Skocz do zawartości
Kyle

Pluginy Do Winampa - ! Tylko Audio !

Rekomendowane odpowiedzi

Tez sobie sprawilem tego pluga. Wacham sie miedzy winampem a foobarkiem ale najpierw musze je na wszystkie strony przebadac.

Jak optymalnie skonfigurowac ten resampler? Ustawilem na 24bit, kernela na 200, samplerate na 96 kHz. Mam audigy 4. Kiedy mozna wrzucic te 192000 Hz i czy w ogole warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sluchaj 32 bity to w ogole z czym to mozna wykorzystac? Bo nawet X-Fi xtreme czy jaki tam jedzie na 24 maksymalnie?

 

Jak dalem na 192kHz to mialem straszne opoznienia a roznicy tez nie wychwycilem.

 

PS.

Czy stery KX podchodza pod Audigy 4? Model SB0610. No chcialem je sobie zarzucic bo wszyscy tak sie nad nimi rozplywaja, a tu zonk. Przy ich instalacji pomija instalacje sterow do karty, instaluje tylko panel kontrolny. Czy ktos ma audigy 4 na kxach? Jak tak to bede bardziej kombinowal ale jak nie jestem pewien to szkoda zachodu.

 

PS2. Taki zonk mam ze jak puszcze z plytki mp3 i chce przeskoczyc do dalszego momentu to nie przeskakuje tylko gra dalej a wizualizacja smiga na prawo i lewo. To chyba wina pluga MAD bo jak wylacze upsampler to jest to samo. A jak ta mp3 zgram na twardziela to jest ok. Moze ktos to obadac u siebie?

Edytowane przez insektcc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ściągnijcie sobie ten plugin ze strony:

 

http://otachan.com/in_!mpg123.html

 

zastąpi on wam oryginalny plugin do odtwarzania mp3.nie uwierzycie jak pięknie może brzmieć dzwięk w winampie.w połączeniu z HQSoftProc daje wprost niesamowite efekty.

 

Plugin naprawdę pomaga. W połączoeniu z dee2 i audiobrustfx daje naprawdę ładny, czysty, soczysty dzwięk. Foobar2000 wymięka.

Edytowane przez madster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz pytanie - jest sens bawic sie w te wszystkie pluginy na zintegrowanej w laptopie z podpisu dzwiekowce (Realtek HD Audio)?

Jeśli słuchasz z głośniczków laptopa to raczej sobie odpuść ( chyba że dla sportu ) ..... jeśli na słuchawkach ( rozsądnej jakości ) to raczej tak. Niewiadomo jak dobrej jakości jest wyjście analogowe. Polegaj na swoim słuchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie smiac sie :) Pytanie w stylu "lame on"

 

mam audigy 2 + x-530 w audigy ustawione Advanced EQ - POP a w winampie full bass and treble, slucham hip hopu wiec lubie jak pie***lnie ale jedyne co mi przeszkadza to wyjaca linia basowa.

 

Nie mam zadnego pluginu , winamp najnowszy czy mozecie cos polecic zeby dzwiek byl czystszy i nie tak dudniacy (jakies ustawienia) ?

A co do pluginow to minelo troche czasu od ostatnich watkow na ten temat dlatego moje drugie pytanie :

Czy mozecie cos polecic pod moja konfiguracje audio z pluginow do winampa czy nic nie da zadnej slyszalnej poprawy na lepsze?

 

z gory dziex i pozdro

Edytowane przez thical

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja ze swojej strony polecę Ci:

Najpierw to. Można włączyć kilka pluginów dzięki tej wtyczce.

Potem obowiązkowo to. Konfiguracja jest banalna, a efekty świetne.

Jeśli chcesz się jeszcze pobawić to polecam to i to, ale to już bardzej do efektów niż samego brzmienia.

U mnie winamp chodzi z Enhancerem tylko i jestem bardzo zadowolony.

Edytowane przez Thrill

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest nowy Winamp 5.25 Beta 24bit playback!.

http://forums.winamp.com/showthread.php?threadid=251985

W starym z tego co pamiętam też już dało się zmienić na więcej niż 16 bit ( dla wav'e - a jak wiadomo każdy szanujący się "meloman" słucha bezstratnych a nie stratnych formatów B-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam plugin Volume Logic 1.31 do Winampa.

 

"Volume Logic is a media player plug-in designed to improve the quality of your listening experience. It does this by digitally remastering your audio in real-time with the same technology used by the pros.

 

The Volume Logic plug-in incorporates a state-of-the-art 5-band dynamics processor that examines and corrects your audio thousands of times a second. Volume Logic intelligently raises low levels, and loud signals are kept under control - all in real-time.

 

Before a professional CD is released, a mastering engineer uses advanced dynamic processing techniques to make all the songs sound good together. However, when you put together a playlist on your PC you have, in effect, created your own CD without the audio engineer to tweak all the songs. With Volume Logic you now have your very own mastering engineer resident on your PC, remastering your albums in real-time.

 

The result?

Your music sounds crisper, cleaner, more balanced, and takes on the qualities associated with a professionally mastered CD!"

 

TO NAPRAWDĘ DZIAŁA!!!!!!

 

http://www.volumelogic.com/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli jeśli mam idealnie zmasterowaną płytę AUDIO to ten plugin mi ją jeszcze "polepszy" :lol:

 

Właśnie ukończyłem odsłuch tych sampli ze strony ( with i without ) ... poza tym że oba brzmią beznadziejnie to ten niby z "with" brzmi jeszcze gorzej bo przejaskrawia soprany. Może jak ktoś ma głośniki które przenoszą do ~14-16 khz jak Z-5500 to mu może to pomóc ale do dobrego zestawu ten plug się nie nadaje.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Aha czyli jeśli mam idealnie zmasterowaną płytę AUDIO to ten plugin mi ją jeszcze "polepszy" :lol:

 

Właśnie ukończyłem odsłuch tych sampli ze strony ( with i without ) ... poza tym że oba brzmią beznadziejnie to ten niby z "with" brzmi jeszcze gorzej bo przejaskrawia soprany. Może jak ktoś ma głośniki które przenoszą do ~14-16 khz jak Z-5500 to mu może to pomóc ale do dobrego zestawu ten plug się nie nadaje.

Odsluchalem wiekszosc tych pluginow i jak dla mnie na a2 zs only foobar asio 24/96 daje najlepsze efekty.

oczywiscie subiektywnie :-)

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi, i've just finished updating the Winamp MAD input plugin 0.14.1b with,

* libmad 0.15.1b

* libid3tag 0.15.1b

* zlib 1.23

* Gaussian dither and noise shaping routines from SSRC 1.30

* Working ID3v2 editor

* APEv2 editor

* LAME gapless playback support

* Non-LAME tagged gap skip/removal feature

* ReplayGain support

* Winamp 5 advanced formatting support

 

I'd like some other people to try it, and possible fix any remaining bugs etc. that I've probably missed.

I've included source code, it was compiled in Dev-C++ using the MinGW tools. Thanks for any and all feedback in advance.

 

Craig

 

*** The LATEST bugfixed DLL can be download from http://www.zen23652.zen.co.uk/in_mad.zip ***

 

MAD input plugin,jest alternatywnym pluginem do odtwarzania MP3 z jakością większą niż przy pomocy standardowego pluginu "in_mp3",wbudowanego w Winampa.

 

bardzo dobrze współpracuje z najnowszą wersją HQSoftProc Resampling Plugin

 

http://www.hqsoftproc.upcnet.ro/HQSoftProc...samping_v46.exe

Edytowane przez RALF11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Osoby ktore maja SB Audigy 4 i dzwiek 5.1 mogly by mi powiedziec w czym wg. ich zdaniem najlepiej otwarzac? winam czy foobar,asio czy bez..jakis dodatki? jakie...

 

edit:

Oraz co sadzicie o wtyczce out do winampa AudioBurst PowerFX v2.02 :?: Niestety nei mam pelnej wersji :( ale i tak wg mnei lepepiej pogrywa

Edytowane przez xrobcio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprawdzałem najnowszego winamp i resampler ( najnowszy ) - nadal nie działa to tak dobrze jak foobar ... ( winamp z tym resamplerem działa jakoś niemrawo )

 

Odsluchalem wiekszosc tych pluginow i jak dla mnie na a2 zs only foobar asio 24/96 daje najlepsze efekty.

oczywiscie subiektywnie :-)

Pzdr

JA mam podobnie tzn. najnowsze oficjalne stery od Creative i foobar + resampler otachan 24/96 top quality - a utworki to PCM 44,1k 16 bit z oryginalnych płytek

 

ps. aby nie było zgrałem do wav dla wygody a oryginały są na półce

 

ps2. mp3 i CD z gazet - sux

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum ixbt przeczytałem że istnieje plugin do winampa umożliwiający odsłuch poprzez winampa wtyczki VST o nazwie ''Blue Tubes Effects Pack'' która ponoć całkiem dobrze emuluje brzmienie wzmacniacza lampowego :rolleyes:

 

Wtyczki tworzące zestaw zaprojektowano w celu poprawy jakości cyfrowych nagrań poprzez odtworzenie „ciepła” charakterystycznego dla klasycznych analogowych urządzeń.

Strona wtyczki VST Blue Tubes Effects

 

Plugin do winampa umożliwiający korzystanie z powyższej wtyczki VST :

 

http://www.savioursofsoul.de/Christian/?p=46

 

Osobiście nie testowałem bo nie za bardzo mam zaufanie dla takich wynalazków :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam pytanie odnosnie tego Audiobursta, otoz wlaczam konfiguracje jego i gdy chce ustawic sobie Active FX Component to nie moge bo jest zakryte i nic nie wykrywa (none). Co robic? Mam Creative SB Audigy, prosze o pomoc. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prosbe moglby ktos zuploadowac tą wtyczke hqsoftproc na rapidshare albo speedyshare? :)

Bo wszedzie jej szukalem i znalezc nie moge, a link ktory byl pare stron temu juz nie dziala.

Z gory dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam prosbe moglby ktos zuploadowac tą wtyczke hqsoftproc na rapidshare albo speedyshare? :)

Bo wszedzie jej szukalem i znalezc nie moge, a link ktory byl pare stron temu juz nie dziala.

Z gory dzieki.

Prosze bardzo:

http://www.daleko.pl/muzyka/HQSoftProc_Sof...ampling_v46.exe

Mirror:

http://www.speedyshare.com/657424291.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, ale zainstalowalem to tam gdzie trzeba, odpalam winampa, wchodze w opcje, nastepnie wtyczki, wyjsciowe i nie ma tej wtyczki. W innych rodzajach wtyczek tez jej nie ma... :unsure: Co jest nie tak ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...