Skocz do zawartości
MeHow

Slask Under Weathers Siege

Rekomendowane odpowiedzi

W takie upały chętnie bym pojechał do domu mojej babki - naturalna klima w postaci murów kilkumetrowej grubości robi swoje .

 

Na dworze może prażyć ile wlezie a w domu chłodno .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkała bo już nie żyje .

 

A dom nie ma murów o grubości kilku metrów , metr może więcej - trochę się rozpędziłem z tym , do tego ściany wysokie że 2 dorosłych ludzi stojąc jeden na drugim by nie sięgnęło sufitu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkałem przez wiele lat w zabytkowej kamienicy i potwierdzam to co pisze Reyden. Grube mury z przedwojennej cegły skutecznie chronią przed mrozem i silnie operującym słońcem. Do tego wysokość pomieszczeń, około 3 metrów. No i oczywiście klimat - mozaika, kute poręcze, łuki, gzymsy etc. :)

 

Obecnie mieszkam na nowym osiedlu w budynku ze stropami żelbetowymi i ścianami działowymi z silikatowego, białego pustaka. Szczerze odradzam, beznadziejna akustyka (wszystko słychać, po jednej stronie mieszka jebnięta furiatka-matka znęcająca się nad dzieckiem, po drugiej "studentka", która musi się kilkukrotnie w ciągu dnia myć, szczególnie o 1-2 w nocy), a w zimę ziąb (kaloryfery na 4-5, a jest to mieszkanie środkowe), a w lato parówa nawet powyżej 30C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj traby powietrzne ladny sajgon zrobily na terenie naszego kraju. Jak ktos jeszcze nie slyszal

 

http://wiadomosci.on...,wiadomosc.html

 

Wierzyc sie nie chce, to juz nie byle co tylko konkretne traby. W jakiejs miejscowosci poskladalo 400ha lasu

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=mAnraOkx3ak

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U podstawy miała nawet 600m, a to już konkret. Chyba największa do tej pory trąba w Polsce.

 

Wątpię... po prostu kiedyś nie było tak rozwiniętych mass mediów. Po przejściu tornada często wiedziały o nim tylko wsie przez które przeszło. Dzisiaj z jednego przejścia w internecie mamy 100 fimików, bo każdy ma w kieszeni "kamerę" ;) To tornado miało f2/f3, a chociażby w 2008 było f4. A podobno tak silne tornada nowym zjawiskiem u nas nie są:

 

silne trąby powietrzne zdarzały się już przed II wojną światową. Na przykład 20 lipca 1932 roku w okolicach Lublina pojawiła się trąba powietrzna, która szła z prędkością ponad 400 kilometrów na godzinę.

 

Wiatr był wtedy tak silny, że niszczył mury o grubości pół metra i przewracał załadowane wagony towarowe.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie Dołączona grafika nowe =/= częste. Bardziej jako ciekawostkę to podałem, wiele osób mówi, że kiedyś takich zjawisk pogodowych na terenie naszego kraju nie było, a te obecne są skutkiem globalnego ocieplenia...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie temp 22-23 jest optymalna. Nie przepadam za upałami. Ja już wakacje mam za sobą i to dosć długie (za długie) i upały po 38-40 w cieniu skutecznie mnie zniechęciły. W taką pogodę można spokojnie robić grilla przy słoneczku, a te jaki świeci to przyjemnie grzeje. Nie męczy.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkop. Nad Polskę nadciągnął tzw. orkan. Jak wrażenia?

Warszawa: wieje już od wczoraj. Na chwilę obecną śnieży ostro, a wicher dmie dość hardo :). Aura wydaje się być ok, dopóki nie musimy wybyć za ogniomurek. "Meteopaci" z kolei mogą mieć problem(y).

 

@Tapatalk

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jak zwykle, wiatr szału nie robi.

Ale że mieszkam na przedgórzu, czuję każdy halny, naprzemiennie z milionami metrów sześciennych powietrza, pompowanego przez Przełęcz Dukielską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U nas się dopiero zaczyna , do tej pory tylko wiało i były jajca z temperaturami - termometr pokazuje 0 lub +1 a odczuwalna temperatura gdzieś w okolicach -10 stopni , zależy jak kto się ustawi do wiatru . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie nie. Nie co roku sa takie zimy tu bez przesady. I Tu chodzi tez o to ze dosc wczesnie przyszla stad moje zdziwienie. Rok temu zima przyszla znacznie pozniej, a tu juz pod koniec listopada bywaly takie temperatury. Od dawna moja siostra nie pamieta by tak wczesnie przyszla. Dwa lata temu w tym regionie bylo znacznie mniej opadow. Ciezko sie tu jezdzi bo plugi nie nadazaja niestety z takimi opadami po 5 dni z rzedu.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...