Skocz do zawartości
crivetz

Który Wybrac Laptopior?,please

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

 

Który laptop byście mi polecili

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19270

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23754

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17316

 

 

 

1. Bedę go używał na studiach doktoranckich(Origin,mathematica,matlab,Office,prezentacje, itd....,jakies tam

symulacje komputerowe.

2. Słuchanie muzyki i oglądanie filmów(jestem melomanem i kinomanem)!!!!!!!

3. Gry---to raczej ostateczność ale karta graficzna do filmów była by ok.

 

 

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Który laptop byście mi polecili

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=19270

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=23754

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17316

1. Bedę go używał na studiach doktoranckich(Origin,mathematica,matlab,Office,prezentacje, itd....,jakies tam

symulacje komputerowe.

2. Słuchanie muzyki i oglądanie filmów(jestem melomanem i kinomanem)!!!!!!!

3. Gry---to raczej ostateczność ale karta graficzna do filmów była by ok.

Mariusz

Po 1 : przed sekunda zalozyles identyczny topic wiec po kiego walka robisz teraz taki syf?? Zadales pytanie i ok, troche cierpliwosci, tu nikt nie ma zadnych dyzurow zeby w 5 sekund odpowiedziec na kazde zagadnienie.

Po 2 : zdecydowanie ten Asus z 15,4" matryca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wszystkie kiepskie ale jak masz zamiar odpalac na nim prezenacje czy programy obliczeniowe, filmy i nic wiecej to wez cos z centrino i w takim przypadku polecam ci IBM`a jakiegos - tylko ze wzgledu na ladny design, trwalosc, rewelacyjnego trackpointa. Toshibe i HP raczej nie (chociaz HP w koncu zaczelo ostatnio po katastrofie fuzji z kołpakiem troche myslec i powraca do korzeni, robiac swoje konstrukcje a nie powielajac tandetne kołpaki ktore nie maja nic wspolnego z legendarnymi seriami evo kiedys produkowanymi)

 

Jesli chodzi o multimedia to kup sobie dobre sluchawki bezprzewodowe i matryca 1024x768 daje rade moim zdaniem do ogladania filmow, bo taszczenie ze soba walizki z ekranem 17 calowym jest bez sensu.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o multimedia to kup sobie dobre sluchawki bezprzewodowe i matryca 1024x768 daje rade moim zdaniem do ogladania filmow, bo taszczenie ze soba walizki z ekranem 17 calowym jest bez sensu.

Hola hola panie kawalerze :wink: jesli chodzi o filmy to nie musi byc 17, wazniejsze zeby byla panorama a jeden z tych asusow ma wlasnie 15,4 B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czy ja wiem, mam teraz panorame wczesniej mialem 1024x768 i powiem ci ze jakos nie podjaralem sie specjalnie ogladajac filmy w panoramie, owszem jest deczko lepiej ale rewelacji nie ma. To moje subiektywne odczucie. Dla mnie moj notebook mogl by wogole panoramy nie miec a byc weższy dzieki temu i bardziej poreczny. Takie moje gusta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 : przed sekunda zalozyles identyczny topic wiec po kiego walka robisz teraz taki syf?? Zadales pytanie i ok, troche cierpliwosci, tu nikt nie ma zadnych dyzurow zeby w 5 sekund odpowiedziec na kazde zagadnienie.

Po 2 : zdecydowanie ten Asus z 15,4" matryca

 

 

 

chyba że możesz mi doradzić jakiś inny laptopior w tej cenie?,bede wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czy ja wiem, mam teraz panorame wczesniej mialem 1024x768 i powiem ci ze jakos nie podjaralem sie specjalnie ogladajac filmy w panoramie, owszem jest deczko lepiej ale rewelacji nie ma. To moje subiektywne odczucie. Dla mnie moj notebook mogl by wogole panoramy nie miec a byc weższy dzieki temu i bardziej poreczny. Takie moje gusta ;)

Nie no nie mow ze filmy sie lepiej oglada na tradycyjnym tv niz na panoramie. Nie bez powodu plazmy i LCD sa szerokie. U matki na tradycyjnym wyswietlaczu czarne paski sa na pol ekranu w sumie, a u mnie na panoramie ledwo co je widac na gorze i na dole. A zainteresowany wspomnial ze jest kinomanem, takze panoramka bedzie tu lepszym wyborem. Taki moj gust ;)

Co do jakiej alternatywy to zaraz zerkne tu i owdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie napisalem ze lepiej, zato lepiej miec kompaktowego lapa, zauwz ze on nie bedzie bo uzywal jako DTR heh tylko na sudiach, czyli hotspt laborka czy lawa z rozkladanym blatem. Ja wiele razy tak kozystalem ze wojego sonego i mnie cieszylo ze nie mial panoramy bo byl bardzo poreczny.

Edytowane przez kurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie moj notebook mogl by wogole panoramy nie miec a byc weższy dzieki temu i bardziej poreczny. Takie moje gusta ;)

to nie do konca tak - notebooki bez anoramy sa ciut krotsze ale za to szersze ;) co ogolnie sprawia wrazenie kobylastosci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest roznica miedzy 800 pixelami w pionie a 768? - zadna :-) To o czym piszesz o to juz jest inna kwestia - jest to kwestia dobrego zaprojektowania laptopa. Sama matryca i jej "wysokosc" tutaj nie decyduja. Poza tym w gre wchdzi jeszcze wielkosc samego pixela ale to juz inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka jest roznica miedzy 800 pixelami w pionie a 768? - zadna :-)

nie chodzi o piksele ale o proporcje ekranu, przecież to wiesz. poprostu filmy kinowe (16:10 i inne) lepiej wkorzystują obszar roboczy panoramy 15,4 - (zminimalizowane paski na dole i górze filmu) niz ekranu 15" (4:3) . oczywiscie możesz powiekszyc obraz na tradycyjnej 15 tak aby zmniejszyc paski tylko ze automatycznie tracisz szczególy kadru z lewej i prawej strony a to jest rozwiązanie bez sensu.

 

Ja jakoś na mojej panoramce widze znaczną różnicę w komforcie oglądania filmu niż na 15stkach znajomych. inna sprawa to kąty w pionie matryc laptopów :cry: wiec i tak bede musiał kupic na biurko jakąś 19LCD no 193+ samsunga.

 

 

 

A co do samego laptopa za te same pieniądze mam to co w podpisie i nie żałuję tego zakupu a dość długo wybieralem model najlepszy stosunek ceny do możliwości i wyposażenia.

Edytowane przez Marasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli zamierzasz uzyc glownie do celow naukowych, to jedyne co potrzebujesz to duza przestrzeni robocza ekranu dla programow inzynierskich. Najlepszy bylby notebook 15" SXGA+, czyli ekran o rozdzielczosci 1400x1050. Wybor notebooka 15" z ekranem XGA 1024x768 to wg mnie pomylka - dobre dla niedowidzacego biznesmena, ktory sprawdza maile, www i obsluguje komunikator, ale nie do pracy z arkuszem excela, worda, czy tez do programowania.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam fajny sklepik www.softon.pl podobno chwala sie ze maja najtaniej w polsce notebooki i rzeczywiscie tak jest kupiłem swojego fujitsu po cenia na prawde atrakcyjnej i dostałem go po 1 dniu naprawde fajny sklepik polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...