Skocz do zawartości
Glaziu

Komputer Bez Powodu Się Zawiesza...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i pozdrawiam każdego kto czyta ten post. mam problem z moim komputerem. podczas gry w jakąkolwiek grę w pewnym momencie komputer zawiesza sie, a po podgłośnieniu głosu moge uzlyszec jak dzwiek, ktory wlasnie byl wydobywany zacial sie i jest nieustannie powtazany. Komputer w tym momencie nie reaguje na zadne guziki klawiaturowe i zadne polecenia. Myszka nie da sie ruszyc. jedyne co moge zrobic w tej sytuacji to nacisniecie przycisku reset, na ktory komputer zawsze zwraca uwage ;). Mysle ze wina moze byc jeden z podzespolow, wiec powiem co mam:

Procesor: AMD Sempron 2600+,

Karta graficzna: GeForce 4 MX 440, AGP x8 128bit, 128 MB DDR

Ram 256 DDR

Płyta główna: Gigabyte Z3, nForce 2

Karta dzwiekowa zintegrowana, 5.1

Aha... procesor jest na podstawce socket A, i na czyms... jak to sie nazywalo... Trounberd czy jakos tak :) Chyba wicie o co chodzi

 

Nie wiem co z tym zrobic. Reinstalacja systemu nei pomogla. nie moze byc to wina wirusa poniewaz komputer zostal przeskanowany nortonem Anywirusem 2004 PL z najnowszymi aktualizacjami. jestem wrecz załamany bo nigdy mi sie tak nie działo, a teraz nagle taki babol sie narobił.

 

Prosze o szybką odpowiedz i za nią dziękuję.

Zrozpaczony: GlaziK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jakiej firmy i ile mocy ma zasilacz, ramy przetestuj goldmemory albo memtestem. BTW Nie używaj nortona tylko ad-aware albo avasta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz podstawowy od obudowy 230V. Procek nei przekracza 55 stopni C. dodatkowo uzywam do chlodzenia programowego Athlon Soft Cooler. W boku obudowy mam otwor typu armageddon ;) i wiatraczek nawiewajacy na karte graficzna. A nortoona uzywam bo wczesniej mialem Avasta i sam nei wiem czy lepszy jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

230V to napięcie w gniazdku... obstawiam zasilacz, ale sprawdz jaki to jest dokładnie, producent i moc w WATACH!! Ale może to też być wina tego programu.

Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie ten program sobie sciagnalem zeby dobrze bylo! :P

A ten zasilacz jest firmy "megabajt" (tak na nim pisze) i jest tesh na nim napisane: 115-230V wiecej informacji tam nie ma poza tym ile Amper ma itd. Taka troche glupia ta etykietka. A zdjatko mojego kompa jest na:

http://www.eicorner.cba.pl/Inne/P1010155.JPG

http://www.eicorner.cba.pl/Inne/P1010156.JPG

 

Dzieki za szybkie odpowiedzi :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

To przez ten zasilacz, radze go zmienić na coś lepszego, Delta albo Forton 350W, na allegro są za 50-80zł ostatnio, albo poszukać czegoś droższego, Huntkey 350W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem z Radeonem Gigabyte 9550:( Zmieniałem bios na 9600 taktowanie 400/400 atitoolem podkręcam do 465/520 stabilnie bez artefaktów, chłodzenie GPU to pentagram freezone Al+Cu i radiatorki na pamięci.W grach mam błedy w grafice w postaci kolorowych kosteczek,to nie są arty, te błędy pokazują sie ciągle w tych samych miejscach jak dam alt+tab i wróce do gry to jest wszystko ok. Na defaultowych ustawieniach też jest to samo.Byłem z kartą u kumpla u niego jest wszystko ok. Mój konfig to Athlon1800+@2000+ płyta MSI6712 KT4V dysk 40DB Barracuda IV pamięć 768 twinmos CD-RW Liteon 48 DVD 16x zasilacz EPS PowerLiteon 48 DVD 16x zasilacz EPS Power

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dzieki za pomoc, ale mam jeszcze pytanko: Czy jest jakiś sposób aby nie obciazac tak tego zasilacza na razie, zeby sie komp nie wisal? Bo to wnerwiajace a zasilacza raczej nie qpie w tym tygodniu wiec bedzie mi to przeszkadzalo :(. dziekuje jeszcze raz za wypowiedzi.

 

P.S. moze mozecie polecić jakiś dobry i tani sklep internetowy abym mógł go zamówić?

Edytowane przez ..:GlaziK:..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam zasilacz 300 Watt ale to chyba nie jest jego wina bo komp mi sie nie restartuje ani nie wiesza.3DMark'a 03 zapuściłem na ok 1,5 godziny i wszystko było ok,bez żadnych błędów. Ja już tego nie rozumie:(((( POMOCY!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy co?! Co to jest kondensator?! Czy chodzi Ci o ten zasilacz 400W ??? Mówie wam! Jestem zielony jak ogórek w tym temacie. uzywajcie prostego jezyka :P

P.S. Mysle że skoro mój sprzęt działał przez rok na zasilaczu 230W bez problemów, to zmiana go na zasilacz 350W będzie wystarczająca...

P.S.2 A to: http://sklep.morele.net/?pg=product_info&P...BRD_name&dspl=p

Dzieki

Edytowane przez ..:GlaziK:..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka zasada : Na zasilaczu i pamieciach sie nie oszczedza, kupujac no-name zasilacz narazasz sie na usmazenie podzespolow badz w skrajnych przypadkach calego sprzetu.

 

 

Jezeli twoje kondensatory wygladaja mniej wiecej Tak albo Tak to plyte masz raczej do wyrzucenia (chyba ze wymienisz kondensatory).

Edytowane przez muzEEe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak: na płycie głównej jest bardzo duzo tego typu "bateryjek" i kazda wyglada na nienaruszona. All sa proste pionowo (nie sa krzywe itp) i zaden z nich nie jest pekly na czubku tylko jest tam ladny srebzysty X lub literka K, bez sladow pekniecia itp

Wiec raczej to nei to.

P.S. Gdyby Twoje roczne kiszonkowe wynosilo 100zł to tesh byś sie smucił jakbyś musiał je wydać!

pozdro

Edytowane przez ..:GlaziK:..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku czy mozesz mi polecić jakis zasilacz? KONKRETNIE! Najlepiej podaj strone internetowa z kad mozge go zamowic. nie znam sie na zasilaczach zupelnie, ale mojemu kumplowi jak sie zasilacz zjaral to kupil w sklepie komputerowym jakis za 80 zl 350W i dziala mu cud miód!

 

P.S. A coś zeby podczas gry go tak nie obciazac?

P.S.2 Dziwne ale tylko podczas gry mi wisa, a windowsie itp all dobrze

Edytowane przez ..:GlaziK:..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie chcewsz wydać dużo kup fortrona 350w a jak chcesz mieć na przyszłość 400W

wejdz na allegro i wpisz fortron 350 ja kupiłem za 50 a 400 kosztuje koło 80 ale ma wentyl wiekszy bo 12cm

P.S.2 Dziwne ale tylko podczas gry mi wisa, a windowsie itp all dobrze

procek pobiera wiecej energi zasilacz nie wytszymuje a procek nie dostaje tyle mocy ile powinien

pozatym jak kupisz nowy zasilacz to masz różne zabezpieczenia anty przepieciowe anty porzarowe itd. itp.

Edytowane przez KAMILcom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pożycz od kogoś RAM`u!!

Na razie nic nie kupuj i -broń boże- nie kręć!!

Wsadź przynajmniej drugie 256MB i sprawdź.

Te gry, w które ja gram mają wymagania sprzętowe poniże 128 MB RAM :D. Nie gram w nic najnowszego, a jedyna gra której jestem wręcz maniakiem działa bezproblemowo na sprzęcie z 64 MB RAM :P. Wątpie, że to od tego. Po tym co powiedziałem czy nadal mam sprawdzic?

 

P.S. Znalazłem chyba to o co wam chodzi:

http://age.pl/podzespoly/opis.php?k=714&id=17804&company=

Edytowane przez ..:GlaziK:..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ciekawe jak ja sobie na allegro kupie?! Nie moge sie zarejestrować, bo kiedyś coś spieprzylem i od tamtej chwili musze czekać ash 18 lat skończe :P.

 

P.S. Znalażłem kolejny argument, że jest to wina zasilacza :D. Po zmianie w grze ustawień grafiki na bardzo słabe, komputer zawiesił się po dłuższym czasie nish normalnie :o.

P.S.2 Więc czy moge zamówić ten zasilacz czy nie?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S.2 Więc czy moge zamówić ten zasilacz czy nie?!

zasilacz należy wyminić nawet nie ze wzglendu że ma za małą moc ale ze wzglendu dla bezpieczeństwa

 

a nikt ze znajomych konta na allegro niema jak ma to niech zamowi i 25zl do przodu

to nie jest 25 tylko 50zł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapytam kumpla o to bo chyba on czasami gry tam kupuje :D.

 

P.S. Mam nadzieje, że zakup nowego zasilacza rozwiąże mój problem. Km wiecej kolego mowisz (tesh mam na imei Kamil :D) tym bardziej wydaje mi sie, ze to nei jest wian zasilki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...