Skocz do zawartości
MPikul

Jaka Grafika Do 400 Zl?

Rekomendowane odpowiedzi

Tyle mam klatek na nie kręconym radeonie 9700 z 4xaa i 16af podczas szybkiej zadymionej akcji.

WOWWWWWW

wiesz ja w quake 3 mam na tych ustawieniach pewnie ponad 150fps!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy ty nie umiesz czytać :mur: mowie o najnowyszch grach BF2 mimo iż ma ciekawą grafę jest tytułem któy ŚMIGA! najnowsze gry to płynność rzędu 35fps!!!!!!!!!!!! i o takich mowie! sproboj na kartach 6600 po oc (6600gt ) 9800pro

dac aa i af takie!!!!!!!!!!!!!!na max detalach! zesrasz się a nie dasz;] no chyba że lubisz 20 fps...

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WOWWWWWW

wiesz ja w quake 3 mam na tych ustawieniach pewnie ponad 150fps!!!!!!!!!!!!!!!!!!

czy ty nie umiesz czytać :mur: mowie o najnowyszch grach BF2 mimo iż ma ciekawą grafę jest tytułem któy ŚMIGA! najnowsze gry to płynność rzędu 35fps!!!!!!!!!!!! i o takich mowie! sproboj na kartach 6600 po oc (6600gt ) 9800pro

dac aa i af takie!!!!!!!!!!!!!!na max detalach! zesrasz się a nie dasz;] no chyba że lubisz 20 fps...

Po co przy złożonych grach dawać max detale bez AA i AF skoro szczegółowe figury będą ginąć w zniekształceniach aliasingu a wszystko będzie rozmazane ( np. droga w nfs) na skutek słabego filtrowania textur?

 

9800 PRO jest lepszy (szybszy) od GF 6600 przy takiej samej wysokiej jakości obrazu.

 

Co do Twoich 150 FPS - ja gram tylko przy włączonej synchronizacji więc więcej niż 100 nie będzie osiągnięte.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

Jezli podajesz screeny z testow to podaj wszystkie, a nie wybrane (chodzi mi o test 6600 vs. 9800PRO z egieldy)

Tez moglbym podac screena z testu Colin McRae 2005, Counter-Strike: Source, Wolfenstein - Enemy Territory, Far Cry, GTA San Andreas, Half Life 2, Need for Speed Underground 2, Richard Burns Rally, Splinter Cell - Chaos Theory i na ich podstawie glosic o wyzszosci radeona 9800PRO na 6600.

A ten tekst to jest najwiekszy LOL jaki ostatnio czytalem "Za 400 złotych z groszami można kupić także karty Radeon 9800 Pro. Nie znajdziecie ich już w sklepach – pojedyncze egzemplarze znaleźć można jeszcze na aukcjach internetowych. Radeon 9800 Pro oferuje wydajność porównywalną z GeForce 6600 o podstawowym taktowaniu (300/275 MHz)."

Jezeli szanujacy sie serwis pclab pisze, ze 6600 bez O/C ma podobna wydajnosc do 9800PRO to brakuje mi slow na takie bzdury.

Ciekawe natomiast jest to ze serwis egielda w swoim podsumowaniu testu napisal: "Statystycznie Radeon jest szybszy, ale w kilku grach, które mają bardzo duże wymagania przegrywa i to znacząco z GF’em 6600."

W tym tescie dwie karty byly krecone oczywiscie, tylko trzeba zauwazyc, ze podkrecenie 9800PRO nie ma tak duzego wplywu na jego wydajnosc jak w przypadku 6600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest jednak to że w Doom 3 który jest optymalizowany po nVidia, bez AA i AF co dodatkowo daje przewagę GF 6600 ...... GF wygrywa w tym teście symbolicznie (bez oc, źródło tomshardware). Za ok 400 PLN pod AGP opłaca się kupić bardziej radeona.

 

W tej cenie :

 

http://sklep.benchmark.pl/pelny_23323.html

 

mamy radeona 9800 PRO 256 MB z pamięciami 2,8 przy 256 bit magistrali, który właśnie w najnowszych grach będzie znacznie szybszy od GF 6600.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, ze wole dac w najnowszych produkcjach detale na medium i wlaczyc sobie AAx4 niz grac prawie na high bez AA (np. w NFSMW). Tyczy sie to rozdzielczosci 1024x768 i nie wszystkich gierek of course.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

Jezli podajesz screeny z testow to podaj wszystkie, a nie wybrane (chodzi mi o test 6600 vs. 9800PRO z egieldy)

Tez moglbym podac screena z testu Colin McRae 2005, Counter-Strike: Source, Wolfenstein - Enemy Territory, Far Cry, GTA San Andreas, Half Life 2, Need for Speed Underground 2, Richard Burns Rally, Splinter Cell - Chaos Theory i na ich podstawie glosic o wyzszosci radeona 9800PRO na 6600.

A ten tekst to jest najwiekszy LOL jaki ostatnio czytalem "Za 400 złotych z groszami można kupić także karty Radeon 9800 Pro. Nie znajdziecie ich już w sklepach – pojedyncze egzemplarze znaleźć można jeszcze na aukcjach internetowych. Radeon 9800 Pro oferuje wydajność porównywalną z GeForce 6600 o podstawowym taktowaniu (300/275 MHz)."

Jezeli szanujacy sie serwis pclab pisze, ze 6600 bez O/C ma podobna wydajnosc do 9800PRO to brakuje mi slow na takie bzdury.

Ciekawe natomiast jest to ze serwis egielda w swoim podsumowaniu testu napisal: "Statystycznie Radeon jest szybszy, ale w kilku grach, które mają bardzo duże wymagania przegrywa i to znacząco z GF’em 6600."

W tym tescie dwie karty byly krecone oczywiscie, tylko trzeba zauwazyc, ze podkrecenie 9800PRO nie ma tak duzego wplywu na jego wydajnosc jak w przypadku 6600.

jakbyś zauważył podałem najnowsze tytuły oparte głownie o PS!!!!!co zaznaczałem od początku!!!!! nie biorę tytułów optymalizowanych pod ATI i NVIDIE ( hl2, doom3, quake, far cry itd itd! )9800pro nie jest zły! ale spojzmy na najnowsze gry, 9800 ze strony ati stracil juz support?(nie wiem jak to okreslic) teraz stery najnowsze będą optymalizowane pod serię x1000 a 6600 mimo iz ma tlyko 4 potoki, 128bit radzi sobie znakomicie w najnowszych grach ( POWTARZAM NAJNOWSZE!!!!! i te na horyzoncie) które chodza (będą chodzić) lepiej na 6600 i tyle!

kupywałem miesiąc temu ( niecały grafe) naoglądałem się u kumpla gier i wiem jak się 9800pro sprawuje ( jakis occtec dokładnie) więc skończcie ględzić! Autor tematu wybral juz kartę i kupił ją! Nowa z gwarancją! itd! dziś nie opłaca się kupywać 9800pro bo albo to są niedoroby ( mediony itd) albo ostro wykręcane egzemplarze które właściciele próbuja jeszcze sprzedać:))) na ostatnią chwilę:)!!!

i tyle dziś brać tlyko 6600!!! (6600gt) a fakt że niektórzy maja 9800pro i boli ich że karta która rok temu kosztowała z 800zł była highendowa dziś dostaje od średniaka za 400zł ( w najnowszych grach powiadam)

co do Kyle

Po co przy złożonych grach dawać max detale bez AA i AF skoro szczegółowe figury będą ginąć w zniekształceniach aliasingu a wszystko będzie rozmazane ( np. droga w nfs) na skutek słabego filtrowania textur?

Boże :mur: ... sam grałem w MW z AF na max! ( zgadzam się z tobą!) ale kosztem np CIENI, OVERBRIGHTA ITD!!!!!!( mi chodzi o to że nie pograsz na max detalach z AA I AF w najnowsze tytuły!!!!!! bo będzie cieło poprostu ( lub będą spadki straszne)!!!!!!

więc skończ już !!

dla przykładu we wspomnianym MW w momencie o którym mówiłem ja na 6600 mialem ( max ustawienia aa i af i wsioooo w MW) okolo 21 fps, a kumpel na radku 9800pro 26 fps.... i co? ( dodam nieruchomy obraz w MENU bo o grze już nie wspominam:P)

 

Kyle:

"mamy radeona 9800 PRO 256 MB z pamięciami 2,8 przy 256 bit magistrali, który właśnie w najnowszych grach będzie znacznie szybszy od GF 6600.

"

pokaż mi najnowsza gra gdzie ta karta będzie znacznie szybsza od 6600 po OC ???????????????( no i pokaż gdzie ta karte kupić nową?)

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że też będę chciał zmienić grafę i też nie mogę wydać więcej jak jakieś 430 zł. Mam Radeona 9600 Pro Sapphire 400/600, który ma rok i zastanawiam się za ile go opchnąć. Jak myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka w koncu konkluzja??:D Lepszy Radek 9800Pro czy 6600 , bo zaczynam głupieć!! Jedni mowia, ze lepszy drudzy, ze gorszy....czytalem artykuł Pc-Lab'a i pare innych i tez nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szkoda, ze nie mam 600 zl, to bym wzial odrazu 6600GT albo X800Gt :(:( Prosze dajcie wreszcie jakies konkretne odpowiedzi, bo w koncu nic nie kupie:P:D Dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że też będę chciał zmienić grafę i też nie mogę wydać więcej jak jakieś 430 zł. Mam Radeona 9600 Pro Sapphire 400/600, który ma rok i zastanawiam się za ile go opchnąć. Jak myślicie?

karte sprawdź na allegro po ile opchnać

430zł + kasa na radka hmm nic tylko zbierać na modowalnego 6800le ( np winfast) ewentualnie x700pro (saphirka ICE dokladnie nieźle się kręci)

ale imho kręć 9600pro jeszcze na nim pograsz:) i zbieraj kasę!:) na coś lepszego

"Eeej, 6600 ma 8 potoków a nie 4. Zastanawiam się też nad 9800 Pro Mediona za 400 zł. Jak myślicie, opłaca się??"

MA 4 potoki grrrrrrr....

9800 MEDIONA OMIJAJ! czytaj co pisałem!!!!!!!

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowujac : do okolo 400PLN - GeForce 6600 to najlepszy wyboor - ewentualnie jesli ktos lubi sie bawic moze kupic modowalnego Gf6200 - dodatkowe potoki - o/c - kupa zabawy - troche adrenaliny - niesety obecnie modowalne egzemplarze za podobna cene co stock Gf6600...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega pisze , ze sie zastanawia nad Medionem 9800Pro. Ja czytalem o nim duzo i stanowczo odradzam podobnie jak Palit!! To sa kastraty , a nie karty:D

 

P.S Dzieki za krotka i zwiezłą odpowiedz:)

Edytowane przez Boxer Edward

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka w koncu konkluzja??:D Lepszy Radek 9800Pro czy 6600 , bo zaczynam głupieć!! Jedni mowia, ze lepszy drudzy, ze gorszy....czytalem artykuł Pc-Lab'a i pare innych i tez nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Szkoda, ze nie mam 600 zl, to bym wzial odrazu 6600GT albo X800Gt :(:( Prosze dajcie wreszcie jakies konkretne odpowiedzi, bo w koncu nic nie kupie:P:D Dzieki

spójż na sygnaturki;]ci co maja 9800pro nie powiedzą że jest gorszy!;]

ja tam nie będę na siłę nikogo zmuszał: dziś 9800 to tylko odpady pokroju mediona lub jakieś 128bitowce niedorobione:P albo sprzedawane na allegro używki i z opisem w stylu:

KARTA NIGDY NIE KRĘCONA:P

takie też bym omijał, na dzień dzisiejszy ja osobiście nie widzę wyjścia , tlyko 6600gtjak nie da rady to 6600 TYLKO DO OC ( 550/700 i niewiele od GT odstaje)

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=400

sam kupywałem grafe niedawno i jestem zadowolony

do KYLE raz jeszcze:

"Najciekawsze jest jednak to że w Doom 3 który jest optymalizowany po nVidia, bez AA i AF co dodatkowo daje przewagę GF 6600 ...... GF wygrywa w tym teście symbolicznie"

http://www.egielda.com.pl/images/art/wykre...doom3_demo1.gif facet to jest dla ciebie symbolicznie!? :mur: to symbolicznie zrób :mur: może otworzysz oczy

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh... Co ja narobilem! Tylko zapytalem jaka karte wybrac a tu od razu klotnia ktora karta lepsza GeForce czy Radeon :-P

 

Ale powiem tak: nie zaluje swojej decyzji... I teraz tez po przeczytaniu tych wszystkich postow jeszcze raz postawilbym na GeForce'a!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=492

 

Z AA i AF redeon jest lepszy , bez AA i AF GF 6600.

 

Wyłączenie cieni na GF niewiele daje bo mocną stroną są właśnie skomplikowane cienie. Karty są max podkręcone bez OC radeon będzie jeszcze wyraźniej szybszy nad GF 6600. Bez OC z AA i AF myślę że radeon jest 2x szybszy od GF 6600. Z OC tylko czasami (2 x szybszy).

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

Nowy Splinter Cell, NFSMW czy GTA San Andreas to nie sa najnowsze tytuly?

Zauwaz tez, ze w wielu przypadkach nowe gry bazuja na podrasowanych silnikach sprzed roku lub dwoch lat.

W grach, ktore nadchodza 6600 i 9800PRO beda za slabe by pograc w przyzwoitych detalach.

Co do supportu to oczywiste jest, ze wspiera on najnowsze produkty Ati i nVidii. Nie sadzisz chyba, ze panowie z nVidii zaprzataja sobie glowe opytmalizacja sterow pod 6600.

 

@Boxer Edward

Konkluzja jest taka jak w tescie egieldy, ze Radeon 9800PRO jest statystycznie szybszy od 6600 (wygrywa w wiekszosci testow), a jezeli grasz z AA to wtedy uwidacznie sie jego przewaga.

Chyba, ze jestes ortodoksyjnym fanem D3 i Q4 to wtedy 6600 jest lepszym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz po swiętach dostałem troche kasy i poprostu nie wiem co kupic. Chyba zostane przy swoim gf 2 ti. Bo patrze co bym nie wybral bedzie źle. Mam jeszcze jedno pytanie czy podkręcony gf 6600gt bedzie lepszy od r9800 pro(też po oc)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz po swiętach dostałem troche kasy i poprostu nie wiem co kupic. Chyba zostane przy swoim gf 2 ti. Bo patrze co bym nie wybral bedzie źle. Mam jeszcze jedno pytanie czy podkręcony gf 6600gt bedzie lepszy od r9800 pro(też po oc)?

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=492 - wybieraj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN

Nowy Splinter Cell, NFSMW czy GTA San Andreas to nie sa najnowsze tytuly?

tak splinter cell ps 2.0 vs ps.3.0 ( wypada lepiej na radku, kosztem troszke gorszych efektów )

GTA SA i PS:O co powiesz o Serious sam 2, earth 2160, FEAR !!!!! najnowsze gry najlepsze efekty ( jedne z lepszych)

 

Zauwaz tez, ze w wielu przypadkach nowe gry bazuja na podrasowanych silnikach sprzed roku lub dwoch lat.

W grach, ktore nadchodza 6600 i 9800PRO beda za slabe by pograc w przyzwoitych detalach.

w niewazne jakich detalach, ot będzie na 6600 szybciej jesli będzie duzo PS itd.

 

Co do supportu to oczywiste jest, ze wspiera on najnowsze produkty Ati i nVidii. Nie sadzisz chyba, ze panowie z nVidii zaprzataja sobie glowe opytmalizacja sterow pod 6600.

hmm dziwne na stronie nvidi stery je ( sprzed miesiąca) poprawiają wydajnosc w quake 4 i cod2 w rodzinie 6xxx

hmm to nie jest support:|? o 6xxx jeszcze nvidia nie zapomniala!

 

Konkluzja jest taka jak w tescie egieldy, ze Radeon 9800PRO jest statystycznie szybszy od 6600 (wygrywa w wiekszosci testow), a jezeli grasz z AA to wtedy uwidacznie sie jego przewaga.

Chyba, ze jestes ortodoksyjnym fanem D3 i Q4 to wtedy 6600 jest lepszym wyborem.

Albo tak jak kolega Rafael fanatykiem ATI (spójż na siga) który woli grać w 1024x768 w AA i AF w Cod2 !!! w dx7;] bo mu textury się rozmazują.... ja tam wolę 800x600 i dx 9.0;] ( to taka ironia:P mosiałem)

Ale rafael poprsotu nie rozumiesz, probojesz bronic 9800pro proszę bardzo dla mnie to dziecinada, temat brzmi co lepiej kupic !!! a odpowiedź jest jedna 6600 DO OC! ( ewentulanie 6600gt) Będąc obiektywnym na egiełdzie ciekawie zaprezentowali tabelke na sam koniec! obie karty na takich zegarach są porównywalne to fakt ( raz ten wygra raz ten) ale co lepiej kupic? nowego 6600 z gwarancją itd! czy rocznego 9800pro ( wykręcanego na allegro) lub niedoróbkę mediona????? aa no fakt zapomniałem ty fanatyk dla ciebie odpoiwedź jest jedna...

Dla mnie temat do zamknięcia autor kupil karte, testów jest w bród, a fanatyczne wykłócanie się co jest lepsze staje się męczące!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rengor

Twoj wybor nie musi sie ograniczac do tych dwoch kart ktorych dotyczy dyskusja. Mozesz zainteresowac sie X800GTO lub modowalnym 6800le. Sa to grafiki troche drozsze od 6600/6600GT/9800PRO, ale tez duzo wydajniejsze.

 

@HeatheN

Moglbym tak samo napisac o Tobie ze jestes fanatykiem nVidii i bronisz zaciekle 6600 podajac caly czas te same nowe tytuly gier gdzie 6600 spisuje sie lepiej od 9800PRO (Serious sam 2, earth 2160, FEAR). Na szczescie rynek gier nie ogranicza sie do tych trzech gier i dokonujac wyboru trzeba spojrzec na caloksztalt. Ja Ci podalem tylko kilka nowych tytulow, ktore pominales w swoich wypowiedziach (pewnie celowo) w ktorych 9800PRO jest wydajniejsze od 6600.

W COD2 natomiast gralem w detalach medium 1024x768 z DX9 bez AA i nie powiem, ze nie zdazaly sie przyciecia lecz ogolnie gra byla plynna (30-40FPS).

Edytowane przez Rafael Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie to przeglądam i nie wiem co oznacza te wszystkie aa i tym podobne bzdety. Wiesz jest jszcze jedna ważna sprawa ja chcem miec karte na gwaranci. A jak co sie stanie z przyczyn losowych.

AA oznacza wygładzanie krawędzi a AF dokładniejsze filtrowanie tekstur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rengor

Twoj wybor nie musi sie ograniczac do tych dwoch kart ktorych dotyczy dyskusja. Mozesz zainteresowac sie X800GTO lub modowalnym 6800le. Sa to grafiki troche drozsze od 6600/6600GT/9800PRO, ale tez duzo wydajniejsze.

no tak standardowy text "dozbieraj tyle i tyle" taką droga możemy dojść do 7800gtx;]

jak masz 430zł zbierane przez jakiś czas to kolejne 200zł to nie jest TROSZKĘ WIĘCEJ! to prawie o połowe droższa grafa!;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie do wydania bede mial cos okolu 450zł. Myslalem nad winfastem 6600. Oczywiscie bede go krecil. Z moim sprzetem i tak nie pogram na high. Wiec i tak nie ma co porównywac a zbierac wiecej nie bede bo już tak zbieram rok może 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie do wydania bede mial cos okolu 450zł. Myslalem nad winfastem 6600. Oczywiscie bede go krecil. Z moim sprzetem i tak nie pogram na high. Wiec i tak nie ma co porównywac a zbierac wiecej nie bede bo już tak zbieram rok może 2

popieram w 100% oczywiście wersja 128mb (3,6ns ) przy dobrym wietrze (chlodzenie:P) 560/700 wyciśniesz Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom a jak myslisz ile bym dostal gdzies tak w komisie czy gdzies za gf 2 ti najmocniejszy z tego co pamiętam. Wiesz jak by mi nie duzo brakowalo to moze bym kupil gf 6600 gt tez od winfasta i oczywiscie dalej oc. Co tym sądzisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Eeej, 6600 ma 8 potoków a nie 4. Zastanawiam się też nad 9800 Pro Mediona za 400 zł. Jak myślicie, opłaca się??"

MA 4 potoki grrrrrrr....

9800 MEDIONA OMIJAJ! czytaj co pisałem!!!!!!!

:blink:

 

Jeśli Ty twierdzisz, że GF6600 posiada tylko 4 potoki renderujące to ja już wszystko wiem :lol2:

Idąc za Twoją teorią nVidia robi wszystkich w balona sprzedając te same karty pod inną nazwą i w innej cenie - z jednej strony GF6200 (4 potoki, ok 300/500), z drugiej GF6600 (według Ciebie 4 potoki, mniej więcej te same takty co 6200) :lol2:

Jeśli Twój 6600 ma 4 potoki to masz okrojoną wersję z dopiskiem LE :angry: Swoją drogą nieźle musi być podkręcona ta karta, że z 4 potokami rozkłada R9800Pro. Istny mocarz, chyba sobie takiego sprawię :lol2:

 

:mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...