Skocz do zawartości
Geforce 7800GT

Logitech Z-5500

Rekomendowane odpowiedzi

A nie nie wyczytałem tylko tak mi powiedziała pani sprzedajaca w sklepie byla niezla jak na kobiete bo miala obcykane co i jak, po drugie powiedziala ze jezeli sie przez 2 tygodnie od zakupu nie popsuje to pozniej jest juz serwisowany( to dotyczy tylko okresu 2 tygodniowego) a o subie dwukomorowym to wyczytalem w jakims tescie w sumie nie pamietam nawet jakim:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie nie wyczytałem tylko tak mi powiedziała pani sprzedajaca w sklepie byla niezla jak na kobiete bo miala obcykane co i jak, po drugie powiedziala ze jezeli sie przez 2 tygodnie od zakupu nie popsuje to pozniej jest juz serwisowany( to dotyczy tylko okresu 2 tygodniowego) a o subie dwukomorowym to wyczytalem w jakims tescie w sumie nie pamietam nawet jakim:)

Ja na necie znalazłem coś takiego. W środku subwoofer wygląda dość nie estetycznie :-| . Jest to chyba jedna komora, co nie?

post-125971-1137759805_thumb.jpg

post-125971-1137759917_thumb.jpg

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wręcz bardzo niesolidnie wygląda na 1 komore, ale mialem gdzies foty dwukomorowego z poprzedniego modelu Logitecha fotki, i wygladało to podobnie, wiec nie wiem o co chodzi:|

 

 

strary subwoofer

hmm nowego fotki nie mam

za chwile moze wynajde ten oslawiony dwukomorowy, ze starszego zestawuDołączona grafika

 

 

Mariobross a może się zaopatrzyć by przydało w coś takiego???;):):):):);

:

http://gadzet.net/tag/audio/

Edytowane przez karsi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol2: :lol2: :lol2:

Czego to ludzie nie wymyślą. Taki woofer powoduje raczej trzęsienie ziemi i trzęsienie klatą. Gdyby był tańszy to można by było pomyśleć, ale ta cena jest strasznie zaporowa (a gdzie obudowa i reszta :blink: )

Jak gwarancja mi się skończy na logitechy, to je trochę zmodyfikuje. Razem z moim ojcem powinniśmy zrobić coś napawdę super (pedantyczna dokładność). Można by spróbować wypchać czymś głosniki, jakąś pianką, albo specjalną watą, oraz poprawić ten wygląd i budowe subwoofera w środku. Ale mam jeszcze na to 17 miesięcy, więc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) heh mam nadzieje że cos wymodzicie za 17 miesiecy bedziemy mieli po kilkaset postów na temat Z-5500, a ten głośnik ponoć nieziemsko wymiata, rosjanie tez cos takiego wymyslili i daje to od 0,5 hz to ilus tam, co najlepsze jest 29 calowy głosnik i potrafi rozbrykac do 170 decybeli:|:|:|:| ale ma inna budowe jak znajde lineczka to wkleje, pozdro bo z rana sesja czeka:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

mam Z-5500 od 2 tygodni, dzisiaj zauważyłem, że subwoofer cicho brzęczy. To jest normalne czy wadliwy sprzęt?

Zestaw podłączony jest analogowo do zintegrowanej karty dźwiękowej.

Edytowane przez JAVX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy problem :(:( wczoraj wieczorem wyłączyłem zestaw (przełącznikiem z tyłu subwoofera) i dzisiaj go włączam i nic, zero reakcji, nawet czerwona dioda nie świeci :unsure: Co robić?

 

Zetki w serwisie, zobaczę co będzie jak wrócą.

Edytowane przez JAVX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość freddy9

a umnie w sluchawkach podłączonych to panela Z-5500 słychać syk, gdy komputer jest wyłączony. i głośniki też wyłączone, czerwona dioda.

 

ale to słychać tylko w słuchawkach, w głośnikach tego syku nie ma.

 

Poza tym to bardzo cicho słuchawki grają w tych Z-5500, w filmach DVD kompletnie za cicho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle freddy9 ze zmiana karty dzwiekowej albo sluchawek powinna wystarczyc ja na moich ep 630, badz senn hd 212pro odczuwam komfort, graja piekielnie glosno zwlaszcza te 1!!

a co do syku to nie wiem moze to jakies przepiecie albo cos...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

ktos tu pisal ze mozna dac na fulla w logach z-5500 (bez dodatkowej skali BOOST) i spokojnie sobie sluchac, a ja boje sie dac za polowe glosnosci bo wydaje mi sie ze glosniki zaraz wyskocza z satelit, albo moga sie spalic

 

czy te glosniki mzona naprawde tak mocno obciazac sila glosu

 

w sumie to juz mi leb urywa na polowe mocy ale zawsze kusi dac na maxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozna, mozna:) ja to napisalem :) przykatowalem je jak trzeba na boost 11 i nadal pieknie sie maja:) nic a nic nie brzeczy, tez sie tego obawialem ale skoro jest taka opcja to trzeba jej uzyc, 100% bez boost to normalka, wcale sie tak nie mecza jeszcze, przy dodaniu do boost 2 sa juz przemeczone, przy 11 obciazone poteznie(ale zalezy od utworu) mozna spokojnie sluchac bez obaw:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

panowie ale zapomnieliscie chyba jeszcze o moliwosciach karty muzycznej

 

to ze w logach da sie na 100% to jedno a to ze w karcie muzcznej da sie wszystkie suwaki na fula to drugie

 

ja w swoim x-fi mam ustawione volume 75%, a w winampie na fulla

 

jak bym dal w karcie muzycznej 100% glosnosci i w logach 100% + skale boost, naprawde bal bym sie dluzej sluchac niz 30 sekund, jedno to sluch drugie to obawa o glosniki

 

jeszcze dochodzi mozliwosc ustawienia w panelu w logach konfiguracji, ja osbiscie mam ustawione na PLII MUSIC, surround na maxa, center za polowe, sub za polowe

i teraz czasami tylnie gloisniki graja glosniej od przednich jak sie ma surround na maxa i podglasniajac na maxa w logach nie wiem jak to sie odbije na tych tylnich glosnikach, czy one sie jakos juz nie zglasniaja po przekroczeniu pewnej glosnosci, skoro tylnie graja glosniej a moc glosnikow przdnich, tylnich jest ta sama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słucham muzy w creative mediasource z włączonym SVM.

suwaki: bas-50%, sopran-65% i jeszcze w Bass Boost 35Hz i 40%

W panelu Logitechów mam bas na 40% surround na maxa center na maxa. U mnie grają wszystkie głosniki tak samo głośno (centralny troszeczke głośniej od pozostałych).

Jak dam na full w odtwarzaczu creativa i na boost 5 jest już niesamowicie głośno- więcej nie dawałem, bo przekraczało to moją wytrzymałość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

jesli masz włączonym SVM to glosniki graja o wiele ciszej (przynajmniej w mojej karcie muzycznej tak jest), ta opcja jest dobra gdy sie podlacza do panelu sluchawki wtedy wyrabiaja

 

co do grania glosniej glosnikow tylnich, wystarczy ze ustawisz w panelu 2xstereo i surround na maxa wtedy zobaczysz jak glosniki tylnie graja glosno i zastanawiam sie wtedy jesli bym dal na maxa to jak ten dzwiek z tylnich glosnikow sie rozlozy czy sie wyrowna z przednimi czy dalej beda glosniej graly

 

ja slucham na winampie 2,61 jak dla mnie jest najlpeszy, oczywiscie po skonfigurowaniu odpowiednio EQ, oczywiscie w karcie muzycznej bass 50% trible 50%, i jeszcze zostaje podrasowanie EQ w karcie muzycznej zeby bass nie bil za bardzo po uszach tylko zeby byl gleboki

 

..hehe swoja droga bardzo jestem zadowolony z tych logow :rolleyes:

 

czytalem gdzies kiedys ze logi nie nadaja sie do muzyki co jest kompletna bzdura, jesli sie ma karte x-fi i odpowednio skonfiguruje z panelem od logow nic wspanialszego do muzy nie moze byc, ten dzwiek dekodowany w MP3 na 5.1 miodzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze się z tym że po włączeniu SVM głośniki grają o wiele ciszej, być może tylko u Ciebie. Poprostu wszystkie czestotliwości się wyrównują i dźwięk nie jest taki rozlazły- grają tylko minimalnie ciszej.

Spróbowałem z ustawieniami tak jak podałeś i tylne satelity grają dokładnie tak samo głośno jak przednie. Przed 10 zrobiłem taki teścik na boost 7 przez ok 2 min. Oczywiście przyszedł sąsiad z pretensjami, a mieszka on po drugiej stronie ulicy (jakieś 11 metrów od mojego domu). Jednak nie dziwię mu się- przez bas można oszaleć.

Pozdro

Edytowane przez mariobross1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

buhahaha przyszedl sasiad z pretensjami hehehe dobre, dobrze ze ja nie mam takich problemow, poprostu daje kopa i wali mnie czy sasiad bedzie wyzywal :)

 

 

...jak ci tylnie satelity nie graja glosniej to znaczy ze masz inaczej odemnie

 

ja mam x-fi i napewno dlatego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

rozgryzlem to wkoncu udalo mi sie dac na fulla (jak juz podglasnialem skale boost zaczelo cos smierdziec w pokoju) i jednak surround w tylnich glosnikach zanika jak by, ciszej gra surround w tylnich glosnikach niz np. na polowie glosnosci

 

co do kabli to po co je wymieniales?? zeby miec dluzsze? bo chyba te kable sa wystarczajaco dobre

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze te kable nie dość, że jak dla mnie trochę za krótkie, to jeszcze mają mały przekrój i są trochę tandetne. Moje nowe kable mają przekrój 2x1,5 mm2-większe chyba już by do gniazd nie weszły. Dzieki tym kablom satelity grają naprawdę dużo lepiej (wyraźniej i głośniej), można spokojenie odkręcić na fulla i wszystko gra wyraźnie i głośno. Polecam Ci zmianę tych kabli, Będziesz napewno zadowolny.

I jeszcze się spytam z ciekawości, mianowicie, co Ci zaczęlo śmierdzieć?

(głosniki?). Sprawdź czy nie Masz jakiś żółtych plamek na membranach satelit, jeśli tak to się trochę przepaliły (według mnie wadliwy model)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem gdzies kiedys ze logi nie nadaja sie do muzyki co jest kompletna bzdura, jesli sie ma karte x-fi i odpowednio skonfiguruje z panelem od logow nic wspanialszego do muzy nie moze byc, ten dzwiek dekodowany w MP3 na 5.1 miodzio

Porównaj sobie brzmienie monitorów 2.0 w tej cenie co te Logitechy 5500 - przestrzeń, czytelność, równomierność pasma nieprawdopodobnie lepsza na monitorach. Logitechy jednak nie zapominajmy dla kogo są przeznaczone - czyli dla tych co chcą mieć ruchy podłogi i nie nie potrzebują wysokiej precyzji reprodukcji bo wolą zamiast tego efekciarskie brzmienie. Dla mało wymagających ( odnośnie dokładności brzmienia ) te 5.1 Logitecha są doskonałością a dla tych wybrednych wręcz przekleństwem. Dla każdego coś innego.

 

ps. imprezy na monitorach bym nie ryzykował ale na tych Logi czemu nie :wink:

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle dobrze prawisz:) mnie dzwięk w Logach zaspakaja w zupełności, kolega ma monitory i imprezki na nich raczej się nie rozkręci, uwazam jednak, że nie jest to właściwy trop do głosników muzycznych, nie posiadaja one efekciarskiego brzmienia, a przeciez teraz nowoczesne utwory, gry jak i filmy własnie duża role przedkładaja na takie efekty!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kyle dobrze prawisz:) mnie dzwięk w Logach zaspakaja w zupełności, kolega ma monitory i imprezki na nich raczej się nie rozkręci, uwazam jednak, że nie jest to właściwy trop do głosników muzycznych, nie posiadaja one efekciarskiego brzmienia, a przeciez teraz nowoczesne utwory, gry jak i filmy własnie duża role przedkładaja na takie efekty!!!

Wiesz naprawdę fajna sprawa jest słyszeć efekty w grach/filmach z tyłu - 5 monitorów + ewentualnie specjalny sub z odcięciem przy 45Hz to audiofilski czad - podobnie jak cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następnych logitech mogliby zrobić dwudrożne satelity tak jak w Creative S750 ( chyba taki to model ) i zrobić łącze 3xSp/Dif aby było cyfrowo i wielokonałowo na cyfrze w grach.

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość RzeźniQ_dNb

co to sluchania muzy na logach to nie mozecie powiedziec ze sie zle slucha no chyba ze nie macie x-fi i nie umicie sobie skonfigurowac odpowiednio karty i glosnikow do muzy, jezeli sie pobawi ustawieniami to naprawde beda te logi graly nieziemso na mptrojkach

 

 

 

co do moich glosnikow, nie moga byc raczej wadliwe gdyz byly niedawno na gwarancji (w sprawie trzaskow) i dokladnie testowane pod kazdym wzgledem, a na satelitkach nie mam zadnych zoltych plamek, poprostu jak zglasnialem skale boost, mozliwe ze smierdzialo z suba grzejacy sie radiator albo poprostu nowoscia :D

 

 

....pozatrym jest wyraznie napisane NIE MOZNA PRZECIAZAC GLOSNIKOW NA SKALI BOOST, jesli jest mp3 w dobrej jakosci

Edytowane przez RzeźniQ_dNb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skali boost dobrze i glosno nagrana mp3 bedzie trzeszczec, wiec nie ma sensu jej tak odsluchiwac, ale zestaw pociagnie to bez problemu, ja tez sluchalem na wielu sprzetach i uwazam ze na logach slucha sie bardzo przyzwoicie muzyki, ci co pisza ze tak nie jest po prostu ich nie slyszeli odpowiednio skonfigurowanych, ale kazdy ma w sumie inne ucho i wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w skali boost dobrze i glosno nagrana mp3 bedzie trzeszczec, wiec nie ma sensu jej tak odsluchiwac

No właśnie bez sensu... Boost jest stworzony po to żeby normalnie słyszeć materiał, który jest bardzo cicho nagrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...