Skocz do zawartości
radior

Pracowac Z Wsadzona Baterie Czy Nie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moze dla kogos to dziwne :blink: pytanie ale czy jesli pracuje na lapciu na zasilaczu to lepiej wyjac baterie z laptopa czy lepiej zeby byla wsadzona. Zawsze siedzialem na PC a dopiero teraz w Londku przesiadlem sie na laptopa. Bo tu gadaja zeby ja wyjac bo pracujac na zasilaniu sie tylko marnuje w lapciu. Wydaje mi sie to bardzo glupie dlatego ten post. Tylko bez smiania :D :D :D :D :D . pozdro i dzieki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja znalazlem rozwiazanie posrednie - pracuje glownie w domu wiec jade na zasilaczu bez baterii... co jakis czas (raz na tydzien/dwa - jak mi sie przypomni) przechodze na akumulator (o ile nie wychodzilem z laptopem w teren w tym czaie), zuzywam cala energie i laduje spowrotem do pelna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Wy w ogole piszecie ? :))

 

przeciez bateria sie nie laduje jesli jest naladowana, a laptop pracuje na zasilaniu zewn. !

 

bateria sie zuzywa przede wszystkim od jej ladowania ! przewazniej wytrzymuje ok. 500-800 cykli pelnego ladowania.

 

nie siejcie fermentu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to cos masz dziwne rozumowanie :))

 

wiadomo, ze minimalnie sie doladowywuje co jakis czas, gdy jest laptop zawsze uzywany na zasilaczu, ale zapewniam, ze jej zuzycie w ten sposob jest mikroskopijnie wieksze niz gdyby lezala w szufladzie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o lol

ale Wy tutaj siejecie fermentu tak jak to napisal kolega wyzej!!

caszami sie zastanowcie co piszecie bo ludzie to czytaja i robia to samo co WY!!!!!

 

jesli pracujesz na zasilaczu to nie macie pewnie modeli lapkow sprzzed 8 lat wiec nie trzeba wyciagac bateri!! Laptop ma "przelacznik" jesli kozystasz z zasilacza - bateria jest odlaczona

jezeli bateria siedzi w lapku co jakis czas jej energia spada minimalnie i wtedy leciutko jest doladowywana !!

 

 

fakt ze czasem mozna rozladowac baterie ale nie za czesto bo kazda bateria ma swoja maxymalna ilosc doladowan !!

 

i nie piszcie bzdur bo az zal mi sie robi !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...i o jednym MINUSIKU - czy zastanawialiscie sie jaki napiecie pzrechodzi pzrez wasz notebook w momecie gdy nie macie baterii /nawet jezeli nie jest uzywana bezposrednio to o ile mi sie wydaje stabilizuje ona napiecie na naszym lapku.

 

A co sie moze stac gdy szlag wam trafi prad w momecie gdy pracujecie na lapie bez baterii a z pradem bezposrednio z sieci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"jaki napiecie pzrechodzi pzrez wasz notebook"

"o ile mi sie wydaje stabilizuje ona napiecie na naszym lapku"

 

nie jestes elektronikiem - to widac :) - masz racje wydaje ci sie

 

"gdy szlag wam trafi prad" - wyłączy się? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam lapa glownie w domu na biurku no i tez mialem dylemat czy trzymac baterie w lapie czy nie no i spojrzalem sobie do magicznej ksiazeczki "instrukcja obslugi" no i czytam tam: " Jesli akumulator nie jest uzywany przez dluzszy czas, nalezy go wyjac z notebooka. Nigdy nie wolno przechowywac akumulatora w notebooku. Akumulator nalezy przechowywac, gdy jest naladowany w polowie lub 2/3.

 

instrukcja z FS lifebook/amilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja uzywam lapa glownie w domu na biurku no i tez mialem dylemat czy trzymac baterie w lapie czy nie no i spojrzalem sobie do magicznej ksiazeczki "instrukcja obslugi" no i czytam tam: " Jesli akumulator nie jest uzywany przez dluzszy czas, nalezy go wyjac z notebooka. Nigdy nie wolno przechowywac akumulatora w notebooku. Akumulator nalezy przechowywac, gdy jest naladowany w polowie lub 2/3.

 

instrukcja z FS lifebook/amilo

wydaje mi sie, ze zle zinterpretowales ten zapis.Otoz to dotyczy nie uzywanego laptopa przez dluzszy czas a nie pracy jego razem z bateria.Tak sie robi w kazdym urzadzeniu z jakakolwiek bateria czy to komorka czy nawet samochod

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

W chwili obecnej posiadam już 4 laptopa. Najgorzej wspominam fujitsu-siemens amilo 7260, bateria padła mi dwukrotnie średnio co 8 miesięcy (każdorazowo wymiana na nową). Pierwsza ładowana i rozładowywana na okrągło, druga 90 % pracy na zasilaczu (dwa razy w miesiącu rozładowywana). Jak dla mnie ten konkretny model ładował, doładowywał baterię na okrągło.

 

Teraz mam ThinkPada, i dodatkowe (firmowe) oprogramowanie do obsługi baterii, położyło mnie na kolana. Według niego bateria ładowana jest po osiągnięciu ustawionego przez użytkownika poziomu rozładowywania (do momentu osiągnięcia tego poziomu bateria ulega samorozładowywaniu - mimo że cały czas mamy podpięte zasilanie).

Z chwilą osiągnięcia ustawionego poziomu rozładowania, oprogramowanie uaktywania tryb ładowania baterii a z chwilą osiągnięcia 100 % - programowo bateria staję się nieaktywna (jakby jej nie było)

 

Proces ten pozwala na znaczące zredukowanie liczby ładowań, niektóre baterie mają wbudowany licznik cykli ładowań.

 

Teraz po kilku modelach mogę powiedzieć, że wszystkie modele przed ibm ładowały/podładowywały baterię na okrąło (tecra 8100 - wyciągałem akumulator, tylko dlatego że nie był zabudowany, amilo - zabudowany akumulator i ogólna porażka) skracały jego żywotność.

 

Poszukałbym dodatkowego oprogramowania do zarządzania baterią, ten z ibm był siągany przezemnie osobno. Może producent ma coś takiego w dodatkowych opcjach.

 

Pozdr. Bartłomiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhhh.....

 

obecny moj laptop mam 2,5 roku, bateria caly czas w srodku, uzywany 95% czasu na kablu.

 

Bateria trzyma wciaz ok. 3 godzin, moze spadl czas o 10-15 minut.

 

Wszystko zalezy od jakosci sprzetu.

 

Oczywiscie, wszystkie baterie wytrzymuja okreslona ilosc doladowan, najczesciej podawana w pelnych cyklach ladowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie zastanawialam nad tym tematem bateryjnym, ale nie doszlam do zadnego konkretnego wniosku.

Dokladnie, wszystko zalezy od sprzetu, ale np, nie radzilabym chodzic z laptopem z bateria w zimie, bo moja kumpela sobie tak zmniejszyla zywotnosc baterii do prawie polowy...

 

Osobiscie to nie trzymam baterii w srodku, bo caly czas pracuje na zasilaczu, wiec kurka, nie wiem w koncu, ale chyba zostanie tak jak jest.

i tak zle i tak niedobrze... ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pracuje z bateria w laptopie, nawet na kablu... przewaznie 1-2 razy w tygodniu rozladowuje ja do 20%.

zreszta zamowilem juz nastepna baterie, bo oryginalna ma 2000mAh i ledwo 2 godziny wyciagam (acer aspire 1642: centrino 1.73/512mb/hdd60/dvdrw/15,4" CrystalBrite). Nowa jaka juz niedlugo kupie ma 4400mAh i kosztuje ok 400zl. Przy cenie calego lapka nie jest to malo ani duzo - dla mnie do przelkniecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obserwuje moja baterie (rok) no i wiem ze wiele nie stracila (pojemnosc 7200mAh) - czas pracy taki jak po zakupie - okolo 5h - wiec wiele nie stracila - wydaje mi sie ze miala 5.5h ale sie nie zaloze.

 

zawsze mozna undervoltowac proca - to tez zmnijesza konsumpcje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obserwuje moja baterie (rok) no i wiem ze wiele nie stracila (pojemnosc 7200mAh) - czas pracy taki jak po zakupie - okolo 5h - wiec wiele nie stracila - wydaje mi sie ze miala 5.5h ale sie nie zaloze.

Moja właśnie trzymała 3,5 godziny (4400mAh) na normalnej pracy, jakis word, corel X, ladowanie z karty sd, itp... moze ktos kto tez ma asusa poda jakies swoje spostrzezenia?

Edytowane przez Merryhuana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problem z włączeniem lapka na baterii? Mój komp nie chce się załączyć na baterii. Po włączeniu chodzi jakieś 4s i wyłącza się. Dlaczego się tak dzieje. Mam Acera Travelmate 2301WLMi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...