Skocz do zawartości
frubiase

Zasilacze - jak muchy ... padają :(

Rekomendowane odpowiedzi

Witka ...

 

Mam taki problemik w sobote spaliłem w ciagu 20 minut 3 zasilacze 300W ..

 

A więc tak ...

 

Zmieniłem lekko kompa na ASUSA A7V8X + XP 2000 + Gainwalda TI 4200 650ULTRA ..

 

I wszytko spoko system sie instalnoł .. i reszta tesh ...

Przyszedł czas na 3D marka ... no i przed końcem komp umarł - zasilacz spalony ...

 

No to mu drugi .. też 300 W codygena ... i 1 3D mark cały przeszedł a na 2 w 3d Marku w połowie komp OUT .. i zasilacz wywalony ....

 

Nie wiedziałem z czego .. postawiłem na grafe ... wsadziłem innego gf4 - i nawet 55 razy 3D mark przeszedł spoko .... więc byłem pewny na 100% że gainwald ... Ale by być pewny na 1001% spowrotem gainwalda i test ... wynk taki sam spalony zasilacz w połowie testu 3D Marku ...

 

Kupiłem ... sobie 400W ... i narazie działa .....

 

Czy ten gainwald ... może tak jeść .? prądu .? :((( czy cos mam walnięte ...:(((

 

Obecny sprzęt ...

 

ASUS AV78X

Athlon 2000 XP

512 DDR KINGSTON / NANYA

HDD BARACUDA 80GB

HDD BARACUDA 80GB - drugi

CD_ROM

CDRW LITEON

SB LIVE

LAN

do USB mam podpięte (skaner, mysz, drukarka, kamerka inter)

 

TERAZ MAM OBAWY BO CHCIAŁEM SOBIE PODKRECIC KOMPA LE SIE JUZ BOJE ZE NIE WYTRZYMA CZY COŚ .:( PORADZCIE MI COŚ .. MOGE POTKRĘCAĆ .. CZY SE WYPALE 400W :( ... DZIEKI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz mam siakiś ...

 

DEER czy PEER ciężko sie rozczytać :) DR A400 > +3,3V>25A / +5V>35A / +12V>15A - chyba nie za dobry co .???

 

Więc czy moge coś podkręcić .?

I czy może to z powody gainwalda tak być ze tak sobie je prad .?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam zasiłkę tej firmy tyle że 350 Wat i kompa podkręconego jak niżej i narazie trzyma sie. Mam ją jak narazie od wczoraj

PS: Sprzedam zasiłkę 300 wat Rubikon tanio!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka ...  

 

Mam taki problemik w sobote spaliłem w ciagu 20 minut 3 zasilacze 300W ..  

 

A więc tak ...  

 

Zmieniłem lekko kompa na ASUSA A7V8X + XP 2000 + Gainwalda TI 4200 650ULTRA ..  

 

I wszytko spoko system sie instalnoł .. i reszta tesh ...  

Przyszedł czas na 3D marka ... no i przed końcem komp umarł  - zasilacz spalony ...

 

No to mu drugi .. też 300 W codygena ... i 1  3D mark cały przeszedł a na 2  w 3d Marku w połowie komp OUT .. i zasilacz wywalony ....  

 

Nie wiedziałem z czego .. postawiłem na grafe ... wsadziłem innego gf4  - i nawet 55 razy 3D mark przeszedł spoko .... więc byłem pewny na 100% że gainwald ... Ale by być pewny na 1001% spowrotem gainwalda i test ... wynk taki sam spalony zasilacz w połowie testu 3D Marku ...  

 

Kupiłem ... sobie 400W ... i narazie działa .....  

 

Czy ten gainwald ... może tak jeść .? prądu .? :((( czy cos mam walnięte ...:(((

 

Obecny sprzęt ...

 

ASUS AV78X  

Athlon 2000 XP

512 DDR KINGSTON / NANYA

HDD BARACUDA 80GB  

HDD BARACUDA 80GB  - drugi  

CD_ROM  

CDRW LITEON  

SB LIVE

LAN  

do USB mam podpięte (skaner, mysz, drukarka, kamerka inter)

 

TERAZ MAM OBAWY BO CHCIAŁEM SOBIE PODKRECIC KOMPA LE SIE JUZ BOJE ZE NIE WYTRZYMA CZY COŚ .:( PORADZCIE MI COŚ .. MOGE POTKRĘCAĆ .. CZY SE WYPALE 400W :( ... DZIEKI

maialem to samo(podobny konfig tyle ze gainward ti450) padkly 200w i dwie 300w code geny teraz 350w jakis ADT i wszystko chodzi nawet niezle trzyma napiecia nawet po podkreceniu grafy i procka

P.S. jakie masz napiecie na procku bo u mnie jak ustawie 1,7V 9mniej nie moge) to mam 1,79V w zwiasku z tym troche sie bardziej grzeje. Jak u ciebie- masz możliwosc zmiejszenia pon 1,7v bo ja na a7v8x nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty zaraz sprawdze ... nie sprawdzałem ... zaraz kukne ..

 

Czyli jednak winka w Gainwaldach jest .. sa prądożerne takie .? ciekawe nie ..

 

Aha co do partametrów zasiłki .. może byc .? czy kiepsko .. nie znam sie na tym wiem że im wiecej tym lepiej ;) ...

Ide kuknac co z tym napieciem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. jakie masz napiecie na procku bo u mnie jak ustawie 1,7V 9mniej nie moge) to mam 1,79V w zwiasku z tym troche sie bardziej grzeje. Jak u ciebie- masz możliwosc zmiejszenia pon 1,7v bo ja na a7v8x nie??

No fakt ... miałem na AUTO i mialem na 1,85 ustawione ( a faktycznie było 1.87)

Zmieniłem na 1.75 i mam > 1,80 - asus podwyższa napiecie ..

 

Ale jest na płycie zworka którą trzeba przestawić i wtedy masz od 1,5 do 1,7 OVER_VOLT1 czytaj srona 2.7 Jumpers ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

P.S. jakie masz napiecie na procku bo u mnie jak ustawie 1,7V 9mniej nie moge) to mam 1,79V w zwiasku z tym troche sie bardziej grzeje. Jak u ciebie- masz możliwosc zmiejszenia pon 1,7v bo ja na a7v8x nie??

No fakt ... miałem na AUTO i mialem na 1,85 ustawione ( a faktycznie było 1.87)

Zmieniłem na 1.75 i mam > 1,80 - asus podwyższa napiecie ..

 

Ale jest na płycie zworka którą trzeba przestawić i wtedy masz od 1,5 do 1,7 OVER_VOLT1 czytaj srona 2.7 Jumpers ...

Overvolt mam wylonczone a moge usttawiac od 1,75(1,79v w rzeczywistosci)-1,85V Athlon 2000+ chyba ma domyslnie 1,7v . jak u Ciebie temperatura bo u mnie 55*C do 62* w stresie {dragon orb 3 4500rpm}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No też mam wyłaczone i mam zakres od 1,75 ( a mam 1,80) do 1,85 (wtedy jest 18,7)

 

Temp mam ok 47 - 50 - a w stresie max 53

Mam siakiś no name cooler :) dokładnie z niego podstawke a wiatrak se Titana zamocowałem wiekszego 3000 rpm - cicho że kompa nie widac ..

Bo jak byłmorginalny wiatrak to miał 6000rpm .. temp max 43 ale głośno w chaupie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...