Skocz do zawartości
Glaziu

Komputer Bez Powodu Się Zawiesza...

Rekomendowane odpowiedzi

Zapytam kumpla o to bo chyba on czasami gry tam kupuje :D.

 

P.S. Mam nadzieje, że zakup nowego zasilacza rozwiąże mój problem. Km wiecej kolego mowisz (tesh mam na imei Kamil :D) tym bardziej wydaje mi sie, ze to nei jest wian zasilki.

Witam No ja mam podoby problem jak Glazik tylko u mnie zasilacz byl ok a komp wieszal mi sie przy sluchaniu muzyki z cd audio i przy np ukrwyaniu cd jakims programikiem ;-) Ale odkrylem przyczyne swiruje mi dysk twardy znaczy sie wyłacza sie jak zapiolem inny nowy i postawilem na nim winde wszystko chodzilo ok . A wiec mam teraz pytanie jaki dysk polecacie bo mam teraz WD ale juz nie chce. Podobno dyski z Hitachi sa malo awaryje i w miare ciche . Maxtory podobno sie troche grzeja a samsungi sa ciche ale czesto jakos strasznie drgają. A Segate sa drogie :) który wybrac jak myśłicie ? pozdrawiam a i interesuje mnie pojemnosc 160 - 200 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz być pewnien na 100% to porzycz od jakiegoś kumpla co wiesz że ma nowego kompa tylko musi być to markowy zasilacz mode com fortron targan chiftec itd. odpal mu za to piwo i zobacz czy to jego wina

ja na twojim miejscu bym wymienił bo po co puźniej se pluć w brode jak komp bedzie usmarzony i se myśleć kur... czemu nie wydałem 50 zł na głupi zasilacz

 

Witam No ja mam podoby problem jak Glazik tylko u mnie zasilacz byl ok a komp wieszal mi sie przy sluchaniu muzyki z cd audio i przy np ukrwyaniu cd jakims programikiem Ale odkrylem przyczyne swiruje mi dysk twardy znaczy sie wyłacza sie jak zapiolem inny nowy i postawilem na nim winde wszystko chodzilo ok . A wiec mam teraz pytanie jaki dysk polecacie bo mam teraz WD ale juz nie chce. Podobno dyski z Hitachi sa malo awaryje i w miare ciche . Maxtory podobno sie troche grzeja a samsungi sa ciche ale czesto jakos strasznie drgają. A Segate sa drogie który wybrac jak myśłicie ? pozdrawiam a i interesuje mnie pojemnosc 160 - 200 GB

w tej chwili dyski są na równym poziomie jakości wmiare wyruwnane

ja kupiłem maxtora bo na allegro była okazja nówka za 292,50 czyli 300 z przesyłką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znowu ja... Przez ostatni czas od kąd skończyłem pisać na tym forum o moim problemie komputer nie zawieszał się wcale. Aż do poniedziałku gdy znowu się to powtórzyło. Komputer zawiesza sie bez odpoczynku po każdym uruchomieniu gierki (mniej wiecej po 1-10 minutach gry). Dzisiaj doszlo jeszcze do tego to, że zaczął się sam resetować co wogóle mnie zdenerwowalo... Od kilku dni nie moge sobie w nic pograć! Jestem wpieniony, wkurzony i bezradny. Wlasnie dzisiaj dostane kase na zasilacz, a jutro chce go wymienic. Chciałem się zapytać czy w związku z tymi nowymi faktami coś jeszcze można potwierdzić.

 

Pozdrawiam

GlaziK

 

P.S. Może skoro się tak na tym znacie, to możecie polecić jakiś programik do sprawdzania podzespołów? Tak żeby było wiadomo co siadło :/

Edytowane przez ..:GlaziK:..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz to raczej konieczna sprawa... druga rzecz, przetestuj ramy gold memory na przyklad - takie objawy moga byc powodowane przez uszkodzony ram. Jesli nie wiesz, co to gold memory i nie chcesz sie dowiedziec i nauczyc, sformatuj dysk i zainstaluj od nowa XP - w 90 przypadkach na 100 sie zawiesi instalka jak ram jest padniety. A zasilacz kup tak czy siak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz to też nie zawsze musi być zasiłka. Ja np zmieniłem zasiłke z jakiegoś no name na chiefteca 350W. Komp przestał się zacinać w Windowsie ( 2 razy narazie się zaciął ale to raczej przez podkręcenie procka który zrobił się pewnie niestabilny ;). Niestety komp nadal wiesza mi się w grach i wszystko wskazuje na to że to przez płyte główną :/ . Więc najlepiej zrobisz pożyczając od jakiegoś kumpla jakąś mocniejszą zasiłke, a po tym pograsz kilka godzin w jakąś gre, zapuść jakieś testy w 3dmark'u na 2h. Jak będzie dobrze to niepowinien się zaciąć. Najlepiej byłoby też wyczyścić windowsa ponieważ teraz komp zacina Ci się częściej też pewnie z tego powodu że masz go po tych resetach ostro pomieszanego ( polecam format ;) ) i windows dlatego może być bardziej nie stabilny. Tak czy siak wkrótce napewno będziesz musiał zmienić tą zasiłke ;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...