Skocz do zawartości
pawcio20

Chyba Wada Asusa P4p800 Se

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam asusa p4p800 i p4 2.8/800/1M . Chcąc podkrecic procesor wszedłem do biosa i wybrałem overcloking 5% chodził wtedy na 2.93 wszystko było ok . Wybrałem nastepnie 10% i tu pojawił sie problem przy uruchamianiu komputera pokazała sie wiadomośc ze ram chodzi na czestotliwości 266 a nie 400 k.... :mur: ! Co jest? Coś z płyta i czemu jak biore overcloking w biosie na 30% (maks) to na monitorze nic sie nie pokazuje?????. Możliwe ze zasłabe chłodzenie bo narazei oryginał :lol: Prosze o pomoc i z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kreci sie normalnie kiedy ustawi sie na 'manual'

podkrecanie przez AI-overclocking powoduje ustawienia takie, zeby wszystko działało (miało sznse działać) - stąd: zwiekszenie timingów pamieci i odpalenie pamieci niesynchronicznie.

 

polecam zabawe za pomoca opcji manual... inaczej to sobie nie pokrecisz specjalnie.

 

a co do wyrazu 'manual'... chyba wiesz czego zapomniałeś zrobić?

 

a co do potencjału... jest ogromny! (jakieś fsb270) lecz wymaga pewnych modyfikacji (droop mod, vcore/vram/vagp mod, dodanie paru kondensatorów....)

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3.2 podkrecałem... ustawienia lajtowe: fsb 225, timingi (jakieś 3, 4, 4, 8) na auto i vcore na auto, agp/pci - ustawione sztywno na 66/33

 

swojego podkrecenia nie uznaje za żaden wyczyn czy powód do dumy.

ale narazie nie brakuje mi mocy i nie mam czasu na krecenie dla krecenia... moze coś w lutym, po sesji.

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co do potencjału... jest ogromny! (jakieś fsb270) lecz wymaga pewnych modyfikacji (droop mod, vcore/vram/vagp mod, dodanie paru kondensatorów....)

Te mody to chyba przy synchro bo ja podkręciłem 2,4@3,2 fsb 1066 -poszło za pierwszym razem ale asynchro 2,5 3 3 7 na asusie p4p800.Do ilu można kręcić fsb i czy sie opłaca?Mogę jeszcze dać ram na 266 i kręcić dalej bo temp. to około 30 stopni -sprawdzałem 3 razy dokładnie cooler czy jeszt dobrze zapięty przez tą temperarurę( na celerynie 2,66 miałem 38/40 w spoczynku ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej płytce 250FSB to bajka, ja na okrojonej wersji p4p800-x 250FSB osiągam bez problemu ale pali mosfety juz 3 wymienione szczególnie jak masz mocną grafike to mosfety od grafy :?

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...