Skocz do zawartości
purgalm

Renowacja Powloki Antyrefleksyjnej?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupilem niecaly miesiac temu monitor na allegro, IBM P76. Do tej pory bylem z niego bardzo zadowolony, ale wczoraj zauwazylem ze zaczyna mi sie "zdzierac" powloka antyrefleksyjna (chyba, w tym miejscu jest taki jasniejszy obraz). Niestety dzieje sie to prawie w centralnej czesci monitora. Czy mozna z tym cos zrobic? Ta powloka jest na kineskopie czy na obudowie monitora? Moze sa jakies pasty, ktore by to troche ukryly? Czy pozostaje mi tylko przyzwyczaic sie do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Kupilem niecaly miesiac temu monitor na allegro, IBM P76. Do tej pory bylem z niego bardzo zadowolony, ale wczoraj zauwazylem ze zaczyna mi sie "zdzierac" powloka antyrefleksyjna (chyba, w tym miejscu jest taki jasniejszy obraz). Niestety dzieje sie to prawie w centralnej czesci monitora. Czy mozna z tym cos zrobic? Ta powloka jest na kineskopie czy na obudowie monitora? Moze sa jakies pasty, ktore by to troche ukryly? Czy pozostaje mi tylko przyzwyczaic sie do tego?

Ja miałem 3 lata neca z super powłoką i nic się nie scierało, czym Ty to czyscisz? chyba nie pastą do nagrobków;)

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam miekkiej szmatki z mikrowlokien do wytarcia z kurzu, a tak raz na tydzien dodatkowo uzywam plynu do czyszczenia monitorow BASF. Pewnie nie bez znaczenia jest tez fakt, ze jest to tzw "lezak magazynowy", ale na poczatku bylo wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to bardzo widoczne to jedyne wyjscie ... polerka kineskopu = zdarcie powloki z calosci (byl kiedys taki temat na forum) pamietaj ze wtedy masz "lustereczko" :P

 

a co do samej powloki to duzo zalezy od producenta - np super monitory od Samsunga IFT 700/900 byly na prawde extra po za 1 wyjatkiem ... cieniutka warstwa antyrefleksyjna :( przy czestym uzywaniu roznych plynow do czyszczenia juz po kilku miechach wylazily plamy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli pozostaje mi przyzwyczaic sie do tego :P W sumie monitor kupilem tak na kilka miesiecy, bo wtedy bede prawdopodobnie kupowal caly nowy komputer i kupie jakis nowy, wiekszy monitor (a moze LCD). Moze jakos przeboleje do tego czasu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...