Skocz do zawartości
Mr.Martin

Zakup Dyskow Hdd W Sklepach Online I Wysylka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Powiedcie mi jak odbywa sie wysylka zakupionych dyskow w sklepach internetowch - czy sa one dobrze zapakowane przed uszkdzeniem ( jakies specjalne pakowanie itp)

Chce zakupic dysk w sklepie internetowym ale chce aby dotarl bez zadnych niespodzianek ( przesylka kurierem) , druga spraa jest to ze w razie czego ( uszkodzenia) serwisy zadaja aby dysk zostal odeslany do nich w dobrze zapakowanym opakowaniu - czy w takim razie gdy otrzymam paczke ze sklepu to zawartosc jej ( jakies gabki czy moze wyprofilowany scyropian na dysk) da sie uzyzc w razie czegos do wysylki do serwisu ?

Jak sklepy online pakuja owe dyski i jak zabezpieczaja na czas transportu do klienta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak biorac na logike - co sie moze stac z dyskiem wyslanym kurierem ? WSZYSTKO !

Jesli masz zamiar uzywac tego dysku do czegos wiecej niz ozdoby, to daruj sobie wysylke. Trudno chyba o bardziej delikatna czesc kompa niz dysk.

Ostatecznie zdecydowalbym sie na wysylke jesli bylby to dysk do laptopa, ale nigdy taki zwykly 3,5" desktop...

 

Jeszcze raz Ci dobrze radze, przemysl ta wysylke - warto marnowac czas, pieniadze i nerwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyscie widzieli dostawe do oddzialu pronox w koszalinie. i zobaczyli po jakiej drodze tam auta dojezdzaja to byscie juz nic nie kupili.

 

ps. pomyslcie o dziurach w polskich drogach i o samochodach z wyrobionym zawieszeniem. a teraz pomyslcie ze jada tam dyski (masa dyskow), jada jada ,jada czasami ponad 700km w nieogrzanej naczepie i w czasie nocnego zimowego kursu podczas ktorego temp spada do ok -15 st.C. a potem wy je kupujecie :D

Edytowane przez tOmki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o czym wy tu mówicie żaden producent dysków nie produkuje ich w polsce wiec naturalne jest ze przyjeżdżają z za granicy, zwykle statkiem rzadziej lądem a nigdy samolotem wiec jak dysk przeżyje to podróż do klienta ze sklepu też

Edytowane przez Zawadaki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie o czym wy tu mówicie żaden producent dysków nie produkuje ich w polsce wiec naturalne jest ze przyjeżdżają z za granicy, zwykle statkiem rzadziej lądem a nigdy samolotem wiec jak dysk przeżyje to podróż do klienta ze sklepu też

 

no wiesz ja widzialem takie fajne opkowania zbiorcze - miescily chyba po 10 szt dyskow - byly zrobione z materialo jakim jest gabka-styropian, maja ksztalt prostokatu w ktory wsuwa sie dyski. Wiec jak plyna statkiem to tez napewno sa w firmowych opakowaniach i sa dobrze zabezpieczone - napewno nie sa powrzucane w kartony jeden na drugi

 

 

a jak sie zamawia jeden dysk w sklepie internetowym to wiesz jak jest pakowany - napewno byle jak bo niestety dyski opakowan nie posiadaja

Edytowane przez Mr.Matrin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dysk jak nie pracuje, to nie jajko trochę wytrzyma, żeby go uszkodzić trzeba się przyłożyć, ja bym się tym nie martwił i dokładnie sprawdzał towar podczas odbioru konieczni otwierając paczkę żeby zobaczyć jak wygląda samo urządzenie no i nigdy nie korzystać z usług poczty tylko kurier

sklepowi nie zależy na zwrotach towaru uszkodzonego podczas transportu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Ja osobiście nigdy bym nie kupił dysku twardego "na wysyłke". Wiem, że to błędne myslenie i jestem tego w pełni świadomy, gdyż zawsze jest wieksze prawdopodobienstwo uszkodzenia tego wrażliwego urzedzenia podczas transportu ze sklepu do klienta a później czekanie, reklamacje i niepotrzebna strata nerwów.

 

Wole jednak kupić w sklepie. Nie jednokrotnie taniej mnie to wynosi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...