Skocz do zawartości
__Juras__

Prosze O Pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Próbowałem zaktualizować bios w plucie asusa a7n8x-vm400 (pełna integracja). W manualu jako jedna z opcji wyczytałem,że można to zrobic przy użyciu afudos. Bios idealnie zgrywa sie tym programem (tylko do biosów AMI),ale gdy chce wrzucić nowy bios A7NVM103.AMI ze strony asusa to wypisuje mi cos takiego : ERROR: ROM File ROMID is not compatibile witch existing BIOS ROMID :( NA moją kiepską znajomość angielskiego to wygląda jakby to nie był bios do tej płyty głownej :( Może mi ktoś podać jakiegoś linka do jakiegos nowego biosa obslugujacego wyższe predkosci obrotowe coolera na cpu i SEMPRONY ?? Co może być przyczyną,że ten bios nie wchodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wywalił mi everest i wg tego nowszego biosu nie ma :(

ID płyty głównej A7N8X-VM400$1004.000$09/29/2004-17:07:38$nFORCE

martwi mnie jedynie ze pamieci i procek ida asynchronicznie i chcialbym to zmienic,jednak w tym biosie nie ma opcji zmiany fsb czy timmingow totalne dno :(

 

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej A7N8X-VM400$1004.000$09/29/2004-17:07:38$nFORCE

Nazwa płyty głównej Nieznane

 

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali DEC Alpha EV6

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 265 MHz

 

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 166 MHz (DDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 332 MHz

 

POMOZCIE bo sie zalamie...:( a polecali mi zebym zlozyl siostrze kompa na asusie jak nie chce nic krecic tylko miec rock stable.... a tutaj komp poprostu sie zamula przy takich settingach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro bios od asusa nie chce sie wgrac to znaczy, ze masz syfny oem dla FSC i mozesz wgrac tylko bios od FSC:

http://download.fujitsu-siemens.com/Downlo...27-19D3ADD79ADD

Ale i tak pewnie duzo nie zmieni, takie oemy to smiecie do komputerow biurowych itp.

Potwierdza to tez wersja biosu 1004, asus takiej nie wydal jest tylko beta 1004.009.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widze ze jestes obcykany jezeli chodzi o asusy bo zapomnialem dodac ze jako post screen pojawia sie fujitsu-siemens computers :) to tylko oznacza,że jak odłoże na sensowną grafikę to z płytą się pożegnam i chyba kupie takiego abita jak w podpisie i skoncza sie moje problemy :D Pozdrawiam i dziekuje za pomoc. Fajnie,że chociaż ktoś sięzainteresował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...