Skocz do zawartości
SpEeEeD

Kupno Kompa Czy Jeszcze Poczekac ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam udalo mi sie znalesc kupca na moj obecny komputer . Pomyslalem sobie ze udalo sie odlozyc troche kasy wiec moznaby zainwestowac w cos nowego . Ogolnie klient jest mocno napalony i moze poczekac jeszcze ze 2 miesiace ( dobry znajomy ) . I teraz mam dylemat czy poczekac te 2 miechy az czesci jeszcze trioche stanieja czy moze warto teraz cos zakupic .Ogolnie chce przeznaczyc ze 4 tys ( 3 dostane za mego obecnego )

Przegladalem ostatnio troche forum i skleilem cos takiego

1. Procek Athlon 64 3200

2. Plyta glowna DFi NF4 SLI

3. Karta muz Audigy 4

4. Nagrywarka DVD DL ~170 zl

5. Pamiec np. Twnimos 1 Gb

6. Dysk cos do okolo 300 zl

7. Karta graficzna zastanawialem sie nad 7800 GTX z allegro

8. Monitor LCD 19 ' - np. Benq albo Belinea

9. Jakas obudowa za 150 zl

Liczylem ze moze sie wyrobie do 4000 zl z tym zestawem , co o tym sadzicie . Moze cos lepszego za ta cene ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Opterona 144 http://www.pc-shop.pl/index.php?cPath=30_3...96673eb8f514b01

dorzucisz torche kasy i po podkreceniu masz FX który na pewno pociagnie te grafe. Jesli chodzi o ramy to wez te: http://sklep.benchmark.pl/pelny_17705.html. Oraz nie zapomniej o zasiłce co najmniej 480W. Jesli chodzi o firmy to np tagan topower chiftec antec itp. bo szkoda by było takiego sprzetu. A co do grafy na allegro widziałem najtanszego gtx za 1750 tak wiec jesli doliczysz z 300zł albo wiecej na zasiłke to napewno braknie za to powinno starczyc na 7800gt ktory jest niewiele gorszy (na allegro juz za 1200zł kupisz MSI).

Edytowane przez torque8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym polecił Opterona 144 http://www.pc-shop.pl/index.php?cPath=30_3...96673eb8f514b01

dorzucisz torche kasy i po podkreceniu masz FX który na pewno pociagnie te grafe.

no ale jaki jest sens, jak manchester/venice po podkręceniu tez uciągnie tą grafe? no chyba ze autor tematu ma kase na opka, to wiadomo, brać bo dobre, no i trudno dostępne(jak za komuny :lol: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto dolozyc z 200zl do proca i kupic athlona 3700+ na rdzeniu sandiego (taki sam rdzen jak athlon fx) tego procka wykrecisz do 2800mhz i masz athlona fx 57. Bo te procki nie roznia sie niczym (tylko taktowaniem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałem odpowiedzieć konkretnie na zadane w temacie pytanie: Tak opłaca się czekać. Na co ? Nie wiem za bardzo ale nic tak w informatyce się nie opłaca jak czekać z zakupem sprzętu. Wszystko zależy od nastawienia. Możesz wiecznie czekać i podniecać się ile to zaoszczędziłeć czekając. Możesz też kupić kompa i już za 2 miesięce żałować, że przecież mogłeś poczekać. Tak jest zawsze. Czego byś nie kupił to za chwilę wyjdzie coś nowszego/tańszego co wpędzi cię w depresję. Tak to już jest na rynku sprzętu PC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znowu cbez prxesady nawet stary dobry chieftec od wrześni@k ciągnął 7800ft plus pełno bajerów (chieftec ze starej serii) ewentualnie SEASONIC S12-500 jakieś 450zł tu se poczytaj to rozwieje twoje wątpliowści http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...8entry1858058

Edytowane przez bryken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...