Skocz do zawartości
lukas84

Prosze O Ocene ...

Rekomendowane odpowiedzi

Prosze o ocene prawie calego zestawu ... wylaczajac grafe, napedy optyczne itd.

 

Konfiguracja :

 

DFI LanParty nF4 SLI-DR Expert / DFI LanParty UT RDX200CF-DR Crossfire ??

AMD Athlon 64 X2 3800+ BOX (Socket 939)

2x 1GB Crucial Ballistix Z503

Tagan 580W - U15 Easycon / Tagan 580W - U22 2force / Tagan 550/600W - U32 Turbo ??

1x WD Raptor 36.7 GB Serial ATA

2x WD Caviar SE-16 250 GB 16MB / 2x WD Caviar RE 250 GB 8 MB ??

 

Thermaltake TSUNAMI Black Aluminium z oknem

 

Chetnie zapoznam sie z waszymi opiniami odnosnie tego zestawu ... z gory thx za poswiecony czas na odpowiedz

 

Inne budy :

 

http://www.thermaltake.com/xaserCase/taich...a/vb5001sna.htm

http://www.thermaltake.com/xaserCase/swing/bws/bws.htm

http://www.thermaltake.com/xaserCase/armor...s/va8000bws.htm

http://www.thermaltake.com/xaserCase/shark/black/black.htm

http://www.thermaltake.com/xaserCase/sviki...0bwssviking.htm

Edytowane przez lukas84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam i pracuje w UK wiec kwota nie jest tutaj najwazniejsza ... zestaw jest w miare przemyslany. Prosze tylko o ocene lub wskazanie bledow w konfiguracji. Zastosowanie ... komputer ma byc przyszlosciowy ... bedzie wykorzystywany do obrobki grafiki, grania itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z grafa jesli piszesz ze ma byc do grania to grafa jest tu najwazniejsza. Płyte gł. zmieniłbym na dfi LP nf4 ultra-d bez sli. Jesli te 2 wd 250 maja byc w raidzie to wez te RE sa specjalnie pod raida robione. A togo raptora sie nie opłaca bo jest drogi a jego pojemnosc malutka a wydajnosc gorsza od seagate 9. Jesli chcesz szybki dysk na system to wez Raptora 76GB on naprawde wymiata albo w tej cenie zrobisz sobie macierz z 4 dysków seagate 160GB 7200.9 sata2. 2 dasz na raid 0 i dwa na raid 1. Bedziesz miał 320GB szybki i bezpieczny dysk ktory bedzie lepszym wyborem od 1x raptor i 2xwd re250. O czywiscie jesli kasa nie gra roli to bierz przyszłosciowo 600W zasilacz no i jesli nie sprecyzowałes grafy ja moze odrazu polece GF 7800GT.

Jesli chodzi o obudowe to bardzo podobna do tego tsunami jest soprano. Podstawowa roznieca to w tsunami aluminiowy panel a w soprano plastkiowy (oczywiscie aluminiowy lepszy). Jako ze posiadam soprano moge polecic tsunami wystarczajaca ilosc miejsca i dobre wykonanie ( te same wymiary).

Tsunami: http://sklep.benchmark.pl/pelny_12249.html

Soprano: http://sklep.benchmark.pl/pelny_17910.html

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafa bedzie pozniej w SLI narazie mam 9700 wiec mi wystarcza ... 2x wd 250 bez rajda chodzi tylko o pojemnosc ... raptor ma byc tylko i wylacznie na system winda + linux nic wiecej wiec po co kupowac 76GB ? Odnosnie raida nie jestem przekonany :) moze dlatego ze nigdy nie myslalem o takiej opcji.

 

Kasa nie gra wiekszej roli ale po co tracic w ciagu kilku miesiecy krocie na nowej grafice jesli mozna kupic 2 strasze wydajniejsze ... opcja 6600GT SLI ? Jak narazie nie mysle o grafice ... intersuje mnie w/w sprzet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety 9700 jest na AGP a ta płyta obsługuje tylko pcie tak wiec musisz sie zdecydowac.

A co do dysków to ja bym wolał tego raida dlatego ze masz dobrze zabezpieczone dane no i wydajnosc jaka nwet raptor nie osiagnie. Szczegolnie ze piszesz ze kasa nie gra roli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon 3000+ : 1,8 GHz (L2: 512 KB)

Athlon 3200+ : 2,0 GHz (L2: 512 KB)

Athlon 3500+ : 2,2 GHz (L2: 512 KB)

Athlon 3800+ : 2,4 GHz (L2: 512 KB)

Athlon 4000+ : 2,4 GHz (L2: 1 MB)

 

Athlon X2 3800+ : 2,0 GHz (cache L2: 2 x 512 KB)

Athlon X2 4200+ : 2,2 GHz (cache L2: 2 x 512 KB)

Athlon X2 4400+ : 2,2 GHz (cache L2: 2 x 1 MB)

Athlon X2 4600+ : 2,4 GHz (cache L2: 2 x 512 KB)

Athlon X2 4800+ : 2,4 GHz (cache L2: 2 x 1 MB)

 

3700+ WTF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy nie żal wydawa ci tyle hajsu na kompa moim zdaniem teraz wydać 3000zł potem za 1,5roku kiedy spokojnie jeszcze pograsz znowu 3000zł niż teraz walnąć 6000zł i po 2lataxch zmieniać r580 w drodze wkrótce premierra a to się będzie opłacało kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego nie zaglebialem sie w temat dotyczacy grafy ... odpowiedz z 6600GT byla podjeta w ciagu pisania danego zdania bez dluzszego namyslu.

 

Bardzo podoba mi sie twoje podejscie bryken chcialbym uslyszec wiecej od Ciebie o w/w zestawie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no może u ciebie w UK prowadzi ktoś selekcje opteronów takie co ładnie robią 2,9ghz do tego nie znam się za bardzo co tam w UK mają ale odnośnie grafy to ja bym kupił x800gto@xt czyli 16pooków po podkręceniu mamy x850xt a to naprawdę rewelacja a cena tylko 800zł polecam ci przestudiowanie tego topicu dużo pisałem i może ci się bardzo przydać http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1857210

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu forum odnosnie Opteronow jestem otwarty na taka propozycje :)

 

Opteron 144 Venus OSA144BNBOX - 245$

Opteron 146 Venus OSA146BNBOX - 259$

Opteron 148 Venus OSA148BNBOX - 235$

Opteron 148 Venus OSA148DAA5BN - 229$

Opteron 150 Venus OSA150BNBOX - 335$

Opteron 150 Venus OSA150DAA5BN - 311$

 

Opteron 154 Venus OSA154BNBOX - 856$

Edytowane przez lukas84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem już ci pomagam:

mobo to Asrock Dual SATA2

opteron jakiś selecjonowany co leci na 2,8ghz

zasilacz SEASONIC S12-500 jakieś 450zł ale naprawdę warto starczy na bardzo długo

grafa to x800gto@xt coś jak x850xt za 815zł od Pitera

teraz by się przydało 2x1gb ramu mogą być hynixy tanie i dobre nawet dobrze się kręcą

na procka chłodzenie starczy Arctic freezer 64pro

dysk sasmung 250gb sata2 ncq

buda to zależy od gustu ważne aby dużo dziur na wentyle

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaq narazie zdecydowalem sie na :

 

- Opterona - prawdopodobnie 150 szukam osoby ktora zajmuje sie selekcja w PL i poza granicami kraju :)

- System Raptor 36 drugi chcialbym tez z WD ... mam sentyment do tych dyskow

- Buda Thermaltake Tsunami black z oknem

 

Odnosnie plyty ostatnio duzo osob poleca mi tego asrock'a ... nie wiem dlaczego ale chyba bede dalej upieral sie przy DFI :) Tagan'y zawiodly w tescie to fakt ... poczekam jeszcze na recenzje Tagan'a 600W - U32 Turbo wtedy zdecyduje o zasilaczu ... z pamieciami rozwaliliscie mnie calkowicie, myslalem ze wiekszosc bedzie zachwalala te Cruciale ... w ich wyborze kierowalem sie tabelka z forum XS'a nad grafa zaczne myslec po zakupie calego sprzetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wziąl dfi, opka 165/170 ew. x2, 7800gt, 2*1gb gskili na samsungach uccc, i 2/4*segate 160gb 7200.9 , zasilator topowera p7/p6 albo jakis inny mocny i cichy , chłodzenie scythe ninja + 2*fander 120mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zalezy od funduszy mi szkoda tyle hajsu wydawac poniewaz nie pakując wszstkich funduszy na najlepsze komponenty zostaje na dalsze upradge za jakiś rok moim zdaniem właśnie takim maks cena/wydajność będzie:

x800gto@xt od piteraz za 815zł

asrock dual sata2 225zł (nowa podstawka czyli dalsza rozbudowa)

proc to mieszane uczucia albo opterona co leci na 3000mhz użytkownik forum chce sprzedać albo się bawimy w x2

2x1gb hynix poleca jakieś 240 a cena w miarę przystępna

zasilacz to ten seasonic S12-500

samsunga 250gb WD nic specjalnego, raptor wydajny ale strasznie mało pojemny i bardzo drogi

buda fajną wybrałeś ale może u ciebie w UK będzie tańsze coś np antec lan boy sprawdź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mas' - no comment :rolleyes:

 

Co do raptorka 36 gb... jega zaleta jest afaik ze ma tylko jeden talerz... ale w porownaniu do starszego brata wd740 nie ma nawet smiesznego TCQ oraz jest od niego wolniejszy w wiekszosci przypadkow.

 

co wiecej nie jestem pewien czy przypadkiem i tak nie zwolni do reszty dyskow ktore chcesz kupic. Niby wszystko jest teraz 'niezalezne' ale... proponuje przeczytac ten temat

 

Jesli zdecydowalbys sie na WD740 wez pod uwage rozne edycje tych dyskow. Najlepsza dla usera - gracza jest ta o oznaczeniach 00FLC0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

im wiecej postow w tym temacie tym wiekszy problem z wyborem :(

 

buda i cooler w drodze ... proceq kwestia czasu => opteron 150 lub 165

 

plyta prawdopodobnie : DFI LanParty nF4 SLI-DR Expert

 

obecnie najwazniejszy dla mnie jest wybor zasilacza ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...