Jump to content
kuruś

Sempron@mobile Mod - Odblokowanie Mnożnika Z Poziomu Windows

Recommended Posts

Witam wszystkich ;]

 

W związku z tym że mam trochę czasu wolnego postanowiłem wam opisać metodę odblokowania mnożnika na Sempronie co da możliwość jego zmiany w windows ;]

Więc do rzeczy ..

 

Jak wszystkim wiadomo standardowo Semprona możemy kręcić tylko poprzez FSB ale po dokonaniu L5-mod zyskamy możliwość zmiany mnożnika z poziomu systemu operacyjnego.

 

Wyjmujemy procesor z kompa przyglądamy mu się i odnajdujemy mostek L5:

 

Dołączona grafika

 

Przyglądając mu się dokładniej zauważymy że przy naszym mostku L5 dwie pierwsze ścieżki są przecięte (patrz obrazek) ścieżka nr. 1 jest odpowiednia za mnożnik 24max, natomiast ścieżka 2 umożliwia zmianę mnożnika.

 

Teraz wystarczy wybrać sposób i połączyć nasze ścieżki. Ścieżki łączymy za pomocą ołówka HB bądź lakierem przewodzący prąd. Więcej o łączeniu ścieżek w dziale FAQ.

 

Jeśli wszystko dokonacie OK to nasz procesor zmieni nazwę na mobile i oczywiście zyskamy możliwość zmiany mnożnika spod systemu. Mnożnik spod systemu zmieniamy za pomocą programu CrystalCPUID do pobrania tutaj.

 

Ważne!!! Opisana tutaj metoda nie działa na płytach głównych opartych na chpisecie nforce2 i dotyczy Sempronów pod socket A

 

Wszystko wykonujesz na własne ryzyko!!!

 

Pozdrawiam kuruś

  • Upvote 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aktualności

Artykuły×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.