Skocz do zawartości
__Juras__

Pomocy Z Płytą Asusa A7n8x-vm400

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Próbowałem zaktualizować bios w plycie asusa a7n8x-vm400 (pełna integracja). W manualu jako jedna z opcji wyczytałem,że można to zrobic przy użyciu afudos. Bios idealnie zgrywa sie tym programem (tylko do biosów AMI),ale gdy chce wrzucić nowy bios A7NVM103.AMI ze strony asusa to wypisuje mi cos takiego : ERROR: ROM File ROMID is not compatibile witch existing BIOS ROMID icon_sad2.gif NA moją kiepską znajomość angielskiego to wygląda jakby to nie był bios do tej płyty głownej icon_sad2.gif Może mi ktoś podać jakiegoś linka do jakiegos nowego biosa obslugujacego wyższe predkosci obrotowe coolera na cpu i SEMPRONY ?? Co może być przyczyną,że ten bios nie wchodzi ?

 

P.S. Pastę nakładałem 10 razy a Thoughbred 2000+ i spire whisperock daja temperature ok 55'C co to moze byc ? wina starego biosu? cooler nie przekracza 2500rpm.....

 

P.S.2. Załączam mojego aktualnego biosa jesli to pomoze

 

a moze ta plyta to asus a7n8x - vm a nie a7n8x - vm400..... nie wiem bo kupilem uzywke i koles mowil ze 400 .... na laminacie pisze tylko ze to rev 2.02 ale jak rozpoznac ktora to plyta ???

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ID płyty głównej A7N8X-VM400$1004.000$09/29/2004-17:07:38$nFORCE

 

z tego wynika ze mam najnowszy bios do tej płyty.... tylko dlaczego tam nie ma zadnych normalnych opcji jak chociazby taktowanie FSB czy cokolwiek do ustawienia pamieci jak juz musza chodzic na 333 MHz to sie nie przemeczaja i bym im timingi obnizyl.... Czy to normalne że ten bios jest tak skromny ?? Wogóle to wsadzilem hynixy z podpisu a mi wykrywa jako 448 - faktycznie pewnie lubi tylko Kingstony i OCZ jak to mowi moj znajomy o asusach :P

 

P.S. Pracuje u siebie na kompie z podpisu i jestem przyzwyczajony,ze wszystko moge sobie ustawic wg. upodoban....A wogole to pierwszy raz mam w swoim kompie bios AMI...

 

znalazlem kiedys na tweaku linka do stronki z biosami Tratsa (o ile sie nie myle) do asusow,ale byly tylko do wersji A7N8X-VM z kostka AWARDA.... One dawały rade.... Mogę cos takiego wladowac do tej plyty ??

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tylko uzbieram na jakas sensowna grafike to ja opyle.... myslalem ze jak postawie na aususa to bedzie cos..... ale w sumie zawsze full integry to byl shit wiec nie wiem na co liczylem....a wogole to co polecacie w cenie ok 150-190 z uzywek moze byc z allegro ?? znalazlem na nforce MSI K7N2 Delta-L za ok 120-130 zl to by chyba bylo lepsze.... albo rozejrze sie za Asus A7N8X-X nForce2 albo XE. Czy z tych płytek powienienem byc zadowolony ?? jeśli macie jakies lepsze propozycje to dawac :) rozwaze kazda :) Ma top tylko być płyta mało wrażliwa na wahania napiec na bankowo nie abit bo moj nie wystartuje na tamtej zasilce (moment i freeze w windzie :( ) a np ten asus o ktorym mowa chodzi stabilnie i Gigabyte na kt400A przedtem tez chodzil na tym nonamie 400W i nie narzekalem... Dzieki za wypowiedzi i Wszystkiego najlepszego w nowym 2006 roku dla osob czytajacych ten temat :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem z tej płyty bardzo zadowolony (A7N8X-VM), jeśli świadomie się ją kupuje, i do konkretnych celów to jest super.

Ja jej użyłem do budowy HTPC pod TV, zalety:

-TV out z zintegrowanej GF4MX400 (zresztą dlatego na stałe jest ram na 333 bo korzysta z niej grafa, dlatego wykryło ci też 448MB bo 64MB masz przypisane dla karty graf.)

-muza z wyj/wej SPDIF

-dual (dwie różne kostki kingstona i chodzi mi ful stabilnie)

-1 com na płycie co pozwoliło zrobić odbiornik podczerwieni do pilota wewnątrz obudowy bez ciągania kabli na zewnątrz

-jest mała i zintegrowana, mieści się w małej i niskiej obudowie desktop!

Czyli jak się wie do czego ma być to chyba jest ok za 150zł !

 

 

_JURAS_ możesz nzpsać coś o tym biosie? Gdzie go można znaleźć, kidyś coś takiego szukałem i dałem se spokuj.

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DRuMah

Siemka mylisz sie pisząc w czasie przeszłym,bo mam go cały czas i jestem z niego bardzo zadowolony. Poprostu na tanim zasilaczu kiedy podpiąłem kilka dysków i urządzeń pod usb to komp sie sypał.... Teraz mam zasilke enermaxa z podpisu i nie narzekam ani na wlasciwosci OC tej płyty ani na jej stabilnosc, bo przy sprzecie delikatnie wykreconym jak w podpisie, komp smiga 2-3 tygodnie bez odpoczynku (dziele sobie cyfreke przez neta i sciagam masakrycznie duzo filmow) a czasem obciazony także kompresja filmow dvd i innymi meczacymi procesami ). Poprostu spotkałem się już nie raz,że abity NF7 nie wyrabialy z tanimi zasilkami a takze wiem,że ten który mam napewno takiego abita nie uciagnie, chyba ze zostawie tylko dysk wtedy looz.... ale chyba nie oto chodzi. Tak samo płyta zachowywała się na zasilaczy linkworld350W.... Poprostu nie lubi tanich zasilek i raczej ma prawo z tego co usłyszałem od forumowiczów gdy ją kupiłem.

 

@ k@li

fajnie,że dla twoich potrzeb Ci wystarcza,ale dla mnie zero możliwości własnych settingow to porazka.... To pewnie właśnie przez ten badziewiasty bios.... Jest to syfny oem FujitsuSiemensComputers

wypowiedź jednego z użytkowników tego forum

"mozesz wgrac tylko bios od FSC:

http://download.fujitsu-siemens.......

Ale i tak pewnie duzo nie zmieni, takie oemy to smiecie do komputerow biurowych itp.

Potwierdza to tez wersja biosu 1004, asus takiej nie wydal jest tylko beta 1004.009."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mozesz wgrac tylko bios od FSC:

http://download.fujitsu-siemens.......

Bullsh*t za przproszeniem- wgralem bios Asusa od producenta do plyty F-S i chodzi dużo lepiej, a co najważniejsze stabilnie, i to już ponad 2 miesiace :P Tylko że zrobiłem to przy pomocy programatora, może to ma jakieś znaczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego programatora jesli mozna wiedziec?? mam w domu jdm i inne typu phoenix z przejsciowkami na dip 20 itp

 

a co do "Bullsh*t" to nie masz racji bo normalny użytkownik nic od asusa do tej kostki FSC nie wrzuci. Próbowałem różnymi programami AsusUpdate7, Afudos itp. i nic a zapewniam ze u mnie wahlowalem kilkanascie razy biosami zanim znalazlem najbardziej mi odpowiadający na NF7 i gigabycie siostry, więc ta płyta na zupełnego nowicjusza nie trafiła a jednak sie poddaje :( Pozdro

 

aha GigaByte GA7NF-RZ - ile ona jest warta,albo ile moge dac kolesiowi za ta plyte ??? Czy posiada mozliwosc regulacji fsb i taktowania pamieci albo timingow?? A w sadzie co jest w niej takiego ze jest godna polecenia ? Z góry dzieki i sorki ze u góry sie wymądrzam ale dla normalnego usera ten asus jest do [gluteus maximus] i on sam raczej tego nie zmieni.....

Edytowane przez __Juras__

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla pewności przypomne że Wgrywałem bios na A7N8X-VM a nie A7N8X-VM/400.

Bios 1009 wgrywałem z DOSa uruchamiając “BIOSPAT.EXE” (jest razem z flashem i AFUDOS) z 2003.10.24

Bios 1010.004 wgrałem już z windowsa programem Asusupdate. (wcześniej z windowsa nie można było!)

Edytowane przez k@li

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nie/szczesiiwym posiadaczem tej plyty i mam taki problem ze po wlaczeniu kompa zatrzymuje sie bios i nic dalej sie nie dzieje reset i idzie normalnie.. moze ktos sie spotkal z takim dziwnym zachowaniem.

 

Myslalem ze ze po wgraniu nowego ze strony FSC sie cos zmieni - nic sie nie zmienilo..

(Jak ktos liczy ze po wgraniu biosu dostanie sie do opcji fsb itd to sie baardzo przeliczy heh)

Link do nowego biosa ktorego mozna nawet z asus update wrzucic.

Ja wgrywalem programem afudos i wszystko gra ale nic nie daje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień wiatraczek na radiatorze na taki o wyższych obrotach.

Teraz jaki masz?

No wiatrak mam z regulacja do 3500 obr tak wiec raczej ta opcja odpada temperatury wszystkie sa ok, napiecia tez ok .

Moze ktos mial podobny problem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie mam taki problem co jakiś czas, nie dawno założyłem nowy, cichy radiator. w biosie pokazuje mi około 2tyś obr/min , podejżewam że bios ma jakieś zabezpieczenie przed "za małymi" poniżej 2tyś. obrotów wiatraczka (niestety nie można tego zmienic).

Wcześniej na innym radiatorze ( i wiatraczku) tego nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko gdyby bios mial jakies ograniczenia to by wcale nie wlaczyl kompa a nie stawal (ew jakis monit itp)

 

Zastanawia mnie to bo czasami idzie no problemo a czasami nawet jak przejdzie to sie sam zrestartuje i zatrzyma why?

Jedno wiem napewno zaczyna mnie to denerwowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam dokładnie taki sam problem. Posiadam płytę Asus A7N8X-VM400 (fujitsu-siemens) i również co jakiś czas (teraz praktycznie przy każdym uruchomieniu kompa) muszę ją restartować. Po prostu płyta zatrzymuje się na ekranie POST i dalej nie idzie, pomaga tylko twardy reset. Kilka razy zdażyło się, że po uruchomieniu płyta dość długo piszczała, po resecie poszła bezproblemowo. Raz czy dwa 'zgubiła' ustawienia biosu.

Macie jakieś pomysły co może być przyczyną ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na starej ver biosu dzialo sie to notorycznie teraz po wrzuceniu tego nowszego jest troche lepiej (tj zmniejszyła sie czestotliwosc zatrzymywania) a nawet czasami w ciagu dnia ani razu sie nie zatrzyma.

Co do biosu to tamta starsza ver miala to do siebe ze bardzo czesto sie resetowal (totalny niewypal)

A ja mam takie pytanko o konfiguracje

bo u mnie to sie dzieje na kingston 512 333, athlon 2000xp+ ,seagate barracuda 7200 2 mb,dvd benq,creative live 5.1,grafika z plyty na 128.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko o konfiguracje

Athlon xp 1600, pamięc 1x512mb kingston 400, seagate barracuda, nagrywarka liteon 52x, grafika, muzyka i sieciówka zintegrowana.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...