piekary Śląskie -> Świerklaniec -> Pyrzowice (okolice):

 

-9/-10'C wieje okrutnie, w Piekarach ostro sypało, u nas chyba też już zaczęło, dość że czarna przejezdna droga w 30min zrobiła się cała biała i wyślizgana;

Ale w Piekarach odrazu ruszyły pługo-piaskarki i działały (tzn widziałem jeden pług, no ale myślę, że więcej tego wyjechało);

 

Ogólnie obserwując tutaj lokalne miasta to Piekary Śl co roku najlepiej dbają o drogi, T-Góry np. to kompletna porażka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...