Skocz do zawartości
lgolebio

Jaka Płyta I Procesor Na Socket 754 Do 650 Zł ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam dosyć skromny budżet 650 zł i chcę kupić nową płytę i procesor. Podkreślam, że mam kartę graficzną na agp i nie zamierzam jej zmieniać. Co polecacie w tej cenie ??

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował MOBO Asrock K8 Upgrade-NF3. Powinieneś ją dostać w okolicach 180-190zł, a póżniej możesz z niej zrobić s939 :wink: Do tego Semprona 2800+ - około 320-330zł. A za reszte możesz sobie dokupić np. RAM B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiałem nad tą płytą. Czy ktoś miał z tą mobo styczność, na jakie ewentualne problemy można się natknąć przy tym modelu ? Pytam bo nie chcę kupować zupełnie w ciemno, choć uważam DFi za bardzo dobrego producenta.

Edytowane przez lgolebio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że za tą kwotę lepeij kupić coś na s.939.

Ja polecam Semprona 3000+ Venice i Asrocka Dual-SATAII. I proszę, nie mówić, że to słaba płyta do O/C. Jeden z userów w temacie o opertonach zrobił na niej 3GHz.

I zostaje jeszcze 50zł na dzisiejszą imprezę :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Asrockiem miałem styczność tylko raz więc niech mi ktoś powie czy warto kupować tanią s939 Asrock czy np. sprawdzoną już markę taką jak Asus w tej samej cenie na s754. Ciekawe dlaczego tak trudno ostępne są semprony na s 939 :blink: Tak na marginesie czym własciwie jest Asrock (podobno na podzespołach Asusa) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock to bardzo dobre mobo jak za taką cenę.

Heh IMO płyta nie może być robiona na cześciach Asusa bo Asus nie robi podzespolów (chyba) a jak tak to w małym stopniu

Nie ma się czemu dziwić że ASRock i ASus to praktycznie ta sama firma, ASRock zostal jak to niektórzy piszą przejęty a drudzy piszą o tym ze ASRock został strorzony przez Asusa. Płyty sa projektowane przes wspólną ekipę konstruktorów, tylko z założeniem, że ASR ma być kierowany do bardziej ekonomicznych zestawów, a Asus do droższych. ASRock jest robiony na bardzo dobrej jakości podzespołach ( nie słuszałem jeszcze żeby coś się komuś uwalilo na ASRocku).

Jak to mówi mój szef nie dostaniesz takiej opcji za taką cenę niegdzie indziej jak tylko u ASRocka.

Sam mam mobo ASRocka i nie mogę na nią zlego słowa powiedzieć, no moze tylko to że u niektórych taktuje pamięci jak chce (mowa o K7S8X który ma magistralę FSB333, a problemy zaczynają się przy około FSB370) wszystki płyty cieciach!ą się znakomita stabilnościa, a jeśli ktoś potrafi to może naprawdę cieszyć sie płytami tego producenta.

 

ale się rozpisałem :rolleyes: dzizus jakiego ja mam kaca :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci jedno , nigdy niekieruj sie uprzedzeniami , bo bardzo ograniczają nasze możliwości.

Asrock Dual Sata 2 to doskonała płyta na którą nienarzeka praktycznie nikt.

Wraz z Sempronem 3000+ stanowi rozwiązanie które dosyć wyprzedza S754 aby opłacało sie ten zestaw kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisaj dotarł do mnie procesor Sempron na s 939 ze sklepu Apollo. Niestety nie jest on na jądrze venice tylko palermo, ale mi to osobiście nie przeszkadza. Kupiłem płytę główną gigabyte'a == >> http://www.arest.pl/index.php?inc=produkt&...id=59&grupa=227 a nie jak planowałem Asrocka :)

Byłem w niezłym szoku jak okazało się, że temp procesora po godzinnej jałowej pracy nie przekracza 25 stopni :blink: :blink:. Na procesorze siedzi pentagram 100Cu+ na minimum obrotów. (z tym, że wentylator to arctic cooling pro 3 tc, którego zamontowałem na druciki bo tamten wentyl połamał się 3 miesiące temu :))

 

Żeby nie być gołosłownym to zamieszczam tu screen'y:

 

http://img279.imageshack.us/img279/7349/cpuz8iu.jpg

 

 

http://img279.imageshack.us/img279/9962/speedfan7ka.jpg

 

Zastanawiam się teraz nad kupnem cichego dysku twardego. Co polecacie ?? Mój Samsung już ma parę lat i głowice doprowadzają mnie do szału :mur:. Jaki dysk możecie polecić z czystym sumieniem tak do 250 zł ??

Zastanawiałem się nad Hitachi bądź samsungiem Sata II <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...