Skocz do zawartości
radior

Pracowac Z Wsadzona Baterie Czy Nie

Rekomendowane odpowiedzi

masz jeszcze gwarancję na ten włoski cosik ? :) jak tak to oddawaj do reklamacji.

 

Opisany problem jest dziwny :) ale napewno nie tylko Ty się z nim borykasz. Ja niestety nie pomogę, bo się nie spotkałem z tym. Musiałbym "zbadać" kompa.

 

To co podpowiedzieli przedmówcy jest najlepszym wyjściem, tzn. napisać kilka emaili do acera - choć oni rzadko odpisują na trudne pytania - oraz do kilku firm, markując, że u nich kupiłeś i nie wiesz co robić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam już gwarancji. Przed chwilą rozładowałem baterię do zera i chciałem naładować. ładowanie zakończyło się na 10%. Nie wiem czy to normalne ale bateria wydaje jakieś dźwięki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj testowo pożyczyć od kogoś taką samą baterię, sprawną i zobacz co się będzie działo.

Ew. podjedź do serwisu ACERa, diagnoza nie powinna być droga, a jeśli serwis będzie profesjonalny to nic za nią nie wezmą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie madre ladowarki nie powinny przeladowywac baterii, bo to im szkodzi.

Bardzo dobry przyklad to ladowanie w Thinkpad

 

Ale baterii szkodzi ronwiez wysoka temperatura, szczegolnie gdy jest naladowana w 100%.

 

Dlatego jesli laptop ma pracowac dluzej na zasilaczu optymalne jest wyciagniecie baterii.

 

Przy czym zdaje mi sie ze optymalnie przechowywana bateria powinna miec 40-60% maksymalnej mocy/ladunku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko, że to jest mniej więcej tak, że wdług moich wyobrażeń laptop jest zaprojektowany tak, aby pracować pod ładowarką. Bez sensem jest zakładanie, iż w razie stałego podłączenia to zasilacza należy wyjmować baterię, podpierać obudowę jakimiś klockami itp. :D Jak widzę niektórzy zakładają, iż dzisiejsze urządzenia mogą być zaprojektowane w sposób BEZMYŚLNY (czyli że ktoś nie pomyślał o ciągłym podłączeniu do zasilacza). Ja tak nie sądzę i pracuję przeważnie pod zasilaczem podłączonym do laptopa 24h na dobę. I tyle, zobaczymy, kto a rację... :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast zauwazylem ze laptop rzeczywiscie doladowuje baterie nawet jak sie jej nie uzywa. Baterie mam caly czas w laptopie a podlaczony mam do kontaktu i po 2 tygodniach bateria sie leciutko rozladowala no i jak wczoraj podlaczylem lapka do kontaktu to sie natychmiast zapalila kontrolka doladowywania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego lapa podłączam odłączam jak idzie, kiedy jest tylko naładowany i chcem iść do innego pokoju to odłączam i idę na baterii. Identycznie jest na uczelni i w pracy. Do 5h po ponad 1.5 roku działa na bateryjce. Nigdy nie przejmowałem się nią. Fakt IBM to gwarantuje że będzie elegancko działało i się nie myli. Spokojnie mogę pracować.

 

Jednak mój poprzedni Gericom (mimo że kupiłem ten SHIT nowy) to bateria padła po 6 miesiącach. Trzymała może 30 min. Spojrzałem w gware a tam wbite jak nic że bateria ma 6 miesiecy <sciana> Tak jakby wyliczyli to wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zamierzam wyciagac baterii. Raz na miesiac ja rozladowuje i tyle. Kolezanka ma acera i tak samo robi. Lapek jest juz chyba 18-miesieczny i ma sie swietnie. Bateryjka jest bardzo przydatna, kiedy nie ma sie upsa. U mnie czasem wywal korki i wole poswiecic baterie (jesli jej sie moze cos stac), niz miec problemy z lapkiem. Sprzet jest na gwarancji, ale danych mi nikt nie zwroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i czytam, i właściwie to jest 50% żeby baterię wyjmować i 50% żeby zostawiać w lapku.

 

Teraz opiszę swoją sytuację (10 miesięcy z Toshibą L10). Wychodziłem z założenia że należy rozładowywać do konca, a nastepnie doladowywac baterie

Rano przychodziłem do pracy, średnio pracowałem na aku 3 godziny, potem pozostałe 5 godzin z podłączonym zasilaczem (bateria doładowywała się do pełna). Potem w domu ponownie odpalałem na 1 godz z baterii i nastepnego dnia znow do pracy...

 

Po 10 miesiacach w ten sposob uzytkowania mam baterie która straciła 13% (mierzone przez Mobile Meter). Do tego widze ze bateria sie laduje szybko i przy setnym procencie ładowanie trwa najdłużej (wg. wskaźnika windowsowego). Niezbyt optymistycznie mnie to nastroiło więc teraz pracuje na zasilaczu, bateria jest naładowana do fulla i wyjeta - czeka sobie na polce aby raz w miesiacu ja rozladowac i podladowac znow do fulla. Pozniej zobacze czy ta praktyka bedzie lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie :) każda bateria się zużywa i nie liczcie na to, że po kilku latach bedzie jak nowa :)

 

nie rozumiem po co kupować laptopa - urządzenie MOBILNE i bać się go używać na baterii, bo się szybciej zużyje.... lepiej kupcie PC, będzie taniej i wydajniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie głupie pytanie jeśli pracuje na zasilaczu i w trakcie pracy odłączam od gniazdka i ide do innego pokoju czy nic się nie stanie z lapkiem oraz bateria? Przecież jakiś skok napięcia będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tez mam pytanie:

Przeczytalem duzo tutaj na forum a poniewaz nie znalazlem odpowiedzi to spytam sie tu:

Kupilem uzywanego T23 - bateria trzymala 1.5h max przy wskazniku pisalo 1h42minuty przy naladowaniu,po uzytkowaniu kompa codziennie (ladowanie baterii przy rozładowaniu)bateria w momencie osiagniecia 100% naladowania trzyma 35minut zreszta tez tak pisze w tym samym wskazniku :(

Jak odświezyc baterie??Jak ja ładować i jakie sa wkoncu wnioski : pracować bez baterii czy nie??

dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji Toshiby jest jedynie napisane, że jak nie użytkuje sie lapka przez 8h, to należy odłączyć zasilanie. Tak robie. Mam laptopa od 4 miesięcy i pracuje na podłączonym zasilaniu do baterii (10-12h dziennie, czasem nawet 24h :)) Raz na miesiąc ją rozładowuje. Wear level - 8%.. Jak bede mieć czas, zrobie test ile trzyma na baterii..

Edytowane przez studenc1k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że możesz. Musisz zanieść co jakiegoś serwisu by wymienili ci ogniwa i zresetowali efekt pamięciowy. No i będziesz mial praktycznie nową bateryjkę. Cena tej uslugi będzie uzalezniona od ilości ogniw zamontowanych w twojej bateryjce. Wmiana jednego ogniwa koszutuje 35-60 zł. Więc zabawa nie jest tania.

Edytowane przez Intel_99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że możesz. Musisz zanieść co jakiegoś serwisu by wymienili ci ogniwa i zresetowali efekt pamięciowy. No i będziesz mial praktycznie nową bateryjkę. Cena tej uslugi będzie uzalezniona od ilości ogniw zamontowanych w twojej bateryjce. Wmiana jednego ogniwa koszutuje 35-60 zł. Więc zabawa nie jest tania.

chodzi mi o jakies domowe sposoby typu ladowanie 5xpo 12h cykle itp??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...