Skocz do zawartości
Bula i spula

Czy Idzie Zainstalować Winxp

Rekomendowane odpowiedzi

dać się da się :P

ale nic juz więcej sensownego nie zrobisz

ostatnio byłem u klienta miał pII333+192RAM + XP SP2, makabra

powiedziałem mu że było to odważne posunięcie :)

u mnie na pII300@472 + 192(w jednej kosci wcielo 64 :( ) + XP SP1, net(opera), gg, winamp, filmy i office, dziala wszystko sprawnie.

na dysku 5200rpm dzialalo tragicznie (nawet win98 :P) ale juz przy 7,2 jest dobrze

Edytowane przez greg505

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy co kto rozumie pod pojeciem" śmigać" :P

XP potrzebuje tyle zasobow ze nawet na wypasionych sprzetach bez odpowiedniej konfiguracji potrafi mulic

jesli sie uzywa tylko do gg WWW i przegladania plikow to OK

ale juz Mp3 avi w DivX czy innym kodekiem czy jaks grafika to nie ma szans na takim "wypasionym" kompie

tu nawet linux z gnome albo inna powloka nie bedzie ladnie chodzil

ten komp tylko do DOSa albo tekstowego lina, BSD sie nada :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedyś "włączyłem kompa" na którym był Xp i Norton antywir 2004 z włączonym ato protect ;] Sam komp się włączał ok 15 minut a potem tak zamulał że nie dało się nic zrobić... Przy 128 jeszcze się da bo sam siedziałem na 128 ponad 1,5 roku :)

 

Ten sprzęcior co miał norotna 2004 i xp to :

procek 266 mhz

pamięć 64 ram

 

;]

zainstaluj 98 to będzie ok aczkolwiek najlepszym wyborem będzie 95 :P

 

A wogóle to nie rozumiem tego...

 

Zaraz będą pytania czy na 64 ram działa Longhorn ;] ehh :P

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o czym wy mówicie praca na XP przy 128 MB to koszmar a co tu mówić o 64MB :blink:

jak dojdzie o tego powolny dysk to idzie się pociąć,

podczas samej pracy z przeglądarka z otwartymi kilkunastoma kartami u mnie Opera potrafi zajmować 150MB w pamięci kiedyś z włączonym flash wyhodowałem sobie operke do grubo ponad 250MB otwarte było ledwie kilkanaście kart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o czym wy mówicie praca na XP przy 128 MB to koszmar a co tu mówić o 64MB :blink:

jak dojdzie o tego powolny dysk to idzie się pociąć,

podczas samej pracy z przeglądarka z otwartymi kilkunastoma kartami u mnie Opera potrafi zajmować 150MB w pamięci kiedyś z włączonym flash wyhodowałem sobie operke do grubo ponad 250MB otwarte było ledwie kilkanaście kart

Na 128 mb da sie pracować w XP ale pod warunkiem że nie korzystasz z neta... Bo zawsze mi sie coś sypało jak miałem 128 i neta a jak nie miałem neta to było ok i nawet rok bez formata ;]

 

 

eidt : A tak btw to autorowi chodzi o to czy da się zainstalować a nie pracować :P

Edytowane przez kev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzajcie!!! Na moim II kompie z sygnaturki mam winXP sp2, neo, firewalla i śmiga dobrze po necie i programach!!! Dla niewiedzących dodam że Seagate U6 to 5,4tys. obrotów :-D .

Bo jak windows się nie rozpasie to na 128 MB RAM będzie dobrze działać - po pewnych zabiegach ;-) optymalizujących oczywiście.

 

Ciekawostka:

W szkole mamy kilka podobnych kompów z winXP sp2 i Panda Antywirus Titanium i jest macabra!!! Word się kilka minut włącza a system startuje tak że szkoda gadać.

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w szkołach wszystkie kompy są jakies dziwnie do [gluteus maximus]. U nas mają celerony 500mhz i 96ramu i na windowsie 98 sie nie da pracować. Jak nacisiesz na pasku start to czekasz 30 sekund az ci wyswietli. Na tych kompach są tylko pakiet office, AVG antivirus i nic więcej. Dzwine, Prawda??

A co do windowsa xp to zamiast niego mozesz zainstalowac zobie windows 2003 server. Jest to jakby "okrojona" wersja windowsa xp. Nie ma ona stylu z xp, tylko taki jak w xp ustawiasz "standardowy windows"; Nie ma efetór otwierania i zamykania okien i innych co zamulają. Wymaga 128ramu, ale to chyba tylko do instalacji, do instalowania wsadziłem mu 128, gdy zainstalowałem wymieniłem na 96MB i smigał jak złoto. Trzeba jeszcze dodac ze jest to wersja evaluateuacyjna na 6 miesięcy za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

l

pentiumie No1 100MHz//grafa 4 MB^^ szyna 33MHZ

to jest wymarzony sprzecior do kazdej windy !!!!!!!!

lol

nie wydaje mi sie ze do kazdej, do nowszych sie raczej nie nadaje (sprzet bedzie za wolny).............. szybciej bedzie po schodach :lol:

 

nie moglem sie powstrzymac :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak u mojego ojca w pracy jest dysk 7200 obrotow 80 gb procek celeron 1200 mhz i pamiec ram 128. Dysk jest na ntfsie i wierzcie mi nie da sie na tym pracowac po prostu nie da. dziala jak sytem jednoprocesowy a nie wieloprocesowy, musi skonczyc jeden proces aby mogl rozpoczac nowy. dysk chodzi jak glupi. a co w tle?? tylko mks i gg nic wiecej!!!!! a gg to nawet rzadko(zreszta kiedys nie bylo ani mksa i gg to samo :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram to 64 srd, więc się da (da się na >64mb włącznie) :)

A grafika to tseng et6000 na pci, wiem że działa, bo testowałem na xp na innym kompie :)

idzie... tylko po co? :?

p.s. kiedys na 133mhz, 64 ramu i gf3 instalowalem... 3dmark 2001 robil sie godzine

 

Bull_Byk mam podobny problem u znajomego.. probowalem wszystkiego... wlacznie z win2000 z upddate jak i bez... nic sie z tym nie da zrobic... zamienialem kosci ramu i dysk.. wiec pozostala tylko plyta glowna :)

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie wiem jak konfigurujecie te kompy skoro nie da sie na nich pracowac ;)

teraz wlasnie pisze z tego drugiego (sig)... opera 5 zakladek, gg, winamp+ nod 32 i naprawde na nic nie narzekam. ze 192mb ramu wolnych jest jeszcze ponad 70 ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja naprawde nie wiem jak konfigurujecie te kompy skoro nie da sie na nich pracowac ;)

teraz wlasnie pisze z tego drugiego (sig)... opera 5 zakladek, gg, winamp+ nod 32 i naprawde na nic nie narzekam. ze 192mb ramu wolnych jest jeszcze ponad 70 ;P

Wiesz jak ja bym konfigurowal to postawilbym na Fat32 ;) Jakbym mial plytke do tego wina to sam bym to zrobil. Ale to jest firma maja swoich informatykow i oni to robia. A komp w przypadku mojego ojca to Compaq wiec nie nalezy sie spodziewac rewelacji ;) istotnie moze to wina plyty glownej(grafa i dzwiek zintegrowany).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gadka chyba jest o 64MB ramu a nie 192!!! sam instalowłem na 64MB SDR- oczywiście się dało zainstalować - plik wymiany ustawiony na 1,5GB cały czas w użyciu a procek 100% - bez antyvira i żadnych dodatkowych programów!!!

płytka skonfigurowana przez n-lite na maksa odchudzona!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja powiem tak u mojego ojca w pracy jest dysk 7200 obrotow 80 gb procek celeron 1200 mhz i pamiec ram 128. Dysk jest na ntfsie i wierzcie mi nie da sie na tym pracowac po prostu nie da. dziala jak sytem jednoprocesowy a nie wieloprocesowy, musi skonczyc jeden proces aby mogl rozpoczac nowy. dysk chodzi jak glupi. a co w tle?? tylko mks i gg nic wiecej!!!!! a gg to nawet rzadko(zreszta kiedys nie bylo ani mksa i gg to samo :) )

Miałem 256 mb i celka 433@541 i xp chodził spoko :|. Jak byś lub oni skonfigurowali tego xp to powinien znośnie chodzić....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

windows xp całkiem dobrze się sprawuje jak ma dwie rzeczy minimum 256M RAM i w miarę szybki dysk procesor morze być nawet celeron 333 szkoda że nachodzący win Vista nie będzie miał takich wymagań pewnie na celku 333 nie będzie mu się nawet chciało wstać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na procku XP1900+K7S5A+dysk5400+64MB Ramu SDR* grałem w Unreala I więc można :D . Grało się całkiem przyjemnie - przycinki nie występowały :D ... ale uruchamianie się kompa i jakichkolwiek prog to był koszmar... najbardziej wkurzało przeglądanie zdjęć zrobionych w wyższej rozdz. - to był prawdziwy slide show ;]

 

*zmieniałem 256MB DDR na 512 i musiałem na czymś przeczekać brak gotówki ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem XP SP2 na PII 233, 128 ram, dysk segate 4GB jakis taki z przed 8 lat nawet chyba poniżej 5000 rpm. Filmy działały szybciej niż na 98SE. Przeszłem kilka gierek. Miałem go rok. na tym konfigu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu wy sie czepiacie 128mb ramu ze sie nie da pracowac na winxp, a juz z celeronam 1200 mie bardzo zadziwiło.

Moi rodzice pare lat temu kupili na wyprzedazy za 1200zł kompa Durona 800 128ramu, riva tnt2... i dostali do niego winxp w oemie i na tym kompie przy 128 mb ramu system chodzi 1,5rokou bez formata i ma cały czas dostemp do neta, komp chodzi ok od 8 rano do 22 wiecorem i ciągle ktos na nim kozysta z neta i nie ma problemów. Ja instalowałem kiedys win xp na P350 i chodził naprawde dobze, a windows 98 chodzi juz na 75mhz wiec nie wiem czemu twierdzicie ze najlpeszym wyborem dla P266 jest win95.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem XP SP2 na PII 233, 128 ram, dysk segate 4GB jakis taki z przed 8 lat nawet chyba poniżej 5000 rpm. Filmy działały szybciej niż na 98SE. Przeszłem kilka gierek. Miałem go rok. na tym konfigu.

No mow co chcesz ale w to nie uwierze. No sorry ale na kompie klasy procek 400 mhz na win98 filmy chodza ledwo. Znaczy wiem ze na PII mozna ogladac filmy ale raz zero komfortu a dwa nie uwierze ze dziala szybciej niz 98 se (chyba ze se mial kilka wirusow spyware itd.) PRzeciez sam win 98 odpala na 24 mb ramu i procku klasy pentium 100 co oznacza ze wymaganie sa maltukie a xp u ludzi z 64 mb ramu ledwo chodzi. fakt masz wprawdzie 128 mb ramu no ale procek i tak to troche zaniza. Chyba ze masz pentium II 400 mhz podkrecone na 233 Mhz :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...