Skocz do zawartości
MPikul

Jaka Grafika Do 400 Zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Nie liczyłbym na więcej niż 70zł za tego 2Ti. Jak Ci sie uda uzbierać 580-600zł to oczywiscie bierz 6600GT. Gdyby chodziło o PCI-E osobiście stawiałbym na X800GT, ale cena wersji na AGP jest według mnie zbyt duża (X800GT PCI-E - 575zł Proline; X800GT AGP - 749zł Komputronik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink:

 

Jeśli Ty twierdzisz, że GF6600 posiada tylko 4 potoki renderujące to ja już wszystko wiem :lol2:

Idąc za Twoją teorią nVidia robi wszystkich w balona sprzedając te same karty pod inną nazwą i w innej cenie - z jednej strony GF6200 (4 potoki, ok 300/500), z drugiej GF6600 (według Ciebie 4 potoki, mniej więcej te same takty co 6200) :lol2:

Jeśli Twój 6600 ma 4 potoki to masz okrojoną wersję z dopiskiem LE :angry: Swoją drogą nieźle musi być podkręcona ta karta, że z 4 potokami rozkłada R9800Pro. Istny mocarz, chyba sobie takiego sprawię :lol2:

 

:mur:

Wiesz co mój błąd, że nie napisałem iż posiada 4 ROP i nie wytłumaczyłem....mineło tyle czasu że myślałem iż już każdy prawdę poznał ale widzę żę takie dzieci jak ty nadal żyją w ciemnocie....

Tak mam wersję 6600td w sigu a ty twierdzisz że to jest wersja LE....Boże widzisz nie grzmisz....

http://egielda.com.pl/?str=art&id=41&action=all <= masz może coś zrozumiesz ( w co wątpię)

Dla mnie jasno pokazano że czasem zachowuje się jak karta 8x1 a czasem jak 4x2 i tyle....

NV43 nie ma 8 potoków! Jest to układ charakteryzujący się 8 jednostkami cieniowania, co nic nam nie mówi o ilości potoków renderujących. Zatem mówienie o GF 6600 jako o karcie 8-potokowej jest błędem!

http://pclab.pl/art17836.html nawet tutaj w opisie karty stosują odnośnik: *8 jednostek Pixel Shader, 4 jednostki ROP

tak więc najpierw się dokształć poczytaj, porób testy dopiero potem wchodź na forum :mur:

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica nie jest duża tyle że na 256 będziesz miał mniej fps bo sie ponoć gorzej kręci ale gra będzie płynniejsza !! Ja bym brał radak 9700pro!!/9800pro (każdy lata na 9800XT) lub 6600. Wystrzegaj sie tylko x-powerów i palitów!! . no to tyle ;)

hmm,, sprzedałem ostatnio 9800 xpowera, na std chlodzeniu latał tak sobie,, po zmianie poszedl uwaga 470/800+, tyle dowiedziałem isę od osoby która ją ode mnie kupiła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co mój błąd, że nie napisałem iż posiada 4 ROP i nie wytłumaczyłem....mineło tyle czasu że myślałem iż już każdy prawdę poznał ale widzę żę takie dzieci jak ty nadal żyją w ciemnocie....

Tak mam wersję 6600td w sigu a ty twierdzisz że to jest wersja LE....Boże widzisz nie grzmisz....

http://egielda.com.pl/?str=art&id=41&action=all <= masz może coś zrozumiesz ( w co wątpię)

Dla mnie jasno pokazano że czasem zachowuje się jak karta 8x1 a czasem jak 4x2 i tyle....

NV43 nie ma 8 potoków! Jest to układ charakteryzujący się 8 jednostkami cieniowania, co nic nam nie mówi o ilości potoków renderujących. Zatem mówienie o GF 6600 jako o karcie 8-potokowej jest błędem!

http://pclab.pl/art17836.html nawet tutaj w opisie karty stosują odnośnik: *8 jednostek Pixel Shader, 4 jednostki ROP

tak więc najpierw się dokształć poczytaj, porób testy dopiero potem wchodź na forum :mur:

Teraz mogę się zgodzić. Ale jest różnica między tym co napisałeś wcześniej a tym co piszesz wyżej i chyba dobrze o tym wiesz, że ROPy to nie dokładnie to samo co standardowe potoki renderujące (których teoretycznie GF6600 ma 8 ), a diabeł tkwi w szczegółach :) Wyobraź sobie, że są poza Tobą na ziemi ludzie, którzy potrafią czytać i jest ich nawet sporo ;)

BTW gdybym miał czytać wszystkie syganturki to bym chyba ześwirował, fakt, tym razem mogłem spojrzeć jaką masz grafikę, mój błąd. A nazywając mnie dzieckiem to nieźle zajechałeś :lol2: No ale ja na szczęście podchodzę z dystansem do postów na forum i jak na dorosłego :D przystało staram się nikogo nie obrażać.

Pokój wszystkim forumowiczom :)

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to czy ktos mi wrescie odpowie czy na tej karcie : http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=14989

bede mugł sie cieszyc wmiare płynną grą na rozdziałce 800x600 i przyzwoitych detalach? Jeśli nie to doradzcie mi inną w podobnej cenie ale na gwarancji.

ja to mam w podpisie!!!!!!!! jak nie będziesz kręcił to tak z 4800 w 3dmarku 2k3, po podkręceniu tak na 550/680 (tyle na default chlodzeniu idzie gdzieś) spokojnie pograsz w 1024:) jak narazie jedyna gra gdzie mosialem zejsc do 800x600 to Call of duty 2 (bez takich pierdułek jak HDR/AA to pograsz na max detalach w większość gier)

POZDRAWIAM;]

ps.Stiff PEACE:]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps.Stiff PEACE:]

Peace :) no i bez browarka na zgodę się nie obejdzie ;)

 

@Rengor -> moim zdaniem dobry wybór. Też będę w najbliższym czasie zmieniał grafe i jak X800GT nie stanieje do 500zł ;) to mój wybór padnie właśnie na tego Winfasta.

Zastanawiam się jeszcze jak wygląda sprawa z chłodzeniem tego WinFasta. Ten cooler wygląda całkiem pokaźnie... no własnie... wyglada, ale pozory przeważnie mylą. Myslałem nad założeniem XC80-AlCu, ale kaski może zabraknąć, więc narazie będę musiał zostać na stocku.

 

@HeatheN -> jak jest z wydajności i głośnością tej dmuchawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej to czy ktos mi wrescie odpowie czy na tej karcie : http://www.apollo.pl/do_cmd_win.php?menu=s...detail&id=14989

bede mugł sie cieszyc wmiare płynną grą na rozdziałce 800x600 i przyzwoitych detalach? Jeśli nie to doradzcie mi inną w podobnej cenie ale na gwarancji.

Ej jestes taki cfaniak to powiedz jaką lepszą twoim zdaniem karte od tej moge kupic w tej cenie, jeżeli ta według ciebie jest lipna. http://pmcc.be/articles.php?id=8 przeczytaj sobie cos wiecej o taj karcie oki i wtedy sie wypowiadaj bo ja o niej czytalem i sa same dobre opinje

 

Mam jeszcze takie pytanie do obeznanych userów czemu w nieORT: ORT: ORT: kturych sklepach jak sprzedają tą karte to pisze, że taktowanie pamieci to 500mhz a gdzie indziej 550mhz czy to jakas pomylka i czy ta 500mhz są tak samo dobre jak te drugie??

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ale to te same piamiątki tak? Powiedz prosze czy to jest dobra karta bo kazdy mówi co innego a ja mam taki metlik w głowie za chyba zaraz kupie se jakiegos r9550 i dam se spokuj

Kupuj a nie marudź ;) Na pewno nie będziesz narzekał :) Kto powiedział, że ten WinFast jest lipny? bo chyba nie ja...?

 

Ten FX5200 śmierdzi mi 64-bitowymi pamięciami (dam nawet za to rękę;)), choć na aukcji jest wyraźnie napisane 128bit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ja kupie tego winfasta a mam jeszce pytanie czy jak dokupie sobie 256ramu bo narazie mam 512 to będe mial jakąś wielką rużnice.

Pozostałe komponenty na dzien dzisiejszy:

Proceso athlon 1700xp+ (palomino :( )

Płyta główna : Soltak SL-75drv4 (chba tak i nie opsluguje procków 0.13 mikrona :( )

Ram: 512 no name

Grafika: gf 2 ti

Zasilacz: Codegen 300W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmien sobie zasilacz bo na tym codegenie daleko nie zajedziesz.

Mam jeszcze takie pytanie do obeznanych userów czemu w nieORT: ORT: ORT: kturych sklepach jak sprzedają tą karte to pisze, że taktowanie pamieci to 500mhz a gdzie indziej 550mhz czy to jakas pomylka i czy ta 500mhz są tak samo dobre jak te drugie??

Gdzies wyczytalem,ze te co sa taktowanie 550MHz maja pamieci 3.6ns, a te z 500MHz sa na pamieciach 4ns. Jak sie myle to niech mnie ktos poprawi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co zauważyłem tylko niektóre modele kilku firm taktowane są wyżej niż 500MHz na pamięciach i rzeczywiście mają kostki 3.6ns, no ale są troche droższe.

 

@Rengor -> chłopie, na Twoim miejscu nie wkładałbym do kompa tej karty przed zmianą zasilacza. Nie chodzi tutaj o jakąś przesadną ostrożność tylko o życie Twojego sprzętu :) Polecam Fortrony z allegro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem najpierw kupie se tą karte a puzniej sprzedam mojego starego gf 2. I kupie sobie jakiegos Fortrona http://www.allegro.pl/show_item.php?item=79205754 czy taki by był wystarczający a karte kupuje dla tego ze mam teraz pieniądze, wczesniej tez mialem ale jakos tak sie roozpłyneły (hehe). a i jeszcze jedno jak to własnie jest z tymi pamiątkami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DziubekR1 jak nie masz nic sensownego do powiedzenia to sie nie odzywaj, ok?

A Ty co, straznik teksasu jestes ?? Doradzam codziennie w miare mozliwosci, to chyba moge sobie raz na rok cos napisac dla rozluznienia ?? Czy nie mam pozwolenia od straznika :cry: ?? :lol:

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki dziubek nie traktuj tego tak serio kazdy ma prawo sie rozluznic. Wybacz ale już jestem zmęczony przez te wielkie zamotanie z tą kartą.

Z tego co przegladalem temat, to nie podales nigdzie jaki masz sprzet, albo przeoczylem. Podaj co masz, bo moze warto zmienic ogolnie troche wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom ja kupie tego winfasta a mam jeszce pytanie czy jak dokupie sobie 256ramu bo narazie mam 512 to będe mial jakąś wielką rużnice.

Pozostałe komponenty na dzien dzisiejszy:

Proceso athlon 1700xp+ (palomino :( )

Płyta główna : Soltak SL-75drv4 (chba tak i nie opsluguje procków 0.13 mikrona :( )

Ram: 512 no name

Grafika: gf 2 ti

Zasilacz: Codegen 300W

Widzisz podałem a zaislacz zmienie jak sprzedam karte do tej pory bede jechac na gf2 a mam jeszcz dvd i cd-rw a a dysk to baracuda 4 40gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarówno ta Delta jak i Fortron, którego mam w podpisie to świetne zasilacze. Oba można wyhaczyć za trochę więcej niż 50zł, więc lepiej czekaj i szukaj. No chyba, że masz tyle kasy, żeby kupić za 79 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety narazie nie mam tyle kasy. Musze czekac, nie wiesz czy ktos na tweaku nie sprzedaje tch zasilaczy??

 

Mam pytanie czy ta karta da duzego kopa dla mojego sprzętu?? Aha czy bede mugł grac w nowsze gry typu sprinter cel bo narzie wogle sie włączyc nie chciała:/

Edytowane przez Rengor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to zaczynam:P:

 

@Stiff

Zastanawiam się jeszcze jak wygląda sprawa z chłodzeniem tego WinFasta. Ten cooler wygląda całkiem pokaźnie... no własnie... wyglada, ale pozory przeważnie mylą. Myslałem nad założeniem XC80-AlCu, ale kaski może zabraknąć, więc narazie będę musiał zostać na stocku.

 

Powiem tak karta z 300/550 (rev 4)( winfast 128mb ma 550mhz 3,6 ns NA STRONIE SĄ BŁĘDY:P a 256mb ma 500mhz i 4ns) poszła po zmianie biosa 1,4v na 550/680, ale już wtedy są delikatne arty, więc spokojnie śmiga na 530/666 bez kaszlu. Temperatura hm.... winfox po zmianie biosa nie działa:P a temperatura w sterownikach po odblokowaniu to około 51/76 (idle/stres)która na moje oko jest trochę zawyżona hehe sprawdzałem organoleptycznie, ale bude mam dość przemodowaną 2 wentyle 80mm, więc jest chłodno, jak je wyłącze temp skacze do 83 w stresie...dużo czy mało? w temacie 6600/6600gt ktoś podał majla od producenta który powiedział że te karty do 120 pracują, a temp w granicach 85 jest normalna. Spokojnie stock starczy, no chyba że chcesz dojśc do 600mhz lub ołówkiem się bawić no to wtedy imho XC80-Al wystarczy! ( prawie o połowę tańszy od XC80-AlCu). NO a pytanie o głośność hmm napewno jest bardziej cicha od mojej starej ti4200 (prolinka) ciężko mi to porównać gdyż ten aspekt mi tita:P ale jest to najcichszy element w mojej obudowie:P

 

@Rengor

Nom ja kupie tego winfasta a mam jeszce pytanie czy jak dokupie sobie 256ramu bo narazie mam 512 to będe mial jakąś wielką rużnice.

Pozostałe komponenty na dzien dzisiejszy:

Proceso athlon 1700xp+ (palomino icon_sad2.gif )

Płyta główna : Soltak SL-75drv4 (chba tak i nie opsluguje procków 0.13 mikrona icon_sad2.gif )

Ram: 512 no name

Grafika: gf 2 ti

Zasilacz: Codegen 300W

Ja ram zmieniałem tak: 512=>768=>1gb i szczerze widziałem różnicę ogromną między poszczególnymi wielkościami...RAMU NIGDY ZA WIELE!

No i tak jak radzą wszyscy ZMIEŃ ZASILACZ;] może ci się udać że pociągnie dzień dwa może też paść odrazu twój wybór. Osobiście po moich przerzyciach z megabajtami/codegenami/tracerami bałbym się wkładać 6600 przy tej zasilce;]

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kop wydajnościowy w grach będzie potężny i na pewno uruchomisz sobie najnowsze gierki, ale żeby przyzwoicie pograć nie wiem czy nie będziesz musiał dołożyć tego ramu. I rzeczywiście różnica pomiędzy 512MB a 768MB RAMu jest jak dla mnie ogromna, np: NFS: MW na rodziałce 1024x768 i 512MB idzie jak krew z nosa, jak dołożyłem 256MB to od razu dostał kopa i w detalach z tendencją na medium (i bez bajerów) te 40-50FPS mam.

 

@HeatheN -> nie zamierzam aż tak ostro kręcić. Najbardziej w sumie zależy mi na komforcie psychicznym ;) i ciszy bo komp chodzi 24/7 z małymi przerwami na dodatek w pokoju, w którym śpię. Obecny ATI Silencer jak dla mnie jest zbyt głośny - słychać te ich super ceramiczne łożyska.

Widzę, że rdzeń nieźle leci w górę. Pamięci wiadomo - dla 3.6ns 550MHz to teoretycznie koniec możliwości no ale gdyby poszły tak jak u Ciebie to byłbym zadowolony.

Edytowane przez Stiff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...